شرایط ایسلند

هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند

هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند

یک دانشجوی بین المللی موفق حتما از قبل در مورد هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند تحقیقات نموده، در این نوشتار ما هم به بررسی این هزینه ها پرداخته ایم. شاید خیلی از افراد تا به حال در مورد میزان هزینه ها تا به این حد وارد جزئیات نشده باشند، اما ما سعی داریم تا در این نوشتار شما را با تمامی هزینه های یک دانشجو برای زندگی در این کشور آشنا سازیم. 

  • یک دانشجوی بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های ایسلند چه مقدار شهریه می پردازد؟
  • با انجام کار ضمن تحصیل در این کشور می توان هزینه های زندگی را تامین نمود؟

ما به سوالاتی از این دست در این نوشتار که توسط همکاران و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم شده است پاسخ می دهیم. همچنین شما عزیزان می توانید پس از مطالعه این نوشتار سایر سوالات و ابهامات خود را از طریق تماس تلفنی رایگان با مشاورین مجموعه در میان بگذارید.

هزینه زندگی در ایسلند 

در صورتی که شما هم قصد تحصیل در این کشور را دارید، ملزم می باشید که میزان در آمد خود را نسبت به هزینه های زندگی و هم چنین هزینه های تحصیل در این کشور را در نظر بگیرید. پاین ترین میزان در آمد لازم برای زندگی کردن یک شخص در پایتخت این کشور یعنی شهر ریکیاویک برای هر ماه به میزان 180550SEK (کرون ایسلند) می باشد. با این حال، این میزان از درآمد شخص نمی تواند تمام هزینه های زندگی را پوشش دهد، با این توضیح که تا میزان زیادی از این مخارج و هزینه ها به نوع عادات زندگی و هزینه های شخصی فرد متغیر می باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند بصورت ماهانه

هزینه زندگی در هر ماه بسته به وضعیت زندگی هر شخص و عاداتی را که دارد متفاوت است. این که شما در کدام شهر از این کشور زندگی می نمائید نیز، در هزینه های شما تأثیر به سزایی می گذارد. در کشور ایسلند شما می توانید یا یک خانه اجاره نمائید و یا می توانید یک منزل خریداری نمائید. در جدول ذیل هزینه های زندگی شما را برای یک ماه برآورد نموده ایم.

میزان اجاره خانه قیمت  برآورد هزینه ها
منزل شخصی با یک اتاق خواب 70000
مربوط به خوراک 44000 88000
امکانات رفاهی مانند سیستم گرمایشی، برقی احتمالاً شامل اجاره خانه می شود 15000
اینترنت و تلفن همراه 3000 10000
حمل و نقل عمومی 6300 10900
مجموع 119300 323900

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند

با این توضیح که این امکان وجود دارد که این برآوردها بر طبق میزان مخارج و هزینه یک فرد می باشد و این امکان وجود دارد که برای زوج ها و هم چنین خانواده ها دارای تفاوت باشد، سعی نموده ایم جدولی از هزینه های تقریبی کسانی را که اقامت کشور ایسلند را دارند، بررسی نمائیم.

موضوع برآورد هزینه ها
اجازه اقامت، مدارک و هزینه های ویزا 12000 الی 35000
اجاره بها 1 تا 2 ماه پیش پرداخت اجاره
رفت و آمد از فرودگاه مبدأ به ریکیاویک 1950
یک شب اقامت در خوابگاه یا مهمان خانه 4000 الی 12000
اثاثیه منزل (ظروف، فنجان، ظروف، وسایل آشپزخانه، حوله، 4000 الی 50000
کتاب درسی (هر ترم) 35000 الی 60000
مجموع 56950 الی 158950

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند

وضعیت آموزش عالی و هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند

اولین مرحله برای دانشجویانی که هدفشان مهاجرت به این کشور از نوع تحصیلی می باشد، مرحله تصمیم گیری در مورد محل تحصیل و سپس اطلاع از میزان هزینه های تحصیلی در این کشور می باشد. با توجه به مساله کم جمعیت و کم تراکم بودن این کشور که منجر به محدود شدن تعداد مراکز آموزش عالی در این کشور می باشد. هم اکنون بزرگترین دانشگاه این کشور دانشگاه ایسلند می باشد و دومین دانشگاه بزرگ این کشور دانشگاه ریکیاویک می باشد.

با این توضیح که هر دو دانشگاه در پایتخت این کشور قرار دارند و در برگیرنده رشته های تحصیلی بی شماری از جمله رشته هایی در زمینه هنر و زمینه علوم انسانی، زمینه تجارت و زمینه اقتصاد، زمینه علوم تجربی، زمینه مطالعات بهداشتی قادر به ارائه می باشند. سومین دانشگاه بزرگ این کشور دانشگاه آکوریری می باشد. مکان تاسیس این دانشگاه که در در شهر آکوریری در منطقه شمالی این کشور می باشد. چهارمین دانشگاه بزرگ این کشور دانشگاه کشاورزی می باشد. پنجمین دانشگاه این کشور دانشگاه بیفروست می باشد. برای آشنای بهتر با دانشگاه های این کشور شما می توانید به مقاله معرفی دانشگاه های ایسلند نیز مراجعه نمائید. 

وضعیت تحصیل دانشجویان بین المللی در ایسلند

موضوع مهاجرت و تحصیل در ایسلند به این کشور موضوع جدیدی برای دانشجویانی که دارای تابعیت خارجی می باشند نیست. در حقیقت تعدادی نزدیک به حدود 5% از همه دانشجویان این کشور از مکان های بین المللی و از سراسر جهان برای تحصیل نمودن به این کشور آمده اند. اکثر دانشگاه های این کشور از دانشجویانی که دارای تابعیت بین المللی باشند استقبال می نمایند و دلیل این استقبال این می باشد که این دانشجویان به امر توسعه دادن در زمینه دانش و هم چنین گسترش دادن ظرفیت کلاس های درسی در دانشگاه های این کشور می توانند کمک در خور و قابل توجهی کنند.

 با در نظر گرفتن میزان افزایش چشم گیر و روزافزون تعداد دانشجویان با تابعیت بین المللی در میان دانشگاه های این کشور بسیاری از رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور اقدام به تدریس دروس به زبان انگلیسی می کنند. نظام آموزشی این کشور نسبت به سایر نظام های آموزشی در سایر کشورها و هم چنین با در نظر گرفتن برنامه ویژه ارزیابی برای دانشجویان با تابعیت بین المللی توانسته در رتبه شانزدهم قرار بگیرد.

هزینه های تحصیل در ایسلند

به صورت کلی میزان هزینه های تحصیلی در رشته های مختص به وایکینگ ها و کشورهای منطقه اسکاندیناوی که مربوط به قرون وسطی می شوند به صورت مجانی و رایگان میباشد. البته ناگفته نماند که این مسئله در مورد تمامی دانشجویانی که تابعیت بین المللی و از سرتاسر دنیا اعمال می گردد و عمده مخارج و هم چنین هزینه های تحصیلی در مبان دانشگاه های این کشور مربوط به دو مسئله می شوند که عبارتند از هزینه ثبت نام و تحصیل در ایسلند و هزینه درخواست.

در صورتی که شما هم با خواندن مقاله هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند علاقه مند به این موضوع شدید و تمایل به داشتن اطلاعات بیشتری در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند هستید، این فرصت را دارید تا با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و هم چنین مراجعه نمودن به لینک های مربوطه موجود در این سایت با موضوعاتی نظیر شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند و مدارک لازم برای اخذ پذیرش در ایسلند از اطلاعات بیشتری در این زمینه بهره مند شوید. لازم به ذکر می باشد که وکلا و مشاورین مجرب این موسسه که در زمینه های گرفتن اقامت کشورهای مختلف و کلیه امور مهاجرتی دارای تخصص می باشند، آماده مشاوره با شما چه به صورت حضوری و چه به صورت غیر حضوری در زمینه این امور می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *