مهاجرت

شرایط ویزای همراه فنلاند

شرایط ویزای همراه فنلاند

فردی که قصد ورود به اسکاندیناوی همراه با خانواده را دارد باید پیش از انجام اقدامات لازم برای مهاجرت شرایط ویزای همراه فنلاند را بررسی کند. راه ها و روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور فنلاند وجود دارد. فرد باید با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را برای مهاجرت و اقامت در این کشور انتخاب کند. کشور فنلاند با نام رسمی جمهوری فنلاند در شمال قاره اروپا جای گرفته است. این کشور در منطقه اسکاندیناوی قرار دارد و عضو حوزه شنگن نیز محسوب می گردد.

با توجه به افزایش درخواست متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی در سال 2023 کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار تصمیم دارند به بررسی شرایط ویزای همراه فنلاند بپردازند. علاوه بر این در تلاشند تا اطلاعات مختصر اما مفیدی در این خصوص در اختیار متقاضیان قرار دهند. اگر کشور فنلاند را برای اقامت انتخاب کرده اید تا پایان با ما همراه باشید.

 • کدام ویزاها شامل استفاده از ویزای همراه فنلاند می شوند؟
 • مزایای دریافت ویزای همراه کشور فنلاند چیست؟
 • آیا می توان با استفاده از ویزای همراه در این کشور، به صورت رایگان تحصیل کرد؟
 • شرایط زندگی همراهان دانشجویان در کشور فنلاند چگونه است؟

اینفوگرافیک ویزای همراه فنلاند

مهاجرت تحصیلی و شرایط ویزای همراه فنلاند

تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور فنلاند برای متقاضیان خارجی امکان پذیر است. در واقع می توان گفت مهاجرت تحصیلی یکی از راه های سهل و آسان برای مهاجرت به این کشور است. دروس تحصیلی در دانشگاه های فنلاند به زبان فنلاندی، سوئدی و انگلیسی تدریس می شود. طول مدت تحصیل در دانشگاه های فنلاند در مقطع کارشناسی بین 3 تا 4 سال، مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و مقطع دکتری 4 سال است. متقاضیان خارجی برای مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند باید در اولین قدم از دانشگاهی در این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنند. به این منظور دانشجو باید به بررسی دانشگاه های کشور فنلاند بپردازد و بهترین موسسه را با توجه به شرایط تحصیلی و موقعیت مالی برای ادامه تحصیل انتخاب کند.


دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی می شوند باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی فنلاند انجام دهند. خوشبختانه کشور فنلاند به دانشجویان خارجی مجوز همراهی اعضاء خانواده را اعطاء می کند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که امکان اخذ ویزای همراهان به صورت همزمان وجود ندارد. دانشجویان پس از ورود به کشور فنلاند می توانند با ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی در پرداخت هزینه های زندگی در این کشور ویزای همراهان فنلاند را برای همسر و فرزندان با سن کمتر از 18 سال دریافت کنند. اما در سال 2023 اگر دانشجو بتواند قبل از ورود به کشور فنلاند نیز تمکن مالی بسیار خوبی برای خانواده نشان دهد می تواند درخواست ویزای همراه همزمان را نیز مطرح کند.

شرایط ویزای همراه فنلاند و روند درخواست

یکی از بزرگترین چالش هایی که اتباع کشورهای خارجی در شرایط ویزای همراه فنلاند با آن مواجه می شوند روند درخواست ویزای همراه این کشور می باشد. شرایط درخواست ویزای همراه فنلاند به شرح زیر می باشد:

شرایط درخواست ویزای همراه فنلاندتوضیحات
جمع آوری مدارکمتقاضیان باید تمامی مدارک لازم برای درخواست ویزای همراه را جمع آوری کنند.
برای ویزای همراه فنلاند اقدام کنید.هنگامی که تمامی مدارک را جمع آوری کردید می توانید برای درخواست ویزای همراه فنلاند اقدام کنید.
رفتن به یک ماموریت محلی در فنلانداتباع خارجی به محض ارسال درخواست باید به یکی از سفارت های فنلاند در کشور محل اقامت خود بروند.
منتظر پردازش ویزا باشید.مدت زمان پردازش ویزای همراه فنلاند معمولا بین 3 تا 6 ماه می باشد.

مهاجرت تحصیلی و شرایط ویزای همراه فنلاند

شرایط کار و زندگی در فنلاند 2023

پیش از صحبت درباره مهاجرت به فنلاند و انواع ویزای این کشور بهتر است با خود کشور فنلاند و شرایط حاکم بر این کشور آشنا شد. فنلاند به مرکزیت شهر هلسینکی یکی از 5 کشور اسکاندیناوی است. کشوری با یک اقتصاد صنعتی و درآمد بالا که بیشتر از هر چیز دیگری به دلیل کیفیت بالای زندگی معروف است. همان طوری که در جدول زیر نیز مشاهده می شود این کشور از نظر شاخص کیفیت زندگی چهارمین کشور برتر جهان محسوب می شود:

رتبهکشورشاخص کیفیت زندگی
1سوئیس195.3
2دانمارک192.4
3هلند185.4
 4فنلاند185.0

کشوری که بر اساس نظرسنجی گالوپ برای چندمین سال پیاپی نیز به عنوان شادترین کشور جهان انتخاب می شود:

شادترین مردم جهان براساس امتیاز

فنلاندی که طبق آخرین آمارها نیز نرخ بیکاری آن به حدود 5.9% رسید و همین امر نشانگر وضعیت خوب بازار کاری این کشور می باشد:

توزیع نرخ بیکاری در فنلاند

حالا به تعادل کار و زندگی در فنلاند می پردازیم. در حالی که متوسط درآمد خالص ماهیانه در این کشور در حدود €2530 (یورو) می باشد. اما متوسط هزینه زندگی ماهیانه هر نفر در این کشور اروپایی نیز حدود €1645 (یورو) است. و همین امر نیز نشانگر تعادل مناسب کار و زندگی در کشور فنلاند می باشد. همان طوری که در نمودار پایین هم مشاهده می شود فنلاندی ها از این امکان برخوردارند تا علاوه بر تامین مخارج زندگی حدود €885 (یورو) نیز پس انداز ماهیانه داشته باشند:

مقایسه دخل و خرج و پس انداز در فنلاند

ویزای ازدواج فنلاند

زمان که فردی دارای اقامت بلند مدت در کشور فنلاند است و یا شهروند آن محسوب می شود با فردی که تبعه کشور دیگری است ازدواج کند. در این صورت می تواند برای همسرش تقاضای ویزای ازدواج فنلاند نماید. فنلاند قانونی دارد که طی آن در قانون ازدواج تفاوتی بین مرد و زن نمی باشد. برای دریافت ویزا از نوع ازدواج باید مدارکی که نشان دهنده ازدواج بین زن و مرد است ارائه شود مانند سند ازدواج که در این صورت ویزای ازدواج فنلاند صادر خواهد شد.

با دریافت ویزای ازدواج می توان برای گرفتن گذرنامه فنلاندی بعد از گذشت چند سال اقدام کرد. پس از ورود به فنلاند با این نوع از ویزا تمام حقوق شهروندی برای او رعایت می شود مانند امکان تحصیل رایگان، اجازه کار و… . در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در خصوص تعیین وقت سفارت فنلاند می توانید به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید. علاوه بر مدارک کلی که برای صدور ویزای کشور فنلاند مورد نیاز است برای ویزای ازدواج باید مدارک زیر را ارائه داد:

 • ارائه مدارک هویتی دو نفری که ازدواج کرده اند نظیر شناسنامه، پاسپورت، عکس، سند ازدواج و غیره
 • همسر فردی که به دنبال دریافت ویزا است و شهروند فنلاند می باشد برگه های شهرداری، برگه های مالیاتی و غیره را ارائه دهد.
 • مدارک اثبات کننده حقیقی بودن ازدواج را ارائه دهند مانند عکس های مشترک، پرینت شماره تماس ها و غیره
 • کلیه مدارک به صورت ترجمه شده باشد.

شرایط ویزای همراه فنلاند بر اساس روابط صمیمی

طی سالهای اخیر درخواست ویزای همراه فنلاند به ویژه بر اساس روابط صمیمی، بیش از پیش مرود توجه اتباع کشورهای خارجی قرار گرفته است. به عبارت دیگر، شرایط ویزای همراه فنلاند بر اساس روابط صمیمی به یکی از محبوب ترین روش ها برای درخواست ویزای همراه این کشور تبدیل شده است. البته لازم به ذکر است که، فردی که با فرد متقاضی قرار ملاقات می گذارد به عنوان یکی از اعضای خانواده در نظر گرفته نمی شود. با این حال، اگر قصد دارید برای ویزای همراه فنلاند درخواست دهید می توانید این کار را بر اساس یک رابطه صمیمی انجام دهید.

در نهایت اینکه برای درخواست ویزای همراه فنلاند از طریق روابط صمیم باید شرایط زیر را رعایت فرمایید:

شرایط ویزای همراه فنلاند بر اساس روابط صمیمی

شرایط اخذ ویزای همراه فنلاند برای نیروی کار خارجی

مهاجرت کاری به کشور فنلاند یکی دیگر از راه های ممکن برای اقامت در این کشور است. برای شروع کار در کشور فنلاند شرایط و مقرراتی وضع شده است که اطلاع از آن ها برای متقاضیان الزامی است. کشور فنلاند عضو اتحادیه اروپا است. به همین دلیل از قوانین کاری وضع شده توسط این اتحادیه پیروی می کند. اگر پس از گذشت 6 ماه از انتشار آگهی در کشور فنلاند (3 ماه) و کشورهای عضو اتحادیه اروپا (3 ماه) نیروی کار مورد نظر استخدام نشد کارفرما می تواند درخواست خود را برای استخدام متقاضیان واجد شرایط خارجی و بین المللی اعلام کند. جهت یافتن کار در کشور فنلاند متقاضیان می توانند از موسسات کاریابی معتبر، وب سایت های کاریابی و آگهی های شغلی منتشر شده استفاده کنند.

پس از یافتن کاری مرتبط با رشته تحصیلی و یا تخصص خود در کشور فنلاند می توانید مدارک لازم را برای بررسی درخواست به کارفرما مربوطه ارسال کنید. اگر واجد شرایط لازم برای استخدام باشید دعوت نامه ای از سوی کارفرما برای شما ارسال می شود. متقاضیان پس از اخذ دعوت نامه می توانند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار فنلاند انجام دهند. متقاضیانی که قصد مهاجرت همراه با اعضاء خانواده را دارند می توانند پس از گذشت 6 ماه از شروع کار در کشور فنلاند و دریافت حقوق و دستمزد اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای همراه فنلاند انجام دهند.

سرمایه گذاری مسیری برای ورود به فنلاند با اعضای خانواده

سرمایه گذاری در کشور فنلاند یکی از راه های مطمئن برای مهاجرت به این کشور است. این روش در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و پس از آن تابعیت و پاسپورت کشور فنلاند می شود. برای سرمایه گذاری در کشور فنلاند لازم است متقاضی دارای سرمایه ای بالغ بر 100000€ (یورو) در حساب بانکی کشور مبدا باشد. در قدم بعدی لازم است متقاضی بیزینس پلن ارائه کند. به این نکته توجه داشته باشید که باید بیزینس پلن شما به گونه ای باشد که مشخص شود سود آورد است و به اقتصاد کشور فنلاند کمک می کند. اگر با درخواست فرد برای سرمایه گذاری در این کشور موافقت شد متقاضی می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری فنلاند انجام دهند. همچنین متقاضیان می توانند سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور فنلاند را نیز تجربه کنند.

مدارک اخذ ویزای همراه فنلاند

اگر برای اولین به دنبال اجازه اقامت در فنلاند هستید و از ویزای همراه قصد استفاده دارید، 2 حالت متصور است. یا همسر شما دارای مجوز اقامت فنلاند است و یا همزمان با شما برای اجازه اقامت فنلاند اقدام می کند. منظور از همسر، شریک جنسی ثبت شده در شناسنامه است که حداقل دو سال با او در یک رابطه زناشویی زندگی کرده اید. صدور مجوز اقامت همراه، مستلزم آن است که اثبات حمایت مالی از شما در فنلاند از راه دیگری غیر از مزایای پرداختی توسط دولت فنلاند صورت گیرد. به طور مثال از طریق درآمدی که توسط حامی مالی شما که در فنلاند زندگی می‌کند یا از طریق تجارت کسب می‌کند.

قبل از ارسال درخواست به طور دقیق چک کنید که تمام پیوست ها و اطلاعات لازم را به دست آورده اید. اگر مدارک شما کامل نباشد، تصمیم گیری سفارت بیشتر از حد معمول طول می کشد. مدارک مربوطه به شرح زیر هستند:

 • پاسپورت معتبر و مدارک مربوط به روابط خانوادگی
 • گواهی ازدواج قانونی
 • کپی صفحه گذرنامه حاوی اطلاعات شخصی و کپی از تمام صفحات با یادداشت در پاسپورت و گذرنامه همسرتان
 • قرارداد اجاره یا سند ملکی که در آن ساکن بوده اید و استشهاد ساکنین (در صورتی که ازدواج به صورت رسمی ثبت نشده باشد.)
 • گواهی تولد با اطلاعات والدین کودک (قانونی) و گواهی حضانت مشترک کودک (قانونی)
 • گواهی طلاق
 • گواهی فوت قانونی (اگر شما یا همسرتان بیوه هستید)

مدارکی که ضمیمه درخواست می شود باید به یکی از سه زبان فنلاندی، سوئدی یا انگلیسی ترجمه شده باشد. هنگام مراجعه به مرکز خدمات برای اثبات هویت، باید اصل مدارک و ترجمه آنها ارائه شود. به این منظور باید فرم روشن شدن روابط خانوادگی (PK1_plus) را به درخواست خود پیوست کنید. فرم باید توسط همسر متقاضی پر و امضا شود.

شرایط اثبات حمایت مالی از همراهان

متقاضی الحاق خانواده در فنلاند، باید اسناد مربوط به حمایت پشتیبانی مالی خود را به درخواست خود پیوست کند:

 • صورت‌ حساب‌ های بانکی همسر (نفر اصلی) در 6 ماه گذشته برای تمام حساب‌ های بانکی فنلاند که همسر (پیوست شده) می‌تواند استفاده کند.
 • کپی آخرین کارت مالیاتی، تصمیم مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی همسر
 • کپی قرارداد کاری همسر (نفر اصلی)
 • مدارک مربوط به کسب و کار همسر که درخواست پیوست دارد.
 • اگر در فنلاند مشغول به کار هستید، کپی قرارداد کاری خودتان
 • سند مربوط به حقوق بازنشستگی همسر که قصد پیوست دارد در صورت دریافت مستمری
 • گزارش در مورد سایر درآمدها یا دارایی هایی که می توانید به فنلاند منتقل کنید.

تخمین زمان دقیق رسیدگی به درخواست فردی که براساس پیوندهای خانوادگی انجام شده است دشوار است. به عنوان مثال، اگر توضیحات بیشتری برای درخواست نیاز باشد و اگر اطلاعات مورد نیاز را نتوان از اسناد به دست آورد، باید یک جلسه شفاهی ترتیب داده شود. این امر بر زمان رسیدگی تأثیر می گذارد اما معمولاً ظرف 9 ماه بررسی می شود.

ویزای همراه فنلاند

الحاق خانواده به اجازه اقامتی اطلاق می شود که به یک شهروند خارجی بر اساس پیوندهای خانوادگی اعطا می شود. اعضای خانواده شهروندان فنلاند یا خارجی واجد شرایط الحاق خانواده هستند. همسر خارجی یک شهروند فنلاند، یکی از اعضای خانواده یک شهروند خارجی شاغل یا تحصیل در فنلاند، یا یکی از اعضای خانواده شخصی که به عنوان پناهنده وارد فنلاند شده است، می تواند برای الحاق خانواده درخواست دهد. یکی از اعضای خانواده ساکن فنلاند که متقاضی قصد دارد با او در زندگی خانوادگی شرکت کند، اسپانسر نامیده می شود. درخواست اجازه اقامت بر اساس پیوندهای خانوادگی فقط توسط خود متقاضیانی که در خارج از کشور زندگی می کنند، می توانند ارائه شوند. تعریف عضو خانواده در قانون بیگانگان آمده است. این تعریف در همه موارد با مفهوم خانواده در کشورهای دیگر مطابقت ندارد، زیرا مفهوم فنلاندی محدودتر از سایر کشورها است.

اعضای خانواده شهروندان فنلاند و شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا و اعضای خانواده مشابه عبارتند از: همسر، شریک زندگی، شریک زندگی مشترک، و قیم افراد زیر 18 سال یا فرزندان. یک پیش شرط کلی برای اتحاد مجدد خانواده در فنلاند این است که حامیان مالی بتوانند برای اعضای خانواده خود تأمین کنند. یعنی اسپانسرها باید درآمد کافی داشته باشند. کلمه حامی به یکی از اعضای خانواده ساکن فنلاند اشاره دارد که متقاضی قصد دارد با او زندگی خانوادگی داشته باشد. مقادیر تقریبی منابع به یورو در دستورالعمل های اداره مهاجرت فنلاند آمده است. مبالغ به همراه وزارت امور اجتماعی و بهداشت تعیین می شود. اعضای خانواده شهروندان فنلاند یا شمال اروپا حتی در صورت نداشتن منابع مالی کافی حق ورود به فنلاند را دارند.

هزینه صدور روادید کشور فنلاند

برای دریافت ویزای تضمینی فنلاند باید هزینه ای پرداخت کنید که این هزینه در صورتی که کودکتان زیر 6 سال سن دارد برای وی رایگان خواهد بود. اگر کودک سنی بین 12-6 سال دارد هزینه صدور ویزای فنلاند او 30€ (یورو) خواهد شد. افراد بزرگسال نیز برای صدور ویزای کشور فنلاند باید 60€ (یورو) پرداخت کنند. در خصوص تمایل در باب ویزای تحصیلی فنلاند می توانید به محتوا لینک شده در متن مراجعه کنید.

از ژوئن سال 2013 اخذ تابعیت کشور دیگر برای شهروندان فنلاندی مجاز اعلام شد و حتی افرادی که قبلاً تابعیت فنلاند را از دست داده‌اند می توانند مجددا اقدام کنند. از شرایط لازم برای اخذ تابعیت فنلاند می توان به 5 سال سکونت پیوسته در این کشور و یا 7 سال سکونت ناپیوسته در فنلاند در سن 15 سالگی به بالاتر اشاره کرد.

طی مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص شرایط ویزای همراه فنلاند کسب کردید، جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط مهاجرت به کشور فنلاند و یا سایر کشورهای اروپایی، آسیایی یا آمریکایی می توانید با مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

پرتکرارترین سوالات شرایط ویزای همراه فنلاند

مهم ترین سوالاتی که در خصوص شرایط ویزای همراه فنلاند به ذهن مخاطبین خطور می کند بدین شرح می باشد:

 • شرایط ویزای همراه فنلاند بر اساس روابط صمیمی به چه صورت می باشد؟ طی سالهای اخیر درخواست ویزای همراه فنلاند به ویژه بر اساس روابط صمیمی، بیش از پیش مرود توجه اتباع کشورهای خارجی قرار گرفته است. به عبارت دیگر، شرایط ویزای همراه فنلاند بر اساس روابط صمیمی به یکی از محبوب ترین روش ها برای درخواست ویزای همراه این کشور تبدیل شده است. البته لازم به ذکر است که، فردی که با فرد متقاضی قرار ملاقات می گذارد به عنوان یکی از اعضای خانواده در نظر گرفته نمی شود. با این حال، اگر قصد دارید برای ویزای همراه فنلاند درخواست دهید می توانید این کار را بر اساس یک رابطه صمیمی انجام دهید.
 • شرایط اخذ ویزای همراه فنلاند برای نیروی کار خارجی چگونه است؟ مهاجرت کاری به کشور فنلاند یکی دیگر از راه های ممکن برای اقامت در این کشور است. برای شروع کار در کشور فنلاند شرایط و مقرراتی وضع شده است که اطلاع از آن ها برای متقاضیان الزامی است. کشور فنلاند عضو اتحادیه اروپا است. به همین دلیل از قوانین کاری وضع شده توسط این اتحادیه پیروی می کند. اگر پس از گذشت 6 ماه از انتشار آگهی در کشور فنلاند (3 ماه) و کشورهای عضو اتحادیه اروپا (3 ماه) نیروی کار مورد نظر استخدام نشد کارفرما می تواند درخواست خود را برای استخدام متقاضیان واجد شرایط خارجی و بین المللی اعلام کند. جهت یافتن کار در کشور فنلاند متقاضیان می توانند از موسسات کاریابی معتبر، وب سایت های کاریابی و آگهی های شغلی منتشر شده استفاده کنند.
5/5 - (23 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *