مهاجرت کاری کانادا

ویزای کار ایالت پرنس ادوارد کانادا

ویزای کار ایالت پرنس ادوارد در کانادا
5 (100%) 2 vote[s]

ما در این نگارش بنا به درخواست مکرر متقاضیان مهاجرت به کانادا، اطلاعاتی در خصوص ویزای کار ایالت پرنس ادوارد کانادا در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. در سال های اخیر، ایالت پرنس ادوارد کانادا نیز مانند سایر ایالت های کانادایی از برنامه مهاجرتی ایالتی PNP تبعیت می کند. ویزای کار ایالت پرنس ادوارد کانادا را می توان تحت برنامه استانی پرنس ادوارد (PEI PNP) اخذ کرد. از این روی متقاضیان درخواست ویزای کار می توانند با توجه به شرایط حرفه ای و تحصیلی خود، برای دسته مشاغل مربوطه در برنامه مورد نظر درخواست دهند.

با پذیرش در این برنامه به شما تاییدیه مهاجرتی اعطا می شود که شما می توانید با آن تاییدیه برای اخذ اقامت دائمیتان در ایالت پرنس ادوارد کانادا اقدام کنید و بدین طریق در آنجا کار و زندگی کنید. اگر شما هم جزو متقاضیان ویزای کار ایالت پرنس ادوارد کانادا هستید و نیازمند اخذ مشاوره حرفه ای هستید، حتما با کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرد.

ایالت پرنس ادوارد کانادا

ایالت پرنس (PEI) یکی از ایالت های 13 گانه کشور کانادا می باشد که شامل جزیره آتلانتیک در امتداد جزایر بسیار کوچکتر است، جزیره پرنس ادوارد یکی از ایالت های بومی و کوچکترین ایالت هم از نظر مساحت و هم از نظر جمعیت می باشد. این جزیره بخشی از اراضی سنتی Mikmaq بوده و یک مستعمره ای از مستعمرات بریتانیا در دهه 1700 میلادی بود و در سال 1873 به عنوان ایالتی در کانادا فدراتیو شد. پایتخت ایالت پرنس ادوارد شارلوت تاون می باشد.

مطابق سرشماری سال 2016، ایالت پرنس ادوارد جمعیتی در حدود 142907 نفر داشت. ستون اقتصادی این ایالت، مبتنی بر فعالیت های کشاورزی است؛ این ایالت 25% از محصولات سیب زمینی کانادا را تولید می کند. بعد از کشاورزی، ماهیگیری یکی از صنایع عمده ایالت پرنس ادوارد می باشد. در یک جمله می توان گفت که اقتصاد ایالتی پرنس ادوارد تحت تسلط صنایع فصلی کشاورزی، توریسم و ماهیگیری می باشد.

از جمله ایالت هایی که در سال های اخیر جهت کار و اقامت، مورد توجه متقاضیان ایرانی قرار گرفته است، ایالت پرنس ادوارد کانادا می باشد اما نقطه ضعف متقاضیان ایرانی عدم اطلاع کامل از شرایط ویزای کار ایالت پرنس ادوارد کانادا و نداشتن مشاور تخصصی اخذ ویزا است.

شرایط ویزای کار ایالت پرنس ادوارد کانادا

در صورت تمایل به کار و زندگی در جزیره توریستی و زیبای کانادا، ابتدائا شما می باید که با برنامه مهاجرت استانی پرنس ادوارد (PEI PNP) آشنا شوید و اطلاعات لازم در این باره را کسب کنید. شما با دریافت امتیازات لازم و پذیرش در این برنامه استانی، به دو امتیاز کار و اقامت دایمی در این ایالت دست خواهید یافت. در حقیقت، در برنامه مهاجرت استانی پرنس ادوارد (PEI PNP) سیستم گزینش متقاضیان مهاجرت به این ایالت بر اساس شاخص ها و معیارهای منتخب و اعطای اقامت دائم کانادا به برگزیدگان می باشد. در برنامه مهاجرت استانی پرنس ادوارد (PEI PNP)، داوطلبان ممکن است که تحت یکی از دسته های زیر واجد شرایط قبولی باشند:

  • اکسپرس انترای PEI PNP
  • دسته نیروی کار تاثیر گذار
  • دسته مدیران تاثیر گذار

اکسپرس انترای PEI PNP

کاندیداهایی که صلاحیت ورود به بانک اکسپرس انترای را دارند و علاقه مند به کار و زندگی در ایالت پرنس ادوارد هستند ممکن است که به برنامه اکسپرس انترای PEI PNP درخواست دهند. داوطلبین مهاجر متقاضی این برنامه باید که صلاحیت یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال را در اختیار باشند:

  • برنامه کارگر ماهر فدرال
  • برنامه تجار ماهر فدرال
  • دسته سابقه (کار) کانادا

داوطلبینی که همه شرایط صلاحیتی یکی از این سه برنامه فدرال را دارند بایستی که پروفایل اکسپرس انترای را در وب سایت اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا (IRCC) ایجاد کنند. بر مبنای اطلاعات حاصل از مدارک داوطلب، پروفایل اکسپرس انترای امتیازدهی و پروفایل های مرتبه بالا، دعوت به درخواست اقامت دایمی می شوند. نحوه امتیازدهی سیستم اکسپرس انترای در برنامه PEI PNP به صورت جدول زیر است:

اکسپرس انترای اکسپرس انترای همراه با پیشنهاد کار اکسپرس انترای همراه بدون پیشنهاد کار
سن 20 20
زبان 25 25
تحصیلات 15 15
سابقه کار 15 15
انطباق 15 15
استخدام رسمی 15 15
ماکسیمم امتیازات 20 20

تحصیلات

تحصیلات با پیشنهاد کاری بدون پیشنهاد کاری
کارشناسی ارشد و دکترا 15 15
مدرک لیسانس با حداقل سه سال تحصیل تمام وقت 12 12
دیپلم دبیرستان در یک رشته خاص که مستلزم دو سال تحصیل تمام وقت پس از دوره متوسطه باشد 10 10
سیکل 0 0
ماکسیمم نمرات 15 15

مهارت های زبانی

مهارت زبان اکسپرس انترای با پیشنهاد کار اکسپرس انترای بدون پیشنهاد کار
CLB/NCLC 10 20 20
CLB/NCLC 9 20 20
CLB/NCLC 8 15 15
CLB/NCLC 7 10 10
below CLB/NCLC 7 0 0
ماکسیمم امتیازات 20 20

سابقه کار

سابقه کار اکسپرس انترای با پیشنهاد کار اکسپرس انترای بدون پیشنهاد کار
بیش از 6 سال 15 20
4-6 سال 15 15
2-4 سال 10 10
1-2 سال 5 5
ماکسیمم امتیازات 15 20

                                                                                                          سن

سن اکسپرس انترای با پیشنهاد کار اکسپرس انترای بدون پیشنهاد کار
18-24 7 7
25-29 20 20
30-44 15 55
45-49 10 10
بیش از 49 0 0
ماکسیمم امتیازات 20 20

استخدام رسمی

کار با پیشنهاد کار بدون پیشنهاد کار
کار در PEI با روادید کار معتبر 5
پیشنهاد کاری در PEI در رابطه با تحصیل 5
مدرک مهارتی خارجی مورد تایید در  PEI 5
حداقل 1 سال سایقه کار پیوسته در PEI 5 5
ماکسیمم امتیازات 15 10

انطباق

انطباق پذیری با پیشنهاد کاری بدون پیشنهاد کاری
داشتن اعضای خانواده در PEI با حداقل 12 ماه اقامت و روادید اقامت دایم 5 5
همسر/فرزند دارای مهارت زبانی CLB/NCLC 5 5
 تملک ملک خصوصی در PEI 5 5
فارغ التحصیل از دبیرستانی در PEI 5 5
همسر با حداقل 3 سال سابقه کار 5 5
فرزند ثیت نامی در مدارس PEI 5 5
ماکسیمم امتیازات 15 15

حداقل امتیاز کسب شده برای پذیرش درخواست در برنامه مهاجرت استانی ایالت پرنس ادوارد 50 امتیاز است.

ویزای کار ایالت پرنس ادوارد کانادا

نیروی کار  و مدیران تاثیرگذار در ویزای کار ایالت پرنس ادوارد کانادا

تاثیر نیروی کار بر روی نیازهای بازار کار در حال تغییر نظیر صنایع اولیه و ابتکاری این ایالت متمرکز می باشد. این دسته مهاجرتی متشکل از سه برنامه کارگر ماهر، برنامه کارگر بحرانی و برنامه فارغ التحصیل خارجی است که هر کدام دارای شرایط خاص خود می باشد. مدیران تاثیر گذاز این دسته مدیران تجاری مجرب و متقاضیان کارآفرین خارجی را که دارای ایده، مهارت های رهبری قوی و تصمیم گیری قوی و نوآورانه هستند هدف می گیرد. این دسته مهاجرتی متشکل از سه برنامه زیر می باشد:

  • برنامه مالکیت 100%
  • برنامه مالکیت جزئی
  • برنامه روادید کار

اخذ ویزای کار ایالت پرنس ادوارد کانادا فرصتی است برای مهاجرین ایرانی جهت اخذ اقامت کانادا و زندگی در این ایالت زیبا. شما برای اخذ روادید باید به برنامه مهاجرتی ایالت پرنس ادوارد درخواست دهید. در صورت احراز صلاحیت شما و اخذ امتیازات لازم به شما دعوت نامه برای درخواست اقامت دایمی پرنس ادوارد اعطا می شود. شما با اقامت دایمی پرنس ادوارد هم می توانید در این جزیره زیبای کانادایی کار و هم زندگی کنید. برای اطلاع بهتر از شرایط و ویژگی های ویزاهای ایالت های مختلف کانادا، لطفا با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و مشاوره لازم را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + شش =