ویزای کاری

کار در لیختن اشتاین

کار در لیختن اشتاین

کار در لیختن اشتاین از مهم ترین مواردی می باشد که می تواند باعث مهاجرت به اروپا گردد. لیختن اشتاین یکی از کوچک ترین کشورهای جهان است و در بین کوچک ترین کشورهای جهان رتبه سوم را به خود اختصاص داده است و لازم به ذکر است که این کشور کم تر از چهل هزار نفر جمعیت دارد. لیختن اشتاین یکی از کشورهای اروپا می باشد که در بین کشورهای اتریش و سوئیس قرار گرفته است و دارای آب و هوایی بسیار مطلوب میباشد.

مردم کشور لیختن اشتاین به زبان آلمانی مسلط می باشند و بیشتر ساکنین این کشور پیرو دین مسیحیت از فرقه های کاتولیک و پروتستان میباشند. داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدرک فنی و حرفه ای به متقاضیان عزیز کمک خواهد کرد تا بتوانند راحت تر به کشور مورد نظر مهاجرت کنند و در آن مشغول به کار شوند و شما عزیزان می توانید در ادامه اطلاعات بیشتری درباره موراد ذکر شده کسب کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مسیر همراه شما خواهند بود.

کسب روادید جهت مهاجرت کاری به لیختن اشتاین

همانطور که می دانید، افرادی که قصد مهاجرت کاری به لیختن اشتاین و یا هر کشور دیگری را دارند، باید روادید کاری کسب کنند تا بتوانند وارد خاک کشور مقصد شوند. لازم به ذکر است که دریافت روادید و یا مجوز کاری برای مشغول به کار شدن در کشور لیختن اشتاین برای متقاضیان بین المللی و یا خارجی می باشد و متقاضیانی که شهروند یکی از کشورهای عضو حوزه اتحادیه اروپا، کشور نروژ، کشور سوئیس و کشور ایسلند می باشند، می توانند بدون کسب روادید و مجوز کاری در کشور لیختن اشتاین مشغول به کار شوند.


افرادی که در کشورها و منطقه های ذکر شده زندگی نمی کنند و به عبارتی متقاضی خارجی محسوب می شوند، در صورتی که از یک کمپانی معتبر و یا کارفرمای کمپانی معتبر پیشنهاد کاری و یا جاب آفر داشته باشند، می توانند برای دریافت روادید کشور لیخت اشتاین اقدام کنند. متقاضیان ایرانی می توانند جهت مهاجرت کاری به لیختن اشتاین از سفارت کشورهایی مانند سوئیس و یا فنلاند اقدام کنند؛ زیرا کشور لیختن اشتاین در کشور ایران سفارت و یا کنسولگری ندارد.

پیشنهاد کاری از کارفرمای لیختن اشتاینی در 2024

با داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدرک فنی و حرفه ای، می توانید در سال 2024 از یک کمپانی معتبر و یا کارفرمای کمپانی معتبر در کشور لیختن اشتاین پیشنهاد کاری داشته باشید؛ اما به یاد داشته باشید که برای دریافت پیشنهاد کاری متقاضیان باید با کارفرمای مربوطه وارد مذاکره شوند و نظر وی را برای مشغول به کار شدن در کمپانی مربوطه جلب کنند. یکی دیگر از راه های کاریابی در لیختن اشتاین، وارد و ثبت کردن اطلاعات شخصی و رزومه کاری در تارنماهای کاریابی می باشد و شما عزیزان می توانید با جستجو در سایت های کاریابی این کشور، از شغل های موجود مطلع شوید.

پیشنهاد کاری از کارفرمای لیختن اشتاینی

برای مذاکره با هر کمپانی، متقاضی باید تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز را آماده سازی کند و شرایط لازم را داشته باشد؛ در غیر این صورت مذاکره با کمپانی مورد نظر امکان پذیر نخواهد بود. افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارند، با وارد کردن و ثبت کردن اطلاعات خود در تارنماهای کاریابی، شانس بالاتری برای دریافت پیشنهاد کاری خواهند داشت. بعد از وارد کردن اطلاعات در تارنماهای مربوطه، در صورتی که اطلاعات شما نظر یک کمپانی را جذب کند، کمپانی برای دریافت روادید کاری کشور لیختن اشتاین به شما نامه ای با عنوان پیشنهاد کاری خواهد فرستاد.

سطح درآمد در لیختن اشتاین

سه شهر فادوتس (Vaduz)، بندرن (Bendern) و تریزن (Triesenberg) بهترین شهرهای لیختن اشتاین برای کار هستند چرا که هم فرصت های شغلی بیشتری در این شهرها وجود دارد و هم متوسط درآمد افراد ساکن در آن ها بالاتر است؛ چرا علاوه بر 4 دانشگاه لیختن اشتاین، شرکت ها و برندهای معروف نیز در شهرهای یاد شده واقع شده اند. لازم به ذکر است که در حال حاضر واحد پول رسمی در لیختن اشتاین فرانک سوئیس است و این کشور در حوزه یورو (euro zone) قرار ندارد.

در لیختن اشتاین پایین درآمد افراد ماهیانه 720CHF (فرانک سوئیس) می باشد و بالاترین میزان درآمد ماهی 23700CHF (فرانک سوئیس) است. در واقع طی سال 2022 متوسط درآمد در کشور لیختن اشتاین ماهیانه 5350CHF (فرانک سوئیس) معادل سالی 64200CHF (فرانک سوئیس) می باشد. درون لیختن اشتاین هر 12 ماه یک بار بر اساس قوانین 2% به حقوق افراد اضافه می شود البته لازم به ذکر است که میزان دقیق درآمد با توجه به نوع حرفه فرد، شهر محل اقامت، جنسیت، شرکتی که فرد برای آن کار می کند، سال های سابقه کاری و غیره متفاوت خواهد بود.

درون این کشور متاسفانه فاصله زیادی بین درآمد آقایان با همکارهای خانم آن ها وجود دارد؛ به عبارت دیگر در حالی که در لیختن اشتاین درآمد دریافتی از سوی آقایان 17% بیشتر از خانم ها با همان میزان مهارت و سابقه کاری است، این رقم در کره جنوبی 7% و در لیتوانی 6% می باشد. یعنی یک آقا در این کشور به طور متوسط ماهی 5660CHF (فرانک سوئیس) حقوق می گیرد در حالی که دریافتی یک خانم تنها 4850CHF (فرانک سوئیس) است. همچنین دولتی ها حقوق بالاتری دریافت می کنند که در نمودار ذیل نشان داده شده:

مقایسه درآمد ماهیانه بخش خصوصی و دولتی در لیختن اشتاین

درآمد مشاغل پرطرفدار در بهترین شهرهای لیختن اشتاین برای کار

اگرچه تقریبا در تمامی کشورهای دنیا یک سری افراد از جمله پزشکان، دندانپزشکان و غیره بیشترین میزان درآمد را کسب می نمایند اما به هر حال آگاهی از متوسط درآمد دریافتی مشاغل مختلف در لیختن اشتاین پیش از ورود به این کشور اهمیت زیادی دارد. در جدولی که در ادامه ترسیم شده است به معرفی برخی مشاغل محبوب در لیختن اشتاین پرداخته شده است:

عنوان شغلیمتوسط درآمد ماهیانه (فرانک سوئیس)
مدیر فروش8050
صندوق دار3160
داروساز6020
مهندس IT4830
مدیر منابع انسانی7620
پرستار4460
متخصص تغذیه11700
دندانپزشک12900
پیش خدمت3380
مهندس مکانیک5270
مهندس برق و الکترونیک5320
مهندس عمران5060
پرستار کودک3450
معمار5010
مدیر مالی10900

موسسات کاریابی در بهترین شهرهای لیختن اشتاین

کمک گرفتن از موسسات کاریابی برتر علی الخصوص برای خارجی هایی که در لیختن اشتاین به دنبال کار می گردند اهمیت به سزایی دارد. از جمله سایت های کاریابی در لیختن اشتاین می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • Gastrobaiter.com: مرکز کاریابی بزرگی که علی الخصوص میان مهاجران شهرت زیادی دارد.
  • Kaiserpartner.com: خصوصا به فارغ التحصیلان رشته های بانکداری، مدیرت و غیره برای استخدام شدن و به شرکت های فعال در حوزه های تجاری، بانکداری و غیره برای جذب نیروی متخصص خدمات می دهد.

کار در لیختن اشتاین در سال های اخیر یکی از روش های رایج ورود و مهاجرت به لیختن اشتاین بوده است و شرایط مناسب اقتصادی این کشور باعث جذب نیروی کار خارجی شده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در انجام تمامی امور مهاجرتی پیشرو می باشد.

پرسش هایی درباره شرایط کار در لیختن اشتاین

کار کردن در کشورهای مختلف جهان می توان تفاوت هایی را به همراه داشته باشد. افرادی که به دنبال کار در خارج از کشور هستند، می توانند امتیازهای زیادی را برای خود به دست آروند. باید به این نکته اشاره کرد که در شرایط کنونی، انتخاب کشوری مثل لیختن اشتاین می تواند چالش هایی را به همراه داشته باشد. کاریابی در این کشور می تواند به دریافت اقامت بلند مدت در این کشور منجر شود. برخی از مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

  • آیا لیختن اشتاین مقصد مناسبی برای کار است؟ بله این کشور یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی است که می توان در آن زندگی با کیفیتی را از طریق کار داشت.
  • متوسط درآمد در لیختن اشتاین چقدر است؟ 5330CHF (فرانک سوئیس) در ماه، متوسط درآمدی است که یک فرد در این کشور به دست می آورد.
  • روند مهاجرت کاری به لیختن اشتاین چگونه است؟ فرد می تواند با پیدا کردن پیشنهاد کاری از این کشور، شانس خوبی برای مهاجرت کاری به آن داشته باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *