مهاجرت کاری قبرس

کار ضمن تحصیل در قبرس

کار ضمن تحصیل در قبرس

قوانین و چگونگی کار ضمن تحصیل در قبرس یکی از سوالات متداول در ذهن دانشجویانی می باشد که برای ویزای تحصلیی قبرس اقدام کرده اند. زیرا دانشجو با کار ضمن تحصیل هم می تواند هزینه های زندگی خود را تامین کند و هم می تواند برای بدست آوردن کار دائم و همچنین اقامت دائم خود ابزار مهاجرتی بهتری فراهم سازد. معمولا برای اکثر قریب به اتفاق دانشجویانی که جهت تحصیل به قبرس و یا هر کشور خارجی دیگری سفر می کنند این مسئله که بتوانند در حین تحصیل به اشتغال برسند و بتوانند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین نمایند یک دغدغه و مسئله فکری است که ذهنشان را به خود معطوف کرده است.

لذا ما نیز می خواهیم در این مقاله متعلق به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شرایطی که مربوط به کار ضمن تحصیل در قبرس می شود بپردازیم تا ببینیم برای دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند چه میزان شرایط برای کار ضمن تحصیل وجود خواهد داشت.

دلایل مهاجرت تحصیلی به قبرس 

قبرس یکی از مقاصد عالی با داشتن دوره های جدید تحصیلی با نگاهی به آینده و اهداف شغلی عالی است که دانشجویان خارجی را به سمت خود می کشاند، در حال حاضر تعدادی از موسسات آموزش عالی این کشور به دانشجویان اینترنشنال خدمات ارائه می کنند، قبرس آموزش و پرورش را در سطوح بالا و با هزینه های مقرون به صرفه ارائه می دهد. اکثر مردم قبرس چند زبانه هستند و زبان انگلیسی معمولا زبان گفتاری آن هاست که یکی از ایده آل ترین زبان ها برای تحصیل دانشجویان بین المللی است. علاوه بر این ها دلایل دیگری برای انتخاب قبرس به عنوان یک مقصد تحصیلی وجود دارد که عبارتند از:

 • برنامه های تجاری این کشور
 • نرخ موفقیت بالای دانشجویان
 • ساختار هزینه های مقرون به صرفه
 • نیازی به مدرک آیلتس و تافل نمی باشد
 • مکان های جذاب برای بازدید و کشف

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در قبرس

هر ساله تعداد زیادی دانشجوی بین المللی در موسسات قبرس پذیرفته می شوند، زیرا موسسات آموزش عالی این کشور محیطی امن و چند فرهنگی را ارائه می دهد، دانش آموزان می توانند برای دوره های کارشناسی در قبرس دو بار در سال درخواست کنند. اگر دانشجویی برای پذیرش در موسسات این کشور درخواست دهد باید شرایط و مدارک زیر را فراهم نماید:

 • داشتن گذرنامه معتبر
 • کپی از پاسپورت
 • عکسی که در سایز پاسپورت باشد
 • یک فرم درخواست معین
 • گواهینامه و سوابق علمی
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی عدم سوءپیشینه و سوابق کیفری
 • پوشش بیمه درمانی
 • بیانیه یا انگیزه نامه ای از هدف سفر به این کشور

دانشجویان بین المللی که تمایل به تحصیل در قبرس دارند باید آگاه باشند که در ابتدا بایستی فهرستی از اسناد و مدارک مورد نیاز را به کالج ارائه دهند، سپس کالج از طرف دانش آموز برای ویزای تحصیلی یا دانشجویی اقدام خواهد کرد.

مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی قبرس

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از قبرس عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست
 • پرداخت هزینه های مربوط به درخواست
 • عکسی که برای سایز پاسپورت مناسب باشد
 • مدارک تحصیلی مورد نیاز

قوانین کار ضمن تحصیل در قبرس

قوانین کار ضمن تحصیل در قبرس

قبرس فرصت های شغلی را برای دانشجویان بین المللی که به دنبال یافتن کار در قبرس برای پوشش هزینه های زندگی هستند را ارائه می کند. تعدادی فرصت های شغلی در بیمارستانها و هتل ها وجود دارد که مبلغ بیشتری به دانشجویان پرداخت می کند، دانشجویان همچنین فرصت های شغلی فراوانی در رشته های مالی و IT در حین تحصیل خواهند داشت. دانشجویان به طور معمول بین 20 تا 30 ساعت در هفته اجازه کار کردن خواهند داشت. شغل های حرفه ای برای فارغ التحصیلان پس از دوره تحصیل شامل: حسابداری/ امور حقوقی/ پرستاران و ماماها/ معلمان دوره های متوسطه.

شرایط کار ضمن تحصیل در قبرس

در حال حاضر تعداد دانشجویانی که در کنار تحصیل به کار مشغول هستند روز به روز در حال افزایش است تقریبا 8 نفر از هر 10 نفر دانشجویی که در این کشور در حال تحصیل هستند (نه به صورت تحصیل رایگان در اروپا) اشتغال دارند، قبل از درخواست برای هر شغل نیمه وقت، ابتدا باید در مورد برنامه تحصیلی خود افراد فکر کنند تا به تحصیلشان لطمه ای وارد نشود، معمولا مغازه ها در ماه نوامبر و دسامبر شلوغ تر می شود و این ممکن است برای اقراد مناسب باشد.

کارفرمایان اغلب انتظار دارند کارکنانی که شغل نیمه وقت دارند انعطاف پذیر باشند و در ساعات شلوغی بیشتر کار کنند، لذا فرد باید توضیح دهد که می خواهد این کار را انجام دهد اما در عین حال زمان های سخنرانی و سمینار خود و همچنین کلاس های درسی و امتحانات را مشخص نمایند، وقت خود را فرد به طور موثر برنامه ریزی کند.

با توجه به مسئولیت اضافی کار ضمن تحصیل در قبرس، اگر برنامه ریزی و مدیریت زمان خوبی فرد داشته باشد به برنامه تحصیل در قبرس لطمه نخواهد خورد، یکی از دانشجویان دانشگاه ریدینگ بیان می کند که کار نیمه وقت در داخل دانشگاه انعطاف پذیری بالایی در انتخاب ساعت کار به او می دهد گرچه این مورد نیازمند استفاده از ابتکار عمل برای بررسی زمان بندی اوست و اطمینان از اینکه این تغییرات با تحصیلاتش مطابقت داشته باشد.

مزایای کار ضمن تحصیل در قبرس

بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان به دنبال اخذ وام های دانشجویی هستند و برخی پول های نقد اضافی را از خانواده های خود دریافت می کنند، امکان کار پاره وقت و داشتن منبع درآمد برای دانشجویان بسیار مفید خواهد بود زیرا علاوه بر داشتن درآمد، بخش سرگرم کننده ای برای دانشجویان خواهد بود. توصیه می شود که حتی اگر دانشجویی به اندازه کافی تمکن مالی داشته و به اشتغال نیاز نداشته باشد باز هم به کار نیمه وقت یا داوطلبانه بپردازد زیرا تجربه کار در ضمن تحصیل در قبرس بسیار گران بهاست. در مورد اخذ ویزای کار قبرس در مقاله مربوطه مطالعه فرمائید.

در آخر ضمن تشکر از شما دوستان عزیز بابت مطالعه مقاله کار ضمن تحصیل در قبرس به شما عزیزان پیشنهاد می نماییم تا در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری با مشاورین متخصص در امور مهاجرت که در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان گرد آمده اند تماس حاصل بفرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *