مهاجرت به کشور گرجستان

مهاجرت به گرجستان

مهاجرت به گرجستان

شرایط مهاجرت به گرجستان 2021 به عنوان یکی از برترین کشورهای جهان برای انجام آسان بیزینس می تواند برای سرمایه گذاران ایرانی بسیار جذاب باشد. برای مهاجرت به این کشور زیبای اورآسیایی روش های مختلفی جهت مهاجرت و اخذ اقامت وجود دارد. روش تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد از جمله این روش ها می باشد. کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای شما سروران گرامی در مهاجرت به کشور گرجستان و اخذ اقامت و تابعیت این کشور می باشند. سوالاتی که در باب شرایط وانواع روش های مهاجرت به کشور گرجستان مطرح می شوند عبارت است از:

 • شرط اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری چه سطح مبلغی است؟
 • شهرهای مهم گرجستان برای مهاجرت در سال 2021 کدامند؟
 • انواع ویزای مهاجرتی به کشور گرجستان کدامند؟
 • شرایط زندگی در گرجستان 2021 چگونه است؟
 • آیا گرجستان دارای قانون پاسپورت دوم می باشد؟
 • آیا ایرانیان می توانند بدون ویزا به گرجستان مسافرت کنند؟

انواع ویزای مهاجرت به گرجستان

گرجستان کشوری مدرن و با رشد اقتصادی بالا همراه با فرهنگ و تمدن غنی است. کیفیت زندگی در گرجستان شبیه کشورهای اروپایی است. هزینه زندگی در این کشور پایین، نرخ جرائم بسیار پایین، مالیات ها پایین می باشد. اما سطح درآمدی گرجستانی ها نه در سطح اروپایی بلکه در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارد. گرجستان انواع ویزاها، مجوزهای اقامتی و وضعیت های اقامت مالیاتی را به سرمایه گذاران، مالکان ملک، کارآفرینان، فریلانسرها، کارگران و حتی اعضای خانواده آنها نیز اعطاء می کند بطوریکه مسیر برای اخذ تابعیت گرجی برای آنها فراهم باشد. بر این اساس، انواع ویزای مهاجرتی گرجستان (دسته D) عبارتند از:

 • ویزای کار و بیزینس (D1)
 • ویزای فریلانسری (D2)
 • ویزای تحصیلی گرجستان (D3)
 • ویزای الحاق به خانواده (D4)
 • ویزای مالکان ملک به ارزش 100000$ دلار (D5)

مهاجرت به گرجستان با روش سرمایه گذاری

شیوه سرمایه گذاری در گرجستان برای اخذ اقامت این کشور در سال 2021 را می توان یکی از ایده آل ترین روشهای مهاجرتی نامید. چراکه بر طبق رتبه بندی شاخص آسانی انجام بیزینس که توسط بانک جهانی در سال 2021 انجام شده گرجستان در بین 190 کشور در رتبه 7 جهانی و از نظر شاخص آزادی اقتصادی هم در بین 180 کشور جهان در رده 12 بین المللی قرار دارد. هم اکنون از دو طریق میتوان در گرجستان سرمایه گذاری کرده و اقامت این کشور را کسب کرد. این روشها عبارتند از:

روشهای سرمایه گذاری در گرجستان

یکی از روشهای کسب اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت (جدید یا موجود) و راه اندازی بیزینس می باشد اما شرط اخذ اقامت دائمی(PR) گرجستان با این شیوه سرمایه گذاری حداقل 300000$ (دلار) بر روی پروژه تشکیل شرکت تجاری در گرجستان میباشد. از دیگر شرایط این شیوه مهاجرت به گرجستان اثبات حداقل درآمد ماهیانه حدود 315$ (دلار) و نیز حداقل حجم معاملاتی سالانه حدود 15000$ (دلار) برای هر متقاضی میباشد. مدت اقامت در گرجستان از این طریق حدودا 5 سال و قابل تمدید تا 6 سال بعدی است.

اما روش دوم جهت کسب اقامت گرجستان از طریق توسل به خرید ملک در این کشور می باشد. برای کسب اقامت گرجستان از این طریق متقاضی نیازمند سرمایه گذاری حدود 300000$ (دلار) در بخش املاک کشور گرجستان است. در این روش همچنین اخذ اقامت دائم گرجی پس از 5 سال منوط به سرمایه گذاری بیش از 300000$ (دلار) در املاک گرجستان می باشد. در ادامه و پس از 10 سال اقامت دائم در این کشور نیز می توان برای دریافت تابعیت گرجستانی نیز درخواست داد. لازم به ذکر است که هزینه مجوز اقامت دائم گرجستان حدود 70$ الی 150$ (دلار) بوده و مدت زمان اخذ آن نیز از 20 روز تا 40 روز هم طول می کشد.

مهاجرت کاری به گرجستان

هموطنان ایرانی مشتاق مهاجرت به گرجستان بایستی بدانند که یکی از راه های جایگزین برای اقامت سرمایه گذاری از طریق کار در گرجستان می باشد. در این زمینه متقاضیان می توانند برای مهاجرت به گرجستان از ویزای کار نوع D1 گرجستان استفاده کرده و درخواست خود را به سفارت گرجستان تحویل دهند. منتهای مراتب شرط اصلی برای اخذ ویزای D1 داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای گرجستانی است. پس گام اول در اخذ ویزای کار گرجستان کاریابی در این کشور است. اما برای کاریابی در کشور گرجستان مخصوصا شهر تفلیس نیز می توان به دو سایت معتبر زیر اشاره کرد:

 • www.jobs.ge
 • www.hr.ge

لازم است بدانید که ویزای کار گرجستان از نوع ویزای بلند مدت بوده که به متقاضی اجازه اخذ ویزای اقامت گرجستان را نیز می دهد.پس از شرایط اخذ ویزای کار و بیزینس گرجستان (D1) این است که فرد متقاضی در ابتداء قرارداد کاری با کارفرمای معتبر گرجستانی داشته باشد و در ثانی نیز درآمد ماهیانه او کمتر از حدود 315$ (دلار) نباشد.

مهاجرت کاری به گرجستان

شرایط تحصیل در گرجستان

یکی دیگر از روش های مهاجرت به گرجستان استفاده از روش تحصیل در کشور گرجستان می باشد. با اینکه گرجستان دارای دانشگاه های سطح یک بین المللی نمی باشد اما تحصیل در گرجستان به سبب کیفیت مناسب آموزشی و امکانات بهتر و از همه مهمتر سطح هزینه های پایین تر مورد توجه دانشجویان ایرانی می باشد. از آن گذشته تحصیل در دانشگاه های گرجستان را می توان به عنوان پله ترقی و ارتقاء به دانشگاه های برتر اروپایی هم دانست. برای تحصیل در این کشور متقاضیان علاوه بر داشتن نامه تایید از سوی دانشگاه تفلیس همچنین نیازمند اخذ ویزای تحصیلی گرجستان یا ویزای نوع D3 با ارائه مدارک زیر به سفارت این کشور می باشند:

 • فرم درخواست
 • تاییدیه از دانشگاه گرجستان
 • پاسپورت ملی ایران (لازم به ذکر است که مطابق قوانین فی مابین دولت های ایران و گرجستان، اتباع ایرانی می توانند بدون ویزا به مدت 45 روز به گرجستان مسافرت کنند اما نه برای انجام کار بلکه فقط صرفا برای دید و بازدید)
 • چند قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی سکونتی در کشور گرجستان
 • بیمه دانشجوئی
 • رسید هزینه ویزا

شرایط زندگی در گرجستان 2021

گرجستان به مرکزیت تفلیس را می توان با شرایط آسان و ارزان زندگی نیز شناخت. چراکه هزینه زندگی در گرجستان در قیاس با کشورهای اروپایی و حتی منطقه قفقاز بسیار پایین و منطقی است در نتیجه، هزینه زندگی ماهیانه در تفلیس حدود 700$ (دلار) می باشد.

اما علاوه بر تفلیس از شهرهای مهم گرجستان می توان به باتومی، کوتایسی، متسختا، گوری، روستاوی و پوتی نام برد. اغلب این شهرها از جمله شهر باتومی به دلیل مجاورت با سواحل دریای سیاه و وجود تفرجگاه های طبیعی و نیز آب و هوای مطلوب همواره از مراکز جذب توریست محسوب می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به نحوه و شرایط ارائه مشاوره های مهاجرتی به کشور گرجستان حتما با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

سوالات متداول در خصوص مهاجرت به گرجستان

متقاضیان مهاجرت به کشور زیبای گرجستان سوالات زیر را عنوان می نمایند:

 • آیا از طریق خرید ملک در گرجستان می توان به این کشور مهاجرت کرد؟ بر اساس قوانین داخلی کشور گرجستان، همه شهروندان خارجی همچون شهروندان گرجستان اجازه خرید ملک در این کشور را خواهند داشت.
 • چه افرادی می توانند اقامت کشور گرجستان را به صورت دائمی در اختیار داشته باشند؟ همه افرادی که بنا بر دلایل قانونی، بغیر از تحصیل، درمان و ماموریت های سیاسی به مدت 6 سال در کشور گرجستان اقامت داشته باشند می توانند اقامت این کشور را بدست آورند.
 • عمده ترین دلیل انتخاب گرجستان به عنوان مقصد مهاجرتی چیست؟ علت اصلی، بالا بودن شانس دریافت ویزا، هزینه های کم و همچنین امکان اخذ پاسپورت این کشور است.
 • آیا مهاجرت تحصیلی به گرجستان تصمیم درستی است؟ تحصیل پزشکی در گرجستان تصمیم چندان درستی نیست اما تحصیل رشته های مهندسی تنها در شهر تفلیس می تواند گزینه مناسبی باشد.
 • آیا می توان به عنوان نیروی کار به گرجستان مهاجرت کرد؟ تنها افرادی که تخصص های ویژه دارند می توانند نسبت به کاریابی در کشور گرجستان امیدوار باشند چرا که این کشور نیز با مشکل بیکاری روبروست.
5/5 - (19 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *