مهاجرت تحصیلی صربستان

رشته گوارش در صربستان

رشته گوارش در صربستان

تحصیل رشته گوارش در صربستان می تواند برای دارندگان رزومه سطح متوسط در جهان، بویژه علاقمندان حوزه شنگن از اهمیت مناسبی برخوردار باشد. افرادی که صربستان را برای مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، کمتر به اعتبار مدرک تحصیلی خود در مقطع قبلی تحصیل توجه داشته اند و به همین دلیل توان تحصیل در دانشگاه های برتر جهان را ندارند و به ناچار باید کشوری را انتخاب کنند که بتوانند مطابق با رزومه خود پذیرش دریافت کنند و در نهایت اجازه ورود به حوزه شنگن را پیدا کنند. باید در نظر داشت که دانشگاه های صربستان در رشته گوارش دارای اعتبارهای متفاوتی هستند و دو دانشگاه این کشور می تواند مقصدی مناسب برای تحصیل به شمار رود.

افرادی که صربستان را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، معمولا برنامه دقیقی برای ورود به حوزه شنگن دارند و می خواهند ازاین کشور به عنوان پلی برای رسیدن به خواسته های ود استفاده کنند. صربستان در سالیان اخیر توانسته تا حدودی جایگاه علمی خود را در اروپا بهبود ببخشد اما باید در نظر داشت که هنوز هم تعداد دانشگاه های خوب این کشور محدود هستند و این مسئله می تواند شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور در رشته های مختلف را با حساسیت بیشتری همراه سازد. در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات درباره بهترین شرایط تحصیل رشته گوارش هستید، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله همین موضوع را مورد واکاوی قرار خواهند داد.

  • بهترین دانشگاه های صربستان در این رشته کدامند؟
  • آیا می توان برای تحصیل در صربستان رشته گوارش را انتخاب کرد؟
  • آیا صربستان مقصدی پر هزینه برای تحصیل است؟
  • بهترین شرایط برای کار در صربستان به عنوان پزشکی متخصص چیست؟

شرایط تحصیل رشته گوارش در صربستان

صربستان به عنوان یکی از کشورهای مرکزی اروپا، شرایط فرهنگی زندگی مشابه با کشورهای شرقی را ارائه می کند و به همین دلیل می توان در این کشور پایبندی به بسیاری از سنت ها را بیش از دیگر کشورهای غربی مشاهده کرد. در صربستان تنها 4 دانشگاه دارای رتبه علمی برای تحصیل در رشته گوارش وجود دارد و این مسئله ای است که می تواند برای دانشجویان محدودیت ایجاد کند.

4 دانشگاه صربستان دارای رتبه علمی برای تحصیل در رشته گوارش

به طورکلی می توان گفت تنها یک دانشگاه ارزشمند برای تحصیل در رشته گوارش در این کشور وجود دارد که می توان با استفاده از آن رزومه خود را تا حد زیادی بهبود بخشید اما در غیر این صورت، تحصیل در صربستان نمی تواند ارزش بسیار زیادی داشته باشد.

علاقمندان به رشته گوارش در صربستان، باید توجه داشته باشند که امکان تحصیل در این کشور به صورت مستقیم وجود ندارد و دریافت مدرک تحصیل در رشته پزشکی برای علاقمندان به تحصیل در این کشور الزامی است. افرادی که مدرک تحصیلی خود در این کشور را نتوانسته باشند دریافت کنند، باید مدرک پزشکی خود را معادلسازی کنند تا در این زمینه دچار مشکل نشوند. عبور از چنین شرایطی می تواند یک چالش جدی برای شهروندان خارجی باشد.

هزینه تحصیل رشته گوارش در صربستان

از جمله امتیازاتی که تحصیل در صربستان حتی در دوره تخصص پزشکی به همراه دارد، هزینه های مقرون به صرفه ای است که دانشجویان باید سالیانه برای تحصیل و زندگی خود در این کشور پرداخت کنند. به طور متوسط می توان گفت که دانشجویان سالیانه به حدود 2600€ تا 3900€ (یورو) نیاز خواهند داشت تا هزینه های خود را به طور کامل پرداخت کنند. شرایط تحصیل در این کشور به گونه ای است که کمتر کسی توان دریافت بورسیه تحصیل را در این کشور به دست خواهد آورد.

هزینه زندگی در صربستان نیز بسیار مقرون به صرفه است و دانشجویان با دراختیار داشتن 400€ تا 500€ (یورو) به راحتی می توانند هزینه های زندگی دانشجویی خود را پرداخت کنند. از طرف دیگر باید به این نکته نیز توجه داشت که دانشجویان در این کشور توانایی کار کردن به صورت نیمه وقت را خواهند داشت و این بهترین راه برای جبران هزینه های زندگی در این کشور است.

هزینه تحصیل رشته گوارش در صربستان

شرایط کار متخصصین پزشکی در صربستان

افرادی که صربستان را به عنوان مقصد نهایی خود برای کار انتخاب می کنند، مسیر ساده ای برای رسیدن به شغل در این کشور خواهند داشت چراکه تحصیل در این کشور خود مجوزی رسمی برای ورود به بازار کار است. متخصصین گوارش در صربستان به این دلیل که شغل آن ها در لیست مشاغل با کمبود نیروی کار است، شانس بالاتری برای رسیدن به کار پس از تحصیل خواهند داشت و این نکته ای است که بسیاری از افراد برای انتخاب کشور محل تحصیل خود به آن فکر می کنند.

به طور متوسط می توان گفت که یک متخصص گوارش در کشور صربستان، 182000RSD (دینار صربستان) درآمد کسب می کند و این مبلغ برای این که فردی بتواند کلیه هزینه های زندگی با کیفیت خود در این کشور را پشت سر بگذارد، کافی است. با همه این تفاسیر نمی توان انتظار داشت که دانشجویان پس از تحصیل بتوانند کیفیت زندگی عالی را در این کشور تجربه کنند. به همین دلیل است که به افراد توصیه می شود تا کشورهای بهتری را برای خود انتخاب کنند. در صورت تمایل به کسب آگاهی درباره زندگی در بهترین کشورهای جهان، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *