مهاجرت تحصیلی ترکیه

رشته دامپزشکی در ترکیه

رشته دامپزشکی در ترکیه

تحصیل رشته دامپزشکی در ترکیه به عنوان یک رشته پویا و بسیار حیاتی برای رفاه حیوانات شناخته شده است که مورد توجه قرار می گیرد. به طور کلی، کاربرد های رشته دامپزشکی شامل تعهدات علمی و اخلاقی برای سلامت جسمی و روانی حیوانات است و همچنین دارای پیامدهای اخلاقی از نظر نیاز های اجتماعی و فرهنگی انسان است. تحصیل دامپزشکی در ترکیه نیز شامل این موارد می شود و افرادی که دوره تحصیلی خود را با موفقیت به پایان می رسانند و مدرک تحصیلی خود را کسب می کنند، می توانند هم در ترکیه و هم در سایر نقاط دنیا مشغول به کار شوند. شایان ذکر است که بررسی تحصیل دامپزشکی در ترکیه با جزئیات مختلفی همراه می باشد که کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار آنها را به طور دقیق بررسی خواهند کرد.

اطمینان از رفاه خوب حیوانات، ماموریت اصلی دامپزشکان و همچنین جامعه دامپزشکی به عنوان یک مجموعه بزرگ در ترکیه می باشد. بسیاری از سازمان ‌های دامپزشکی این مفهوم را در آیین ‌نامه ‌های عملکرد، سوگند یا بیانیه دامپزشکی یا سایر بیانیه‌ های تعهد بیان می‌کنند. این بیانیه ها بر موضوع مشترکی متمرکز است که دامپزشکان باید برای منافع جامعه، حفاظت از منابع حیوانی، کاهش رنج حیوانات و ارتقای رفاه حیوانات در این کشور تلاش کنند. با گسترش دانش علمی در زمینه رفاه حیوانات و تغییر انتظارات جامعه از مراقبت از حیوانات، تعاریف پذیرفته شده عمومی از رفاه حیوانات در ترکیه تکامل یافته است.

مطالعه رشته دامپزشکی در ترکیه

حیوانات سنگ بنای جامعه و برای سلامت انسان مهم هستند. در زمان تحصیل دامپزشکی در ترکیه، دانشجویان بین المللی تحقیقات اساسی و استراتژیک را با تمرکز بر سلامت، بیماری و رفاه حیوانات و جنبه ‌های بهداشت عمومی و محیطی مرتبط انجام می دهند. این برنامه های تحصیلی مبنای محکمی برای راهبرد های جدید که به نفع دامپزشکی، سلامت انسان و اقتصاد است، فراهم می شود. در دوره های تحصیل دامپزشکی در ترکیه، دانشجویان دانش زیادی در مورد جنبه های مختلف دامپزشکی بدست می آورند و با موضوعاتی که ارتباط نزدیکی با سلامت حیوانات (هر دو حیوان و گروه حیوانات) و سلامت عمومی، مانند ایمنی مواد غذایی دارند، در تماس خواهند بود.

تمرکز اصلی دوره های تحصیل دامپزشکی در ترکیه بر سلامت و رفاه حیوانات است که در ارتباط با محیط زندگی آنها و بهداشت عمومی دیده می شود. در دانشگاه های کشور ترکیه، هم برای متخصصان، دوره ‌های انتخابی، دوره ‌های آموزشی بالینی، کلاس های تحقیقاتی و سایر دوره‌ های آکادمیک و پس ‌آکادمیک نیز ارائه می‌شود. علاوه بر این، دانشگاه هایی که رشته دامپزشکی را به دانشجویان و متقاضیان بین المللی ارائه می دهند همچنین یک محیط تحقیقاتی چالش برانگیز و پویا را برای انجام تحقیقات دامپزشکی و آزمایش های مرتبط در این زمینه فراهم می کنند. برنامه های تحصیل دامپزشکی در ترکیه با بالاترین کیفیت و بهترین امکانات ارائه می شوند. لازم به ذکر است که علاوه بر این رشته، دانشجویان برای تحصیل در رشته های دیگر اقدام به مهاجرت از طریق تحصیل در ترکیه می کنند.

تخصص های کلیدی در رشته دامپزشکی در ترکیه

با توجه به اینکه تحصیل رشته دامپزشکی در ترکیه بیش از پیش مورد توجه اتباع کشورهای خارجی قرار گرفته، توصیه می شود قبل از ورود به این کشور با تخصص های کلیدی در این رشته تحصیلی به خوبی آشنا شوید. دامپزشکی یک رشته گسترده و پرطرفدار است، به ویژه در ترکیه که در میان محبوب ترین دوره های تحصیلی فهرست شده است. به عنوان یک رشته تحصیلی پیشرو، طیف گسترده ای از فرصت های تخصصی را به دانشجویان مستعد بین المللی ارائه می دهد. در نهایت اینکه، پس از تکمیل مدرک کارشناسی خود در رشته دامپزشکی در ترکیه می توانید ادامه دهید.

فعالیت دامپزشکان در ترکیه

به طور سنتی، جامعه دامپزشکی ترکیه بر سلامت و تولید دام به عنوان شاخص‌های رفاه خوب حیوانات متمرکز بوده است. به طور فزاینده ای تشخیص داده شده است که رفاه خوب حیوانات همچنین شامل در نظر گرفتن حالت عاطفی حیوان (یعنی احساسات حیوان) و همچنین تأکید بر زندگی طبیعی (یعنی در نظر گرفتن اینکه آیا حیوان می تواند رفتارهایی را بیان کند که مختص به آنهاست و اینکه آیا آنها آنچه را که نیاز دارند و می خواهند دارند یا خیر) می شود.

فعالیت در زمینه دامپزشکی در ترکیه برای رفاه حیوانات باید طیف وسیعی از فعالیت‌ ها را در بر گیرد که شامل موارد زیر می شود:

 • تشخیص بیماری، پیشگیری از بیماری و درمان حیوانات بیمار
 • درک و شناخت درد و کاهش آن و اجرای استاندارد های عملی خوب دامپزشکی که از بهبود رفاه حیوانات حمایت می کند
 • آموزش و اطلاع رسانی صاحبان حیوانات، نگهدارنده ها، حمل کنندگان، پرورش دهندگان، محققان و مراقبان در رابطه با بهترین شیوه های مراقبت از حیوانات
 • مشارکت در تلاش های علمی منجر به درک بهتر رفاه حیوانات و به کارگیری این دانش در عمل
 • آموزش و اطلاع رسانی به عموم مردم در مورد اقدامات خوب رفاه حیوانات
 • تأثیرگذاری بر سیاستگذاران برای حمایت بیشتر و بهبود رفاه حیوانات
 • مشارکت در توسعه سیاست ها و قوانین رفاه حیوانات
 • مشارکت در ارزیابی رفاه حیوانات و نظارت در تولید حیوانات، تحقیق، پناه دادن، حمل و نقل، پرورش، ورزش، فعالیت های آموزشی و تفریحی
 • تشویق طرح های تضمینی که بهترین رفاه حیوانات را ترویج می کنند
 • آموزش مصرف کنندگان و یا استفاده کنندگان محصولات حیوانی و تحت تاثیر قرار دادن آنها برای تقاضای محصولات باکیفیت تولید شده تحت شیوه های خوب رفاه حیوانات

بهترین دانشگاه ها برای رشته دامپزشکی در ترکیه

قبل از مهاجرت به ترکیه، دانشجویانی که قصد دارند مشغول به تحصیل دامپزشکی در ترکیه شوند، حتما باید با بهترین دانشگاه هایی که در این کشور اوراسیایی برنامه های تحصیل دانپزشکی ارائه می دهند، آشنا شوند. بیش از 200 دانشگاه در ترکیه وجود دارد که اکثر آنها توسط دولت اداره می شوند و همچنین 9 دانشگاه ترکیه وجود دارد که در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS در بین بهترین های جهان قرار گرفته اند.

بهترین دانشگاه ها و موسسات برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه عبارتند از:

نام دانشگاهنام شهررتبه در ترکیهرتبه در آسیارتبه جهانی
Ankara UniversityAnkara155258
Ege UniversityIzmir260267
Firat UniversityElazig369289
Uludag UniversityBursa475315
Istanbul UniversityIstanbul580326
Hacettepe UniversityAnkara681329
Adnan Menderes UniversityAydin7104388

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته دامپزشکی در ترکیه

اشتغال بعد از اتمام رشته دامپزشکی در ترکیه

بعد از تحصیل دامپزشکی در ترکیه، صلاحیت های همه فارغ التحصیلان دامپزشکی باید کافی باشد تا اجازه کار در ترکیه دریافت کنند تا رفاه حیوانات را ارزیابی کنند و در فعالیت های دامپزشکی در بخش های مختلف شرکت کنند. علاوه بر این، کل حرفه دامپزشکی نیاز به ادغام پیشرفت های مرتبط در رفاه حیوانات در برنامه های توسعه حرفه ای مداوم دارد. شایان ذکر است که حرفه دامپزشکی نقش اصلی را در کنترل مواد غذایی با منشاء حیوانی و حیوانات زنده ایفا می کند.

سایر وظایف مهم دامپزشکی در خصوص زنجیره غذایی عبارتند از:

 • تأیید، بررسی و بازرسی از کشتارگاه و سایر تأسیسات فرآوری تولید مواد غذایی با منشاء حیوانی
 • صدور گواهینامه و بازرسی سایر محصولات حیوانی غذایی مانند تخم مرغ و لبنیات

به طور کلی، سهم حرفه دامپزشکی در ایمنی مواد غذایی با منشاء حیوانی در سطح جهانی به خوبی شناخته شده و ارزشمند است. نقش دامپزشک بعد از اتمام دوره تحصیل در دامپزشکی در ترکیه در بازرسی قبل و بعد از مرگ حیوانات برای ایمنی مواد غذایی حیاتی است و باید به عنوان بخشی از فرآیند بازرسی رسمی هر شهر ترکیه حفظ شود. حرفه دامپزشکی نه تنها حافظ سلامت و رفاه عمومی حیوانات بلکه حافظ عموم مردم در ارتباط با انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام است.

شایان ذکر است که سلامت و رفاه خوب حیوانات یک شرط ضروری برای تولید مواد غذایی ایمن با منشاء حیوانی است. تمامی متقاضیانی که به فکر مهاجرت تحصیلی به ترکیه هستند و قصد دارند وارد دانشگاه های این کشور شوند تا رشته تحصیلی مورد علاقه خود را دنبال کنند می توانند از مشورت با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوند.

سوالات متداول در خصوص رشته دامپزشکی در ترکیه

در بخش پایانی مقاله بر آن شده ایم تا به برخی از مهمترین سوالات شما عزیزان در خصوص رشته دامپزشکی در ترکیه پاسخ دهیم. مهمترین سوالات شما در این زمینه عبارت اند از:

 • طول دوره تحصیل رشته دامپزشکی در ترکیه چقدر است؟ طول دوره تحصیل رشته دامپزشکی در ترکیه نیز همانند اغلب کشورهای مدرن اروپایی 4 تا 5 سال تحصیلی برای دریافت مدرک کارشناسی در این حوزه می باشد.
 • شرایط پذیرش رشته دامپزشکی در دانشگاه های ترکیه چگونه است؟ بر خلاف اغلب کشورهای مدرن اروپایی، شرایط پذیرش رشته دامپزشکی در دانشگاه های ترکیه به مراتب ساده تر و در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *