مهاجرت تحصیلی مکزیک

معرفی دانشگاههای مکزیک

معرفی دانشگاههای مکزیک

معرفی دانشگاههای مکزیک مطابق با آخرین آمار مربوط به سال 2020، برای افرادی که خواهان تحصیل در این کشور هستند، اهمیت بسیار ویژه ای دارد. برخی دانشگاه های مکزیک به واسطه قدمت و پیشینه ای که دارند همچنان برای برخی دانشجویان محبوب می باشد، که ما هم در این نوشتار سعی بر این داریم تا شرایط تحصیل و زندگی در این کشور را برای یک دانشجوی خارجی بازگو نمائیم. سیستم آموزش عالی این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان در اولین نسخه سیستم رتبه بندی سیستم آموزش عالی در QS قرار داشت و دقیقا رتبه 33 را دارا بود.

 • آیا تحصیل در دانشگاه های مکزیک برای اتباع ایرانی رایگان است؟
 • برترین دانشگاه های مکزیک برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی کدامند؟
 • شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاه های مکزیک چیست؟

به لحاظ منطقه ای، مکزیک یک بخش عمده از دانشگاه های برتر آمریکای لاتین را تشکیل می دهد. حدود 65 دانشگاه مکزیک در رتبه بندی دانشگاه های برتر QS قرار دارند. اگر برای تحصیلات عالیه خود، در فکر مهاجرت به قاره آمریکا و البته دنیای لاتین هستید، مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در کنار شما خواهند بود.

برترین ها در معرفی دانشگاههای مکزیک

آشنایی با رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان در خصوص مهاجرت و درکی از مقایسه دانشگاه کمک زیادی به دانشجویانی می کند که تمایل به تحصیل در کشورهای خارجی را نیز دارند. تحصیل در مکزیک درخواست پایینی دارد و دانشجویان خارجی کمی در این کشور مشغل به تحصیل می باشند. در راستای معرفی دانشگاههای مکزیک به معرفی چند نمونه از برترین های آنها می پردازیم:

(Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM

(Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM در رتبه بندی جهانی رتبه 122 و رتبه چهارم در رتبه بندی آمریکای لاتین قرار دارد و این دانشگاه آن را بالاترین رتبه در مکزیک می داند. UNAM یک دانشگاه عمومی است که جمعیت دانشجویی زیادی را در حدود 349،500 نفر دارد که در تعدادی از دانشگاه های شهر مکزیکو و فراتر از آن، از جمله 30،300 نفر فارغ التحصیل مدرک کارشناسی ارشد، گسترش یافته است.

در سال 2007، محوطه اصلی UNAM، که به عنوان یک پروژه طراحی معماری مشترک بین 1949 و 1952 ساخته شد، یکی از 31 سایت میراث یونسکو مکزیک بود. دانشگاه که ترکیبی از عناصر مدرنیزم قرن بیستم و فرهنگ سنتی مکزیکی است، توسط یونسکو به عنوان ادای احترام به پیشرفت کشور از زمان انقلاب 1910-20 و به اهمیت آموزش و پرورش ستایش شده است.

دانشگاه Tecnológico de Monterrey مکزیک

با توجه به رشد قابل توجه بین المللی، همچنان به بهبود وضعیت خود در رتبه بندی جهانی امسال، Tec de Monterrey، یک موسسه خصوصی است که در حال حاضر رتبه 199 در جهان و پنجمین در آمریکای لاتین است. گرچه جمعیت مدرسه ای 95،000 در سراسر مکزیک 31 دانشگاه است، اما محوطه اصلی Tec de Monterrey در مونتری، شهر با بالاترین درآمد سرانه در مکزیک به عنوان یک مرکز مهم صنعتی و تجاری برای کشور، قلمداد می گردد.

Advertisement در معرفی دانشگاههای مکزیک

Tecnológico de Monterrey تعدادی از دوره های کارشناسی را که به زبان انگلیسی تدریس می شود ارائه می دهد. اینها برای دانشجویان بین المللی است که برای یک ترم یا سال تحصیلی در خارج از کشور تحصیل می کنند و می توانند برای تأمین اعتبار به مدرک دانشگاهی دانشجویان مورد استفاده قرار گیرند. هزینه زندگی در مکزیک ماهیانه حدود 500$ (دلار) نیز می باشد.

Advertisement در معرفی دانشگاههای مکزیک

(Instituto Politécnico Nacional (IPN

همانند دانشگاه ملی (Autónoma de México، Instituto Politécnico Nacional (IPN همچنین یک دانشگاه عمومی بسیار بزرگ است و فقط کمتر از 150،000 دانش آموز در حال حاضر ثبت نام کرده است. پردیس اصلی IPN واقع در دو کیلومتری شمال مکزیکو سیتی قرار دارد و در رتبه بندی جهانی رتبه بندی 30 در آمریکای لاتین و 651-700 قرار دارد. مدرسه رهبر جهان در 13 رشته ای است که تحت عنوان رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS تحت عنوان موضوع شامل علوم کامپیوتر، مهندسی مکانیک و فیزیک تحت پوشش قرار گرفته است.

معرفی سایر دانشگاههای مکزیک

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، سایر دانشگاه های برجسته مکزیکی در سال 2020 میلادی عبارتند از:

 • Universidad Iberoamericana
 • Instituto Tecnológico Autonomo de México
 • Universidad Autónoma de Nuevo León
 • Universidad Anahuac
 • Universidad Autónoma Metropolitana
 • Benemérita Universidad Autónoma de Puebla

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی مکزیک

برای ادامه تحصیل در این دانشگاه ها افراد نیاز دارند در قدم اول نامه پذیرش را از دانشگاه مورد نظر خود دریافت کنند. نامه پذیرش در صورتی برای شخص متقاضی صادر می گردد که وی بتواند شرایط لازم را از لحاظ مالی و همچنین از لحاظ مدارک تحصیلی ارائه نماید. بعد از دریافت نامه پذیرش فرد می تواند برای دریافت ویزا اقدام نماید. داشتن نمرات بالای تحصیلی و همچنین مدارک زبان بالا، نقش بسزایی برای توفیق در این امر دارد. در مورد بورس تحصیلی مکزیک در این نوشتار مطالعه فرمائید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای مکزیک

مدارک مورد نیاز بسته به شرایط تحصیلی، مقطع، رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت است. ولی به صورت کلی مدارک مورد نیاز جهت اعطای اقامت تحصیلی شامل موارد زیر می باشد:

 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر که بخشی از آن در مقاله فوق “معرفی دانشگاههای مکزیک” ارائه گردیده است.
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبل
 • نامه تمکن مالی که نشان دهنده وضعیت مالی است.
 • نامه مبنی بر عدم سوء پیشینه
 • نامه مبنی بر گواهی سلامت پزشکی
 • مدارک زبان معتبر که این مدارک بسته به مقطع و رشته تحصیلی شما متفاوت است.

نکته حائز اهمیت این است که ارائه مدارک زبان شما برای اخذ پذیرش در دانشگاه های بین المللی کشور مکزیک الزامی می باشد. برای مقطع لیسانس معمولا نمره زبان آیلتس (IELTS) 5 یا 5.5، برای مقطع فوق لیسانس نمره زبان 6 یا 6.5 و برای مقطع دکترا معمولا نمره زبان 7 الزامی می باشد.

در این مقاله تمام تلاش خود را بر این مبنا قرار دادیم که با معرفی دانشگاههای مکزیک با لیست بهترین دانشگاهها آشنا سازیم و همچنین شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاهها را خدمت شما ارائه دهیم. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به سالها تجربه در زمینه اخذ ویزا و مهاجرت، آماده ارائه خدمات مورد نیاز شما می باشد. قبل از اقدام به مهاجرت و اخذ ویزا و اقامت مکزیک لازم است. در زمینه معرفی دانشگاههای این کشور بیشتر بدانید و اطلاعات مورد نیاز خود را در زمینه اعزام دانشجو و تحصیل در مکزیک و حتی اموری مانند بورسیه تحصیلی مکزیک تکمیل نمائید.