ویزای کاری

درآمد در بلغارستان

درآمد در بلغارستان

درآمد در بلغارستان در بخش های مختلف متفاوت است و مطلع شدن از شرایط کار و میزان دستمزد ماهیانه برای متقاضیان بسیار مهم است. کشور بلغارستان در جنوب شرقی قاره اروپا جای گرفته است. این کشور دارای محیط کاری مشابه سایر کشورهای اتحادیه اروپا است. با توجه به افزایش درخواست مهاجرت کاری کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو سعی در جمع آوری اطلاعات در رابطه با درآمد در بلغارستان داشته اند. امید است پس از مطالعه این نوشتار پاسخ سوالات خود را در رابطه با شرایط کار و میزان حقوق و دستمزد ماهیانه در بلغارستان کسب کنید.

 • شرایط کار در بلغارستان چیست؟
 • مزایای کار در کشور بلغارستان چگونه است؟
 • بهترین مشاغل در کشور بلغارستان کدامند؟
 • بالاترین درآمد در کشور بلغارستان مربوط به کدام مشاغل است؟
 • شرایط کار پزشکان در بلغارستان چیست؟

قوانین کار در کشور بلغارستان در 2024

پیش از آن که به بررسی درآمد در بلغارستان بپردازیم سعی داریم اطلاعاتی در خصوص قوانین کار در این کشور در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. طبق قوانین وضع شده در کشور بلغارستان متقاضیان باید 5 روز در هفته و به مدت 8 ساعت در هر روز مشغول به کار باشند. شروع ساعت کاری از 8 صبح و پایان ساعت کاری 5 بعد از ظهر است. در بخشی از مراکز دولتی ساعت کاری از 9 صبح تا 6 بعد از ظهر است. در طول هر سال 11 روز تعطیلی رسمی وجود دارد. علاوه بر آن تمامی کارکنان می توانند در طول هر سال از 20 روز مرخصی با حقوق استفاده کنند. در سال 2024 ساعات اضافه کاری و میزان حقوق باید با موافقت کارفرما تنظیم شود، در صورت عدم توافق کارمند موظف به اضافه کاری نیست.


روش محاسبه حقوق در بلغارستان

تمامی اتباع کشورهای خارجی که به دنبال کار در بلغارستان هستند، باید قبل از مهاجرت به این کشور با روش های محاسبه حقوق در بلغارستات آشنا شوند. زیرا در غیر این صورت در طول زندگی و کار در بلغارستان با مشکلات گسترده ای در بخش های مختلف مواجه خواهند شد. برای درک روش محاسبه درآمد کار در بلغارستان باید به این نکته توجه فرمایید که، کلیه روابط استخدامی توسط قانون کار بلغارستان صورت می گیرد.

به طور کلی روش محاسبه حقوق دستمزد ماهیانه کار در بلغارستان شامل مراحل زیر می شود:

 • جمع بندی حقوق ناخالص با پاداش و سایر مزایا اضافه شده
 • محاسبه روزهای کار و بیماری ماهانه کلیه کارکنان
 • تسلیم 2 اظهارنامه اضافی در سازمان درآمد ملی
 • تولید پرینت پس از انجام کسرهای لازم
 • ارسال پرونده حقوق و دستمزدف احکام پرداخت بیمه تامین اجتماعی و دستور پرداخت حقوق کارفرما

عناصر پاداش بر درآمد در بلغارستان

عناصر پاداش در بلغارستان یکی از اصلی ترین مواردی است که اتباع کشورهای خارجی حین انجام کار در این کشور باید رعایت کنند. به عبارت دیگر عناصر پاداش یکی از اصلی ترین مزیت های کار در این کشرو برای اتباع کشورهای خارجی می باشد.

عناصر پاداش در بلغارستان به 2 بخش اصلی تقسیم می شود که در جدول زیر توصیح داده شده است:

انواع عناصر پاداش در بلغارستانتوضیحات
مبلغ پرداختی پایه در بلغارستاناین مبلغ پرداختی پایه، حق الزحمه ای که کارفرما به کارمند در قبلا اجرای کار مورد توافق در ساعات کاری و شرایط عادی کار اعطا می کند.
غرامت اضافیغرامت اضافی در بلغارستان ممکن است برای شایستگی های اضافی خدمات انجام شده یا خدمات ارائه شده در شرایط انحراف از شرایط عادی به کارمند پرداخت شود.

عناصر پاداش بر درآمد در بلغارستان

شرایط ورود به بلغارستان به عنوان نیروی کار

برای مهاجرت به کشور بلغارستان راه ها و روش های گوناگونی وجود دارد. مهاجرت کاری از طرق رایج برای مهاجرت به این کشور است. متقاضیان خارجی برای ورود به بازار کار این کشور نیاز به دعوت نامه شغلی و ویزای کار کشور بلغارستان دارند. برای یافتن کار مطابق با مدرک تحصیلی یا تخصص و مهارت خود در کشور بلغارستان می توانید از وب سایت های معتبر کاریابی، موسسات کاریابی معتبر و آگهی های شغلی منتشر شده کمک بگیرید. با یافتن شغل متقاضیان می توانند اقدامات لازم را در جهت اخذ دعوت نامه شغلی انجام دهند. به این منظور فرد باید مدارکی مانند: رزومه و سوابق کاری دقیق و کامل، اسکن پاسپورت، انگیزه نامه، مدرک تحصیلی و مدرک معتبر زبان بلغاری یا زبان انگلیسی را به کارفرما مربوطه ارسال کنند. افراد واجد شرایطی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، می توانند در شرکت های بین المللی مشغول به کار شوند.

متقاضیانی که قصد ورود به بازار کار کشور بلغارستان را دارند می توانند ابتدا از طریق ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت کنند. مهاجر تحصیلی از آسان ترین و سهل ترین روش ها برای مهاجرت به این کشور اروپایی است. افرادی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شوند می توانند شانس بیشتری برای یافتن کار در بلغارستان دارند. با مطالعه مقاله معرفی دانشگاه های بلغارستان اطلاعاتی در خصوص دانشگاه های این کشور و چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های بلغارستان به دست می آورید.

درآمد ماهانه در بلغارستان

سطح تجربه کاری مهمترین عامل در تعیین و تغییر میزان درآمد است. طبیعتاً هر چه تجربه های کاری بیشتر باشد دستمزد نیز بالاتر می رود. به طور کلی، کارمندانی که بین دو تا پنج سال تجربه دارند، به طور متوسط ​​32% بیشتر از تازه‌کاران و جوانان در همه صنایع و رشته‌ها درآمد دارند. افراد حرفه ای با تجربه بیش از پنج سال به طور متوسط 36% بیشتر از افراد با تجربه کاری پنج سال یا کمتر درآمد دارند. یکی دیگر از متغیرهایی که در میزان حقوق موثر است، مدرک تحصیلی است. هرچه سطح تحصیلات آکادمیک بالاتر شود، میزان درآمد نیز افزایش می یابد.

در نموداری که در ادامه ترسیم شده است سطح درآمد ماهانه در بلغارستان طی سال 2023 بررسی می گردد:

سطح درآمد ماهانه در بلغارستان

درآمد مشاغل مختلف در بلغارستان

یکی از مواردی که برای مهاجرت کاری مدنظر قرار می گیرد، نرخ بیکاری کشور مقصد است. نرخ بیکاری کشور بلغارستان در سال 2024، حدودا 5.5% است. برای مهاجرت از طریق کار به کشور بلغارستان، لازم است تا کارجویان دیدی نسبت به میزان درآمدها در این کشور به دست آورند. میزان دریافتی نیروی کار، در این کشور عملا زیاد مبالغ بالایی نیست. اما با توجه به ثبات اقتصادی و هزینه های پایین زندگی، این مبالغ می تواند کافی باشد.

ذیلا به میزان درآمد برترین مشاغل در کشور بلغارستان می پردازیم:

مشاغل مختلف در بلغارستانمیزان درآمد ماهیانه به BGN (لف بلغارستان)
حسابداریBGN 2260
مهندس هوافضاBGN 4230
مهندس معمارBGN 3950
معلمBGN 2560
مدیریت کسب و کارBGN 5080
مدیریت پروژهBGN 3780
دندانپزشکBGN 8250
پرستارBGN 2590
برنامه نویسBGN 3210

با مطالعه این نوشتار اطلاعاتی در خصوص درآمد در بلغارستان کسب کردید، برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با شرایط کار در بلغارستان یا سایر کشورهای مورد نظر می توانید مقالات تهیه شده در وب سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه کنید. همچنین می توانید همه روزه با وکلاء مجرب موسسه در تماس باشید.

سوالات پرتکرار درآمد در بلغارستان

در این بخش به پرتکرارترین سوالات شما پاسخ می دهیم:

 • روش محاسبه درآمد در بلغارستان به چه صورت می باشد؟ جمع بندی حقوق ناخالص با پاداش و سایر مزایا اضافه شده، محاسبه روزهای کار و بیماری ماهانه کلیه کارکنان تولید پرینت پس از انجام کسرهای لازم، تسلیم 2 اظهارنامه اضافی در سازمان درآمد ملی و ارسال پرونده حقوق و دستمزدف احکام پرداخت بیمه تامین اجتماعی و دستور پرداخت حقوق کارفرما
 • کلیات آشنایی با مهاجرت کاری و درآمد در بلغارستان به چه صورت می باشد؟ برای مهاجرت به کشور بلغارستان راه ها و روش های گوناگونی وجود دارد. مهاجرت کاری از طرق رایج برای مهاجرت به این کشور است. متقاضیان خارجی برای ورود به بازار کار این کشور نیاز به دعوت نامه شغلی و ویزای کار کشور بلغارستان دارند. برای یافتن کار مطابق با مدرک تحصیلی یا تخصص و مهارت خود در کشور بلغارستان می توانید از وب سایت های معتبر کاریابی، موسسات کاریابی معتبر و آگهی های شغلی منتشر شده کمک بگیرید. با یافتن شغل متقاضیان می توانند اقدامات لازم را در جهت اخذ دعوت نامه شغلی انجام دهند. به این منظور فرد باید مدارکی مانند: رزومه و سوابق کاری دقیق و کامل، اسکن پاسپورت، انگیزه نامه، مدرک تحصیلی و مدرک معتبر زبان بلغاری یا زبان انگلیسی را به کارفرما مربوطه ارسال کنند. افراد واجد شرایطی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، می توانند در شرکت های بین المللی مشغول به کار شوند.
4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *