شرایط اسلواکی

هزینه زندگی در اسلواکی

هزینه زندگی در اسلواکی

در چند سال گذشته به دلیل ارزان تر بودن هزینه زندگی در اسلواکی نگاه بسیاری از متقاضیان و علاقه مندان جهت مهاجرت، به سوی این کشور بوده است. همچنین به دلیل ارزان تر بودن هزینه زندگی اسلواکی در مقایسه با وین بدین جهت بعضی از مهاجران محل زندگی خود را در شهر براتیسلاوا قرار میدهند اما محل کار خود را در شهر وین انتخاب میکنند، چرا که فاصله این 2 شهر کمتر از یک ساعت میباشد. ما در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است، سعی میکنیم اطلاعات کلی در خصوص کشور اسلواکی و هزینه های زندگی به علاقه مندان مهاجرت شرح دهیم.

زندگی در کشور اسلواکی

اسلواکی کشوری در مرکز اروپاست که با مساحتی حدود  49000 کیلومتر مربع و با 5.5 میلیون جمعیت در کنار کشورهای اتریش، چک، لهستان، اوکراین و کشور مجارستان قرار گرفته است. کشور اسلواکی از مجموع کشورهای اتحادیه اروپا می باشد و از سال 2004 که عضو این اتحادیه شد بسیار فعال عمل کرده و خود را عضو کشورهای حوزه € (یورو) نیز قرار داده و امروز واحد رسمی پول این کشور یورو می باشد. اقتصاد کشور اسلواکی بر تولید و صادرات خودرو و لوازم الکترونیکی مخصوصا به کشور آلمان وابستگی دارد و به طور کل چرخه اقتصادی و رشد اقتصاد اسلواکی بر پایه صادرات می باشد.

پایتخت اسلواکی براتیسلاوا
مهم ترین شهرهای کشور اسلواکی براتیسلاوا
کوشینسه
پرشوف
ژیلینا
بانسکا بیتسریسکا
نیترا
ترناوا
مارتین و ترنچین

تامین هزینه زندگی در اسلواکی

تامین مخارج در اسلواکی

لازم به ذکر است اوضاع و احوال مشاغل و یافتن شغل در اسلواکی در شرایط بسیار خوبی می باشد یعنی شما در اسلواکی راحت تر از دیگر کشورها می توانید شغلی بیابید. اما به هر جهت نکته ای که وجود دارد این است که حقوق و مزایا در کشور اسلواکی چندان مطلوب نیست. بنا به آخرین آمار رسمی Numbeo میانگین دریافتی دستمزد کار در اسلواکی حدود 2540€ (یورو) است اما به یاد داشته باشید که این عدد واقعا برای زندگی کردن در اسلواکی عدد کمی نیست چرا که هزینه های زندگی در اسلواکی بسیار ارزان تر از دیگر کشورها می باشد.

البته پیدا کردن کار در اسلواکی برای کسانی ساده است که هم از یکی از دانشگاه های مطرح این کشور فارغ التحصیل شده باشند، هم علاوه بر زبان انگلیسی به زبان اسلواک هم که زبان رسمی این کشور می باشد، مسلط باشند. لازم به ذکر است برخلاف کشورهای آلمان و اتریش، اسلواکی ویزای جستجوی کار ندارد، پس اگر کسی بخواهد در اسلواکی کار کند یا باید ابتدائا روش تحصیلی را انتخاب نماید یا از یکی از کارفرماهای اسلواکی پیشنهاد شغلی داشته باشد.

هزینه زندگی در اسلواکی در سال 2021

میزان دقیق هزینه های زندگی در کشور اسلواکی بستگی دارد هر فردی چه شهر و چه سبک زندگی را انتخاب نماید. با این حال در مجموع می توان اسلواکی را طی سال 2021 در گروه کشورهای ارزان قیمت اتحادیه اروپا قلمداد کرد و احتمالا یکی از مهم ترین دلایل این که طرفدارانی دارد هم همین موضوع باشد. خصوصا با توجه به این که اگر کسی رمز ورود خود به اسلواکی را تحصیل قرار دهد ابتدائا نمی تواند تمام وقت مشغول به کار باشد و تا سقف 20 ساعت در هفته اجازه کار قانونی دارد. در نموداری که در ادامه ترسیم شده متوسط هزینه های زندگی در اسلواکی به صورت ماهانه بدون احتساب اجاره بهای مسکن بررسی شده است:

متوسط هزینه های زندگی در اسلواکی به صورت ماهانه بدون احتساب اجاره بهای مسکن

مطالبی که در این مقاله در خصوص هزینه زندگی در اسلواکی مطالعه نمودید سعی بر آن داشت تا شما را با کلیات و شرایط زندگی در این کشور آشنا سازد و چنانچه نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید می توانید با تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سوالات خود را مطرح سازید و یا در صورت تمایل از جلسات مشاوره تخصصی با مشاوران ارشد این موسسه بهره مند گردید.

5/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  71  =  79