مهاجرت به کشور گرجستان

راه های دریافت اقامت گرجستان

راه های دریافت اقامت گرجستان

گرجستان یکی از زیباترین کشورهای قاره اورآسیا می‌باشد که از شمال با کشور پهناور روسیه و از جنوب با کشور پیشرفته ترکیه مرز مشترک دارد. مهاجرت به گرجستان در سال های اخیر رشد چشمگیری به خصوص در میان ایرانیان داشته است. راه های دریافت اقامت گرجستان 2020 با توجه به رزومه و شرایط هر فرد متنوع است و متقاضیان می توانند از راه های مختلف برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند. گرجستان از زیرساخت‌های اقتصادی و فرهنگی مطلوبی بهره می برد و فرصت های سرمایه گذاری و شغلی مناسب، امنیت اجتماعی، هزینه زندگی کم و شرایط آزادی اقتصادی در این کشور برای مهاجران وجود دارد. این مقاله توسط کارشناسان با تجربه در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و به جهت راهنمایی شما علاقه مندان محترم نگارش شده است.

بررسی راه های دریافت اقامت گرجستان

به مانند اکثر کشورهای جهان اخذ اقامت گرجستان از روش های مختلف امکان پذیر است. هر یک از این موارد دارای شرایط و ضوابط خاصی هستند که افراد می‌توانند با توجه به توانایی ها و شرایط مالی و تحصیلی خود از طریق آن ها اقدام کنند. که در زیر لیست زیر مختصراً به شرح آن ها خواهیم پرداخت و توضیحاتی خدمت شما ارائه خواهیم کرد:

  • اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج
  • اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک
  • اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت
  • اخذ اقامت گرجستان از طریق ویزای کار
  • اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری
  • اخذ اقامت گرجستان از طریق افراد خانواده

چرا مهاجرت به گرجستان در سال 2020؟ کاهش نرخ بیکاری به میزان 10% باعث روند افزایش مهاجرت به این کشور شده است. مهاجرت به کشور گرجستان از طرق سرمایه گذاری و پیوستن به بازار جهانی و استقبال دولت از سرمایه داران از دیگر مزیت های مهاجرت به این کشور اورآسیایی می باشد. همان طوری که نمودار ذیل نیز گویای آن است، گرجستان با نرخ بیکاری 12.5% پیشتاز منطقه و حتی جلوتر از کشور ترکیه می باشد:

مقایسه نرخ بیکاری کشور گرجستان با سایر کشورهای منطقه

اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

برای اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری اشخاص باید حدود مبلغ 300000$ (دلار آمریکا) در یکی از بخش های اقتصادی کشور گرجستان که توسط سفارت این کشور برای آن ها مشخص می‌ شود، سرمایه گذاری کنند. لازم به ذکر است حضور یک وکیل مجرب و آشنا به امور سرمایه گذاری در گرجستان بسیار حائز اهمیت است. درست است که سرمایه گذاری در گرجستان یک راه پر هزینه برای اخذ اقامت این کشور می باشد اما برای سرمایه‌ گذاران از لحاظ سودآوری یک گزینه مطلوب و انتخابی ایده آل است که در زمان کم به اقامت دائم این کشور منجر می شود.

خرید ملک از راه های دریافت اقامت گرجستان

افراد باید ملکی به حداقل ارزش 35000$ (دلار آمریکا) که توسط کارشناس یکی از بانک های کشور گرجستان ارزش گذاری می شود و خریداری کنند تا اقامت 1 ساله و سپس 5 ساله و بعد از آن اقامت دائم در صورت مالکیت ملک به آن ها تعلق بگیرد و لازم به ذکر است که همراه با مالک برای اعضای خانواده نیز از اقامت موقت و سپس اقامت دائم صادر می شود.

ثبت شرکت از راه های دریافت اقامت گرجستان

در سال های اخیر و با توجه به زیاد شدن ثبت شرکت صوری در کشور گرجستان دولت این کشور امکان صدور اقامت از طریق ثبت شرکت را منحل کرده است؛ خوب است بدانید این روش آسان ترین روش برای اخذ اقامت کشور گرجستان بود که افراد بعد از تنها 3 ماه موفق به دریافت اقامت خود می شدند.

ثبت شرکت از راه های دریافت اقامت گرجستان

اعتبار پاسپورت گرجستان و هزینه اخذ اقامت

لازم به ذکر است که آشنایی کامل با زبان گرجی و ختم و رسم مخصوص این کشور از اهمیت بالایی برای دریافت پاسپورت گرجستان برخوردار است زیرا مصاحبه شما با افسر مهاجرت و گذرنامه کشور گرجستان به صورت حضوری و به زبان گرجی برگزار می شود. نکته مهم بعدی نیاز به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه توسط متقاضی می باشد و از دیگر شرایط دریافت پاسپورت گرجستان باید به سه سال حضور مستمر شما در خاک این کشور و تایید شما توسط دو شهروند گرجستانی و البته آشنایی نسبی شما با تاریخ گرجستان می توان اشاره کرد. درباره اخذ اقامت گرجستان باید اشاره کنیم که اقامت از طریق ثبت شرکت برای متقاضیان کمتر از 250$ (دلار آمریکا) و اقامت از طریق ویزای کار 2 ساله 1500$ (دلار آمریکا) هزینه خواهد داشت. همچنین اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کشور گرجستان به صورت رایگان انجام می شود.

اخذ اقامت گرجستان از طریق ویزای کار

در صورتی که شما یک دعوت نامه برای کار از سوی یک کارفرمای گرجی داشته باشید یا در یکی از شرکت ‌های دولتی این کشور مشغول به کار شوید برای شما اقامت موقت صادر می شود که در صورت اشتغال مستمر و خوش حسابی مالیاتی می توانید ویزای اقامت خود را تمدید کنید. توجه داشته باشید که آشنایی کامل با زبان گرجی مهم ترین امتیاز شما برای دریافت ویزای کار در گرجستان می باشد. مدارک مورد نیاز ویزای کار گرجستان عبارتست از:

  • فرم درخواست ویزای کار گرجستان
  • فرم پیشنهاد کاری از سوی کارفرما
  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه امور مهاجرتی و اطلاع بیشتر از راه های دریافت اقامت گرجستان و مدارک لازم برای مهاجرت به گرجستان با کارشناسان متخصص و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *