ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی المان

در این مقاله در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی آلمان  اطلاعات کسب می نمائید و در صورت واجد شرایط می توانید برای اخذ این ویزا اقدام نمائید.و همچنین می توانید با توجه به فرایند نه چندان آسان اخذ ویزای توریستی آلمان  و شنگن برای ایرانیان شانس خود را برای دریافت این ویزا محک بزنید و در نهایت با انجام مشاوره ای اصولی بهترین ابزار را جهت ورود به کشور آلمان فراهم سازید.

متقاضیان دریافت ویزای توریستی آلمان با ذهنیت های متفاوتی برای این ویزا درخواست می دهند، اما باید بدانید که این ویزا صرفا جهت بازدید می باشد و کوتاه مدت بوده که تا زمان حدود سه ماه صادر می گردد و شخص باید قبل از اتمام ویزا خاک آلمان را ترک نماید شما می توانید این ویزا را با توجه به انجام مراتب زیر درخواست دهید.

شرایط اخذ ویزای توریستس آلمان

برای اخذ ویزای توریستی آلمان ابتدای امر شما باید درخواست خود را مبنی بر اخذ ویزا به سفارت آلمان در کشور خود ارائه نمائید. این درخواست صرفا با حضور خود شخص متقاضی در سفارت آلمان انجام می پذیرد.

با توافقی که در سال 1958 میلادی میان کشورهای اروپایی صورت گرفت به منظور یکپارچه سازی کشورها و رفت و آمد میان کشورهای این اتحادیه بدون نیاز به اخذ ویزا برای اتباع این کشورها سهل گشته و صرفا افرادی که خارج از این محدوده هستند برای ورود به کشورهای حوزه شنگن که آلمان هم جزء این کشورهاست نیاز به اخذ ویزای توریستی آلمان خواهند داشت.

اتباع این کشورها بدون هیچ گونه اخذ روادید می توانند در کشورهای حوزه شنگن تردد کنند. کشورهای عضو شنگن عبارتند از : اسپانیا، سوئیس، هلند، اتریش، سوئد، آلمان، لهستان، دانمارک، نروژ، پرتغال، لیختن اشتاین، اسلوونی، استونی، مجارستان، یونان، مالت، فنلاند، لیتوانی، اسلواکی، لتونی، چک، لوکزامبورگ، ایسلند، ایتالیا، بلژیک و فرانسه .

جهت اخذ ویزای توریستی آلمان و ویزای توریستی اتریش و ویزای توریستی فرانسه هر یک از کشورهای حوزه شنگن می توانید با مشاورین موسسات حقوقی معتبر که به شما معرفی می شوند مشاوره نمائید.

البته شایان ذکر است کسانی که ساکن یا تبعه کشورهای قاره آمریکا هستند به استثناء چند کشور مانند بولیوی، کلمبیا و . . . و همچنین اتباع استرالیا و کشورهایی مثل مالزی، کره و ژاپن جهت ورود به حوزه شنگن تا 90 روز نیاز به اخذ ویزای شنگن ندارند .

یکی از کشورهای حوزه شنگن که می توان در آن به صورت گروهی با شانس بالا وارد شد کشور آلمان می باشد و اتباع ایرانی نیز به منظور بازدید از نمایشگاها و یا سمینارها می توانند به صورت دسته جمعی اقدام نمایند و شانس خود را برای ورود به اروپا با اخذ ویزای توریستی آلمان بالا ببرند، این ویزا همانگونه که گفته شد به عنوان ویزای توریستی شنگن هم بوده و امکان تردد نیز در بین کشورهای شنگن وجود دارد.

انواع ویزای شنگن بر حسب قوانین

شما می توانید با توجه به هدف از سفر به اروپا یکی از انواع ویزای توریستی را درخواست نمائید:
1 – ویزای نوع A: اولین ویزای توریستی نوع A بوده که به عنوان ویزای ترانزیت معروف می باشد و شخص با درخواست این ویزا فقط می تواند در یکی از کشورهای حوزه شنگن وارد شود و سپس از آنجا جهت ورود به کشور مقصد اقدام نماید، به طور مثال یک شخص ایرانی برای رسیدن به خاک آمریکا می تواند با استفاده از ویزای نوع A توریستی شنگن وارد یکی از کشورهای حوزه شنگن شده و با محدودیت خروج از فرودگاه آن کشور را به مقصد آمریکا ترک نماید.

2 – ویزای نوع B: طبق قوانین با این ویزا می توان در یکی از کشورهای حوزه شنگن وارد شد و از طریق زمینی به سایر کشورهای حوزه شنگن بدون محدودیت  سفر کرد.

3 – ویزای نوع  C: این نوع ویزا به افرادی تعلق می گیرد که می خواهند در کشورهای شنگن رفت و آمد کنند و مقصدی خارج از شنگن به عنوان کشور دوم ندارد که این نوع ویزا معمول ترین ویزاهای موجود برای مسافرت به کشورهای شنگن هست که ایرانیان هم به منظور سفر توریستی از این تایپ ویزا استفاده می کنند.

4 – ویزای نوع  D: این نوع ویزا برای استفاده افرادی است که در کشورهای حوزه شنکن رفت و آمد زیادی دارند و معمولا تجار و یا بازرگانان جهت ورود به شنگن از این نوع ویزا استفاده می کنند، زیرا این نوع ویزا بلند مدت بوده و می توانند در طول سال چندین بار رفت و آمد کنند و یک یاز راه های اخذ این نوع ویزا اخذ ویزای کار در کشور آلمان می باشد.
یکی از مواردی که در باب ویزاهای شنگن خیلی مهم می باشد این است که اگر شما ویزای شنگن دارید و آن را از کشور یونان اخذ نموده باشید و قصد ورود به یک کشور دیگر را داشته باشد مامورین مرزی بلژیک می توانند از ورود این شخص جلوگیری نمایند و حتی این شخص را از حوزه شنگن بیرون کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آلمان

متقاضی ویزای توریستی آلمان باید مدارکی که در زیر آمده است را جهت ارائه به سفارت توسط مترجمین، ترجمه ( ترجمه رسمی دادگستری ) نماید. در ضمن متقاضی باید از تمامی مدارک کپی هم داشته باشد. پس از بررسی مدارک توسط سفارت، اصل مدارک به متقاضی برگردانده می شود و کپی مدارک در پرونده متقاضی نگه داشته می شود.

 • دانلود فرم درخواست ویزای توریستی آلمان  از سایت سفارت آلمان و تکمیل صحیح آن
 • مدارک شناسایی مثل شناسنامه و کارت ملی
 • گذرنامه معتبر ( کپی گذرنامه ای به این صورت که از صفحات 1 تا 5 کپی تهیه شود و صفحاتی که در آن مهر ویزا خورده است هم باید کپی آن تهیه شود.
 • عکس با ابعاد شش در چهار ( 3 عدد ) و برای همراهان 2 عدد( عکس باید تمام رخ، رنگی و با زمینه سفید باشد. شایان ذکر است مطابق قوانین ویزای توریستی شنگن عکس متقاضی بر روی استیکر ویزا به چاپ خواهد رسید لذا بدیهی است عکس متقاضی باید با ظاهر کنونی وی مطابقت داشته باشد.
 • آدرس محل کار و محل سکونت به صورت کاملا دقیق
 • مدارکی که نشانگر موقعیت شغلی متقاضی باشد
 • کارکنان و کارمندان قسمت های دولتی، ترجمه اخرین حکم کارگزینی ارائه دهند.
 • برای کارمندانی که در قسمت های خصوصی کار می کنند تاییدیه ای مبنی بر اشتغال به کار لازم است.
 • برای اشخاصی که مسئول، مدیر یا رئیس شرکت هستند ترجمه روزنامه رسمی شرکت مورد نیاز است همچنین cv  و رزومه شرکت خصوصی با ترجمه و دو نسخه از مدارک فارسی
 • دانشجویان باید کارت دانشجویی بین المللی و اعضای هیئت علمی باید کارت عضویت هیئت علمی را ارائه دهند.
 • اشخاصی که شغل آزاد دارند باید کارت بازرگانی یا جواز کسب ترجمه شده خود را ارائه دهند.
 • متقاضی ویزای توریستی آلمان باید بیمه نامه مسافرتی سه ماهه تهیه نماید.
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به آلمان نیز نیاز است.

لازم به ذکر است که دوستان عزیز عنایت داشته باشید که همزمان اقدام به اخذ چند وقت سفارت ننمایید و مدارک جعلی به سفارت هرگز ارائه ندهید چرا که مطابق قوانین این امر جرم و به نوعی سوء استفاده از نظام تعیین وقت سفارت تلقی می شود. و سفارت به این دلیل با اخذ ویزای شما موافقت نخواهد کرد. جهت ارائه مدارک به سفارت متقاضی باید به صورت حضوری یا آنلاین وقت سفارت اخذ نماید.

وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان توصیه می نماید به هیچ عنوان به صورت تلفنی جهت وقت سفارت اقدام نفرمایید و اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید قبل از هر اقدامی انواع راه های مهاجرت به آلمان را بررسی نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 15 =