مهاجرت به کشور لهستان

مشکلات زندگی در لهستان

مشکلات زندگی در لهستان

علیرغم ویژگی های مثبت کشور لهستان جهت مهاجرت، مشکلات زندگی در لهستان گریبان گیر بخش قابل توجهی از شهروندان در سال های اخیر بوده است. بطوریکه برخی از اتباع این کشور در مواجهه با این معایب و نقاط منفی زندگی در لهستان به ستوه آمده و اقدام به ترک تابعیت این کشور می نمایند. با توجه به اینکه دولت لهستان توانسته است در یک دهه اخیر نرخ تورم را کاهش داده و رونق بیشتری به بازار اقتصادی این کشور ببخشد، انتظار میرفت درصد بیکاری جوانان این کشور نیز تنزل یابد که چنین انتظاری واهی به نظر می آید. اقتصاد لهستان همچنان یکی از جنبه های ضعیف این سرزمین بوده و ما کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد داریم با همراهی شما علت ضعف لهستان در این زمینه و سایر بخش ها را بررسی نماییم.

  • چرا مهاجرین خارجی در لهستان اقدام به فعالیت های کشاورزی نمی نمایند؟
  • علت نارضایتی شهروندان لهستان از نرخ مالیات وضع شده در این کشور چیست؟
  • آیا قوانین حقوقی لهستان پذیرای افراد با تابعیت مضاعف می باشد؟
  • محدودیت های کار در لهستان چیست؟
  • بهترین شهرهای لهستان برای زندگی کدامند؟
  • میزان دشواری یادگیری زبان لهستانی تا چه اندازه ای است؟
  • آب و هوای لهستان در فصل های سرد سال تا چه اندازه طاقت فرساست؟

مهاجرت به کشور لهستان

لهستان جزء کشورهای بزرگ و پهناور اروپا به شمار رفته و پایتخت آن شهر مدرن و پرجمعیت ورشو می باشد. اگرچه اقتصاد این کشور همچنان به ثبات مطلوبی دست نیافته و یکی از نقاط قوت آن به حساب نمی آید، در سال های اخیر با افزایش نرخ صادرات محصولاتی چون غلات، روغن، ذغال سنگ وسیب به کشورهای همسایه نظیر اسلواکی و اوکراین به شرایط مطلوبی دست یافته است. اگرچه به علت حضور نیروهای آلمانی طی جنگ جهانی دون در لهستان و در گرفتن جنگ های خونین در شهرهای اصلی این کشور چون کراکوف، وروتسلاو و گدانسک بسیاری از بناهای تاریخی و زیبای مشهور در این کشور از بین رفت، همچنان کاخ ها و کلیساهای متعددی با معماری مربوط به قرون وسطی در این کشور وجود دارند که در کنار طبیعت بکر و انواع ورزش های دریایی مانند موج سواری، از جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می روند.

افراد با اهداف گوناگونی چون تحصیل، اشتغال و تشکیل خانواده به لهستان مهاجرت می کنند. هزینه های زندگی در لهستان بالا نبوده و نسبت به کشورهایی چون آلمان بسیار معقول می باشد. به علت هزینه گزاف بنزین حمل و نقل در این کشور با مشکلاتی روبرو بوده است. طبق آخرین اعلام رسمی نرخ تورم در این کشور 3% بوده و نرخ بیکاری در سال 2022 به 6% افزایش پیدا کرده است. افراد دارای تخصص و مهارت معین با سابقه کار در موسسات معتبر قادر خواهند بود به اشتغال در لهستان روی آورند و در غیر اینصورت شرایط سخت و دشواری را پیش روی خواهند داشت. اگرچه بخش قابل توجهی از ساکنین لهستان به زبان انگلیسی مسلط می باشند، یادگیری زبان لهستانی که زبان سختی نیز به حساب می آید کمک شایانی به تسهیل شرایط زندگی در این کشور خواهد نمود.

کشاورزی از مشکلات زندگی در لهستان

با توجه به موقعیت جغرافیایی لهستان و آب و هوای این کشور، بخش قابل توجهی از خاک آن بایر بوده و قابلیت انجام فعالیت های کشاورزی و حتی ساخت و ساز را ندارد. علی رغم ضعف مشهود دولت لهستان در پرداخت بودجه های سازنده به کشاورزان و فعالان این حوزه، در سال های گذشته مهاجران خارجی با قصد اشتغال در کشور لهستان اقدام به خرید زمین های چند هکتاری در حومه شهرهای بزرگ کرده و فعالیت های کشاورزی خود را آغاز می کردند؛ با تصویب قانونی مبنی بر منع خرید و فروش زمین برای اتباع خارجی، این افراد از انجام چنین اقداماتی سر باز زده و اوضاع اقتصادی لهستان به روال پیشین خود بازگشت.

کشاورزی از مشکلات زندگی در لهستان

هزینه بالای پوشاک از مشکلات زندگی در لهستان

اگرچه هزینه خوراک و حمل و نقل در کشور لهستان بخش عمده هزینه های جاری افراد را شامل نمی شود، قیمت انواع پوشاک در این کشور در مقایسه با سایر سرزمین های واقع در مرکز اروپا بسیار بالا برآورد می گردد. فشار کار در لهستان بسیار بالا بوده و افراد با متوسط حقوق ماهیانه کار در لهستان که 680$ (دلار) می باشد قادر به پرداخت انواع هزینه های مربوط به مسکن و خوراک در کنار مبالغ گزاف پوشاک در شهرهای بزرگی چون ورشو نخواهند بود. به عنوان مثال هزینه خرید یک جفت کفش در لهستان 310 PLN (زلوتی) می باشد که معادل 70 یورو است. در ادامه به بررسی انواع هزینه های جاری در لهستان پرداخته ایم:

عنوانهزینه بر حسب زلوتی
لباس تابستانی126 PLN
گوشت قرمز بر حسب کیلوگرم70 PLN
شلوار50 PLN

سایر مشکلات زندگی در لهستان

یکی از علل آمار بالای افسردگی در کشور لهستان از سوی روانشناسان، زمستان های طولانی این کشور بیان شده است. اگرچه شهروندان سرمای طاقت فرسایی را در طول زمستان تجربه نمی کنند، مدت دار بودن این فرآیند و به طول انجامیدن زمستان های برخی سال ها تا 6 ماه طاقت ساکنین لهستان را طاق کرده است. آمار فساد موجود در بین مقامات دولتی این کشور و مشاغل اداری در بین کشورهای اروپایی یکی از بالاترین ارقام را به خود اختصاص داده است. تابعیت مضاعف در کشور لهستان مورد پذیرش نبوده و افراد متقاضی اخذ تابعیت این کشور ملزم به ترک تابعیت پیشین خود پس از مهاجرت به لهستان می باشند. نرخ مالیات برای کارمندان در لهستان 13% بوده و برای برخی مشاغل دیگر تا 32% نیز افزایش می یابد.

محاسن زندگی در لهستان

کشور لهستان دارای سیستم آموزشی نوین و کارآمدی بوده به صورتی که بیش از 10 دانشگاه این کشور در بین برترین مراکز آموزشی و دانشگاه های جهان قرار دارند. مردم این کشور بسیار خونگرم بوده و افراد در سفر به لهستان می توانند از انواع جاذبه های طبیعی و گردشگری این کشور بازدید نمایند. اگرچه کلیسا در تصمیم گیری های اصلی دولت نقش پررنگی دارد، لهستان توانسته است به استقلال خوبی در زمینه های سیاسی و اجتماعی دست یابد. در پایان شما عزیزان می توانید با بررسی مشکلات و مزایای زندگی در لهستان و مشورت با همکاران مجرب و توانمند ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، بهترین مسیر را انتخاب نمایید.

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *