ویزای کاری ترکیه

موسسات معتبر کاریابی در ترکیه

موسسات معتبر کاریابی در کشور ترکیه

افراد با مراجعه به موسسات معتبر کاریابی در ترکیه بدنبال یافتن شغلی برای خود در این کشور که از لحاظ اقتصادی در میان 20 کشور برتر جهان قرار دارد، هستند. شرایط کاری و فرصت های کاری بسیاری مناسبی در این کشور به چشم می­ خورد بطوری که افراد زیادی از دیگر کشورها با اخذ ویزای کاری ترکیه به این کشور سفر نموده و به کار می ­پردازند، مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت معتقدند یکی از بهترین راه های مهاجرت به ترکیه است.

فرصت های شغلی بسیاری در این بخش وجود دارد و اکثر دانشجویان براحتی می­ توانند در این صنعت به انجام کار بپردازند. همچنین دانشجویان مقطع دکترا در این کشور می­ توانند بعنوان دستیار پژوهشی و استادیار در محیط دانشگاه به انجام کار بپردازند. افراد از راههای مختلفی می­ توانند به جستجوی کار در ترکیه بپردازند. از جمله راههای جستجوی کار در ترکیه می­ توان به مراجعه به روزنامه های محلی، مراجعه به موسسات معتبر کاریابی در ترکیه، جستجوی کار از طریق سایت های کاریابی در ترکیه را نام برد.

 • آیا امکان کاریابی در کشور ترکیه برای ایرانیان فراهم است؟
 • انواع روش های کاریابی در ترکیه چیست و بهترین روشها کدامند؟
 • شرایط اخذ ویزای کار کشور ترکیه به چه صورتی است؟

شرایط زندگی مهاجران در ترکیه

در طی سال های اخیر، علی رغم هزینه زندگی پایین در ترکیه شرایط زندگی مهاجران خارجی کمی سخت شده است. دلیل این امر را نیز می توان در اشباع بازار کار از نیروهای کار بدون مهارت یا کم مهارت از یکسو و تخصص گرایی بازار کار ترکیه جستجو کرد. هزینه زندگی در ترکیه دغدغه ای است که خیلی از مهاجران خارجی با آن درگیر هستند. اما باید دانست که در صورت اشتغال در پست شغلی تخصصی، فرد می تواند از کیفیت زندگی خوبی در ترکیه برخوردار شود. چرا که آمارها گویای این مطلب است که شاخص هزینه زندگی در ترکیه با 35.47 در حد پایین و مطلوبی قرار دارد.

نکته مهم: 

خانواده بدون پرداخت هزینه اجاره خانه یا رهن منزل در ترکیه می تواند با هزینه ماهیانه TRY 5000 لیره ترک یک سبک زندگی خوبی در ترکیه داشته باشد.

صد البته که این هزینه ها نسبی بوده و از خانواده ای به خانواده دیگر متفاوت است. این هزینه ها تا حد زیادی به سبک زندگی و محل استقرار خانواده بستگی دارد. برای انجام مقایسه بهتر و آشنایی با کیفیت زندگی در ترکیه، مقایسه انجام شده زیر را ملاحظه نمائید:

قدرت خرید خوار و بار قیمت برای مصرف کننده اجاره خانه هزینه رستوران کشورها
55.62% پایین تر از انگلستان 40.43% پایین تر از انگلستان 47.67% پایین تر از انگلستان 76.59% پایین تر از انگلستان 66.52% پایین تر از انگلستان Turkey vs England
49. 43% پایین تر از فرانسه 54.76% پایین تر از فرانسه 52.66% پایین تر از فرانسه 72.97% پایین تر از فرانسه 66.43% پایین تر از فرانسه Turkey vs France
ترکیه 150.52% پایین تر از آلمان 66.01% پایین تر از آلمان 88.06% پایین نر از آلمان 291.99% پایین تر از آلمان 152.86% پایین تر از فرانسه Turkey vs Germany
169.50% پایین تر از آمریکا 119.27% پایین تر از آمریکا 103.04% پایین تر از آمریکا 483.93% پایین تر از آمریکا 188.13% پایین تر از آمریکا Turkey vs USA

شرایط کاریابی در ترکیه

افراد برای انجام کار در ترکیه می­ بایست علاوه بر اخذ ویزای کاری مجوز کار ترکیه را نیز دریافت نمایند. افراد برای اخذ مجوز کار نیاز به یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در ترکیه دارند، سپس با تمامی مدارک خود به سفارت این کشور مراجعه نموده و جهت اخذ مجوز کار ترکیه اقدام نماید. همچنین افرادی که با ویزای توریستی به کشور ترکیه سفر نموده اند و  قصد انجام کار در ترکیه را دارند می­ توانند نسبت به اخذ مجوز کار در کشور ترکیه اقدام نماید. برای این منظور فرد می­ بایست نامه پیشنهاد کاری کارفرمای خود را به همراه دیگر مدارک به اداره کار و تامین احتماعی ترکیه MLSS مراجعه نماید و درخواست مجوز کار ترکیه را نماید.

این اداره نیز پس از بررسی مدارک فرد مورد نظر پس از گذشت 90 روز نتیجه را به فرد اعلام خواهد نمود. افرادی که خارج از کشور ترکیه درخواست مجوز کار را می­ نمایند پس از تأیید درخواست وی فرد می ­تواند برای اخذ ویزای کاری ترکیه اقدام نماید و پس از ورود به خاک کشور ترکیه فرد می ­تواند با مراجعه به دفتر MLSS مجوز کار خود را اخذ و به انجام کار در این کشور بپردازد، ناگفته نماند اتباع خارجی قبل از دریافت ویزای کاری، مجوز کار ترکیه و اقامت این کشور اجازه انجام کار در کشور ترکیه را نخواهد داشت.

جستجوی کار در موسسات معتبر کاریابی در ترکیه

افراد از راه های مختلفی می­ توانند به جستجوی کار در ترکیه بپردازند. موسسات معتبر کاریابی در ترکیه مراجعه به رزونامه های محلی مراجعه و به سفارت ترکیه و … از جمله راه هایی هستند که فرد می­ تواند شغل مورد نظر خود را جستجو نموده و برای انجام کار در این کشور اقدامات لازم را انجام دهد. موسسات معتبر کاریابی در ترکیه وجود دارند که افراد می­ توانند بصورت آنلاین شغل مورد نظر خود را در این کشور بیایند. اطلاعات این سایت ها روزانه بروزرسانی می­ شود و اکثر افراد خارجی و دانشجویان خارجی که مهاجرت به ترکیه را انتخاب نموده اند براحتی می ­توانند کارهای پاره وقت و تمام وقت مورد نظر خود را بیایند.

از جمله مهمترین موسسات معتبر کاریابی در ترکیه عبارتند از LEARN 4 Good-TURKEY TALENT موسسه بالا جابز ترکیه، موسسه کاریابی سازه های دریایی، موسسه فیر دوش، انجمن کاریابی ترکیه و برخی دیگر.

مراجعه به روزنامه های محلی ترکیه

افرادی که با اخذ ویزای توریستی به کشور ترکیه سفر نموده اند و قصد انجام کار در این کشور را دارند می ­توانند با مطالعه هفته نامه ها و روزنامه های محلی به جستجوی کار بپردازند. از طرفی این افراد می­ توانند بصورت حضوری و یا اینترنتی به شرکت های دولتی و خصوصی موجود در این کشور مراجعه نموده و درخواست انجام کار را نمایند. در صورتیکه موافقت بین فرد و کارفرما انجام شد، کارفرما درخواستی به وزارت کار و امور اجتماعی در ترکیه ارسال خواهد نمود و پس انجام مراحل اداری برای فرد ویزای کاری ترکیه صادر خواهد گردید.

موسسات معتبر کاریابی در ترکیه

مراجعه به سفارت ترکیه

یکی دیگر از راه های جستجوی کار در ترکیه مراجعه به سفارت خانه ترکیه می ­باشد. افراد با ارائه رزومه تحصیلی و شغلی خود به این اداره می­ توانند درخواست کار در ترکیه را نمایند. جستجوی کار از این طریق معمولاً 1 ماه طول خواهد کشید و در صورت موافقت سفارت این کشور با فرد، وی به کارفرماهای ترکیه ای معرفی م ی­گردد. پس از انعقاد قرارداد با کارفرمای مورد نظر می­توان مجوز کار این کشور را دریافت نماید. در صورتیکه فرد به مدت 3 سال بطور مداوم در این کشور به انجام کار بپردازد، می­تواند برای اخذ تابعیت ترکیه اقدام نماید.

شرایط انجام کار در ترکیه

افرادی که به زبان ترکی تسلط دارند از شانس بیشتری برای یافتن کار برخوردار هستند. زیرا اکثر کارفرماهای ترکیه ای تمایل به استخدام افراد با تسلط به زبان ترکی دارند. ناگفته نماند این دسته افراد می­ توانند مشاغلی با دستمزدها و حقوق بالا را بیابند. اما افرادی که به زبان ترکی تسلط ندارند اکثر در مشاغلی با دستمزدهای پایین استخدام می­ گردند.

افراد اجازه دارند 46 ساعت در هفته به انجام کار بپردازند و متوسط حقوق و دستمزد در این کشور 300 الی 400 € در ماه می­ باشد. همچنین کارمندان در ترکیه اجازه 14 روز مرخضی در سال با حقوق را دارند. بیشترین مشاغل در کشور ترکیه مربوط به بخش کشاورزی و صنعت توریستی در این کشور می­باشد و همچنین اقتصاد و در آمد کشور ترکیه نیز بر پایه صنعت کشاورزی و توریستی این کشور می­ باشد.

شرایط ویزای کار ترکیه

مهاجران خارجی در صورت تمایل به کار در ترکیه می بایستی از پسپورت معتبر و ویزای کاری ترکیه برخوردار باشند. اما همانند اکثر کشورهای غربی و اروپایی، شرط اخذ ویزای کار در کشور ترکیه هم داشتن پیشنهاد کار است. بر این اساس، شرایط اخذ ویزای کار ترکیه در سال 2019 به شرح ذیل است:

شرط سنی 18 سال به بالا
شرط لازم داشتن کارفرما یا قرارداد کاری
هزینه درخواست $13182 دلار
مرجع رسیدگی و صدور ویزا وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه
مدت اعتبار این ویزا 3،6 ماه الی 1 سال

نکته بسیار مهم:

بر طبق قانون مهاجرت ترکیه، کارگران خارجی دارای 60 ماه اقامت پیوسته و پرداخت حق بیمه (150$ دلار در ماه برای حداقل درآمد)، گزینه درخواست e-passport و اخذ تابعیت ترکی را در اختیار دارند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار ترکیه

افرادی که علاقمند به انجام کار در ترکیه هستند می ­بایست در ابتدا ویزای کاری ترکیه را اخذ نمایند تا بتوانند به این کشور سفر نمایند. برای اخذ ویزای کاری فرد باید مدارک زیر را به سفارت ترکیه در کشور خود ارائه نمایند:

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • ارائه مدرکی دال بر سابقه کاری
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه گواهی عدم سو سابقه کیفری
 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار به همراه 4 قطعه عکس
 • ارائه مدارکی دال بر پوشش هزینه زندگی در ترکیه

موسسات معتبر کاریابی در ترکیه نیز موضوع این مقاله می باشد که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز نگارش شده است. مهاجرت از طریق تحصیل در ترکیه نیز از سایر راه های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور می باشد که سالانه مورد توجه دانشجویان نیز قرار می گیرد.

12 دیدگاه برای “موسسات معتبر کاریابی در ترکیه

 1. امیرعلی گفت:

  خرج و مخارج زندگی در ترکیه برای مهاجرای ایرانی اونجا چطوره ماهانه چقدر خرج بر میداره

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب برای هزینه زندگی در ترکیه بسته به سبک زندگی شما از ماهی ۵۰۰ لیر تا ۱۵۰۰ لیر خواهد بود، برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید

 2. ترجمه تخصصی پزشکی گفت:

  اقامت کاری بخوام بگیرم چطوریه شرایطش

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید کارفرما از ترکیه داشته باشید که بتونید اقدام کنید

 3. Mansour گفت:

  با سلام من سه میلیون دستم پول دارم مجردم و میخام برای کار برم ترکیه قبولی اول دبیرستان هم مدرکمه و 33سالمه. آیا با این شرایط میتونم برم ترکیه و اینکه اگه کارفا برام پیدا بشه این مبلغ پول برای مخارج یک ماهم کفاف میده تا حقوق بگیرم.یکی هم اینکه یه سایتی به اسم دالگا از ترکیه درخواست کاری زیادی داده به فارسی هم توضیح داده این شرکت مورد اعتماد هست.ببخشید که زیاد شد سوالاتم ممنون میشم راهنماییم کنید تشکر

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما ۳ میلیون مبلغ مناسبی برای مهاجرت نیست

  2. سميه گفت:

   سلام و وقت بخیر
   من خیاط هستم ومدرک دیپلم خیاطی هم دارم
   بخوام درارتباط با رشتم توترکیه کار پیدا کنم چه شرایطی لازمه ومیانگین درآمدش چقدره

   1. ف.فرجی گفت:

    سلام و عرض ادب خدمت شما برای ویزای کار ترکیه شما باید کافرمای ترکیه ای داشته باشید به همین منظور یا باید کافرما معرفی کنید و یا اینکه کشورهایی را انتخاب کنید به افرادی که کارفرما ندارند ویزای می دهد مثل آلمان به همین منظور برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 4. سميه گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من خیاط هستم ومدرک دیپلم خیاطی هم دارم
  بخوام درارتباط با رشتم توترکیه کار پیدا کنم چه شرایطی لازمه ومیانگین درآمدش چقدره

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای ویزای کار ترکیه شما باید کافرمای ترکیه ای داشته باشید به همین منظور یا باید کافرما معرفی کنید و یا اینکه کشورهایی را انتخاب کنید به افرادی که کارفرما ندارند ویزای می دهد مثل آلمان به همین منظور برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 5. سوگند سليماني گفت:

  سلام من ٢١سالمه،تازه فارغ التحصيل شدم،كارشناس اتاق عملم،زبان تركيم خوبه و ميتونم تو يه مدت كم مدرك معتبر زبان تركي هم بگيرم،يك سال سابقه كار تو مركز جراحي دارم ولي چون اون موقع دانشجو بودم نميدونم جزو رزومه محسوب ميشه يا نه،براي كار در بينارستان هاي تركيه ميخواستم درخواست بدم،لطفا راهنماييم كنيد

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای کار در بیمارستان های ترکیه ابتدا باید مدرکتونو معادل سازی کنید و سپس با دانش کامل زبان ترکی و مدرک تومر بتونید در ترکیه کار پیدا کنید ما میتونیم ورود شمارو به مدت یک سال در ترکیه با کالج زبان ابجاد کنیم تا در آنجا به کار برسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *