هزینه زندگی

هزینه زندگی در اندونزی

هزینه زندگی در اندونزی

یکی از کشورهای بسیار زیبا در جنوب شرقی آسیا که بیش از 260 میلیون نفر جمعیت دارد و به عنوان چهارمین کشور پرجمعیت دنیا شناخته می شود کشور اندونزی است. برای متقاضیان مهاجرت به اندونزی اطلاع از هزینه زندگی در اندونزی از مسائل با اهمیت و اولیه می باشد که باید حتما مورد بررسی قرار گیرد. دانشگاه های معتبر همراه با هزینه تحصیل مقرون به صرفه و امکانات آموزشی و رفاهی قابل قبول از دلایل انتخاب اندونزی توسط متقاضیان می باشد. زندگی در اندونزی برای دانشجویان فرصتی فوق العاده برای آشنایی با فرهنگ و تمدن آسیای شرقی و لذت بردن از مناظر تاریخی و طبیعی بی نظیر است.

این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت تحصیلی و اندونزی تهیه و نگارش شده است.

  • شرایط تحصیل در اندونزی چگونه است؟
  • آیا زندگی در کشور اندونزی مقرون به صرفه است؟
  • متوسط درآمد در این کشور چگونه است؟
  • شرایط دریافت بیمه درمانی در اندونزی چگونه است؟
  • هزینه خرید خوراک در کشور اندونزی چقدر است؟

هزینه تحصیل و زندگی در اندونزی در 2023

با برنامه ریزی خوب می توانید در شهرهای اصلی اندونزی بدون نیاز به پرداخت هزینه های سرسام آور به تحصیل و زندگی بپردازید. هزینه تحصیل و زندگی متقاضی در اندونزی رابطه مستقیم با رشته تحصیلی و شهر محل سکونت و شیوه زندگی متقاضی دارد که می تواند باعث کاهش یا افزایش هزینه زندگی در اندونزی بشود. در دانشگاه های دولتی می توانید با 3000$ تا 6000$ (دلار آمریکا) سالانه در رشته های غیر پزشکی به تحصیلات تکمیلی پردازید.

دریافت کمک هزینه تحصیل و زندگی در اندونزی در سال 2023 برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط وجود دارد اما این امکان تنها در دانشگاه های دولتی فراهم است. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در اندونزی کمتر از فوق لیسانس و مقطع فوق لیسانس کمتر از دکتری خواهد بود. نکته قابل توجه دیگر بحث هزینه های جانبی زندگی در اندونزی است که برای متقاضیان تحصیل در این کشور اهمیت دارد؛ موارد جانبی شامل بخش های تهیه مسکن، تهیه غذا، تهیه پوشاک، خرید کتب درسی، حمل و نقل و پرداخت بهای انرژی خواهد بود.

تهیه غذا بخشی از هزینه زندگی در اندونزی

بررسی هزینه زندگی در اندونزی برای مهاجران

هزینه زندگی در اندونزی برای مهاجران، بسته به سبک زندگی آنها در این کشور بسیار متفاوت خواهد بود. اما ضروری است که اتباع کشورهای خارجی قبل از ورود به این کشور، هزینه های رایج زندگی در اندونزی را به طور کلی مورد بررسی قرار دهند. البته لازم به ذکر است که، هزینه زندگی در اندونزی بستگی به این دارد که قصد دارید از کدام بخش خاص از اندونزی دیدن کنید. و اینکه آیا به مناطق روستای یا شهری این کشور مهاجرت می کنید. اما به طور کلی، اندونزی به عنوان کشوری با هزینه زندگی پایین در مقایسه با بسیاری از کشورهای غربی عمل کرده است. به عبارت دیگر، اگر شما یک تبعه خارجی هستید، و از محل زندگی و خانه خود پس انداز کرده اید، اندونزی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

در نمودار زیر می توانید بخش های کلیدی در هزینه های زندگی در اندونزی را مشاهده فرمایید:

بخش های کلیدی در هزینه های زندگی در اندونزی

هزینه زندگی در اندونزی در بخش اقامتگاه

یکی از اصلی ترین مواردی که اغلب اتباع کشورهای خارجی قبل از ورود به اندونزی نادیده می گیرند، هزینه زندگی در اندونزی در بخش اقامتگاه می باشد. هزنیه زندگی در اندونزی در بخش اقامتگاه یکی از اصلی ترین موارد در بودجه ماهانه افراد در این کشور تلقی می شود. بنابراین الزامی است که، تمامی متقاضیانی که قصد ادامه زندگی در اندوزی را دارند، قبل از ورود به این کشور با هزینه های اقامتگاه ها در این کشور آشنا شوند. در غیر این صورت با مشکلات و چالش های گسترده ای در حوزه های مختلف مواجه خواهند شد. اما نگران نباشید، زیرا هزینه زندگی در اندونزی به نسبت اغلب کشورهای جهان بسیار مقرون به صرفه تر است. به این نکته مهم نیز توجه فرمایید که، هزینه زندگی در اندونزی به ویژه در بخش اقامتگاه، بسته به سبک زندگی افراد و منطقه ای که در آن زندگی می کنند متفاوت خواهد بود. اغلب مردم اندونزی به دلیل بالا بودن قیمت اقامتگاه ها در این کشور، به اجازه اقامتگاه در اندونزی روی آورده اند.

برای اینکه بیشتر با انواع مختلف اقامتگاه هاذدر اندونزی و هزینه اجاره ماهانه آشنا شوید، به جدول زیر مراجعه فرمایید:

انواع مختلف اقامتگاه در اندونزیهزینه اجازه ماهانه به (روپیه اندونزی)
واحد 2 خوابه در مرکز شهر1700IDR
واحد تک خوابه در مرکز شهر1100IDR
واحد 2 خوابه خارج از شهر1000IDR
واحد تک خوابه خارج از شهر690IDR

هزنیه زندگی در اندونزی در بخش حمل و نقل

یکی از اصلی ترین بخش ها در بودجه ماهانه افراد جهت پوشش هزینه زندگی در اندونزی، هزنیه حمل و نقل در این کشور می باشد. اما نگران نباشید، هزینه حمل و نقل در اندونزی به دلیل زیرساخت های پیشرفته حمل و نقل در این کشور بسیرا مقرون به صرفه است. اغلب مهاجران در اندونزی به دلیل بالا بودن هزینه سوخت در این کشور از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. هزنیه حمل و نقل عمومی در اندونزی برای هزی تبعه خارجی حدود 750IDR (روپیه اندونزی) در ماه می باشد. به طور کلی یکی از چیزهای جالب در خصوص زندگی ارزان در اندونزی این است که، حمل و نقل نیز در این کشور بسیار مقرون به صرفه است.

تهیه غذا بخشی از هزینه زندگی در اندونزی

در واقع تهیه غذا در اندونزی رابطه مستقیم با شیوه زندگی اشخاص دارد و این که عادت دارید رژیم غذایی خود را چگونه مدیریت کنید. در بخش زندگی دانشجویی که خبری از خرج های متنوع و گوناگون نیست به طور میانگین 250$ تا 500$ (دلار آمریکا) در ماه صرف هزینه تهیه غذا می شود. در بحث عادات غذایی مردم اندونزی باید بدانید که ذائقه این مردم به غذاهای تند و چرب عادت دارد و اگر از غذاهای پر ادویه لذت می برید اندونزی کشور خوبی برای شما خواهد بود.

بیمه و هزینه های جانبی در اندونزی

دولت اندونزی برای سلامت شهروندان بیمه پوشش سلامت در نظر گرفته است که البته شامل هزینه های دانشجویان بین المللی نخواهد شد. دانشجویان بین المللی باید برای بیمه سلامت در اندونزی از طریق شرکت های بیمه خصوصی اقدام کنند و با پرداخت هزینه بیمه سلامت خریداری کنند. قابل توجه است که درمان و سلامت در اندونزی نسبت به اروپا بسیار ارزان است و علاوه بر کیفیت مطلوب دسترسی به پزشک نیز دشوار نیست. بخش دیگر شامل پرداخت حمل و نقل عمومی است که ماهانه حدود 100$ (دلار آمریکا) هزینه به دنبال دارد. البته با استفاده از مترو و اتوبوس به جای تاکسی می توان این هزینه را تا حدی کاهش داد.

همچنین برای کاستن از هزینه های زندگی در اندونزی دانشجویان می توانند به جای زندگی در آپارتمان های مستقل به تهیه خوابگاه های دانشجویی بپردازند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های مهاجرت به اندونزی یا اخذ اقامت دائم در کشورهای مختلف جهان با کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید؛ همکاران ما با سال ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزا راهنمای شما در مسیر مهاجرت به خارج از کشور می باشند. البته انتخاب کشورهای اروپایی مثل آلمان، نروژ، فرانسه، مجارستان و غیره برای واجدین شرایط قطعا عاقلانه تر خواهد بود.

مهم ترین سوالات هزینه زندگی در اندونزی

در این بخش به پرتکرارترین سوالات شما پاسخ می دهیم:

  • بررسی هزینه زندگی در اندونزی برای مهاجران به چه صورت است؟ هزینه زندگی در اندونزی برای مهاجران، بسته به سبک زندگی آنها در این کشور بسیار متفاوت خواهد بود. اما ضروری است که اتباع کشورهای خارجی قبل از ورود به این کشور، هزینه های رایج زندگی در اندونزی را به طور کلی مورد بررسی قرار دهند. البته لازم به ذکر است که، هزینه زندگی در اندونزی بستگی به این دارد که قصد دارید از کدام بخش خاص از اندونزی دیدن کنید. اینکه آیا به مناطق روستای یا شهری این کشور مهاجرت می کنید. اما به طور کلی، اندونزی به عنوان کشوری با هزینه زندگی پایین در مقایسه با بسیاری از کشورهای غربی عمل کرده است. به عبارت دیگر، اگر شما یک تبعه خارجی هستید، و از محل زندگی و خانه خود پس انداز کرده اید، اندونزی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.
  • هزینه زندگی در اندونزی در بخش حمل و نقل چگونه است؟ یکی از اصلی ترین بخش ها در بودجه ماهانه افراد جهت پوشش هزینه زندگی در اندونزی، هزنیه حمل و نقل در این کشور می باشد. اما نگران نباشید، هزینه حمل و نقل در اندونزی به دلیل زیرساخت های پیشرفته حمل و نقل در این کشور بسیرا مقرون به صرفه است. اغلب مهاجران در اندونزی به دلیل بالا بودن هزینه سوخت در این کشور از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. هزنیه حمل و نقل عمومی در اندونزی برای هزی تبعه خارجی حدود 750IDR (روپیه اندونزی) در ماه می باشد. به طور کلی یکی از چیزهای جالب در خصوص زندگی ارزان در اندونزی این است که، حمل و نقل نیز در این کشور بسیار مقرون به صرفه است.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *