صفحه اصلی » چین » کار ضمن تحصیل در چین

کار ضمن تحصیل در چین

کار ضمن تحصیل در چین
نوشته شده توسط newadmin | چین | دیدگاه ۰

کار ضمن تحصیل در چین می تواند شرایط اقامت دائم این کشور را فرهم نماید در صورتی که شما هم برای آشنایی با شرایط کار ضمن تحصیل در چین علاقه مند می باشید می توانید با مطالعه نمودن مقاله کار ضمن تحصیل در چین و هم چنین مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی در مورد کار ضمن تحصیل در چین دست یابید.

همان طور که می دانید تعداد زیادی از اشخاص در راستای شروع به تحصیل اقدام به مهاجرت این کشور می نمایند.

حائز اهمیت بودن این موضوع به خاطر این  علت می باشد که دانشجویانی که دارای تابعیت  بین المللی می باشند ودر نهایت قادر می باشند که از روش کار ضمن تحصیل در چین اقدام به کاهش دادن و پائین آوردن میزان مخارج و هزینه های تحصیلی و هم چنین هزینه های لازم  مختص زندگی خود را  مهیا نمایند.

با این توضیح که طی سال های گذشته مجوز لازم برای دریافت نمودن مجوز کاری در حین تحصیل در این کشور برای کلیه دانشجویانی که دارای تابعیت بین المللی می باشند داده نخواهد شد.

در صورتی که بر اساس سیاست های تازه وضع شده این کشور دولت مردان این کشور مجوز لازم به دانشجویانی که در تابعیت  بین المللی باشند داده خواهد شد.

مراجع اصلی که می توانند اقدام به صدور مجوز لازم برای دانشجویانی که دارای تابعیت  بین المللی باشند و هدف آنها این باشد که در زمان تحصیل در این کشور مشغول به کار شوند عبارتند از:

 • مجوز لازم که از جانب دانشگاه مورد نظر شخص متقاضی صادر می شود
 • مجوز لازم که از جانب مقامات اجرایی اداره امنیت عمومی این کشور صادر شده باشد.

امکان اشتغال در دوران تحصیل در کشور چین

در زمان های گذشته در این کشور فرصت اشتغال به تحصیل برای دانشجویانی که دارای تابعیت  بین المللی نباشند وجود نخواهد داشت .

در صورتی که وزارت خانه  امنیت عمومی این کشور از ماه مارس سال دو هزار و شانزده میلادی اعلام نموده که دانشجویانی که دارای تابعیت این کشور نمی باشند.که در طی دوران تحصیلی به نوعی کارآموزی کوتاه مدت مشغول شوند.

و هم چنین کلیه دانشجویانی که دارای تابعیت بین المللی باشندو در میان  دانشگاه های این کشور  در حین تحصیل هم مشغول به کار شوند. قادر می باشند که به مشاغلی که از نوع نیمه وقت  در برخی از مناطق این کشور مشغول به کار شوند.

شرایط لازم استخدام دانشجویان بین المللی در کشور چین

 • به همراه داشتن آخرین مدرک تحصیلی شخص متقاضی تحصیل در این کشور
 • به همراه داشتن مدرکی که بیان گر وجود دو سال سابقه کار شخص متقاضی در بیرون از این کشور و بعد از دوران به پایان رساندن دوران تحصیلی باشد.
 • کارفرمایان این کشور ملزم به داشتن برگه ای می باشند که بیان گر داشتن مجوز لازم در راستای استخدام نمودن اشخاصی که دارای تابعیت این کشور نباشند، باشد و موفق به دریافت نمودن گواهی دارای ارتباط به استخدام اشخاصی که دارای تابعیت خارجی باشند را دریافت نموده باشند.

در نهایت می توان نتیجه گرفت که بر اساس قانون جدید این کشور دانشجویانی که دارای تابعیت بین المللی باشند و هم چنین اجازه اقامت این کشور را داشته باشند. مجوز اشتغال به کار در حین تحصیل در مشاغل نیمه وقت را صادر نمایند.

کار ضمن تحصیل در چین

کار ضمن تحصیل در چین

نحوه یافتن مشاغل  نیمه وقت در کشور چین

برای موفقیت در زمینه پیدا کردن انواع شغل نیمه وقت در این کشور شخص متقاضی از دو روش می تواند اقدام به انجام این کار نماید.

روش معمولی و ساده جست و جوی کار:

تعداد زیادی از دانشجویانی که دارای تابعیت بین المللی می باشند و اصلی ترین زبان آنها زبان انگلیسی می باشد. در این صورت  قادر می باشند که از زبان مادری خود  در راستای  پیدا نمودن شغل مورد نظر استفاده نمایند.

روش اینترنتی جست و جوی کار:

یکی دیگر از روش های ممکن در راستای موفقیت در زمینه جست و جوی کار در این کشور روش اینترنتی می باشد.

هم اکنون و با توجه به گسترش روز افزون اینترنت در سر تا سر کشور های دنیا  بسیاری از وب سایت های دارای ارتباط با پیدا نمودن شغل اقدام به پیدا نمودن انواع مشاغل مختلف می نمایند.

به وسیله این وب سایت ها  اشخاص متقاضیکار ضمن تحصیل در چین با درنظرگرفتن اصلی ترین هدف خود ملزم می باشند که به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند.

 روش جست و جوی کار به وسیله خود شخص متقاضی تحصیل

آخرین روش جست و جوی کار در این کشور این روش می باشد که خود شخص متقاضی اقدام به تردد در سطح شهر کنند و یا با کمک خواستن از مهمان دار هتل محل اسکان خود اقدام به مشورت نمایند.

مشاغل مرتبط با کار ضمن تحصیل در چین

از جمله مهم ترین و رایج ترین مشاغلی که اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در چین می توانند در این مشاغل اقدام به فعالیت نمایند عبارتند از:

·         مشاغل مرتبط به آموزش زبان انگلیسی

 • مشاغل مرتبط به کار در شرکت هایی که نماینده قاره اروپا باشند.
 • مشاغل مرتبط به انجام انواع خدمات ترجمه
 • مشاغل مرتبط به دستیاران کارهای حقوقی
 • مشاغل مرتبط به شغل روزنامه نگاری و هم چنین رسانه ها
 • مشاغل مرتبط به شغل دستیاری هتل
 • مشاغل مرتبط به تور لیدری
 • مشاغل مرتبط به کارهای مدلینگ

به صورت قطعی می توان گفت که شغل آموزش زبان انگلیسی دراین کشور از جمله پردرآمدترین و درعین حال بهترین مشاغل که ویژه دانشجویان با تابعیت خارجی باشند.

با این که میزان حقوق دریافتی این اشخاص  زیاد بالا نمی باشد. قادربه آموزش زبان انگلیسی می باشند.

در این صورت این اشخاصی که دارای دست مزدی که میزان آن بیشتر از دو هزار دلار باشد را دریافت نمایند.

هم چنین اشخاص متقاضی می توانند که به اشخاص زیادی آموزش زبان انگلیسی دخند برخی از این اشخاص عبارتند از:

 • کلیه دانش آموزانی که در مدرسه به تحصیل می پردازند.
 • کلیه کارمندان که هدف آموزش دیدن زبان انگلیسی را دارند.
 • کلیه اشخاص بازنشته و مسن که هدف آموزش زبان انگلیسی را دارند.

توصیه وکلای ما

اگر شما هم پس از مطالعه نمودن مقاله کار ضمن تحصیل در چین برای داشتن اطلاعاتی بیشتر در رابطه با موضوع کارضمن تحصیل در چین کار علاقه مند شدید می توانید با مشاوره نمودن با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و هم چنین مراجعه نمودن به لینک هایی نظیر (اعزام دانشجو به سنت کیتس)و یا (مهاجرت تحصیلی به سنت کیتس )به اطلاعات زیادی دست یابید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کار ضمن تحصیل در چین
3 (60%) 2 votes