ویزای توریستی

ویزای توریستی فنلاند

ویزای توریستی فنلاند

اتباع ایرانی برای ورود به کشور فنلاند به جهت بازدید و یا سفر گردشگری و یا هدف های کوتاه مدت به ویزای توریستی فنلاند نیاز خواهند داشت. ما در این مقاله سعی داریم شرایط موجود در سال 2023 برای ویزای توریستی این کشور را به خدمت شما معرفی کنیم. همچنین به عنوان یک توصیه دلسوزانه پیشنهاد می شود که مهاجرت طرق متفاوتی دارد و اخذ ویزای توریستی فنلاند به هیچ عنوان یک برنامه مهاجرتی قلمداد نمی شود.

 1. برای اخذ ویزای توریستی فنلاند نیاز به دعوتنامه می باشد؟
 2. آیا با سفر به این کشور با این نوع ویزا امکان اقامت و ماندن در این کشور وجود دارد؟
 3. هزینه سفر توریستی به فنلاند 2023 چقدر است؟
 4. برترین جاذبه های توریستی فنلاند کدامند؟
 5. شرایط اخذ ویزای گردشگری فنلاند چیست؟
 6. هزینه درخواست این ویزا چقدر است؟
 7. مراحل و مدارک درخواست ویزای توریستی کشور فنلاند چیست؟

شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی در این خصوص و همچنین انجام مشاوره تخصصی برای اکثر کشورهای دنیا جهت مهاجرت با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

نوع ویزای توریستی فنلاند 2023

ویزای توریستی کشور فنلاند یکی از انواع ویزاها است که از طریق آن افراد می توانند نسبت به گردشگری در کشور فنلاند و یا دید و بازدید از اقوام و یا هرگونه هدف های کوتاه مدت و غیرمهاجرتی اقدام نمایند. در سال 2023 همانند گذشته، با اخذ این نوع ویزا این امکان برای شما فراهم می شود که اقامتی کوتاه مدت در این کشور داشته باشید. برای ورود به این کشور چند نوع ویزا وجود دارد که در ادامه به بررسی انواع ویزاها به تفکیک می پردازیم.

انوع ویزاهای ورود به کشور فنلاند

ویزای توریستی کشور فنلاند شامل ویزای A ،B ،C ،D می شود. ویزای نوع اول از جمله ویزاهای شنگن است که با صدور این نوع ویزا این امکان وجود دارد که پرواز خود را به یکی از کشورهای عضو شنگن تغییر دهید. در ویزا نوع B این امکان را دارید که از فرودگاه خارج شده و به یکی از کشورهای خارج از پیمان شنگن سفر کنید. ویزای نوع C در این نوع ویزا این امکان را دارید که در مدت زمان مشخص در فنلاند اقامت داشته باشید و یا به سایر کشورهای حوزه شنگن نیز سفر نمائید. ویزای نوع D که از انواع طولانی مدت ویزا به شمار می رود و اغلب تاجران از این نوع ویزا استفاده می کنند. فرد دارنده این ویزا نیز این امکان را دارد که در کشورهای حوزه شنگن رفت و آمد داشته باشد.

فرد دارنده ویزای توریستی این امکان را دارد که برای مدت زمان کوتاه و مشخص شده از سوی سفارت در کشور فنلاند اقامت داشته باشد. معمولا مدت زمان این نوع ویزا 90 روز است و این نوع ویزای برای دیدار خویشاوندان درجه یک صادر می گردد. از دلایل دیگری که امکان صادر شدن ویزای توریستی کشور فنلاند را فراهم می کند می توان به دلایلی همچون گردشگری و شرکت در کنفرانس های علمی و کاری اشاره کرد.

رنکینگ پاسپورت های برتر در جهان از نظر امتیاز

شرایط و هزینه سفر به فنلاند

فنلاند Finland سرزمینی سرد و یخی ولی با مردمان شاد و خونگرم که به پایتختی شهر هلسینکی در شمال قاره اروپا قرار دارد. کشوری وسیع که از تنوع جاذبه ای بالایی برخوردار است. برای همین نیز در فنلاند می توان همه نوع جاذبه گردشگری را مشاهده کرد و از سفر خود لذت برد. سرزمینی وحشی با امکان دیدن شفق های قطبی زیبا و نیز با پارک های ملی و تفرجگاه های اسکی که چشم هر گردشگری را به خود جلب می کند. از جمله معروفترین جاذبه های ین کشور می توان به جنگل سومنلینا، میدان کاپاتوری و اسپلانادی، کلیسای جامع هلسینکی، قلعه تورکو، دریاچه سایما، رائومای قدیمی و سایر اشاره نمود.

کلیات کشور فنلاند

معرفی گونه های مختلف ویزای توریستی فنلاند

انواع ویزای توریستی فنلاند از نظر شرایط ورود به این کشور عبارتند از:

 • ویزای تک ورودی: به دارنده ویزای تک ورودی اجازه می دهد 1 بار به فنلاند ورود کند و بین بازه 180 روزه 90 روز در خاک بماند.
 • ویزای 2 ورودی: به دارنده اجازه می دهد 2 بار به فنلاند ورود کند و بین بازه 180 روزه 90 روز درکشور و خاک حوزه شنگن بماند.
 • روادید چند بار ورود: دارنده ی این ویزا می تواند چندین بار به خاک حوزه شنگن ورود کند. اما کل دوره اقامت نباید از تایم ویزا تجاوز کند ( معمولا90 روز در 180 روز). اعتبار این نوع کارت ها معمولا 5 ساله است.
 • ویزای فرودگاهی: به دارنده این ویزا اجازه میدهد تا تنها در زمان توقف هواپیما و بین دو پرواز فرد در فرودگاه بماند.

البته تنها برخی از کشورها به ویزای ترانزیت نیاز دارند از جمله :

 • ایران
 • عراق
 • پاکستان
 • سومالی
 • نیجریه
 • افغانستان

قانون ویزای توریستی فنلاند

مراحل درخواست ویزای توریستی کشور فنلاند

برای درخواست ویزای توریستی کشور فنلاند باید به سفارت این کشور مراجعه نمائید. طی گذشت 15 روز می توانید نسبت به اگاهی از جواب درخواست خود با سفارت تماس حاصل نمائید. برای ارائه درخواست خود به مدارکی نیاز دارید که مدارکی همچون پاسپورت و شناسنامه همراه با ترجمه سند ملکی مربوط به زمین یا منزل و سپرده بانکی به مبلغ 6000€ (یورو) و آخرین مدرک تحصیلی و همین طور نامه ای که نشان دهد شما در کشور ایران مشغول به تحصیل هستید. توجه کنید که این مورد می تواند شانس اخذ ویزا را برای شما بیشتر کند چرا که با ارائه این نامه میتوانید به سفارت اثبات کنید که به علت ادامه تحصیل قصد بازگشت به کشور خود را دارید و در زمان مقرر به کشور خود باز می گردید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی فنلاند

از سایر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی فنلاند می توان به مدارکی همچون بیمه درمانی اشاره کرد. اگر مدت زمان سکونت شما در فنلاند کمتر از 2 سال باشد به مبلغی در حدود 100000€ (یورو) و در صورتی که بیشتر از 2 سال باشد به مبلغی در حدود 30000€ (یورو) برای بیمه نیاز دارید. ارائه گذرنامه ای که حداقل 6 ماه نیز اعتبار داشته باشد از دیگر مدارک واجبی است که حین درخواست ویزای توریستی کشور فنلاند به ارائه آن نیاز دارید.

6 قطعه عکس رنگی تمام رخ و اصل گواهی حساب بانکی به همراه کارکرد 6 ماه اخیر حساب جاری شما نیز برای ارائه به سفارت نیاز است. در مورد مدارک شغلی شما با توجه به نوع شغل نیاز به ارائه مدارک متفاوتی دارید به طور مثال پزشکان نیاز به ارائه مدارکی همچون پروانه نظام پزشکی و پروانه مطب دارند و یا وکلا نیاز به ارائه پروانه وکالت خود دارند.

همین طور مشاغل دولتی می توانند مدارکی همچون آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی و یا ارائه نامی اشتغال به کار می تواند مورد قبول سفارت برای تایید شغل شما باشد. در صورتی که خودتان کارفرما باشید نیز می توانید با جواز کسب و کار خود را ارائه نمائید. در مورد اقامت فنلاند می توانید طرق متفاوت آن را به صورت کامل تر در مقاله فوق مطالعه نمائید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی فنلاند

نکات مربوط به سفارت فنلاند

از سایر نکاتی که به هنگام مراجعه به سفارت باید به آن توجه داشته باشید میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تمامی مسافران برای انگشت نگاری در سفارت باید حضور داشته باشند.
 • اگر خانم خانه دار هستید مدرک شغلی همسر شما به همراه ترجمه آن را در سفارت همراه داشته باشید.
 • خانم های متاهل و در فرزندان زیر 18 سال باید رضایت نامه محضری داشته باشند.

اگر برای اخذ ویزای توریستی کشور فنلاند به تنهایی و تک نفره اقدام نمایید شانس بالاتری را نسبت به اخذ ویزا خواهید داشت. از طرفی اگر بستگان شما در این کشور برای شما دعوت نامه ارسال نمایند نیز می تواند شانس شما را در اخذ ویزای توریستی افزایش دهد. در آخر این که باید بدانید شما موظف هستید افسر ویزا را قانع کنید که تمایل ماندن در این کشور را ندارید و با اخذ ویزای توریستی به دنبال اقامت نیستید.

اخذ اقامت دائم کشور فنلاند

آیا با اخذ ویزای توریستی می توان نسبت به اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کرد؟ برای اخذ اقامت فنلاند با اخذ ویزای توریستی راه هایی وجود دارد، به طور مثال فرد دارنده ویزای توریستی فنلاند می تواند طی مدتی که در این کشور است با فراهم نمودن یک فرصت شغلی برای خود و برگشتن مجدد به کشورش و درخواست ویزای کار این کشور شانس خود را برای اخذ اقامت دائم این کشور افزایش دهد و یا می تواند فرصت هایی را جهت کارآفرینی فراهم نماید.

از دیگر روش ها می توان به اخذ پناهندگی در فنلاند اشاره کرد که کارشناسان ما در سفیران سروش سعادت این امر را به هیچ وجه به شما عزیزان توصیه نمی کنند. از دیگر نکاتی که در مورد اخذ ویزای توریستی باید به آن اشاره کنید که این امر است که در مواردی این امکان فراهم می شود تا نسبت به تمدید اقامت خود اقدام نمائید که این امر خود شامل انجام مراحلی می شود. در صورتی که تمایل به اخذ ویزای توریستی فنلاند دارید می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید تا نسبت به انجام تمامی مراحل اخذ ویزا به صورت قانونی همراه شما باشند.

 سوالات متداول درباره شرایط اخذ ویزای توریستی فنلاند

این سوالات و پاسخ آنها از قرار زیر است:

 • آیا فنلاند عضوی از منطقه شنگن اروپاست؟ بله، و دارندگان ویزای توریستی فنلاند می توانند با این ویزا به کلیه کشورهای عضو شنگن سفر کنند.
 • مدت اعتبار ویزای توریستی فنلاند چقدر است؟ ین ویزای فنلاند به مدت 3 ماه در طی یک دوره زمانی 6 ماهه از زمان صدورش اعتبار اقامتی دارد.
 • مراحل درخواست ویزای توریستی فنلاند چیست؟ تکمیل فرم درخواست ویزا، گردآوری همه مدارک، مراجعه به سفارت فنلاند، تعیین وقت سفارت و نیز آمادگی برای انجام مصاحبه ویزا از جمله این مراحل محسوب می شود.
 • آیا اخذ ویزای توریستی فنلاند مستلزم انجام مصاحبه است؟ بله، مصاحبه Interview بخشی از فرآیند درخواست این ویزای فنلاند است.
 • هزینه درخواست ویزای توریستی کشور فنلاند چقدر است؟ برای هر نفر حدود EUR 80 (یورو)
5/5 - (15 امتیاز)

19 دیدگاه برای “ویزای توریستی فنلاند

 1. سعید گفت:

  سلام، آیا موسسه شما در زمینه گردشگری تو فنلاند هم خدمات داره؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند

 2. ترنم وکیلی گفت:

  سلام میشه شرایط اعزام دانشجو به فنلاندو بفرمایید؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقاله اعزام دانشجو به فنلاند رو مطالعه بفرمایید

 3. Saba گفت:

  Salam
  Mamnun babate mataleb be ruzeton

 4. رفیعی گفت:

  بهترین جا برای گرفتن ویزا توریستی کجاست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بستگی به سابقه سفر شما داره.
   تماس بگیرید با مشاورین ما تا شما رو راهنمایی کنند

 5. amir abbas گفت:

  بابت مقاله خوبتون تشکر میکنم اگه امکانش هست در یک مقاله دیگه در مورد گرفتن اقامت دائم کشور فنلاند بیشتر توضیح بدید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقاله اقامت دائم فنلاند رو مطالعه بفرمایید

 6. عادل گفت:

  با ویزای توریستی چقد میشه بمونیم تو فنلاند؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   نهایتا 90 روز

 7. لیدا بهرامی گفت:

  سلام چند ماه طول میکشه تا ویزای توریستی فنلاند بگیریم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بستگی به شلوغی سفارت و تعداد درخواست ها داره اما معمولا کمتر از 2 ماه

 8. مونا متقی گفت:

  سلام
  برای گرفتم ویزای توریستی چه مدارکی نیاز است؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اصلی ترین مدارکی که شما نیاز دارید، مدارکی هست که نشون می ده شما بعد از پایان دوره سفر خودتون قطعا به ایران بازخواهید گشت.
   مثل ملک شخصی که به نامتون باشه، سند کسب و کار، گواهی اشتغال و غیره

 9. hiva گفت:

  ba salam va ehteram hazine baraye tehsil dar maqtae Arshad dar in keshvar chegoone ast?

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بستگی به رشته تحصیلی شما می تونه بین 6 تا 15 هزار یورو

 10. مجید رسایی گفت:

  بدون سابقه شینگن هم می تونم از فنلاند ویزا بگیرم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله میشه به شرط این که وابستگی خودتون رو به ایران ثابت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *