مهاجرت کاری آلمان, مهاجرت کاری اتریش

مقایسه کارت قرمز سفید قرمز اتریش و بلوکارت

مقایسه کارت قرمز سفید قرمز اتریش و بلوکارت

برای تمامی شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارند انواع مختلفی از اجازه کار و اقامت وجود دارد. برای افراد ماهر و متخصص 2 گزینه برای مهاجرت در نظر گرفته شده است، الف) کارت قرمز سفید قرمز اتریش، ب) بلوکارت. مقایسه کارت قرمز سفید قرمز اتریش و بلوکارت به شما در انتخاب بهترین و کم ریسک ترین مسیر جهت مهاجرت پیش از هرگونه سرمایه کمک می نماید. برای کسب اطلاعات در رابطه با کارت قرمز سفید قرمز اتریش و بلو کارت تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

  • اهمیت دریافت ویزای کاری اتریش چیست؟
  • شرایط دریافت بلوکارت اتریش چیست؟
  • چه کسانی می توانند برای دریافت اقامت دائم اتریش اقدام کنند؟
  • مزایای زندگی در اتریش چیست؟

درباره کارت قرمز سفید قرمز اتریش و کارت آبی

از جولای سال 2011 میلادی مهاجرت متقاضیان ماهر و متخصص از سراسر دنیا از طریق سیستم کارت قرمز سفید قرمز میسر شده است. دقت داشته باشید که برای این روش سیستم امتیازبندی در نظر گرفته شده است و متقاضی باید برای دریافت کارت قرمز سفید قرمز حداقل امتیاز در نظر گرفته شده را کسب کند. متقاضیانی که برای دریافت این کارت درخواست خود را ارسال می کنند درخواست آن ها توسط اداره خدمات اشتغال دولتی اتریش بررسی خواهد شد. طبق قوانین وضع شده برای سیستم متقاضی باید موفق شود حداقل 70 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کند تا واجد شرایط برای ورود به کشور اتریش در جهت جست و جو کار باشد:

معیارها امتیاز
تخصص ویژه ماکسیمم: 40 امتیاز
تجارب کاری ماکسیمم: 20 امتیاز
مدرک مهارت زبان ماکسیمم: 10 امتیاز
سن فرد متقاضی ماکسیمم: 20 امتیاز
سطح تحصیلات در اتریش ماکسیمم: 10 امتیاز
حداکثر امتیاز مجاز 100
امتیاز لازم 70

بلوکارت اتحادیه اروپا روش مطمئنی برای کسب مجوز کار و اقامت در تمامی کشورهای عضوء اتحادیه اروپا محسوب می شود. درباره ماهیت حقوقی این کارت می توان گفت، بلو کارت به افرادی اعطاء می شود که در کشور عضوء اتحادیه اروپا مشغول به کار است و میزان حقوق و دستمزد ماهانه فرد از یک سطح مشخص شده (سطح حقوق تعیین شده 4200€ (یورو) بالاتر می باشد. اگر فردی تحت عنوان کارگر ساده مشغول به کار شود نمی تواند بلو کارت اتحادیه اروپا را اخذ کند. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که یافتن کار با حقوقی که منجر به اخذ بلو کارت شود کار ساده ای نیست، متقاضیان در صورتی که 100000€ تا 150000€ (یورو) پشتوانه مالی داشته باشند می توانند بلوکارت اتریش را به دست بیاورند.

مقایسه مزایای کارت قرمز سفید قرمز اتریش و بلوکارت

متقاضیان واجد شرایط با دریافت هر یک از این کارت ها از مزایایی بهره مند خواهند شد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مزایای بلو کارت مزایای کارت قرمز سفید قرمز
امکان مهاجرت به همراه اعضاء خانواده امکان مهاجرت همراه با اعضاء خانواده
استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی به صورت رایگان استفاده از خدمات درمانی به صورت رایگان
اجازه تحصیل به صورت رایگان به فرزندان فرد داده می شود، حتی در این روش فرزندان حقوقی بین 150€ تا 200€ (یورو) در ماه دریافت می کنند. امکان ادامه تحصیل به صورت رایگان برای فرزندان متقاضی وجود دارد.
امکان ورود به بازار کار برای همسر متقاضی وجود دارد. امکان ورود به بازار کار برای همسر متقاضی وجود دارد.

مقایسه مزایای کارت قرمز سفید قرمز اتریش و بلوکارت

مقایسه اقامت با کارت قرمز سفید قرمز اتریش و بلوکارت

متقاضیان واجد شرایط (کسب حداقل 70 امتیاز از 100 امتیاز) که در طول فرصت 6 ماهه موفق به یافتن شغل مورد نظر خود شوند می توانند کارت قرمز سفید قرمز اتریش را دریافت کنند. اعتبار این کارت 24 ماهه است و متقاضی می تواند پس از گذشت این مدت اقدامات لازم را برای تمدید اعتبار کارت انجام دهد. پس از گذشت 5 سال از اقامت در کشور اتریش متقاضی می تواند برای خود و اعضاء خانواده اقامت دائم کشور اتریش را کسب کند. پس از گذشت 6 الی 10 سال از اقامت در اتریش تابعیت و پاسپورت این کشور به شما تعلق می گیرد. متقاضیانی که قصد دریافت بلو کارت را دارند نیز می توانند با رعایت شرایط اقامت دائم و تابعیت اتریش یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا را کسب کنند.

قوانین بلوکارت در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا متفاوت است، در برخی از کشورها فرد می تواند پس از گذشت 2 سال و در برخی از کشورها پس از گذشت 5 سال اقامت دائم را دریافت کند. اگر قصد اقامت در آلمان را دارید می توانید با سطح زبان B آلمانی اقامت دائم این کشور را پس از گذشت 21 ماه دریافت کنید، پس از گذشت 3 تابعیت و پاسپورت آلمان را کسب خواهید کرد.

شرایط کاری در اتریش

اتریش یکی از بهترین بازارهای کار در اروپا را دارد به همین دلیل در حالی که غالب کشورهای اروپایی برای صدور ویزای کاری داشتن پیشنهاد شغلی را لازم می دانند، اتریش به افراد متخصص ویزای جستجوی کار می دهد تا با حضور در خاک این کشور راحت تر قرارداد کاری متعقد نمایند. در جدول ذیل نرخ بیکاری در اتریش طی چند سال بررسی شده است:

سال نرخ بیکاری
2017 %5.5
2018 %4.8
2019 %4.6
2020 %4.3
2021 %9.3
2022 %7.9

سطح درآمد در اتریش نیز نسبتا بالا است؛ به عبارت دقیق تر کم ترین میزان درآمد ماهانه در اتریش 960€ (یورو)، بیشترین میزان درآمد ماهانه 16900€ (یورو) و متوسط درآمد ماهانه 3790€ (یورو) است. در حالی که متوسط هزینه زندگی در اتریش پایین است و زندگی تک نفره ماهانه حدود 1000€ تا 1200€ (یورو) هزینه دربرخواهد داشت. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص مقایسه کارت قرمز سفید قرمز اتریش و بلو کارت کسب کردید، شما می توانید با مطالعه مقاله کارت قرمز سفید قرمز اتریش و مقاله کارت آبی اتحادیه اروپا اطلاعات بیشتری کسب کنید. اگر با مطالعه این مقاله و مقالات معرفی شده پاسخ سوالات خود را به دست نیاوردید و یا نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید می توانید با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

سوالات پرتکرار مقایسه کارت قرمز سفید قرمز اتریش و بلوکارت

برای مقایسه کارت قرمز سفید قرمز اتریش و بلوکارت سوالات زیر عنوان می شود:

  • برای کارت قرمز سفید قرمز و اخذ ویزای جستجوی کار اتریش چند امتیاز نیاز است؟ جهت ویزای جستجوی کار اتریش از 100 امتیاز، 70 امتیاز مورد نیاز است.
  • کارت قرمز سفید قرمز اتریش چیست؟ فردی که در اتریش اقامت کاری بدست می آورد کارت قرمز سفید قرمز را اخذ می کند.
  • کارت قرمز سفید قرمز چه تفاوتی با بلوکارت دارد؟ برای بدست آوردن کارت قرمز سفید قرمز نیاز به جمع آوری امتیاز در جاب سیکر وجود دارد اما برای بلوکارت نیاز به امتیازبندی نیست.
  • مدت زمان ویزای جستجوی کار در آلمان و اتریش چقدر است؟ در هر دو کشور این نوع ویزا 6 ماه به طول می انجامد.
  • برای اخذ بلوکارت سطح حقوق تعیین شده فرد چقدر است؟ متقاضی بلوکارت باید حداقل حقوقی معادل 4200€ (یورو) در ماه داشته باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.