شرایط ایسلند

هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند

هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند

یک دانشجوی بین المللی موفق حتما در مورد هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند تحقیقات نموده، در این نوشتار ما به بررسی این هزینه ها پرداخته ایم. شاید خیلی از افراد تا به حال در مورد میزان هزینه ها تا به این حد وارد جزئیات نشده باشند، اما ما سعی داریم تا در این نوشتار شما را با تمامی هزینه های یک دانشجو برای زندگی در این کشور آشنا سازیم.

  • یک دانشجوی بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های ایسلند چه مقدار شهریه می پردازد؟
  • با انجام کار ضمن تحصیل در این کشور می توان هزینه های زندگی را تامین نمود؟

ما به سوالاتی از این دست در این نوشتار که توسط همکاران و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم شده است پاسخ می دهیم. همچنین شما عزیزان می توانید پس از مطالعه این نوشتار سایر سوالات و ابهامات خود را از طریق تماس تلفنی با مشاورین مجموعه در میان بگذارید.

هزینه زندگی در ایسلند در 2021

هزینه زندگی در ایسلند بستگی به شهر محل اقامت و سبک زندگی هر فرد دارد. اما معمولا ماهانه هزینه زندگی یک نفر در ایسلند طی سال 2021 بین 1700€ تا 2400€ (یورو) می باشد. چرا که ایسلند در کنار کشورهایی مثل استرالیا، نروژ، سوئیس و غیره، جزو گران ترین کشورهای دنیا برای تحصیل و زندگی قرار می گیرد. مهم ترین بخش تشکیل دهنده هزینه زندگی در ایسلند اجاره بهای ماهانه است که در جدول ذیل نشان داده شده است:

نوع مسکن حدود قیمت اجاره بهای ماهانه (یورو)
آپارتمان 1 خوابه از 680€ تا 1700€
آپارتمان 3 خوابه از 1300€ تا 2700€

وضعیت آموزش عالی و هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند

وضعیت آموزش عالی و هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند

اولین مرحله برای دانشجویانی که هدفشان مهاجرت به این کشور از نوع تحصیلی می باشد، مرحله تصمیم گیری در مورد محل تحصیل و سپس اطلاع از میزان هزینه های تحصیلی در این کشور می باشد. مساله کم جمعیت و کم تراکم بودن این کشور منجر به محدود شدن تعداد مراکز آموزش عالی در این کشور می باشد. هم اکنون بزرگترین دانشگاه این کشور دانشگاه ایسلند می باشد و دومین دانشگاه بزرگ این کشور دانشگاه ریکیاویک می باشد.

با این توضیح که هر دو دانشگاه در پایتخت این کشور قرار دارند و دربرگیرنده رشته های تحصیلی بی شماری از جمله رشته هایی در زمینه هنر و زمینه علوم انسانی، زمینه تجارت و زمینه اقتصاد، زمینه علوم تجربی، زمینه مطالعات بهداشتی قادر به ارائه می باشند. سومین دانشگاه بزرگ این کشور دانشگاه آکوریری می باشد. مکان تاسیس این دانشگاه که در در شهر آکوریری در منطقه شمالی این کشور می باشد. چهارمین دانشگاه بزرگ این کشور دانشگاه کشاورزی می باشد. پنجمین دانشگاه این کشور دانشگاه بیفروست می باشد. برای آشنای بهتر با دانشگاه های این کشور شما می توانید به مقاله معرفی دانشگاه های ایسلند نیز مراجعه نمائید. 

وضعیت تحصیل دانشجویان بین المللی در ایسلند

موضوع مهاجرت و تحصیل در ایسلند به این کشور موضوع جدیدی برای دانشجویانی که دارای تابعیت خارجی می باشند نیست. در حقیقت تعدادی نزدیک به حدود 5% از همه دانشجویان این کشور از مکان های بین المللی و از سراسر جهان برای تحصیل نمودن به این کشور آمده اند. اکثر دانشگاه های این کشور از دانشجویانی که دارای تابعیت بین المللی باشند استقبال می نمایند و دلیل این استقبال این می باشد که این دانشجویان به امر توسعه دادن در زمینه دانش و هم چنین گسترش دادن ظرفیت کلاس های درسی در دانشگاه های این کشور می توانند کمک درخور و قابل توجهی کنند. با در نظر گرفتن میزان افزایش چشم گیر و روزافزون تعداد دانشجویان با تابعیت بین المللی در میان دانشگاه های این کشور بسیاری از رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور اقدام به تدریس دروس به زبان انگلیسی می کنند.

در صورتی که شما هم با خواندن مقاله هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند علاقمند به داشتن اطلاعات بیشتری در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند هستید، این فرصت را دارید تا با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و هم چنین مراجعه نمودن به لینک های مربوطه موجود در این سایت با موضوعاتی نظیر شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند آشنا شوید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *