مهاجرت تحصیلی چین

کار ضمن تحصیل در چین

کار ضمن تحصیل در چین

کار ضمن تحصیل در چین می تواند شرایط اقامت دائم این کشور را فراهم نماید. این مورد به متقاضیان برای زندگی راحت تر در این کشور کمک نماید. با وجود دانشگاه های بسیار خوبی که در کشور چین وجود دارد، اغلب دانشجویان بین المللی مشتاق به ادامه تحصیل در این کشورند. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی، تعداد درخواست برای پذیرش را افزایش می دهد. در صورتی که شما هم برای آشنایی با شرایط کار ضمن تحصیل در چین علاقه مند هستید، می توانید با مطالعه نمودن مقاله کار ضمن تحصیل در چین و هم چنین مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی در مورد کار ضمن تحصیل در چین دست یابید.

مهاجرت تحصیلی به چین 2023

همان طور که می دانید تعداد زیادی از اشخاص در راستای شروع به تحصیل اقدام به مهاجرت این کشور می نمایند. این دانشجویان عموما در پی آگاهی از جوانی مساله کار ضمن تحصیل در چین هستند. حائز اهمیت بودن این موضوع به خاطر این امر است که دانشجویان بین المللی قادر هستند که از روش کار ضمن تحصیل در چین اقدام به کاهش دادن و پائین آوردن میزان مخارج و هزینه های تحصیلی نمایند و هم چنین هزینه های لازم مختص زندگی خود را مهیا نمایند.

با این توضیح که طی سال های گذشته مجوز لازم برای دریافت نمودن مجوز کاری در حین تحصیل در این کشور برای کلیه دانشجویانی که دارای تابعیت خارجی هستند داده نشده است. در صورتی که بر اساس سیاست های تازه وضع شده این کشور، دولت مردان این کشور مجوز لازم به دانشجویانی که در وضعیت خارجی باشند داده خواهد شد. در سال 2023 مراجع اصلی می توانند اقدام به صدور مجوز لازم برای دانشجویانی که دارای تابعیت خارجی باشند نمایند. هدف آن دانشجویان باید این باشد که در زمان تحصیل در این کشور مشغول به کار شوند. انواع این مجوز عبارتست از:

 • مجوز لازم که از جانب دانشگاه مورد نظر شخص متقاضی صادر می شود.
 • مجوز لازم که از جانب مقامات اجرایی اداره امنیت عمومی این کشور صادر شده باشد.

امکان کار ضمن تحصیل در چین

در زمان های گذشته در این کشور فرصت اشتغال برای دانشجویانی که دارای تابعیت خارجی بودند وجود نداشت. در صورتی که وزارت امنیت عمومی این کشور از ماه مارس سال 2016 میلادی اعلام نموده دانشجویانی که دارای تابعیت این کشور نیستند می توانند در طی دوران تحصیلی به نوعی کارآموزی کوتاه مدت مشغول شوند. هم چنین کلیه دانشجویانی که دارای تابعیت خارجی باشند و در دانشگاه های این کشور مشغول تحصیل باشند، در حین تحصیل هم می توانند مشغول به کار شوند.

شرایط لازم استخدام دانشجویان بین المللی در کشور چین

شرایط لازم برای استخدام دانشجویان خارجی در این کشور عبارت است از:

 • به همراه داشتن آخرین مدرک تحصیلی شخص متقاضی تحصیل در این کشور
 • به همراه داشتن مدرکی که بیان گر وجود دو سال سابقه کار شخص متقاضی باشد. این سابقه در بیرون از این کشور و بعد از دوران به پایان رساندن دوران تحصیلی باشد.
 • کارفرمایان این کشور ملزم به داشتن برگه ای هستند که بیان گر داشتن مجوز لازم در راستای استخدام نمودن اشخاصی که دارای تابعیت این کشور نباشند، باشد. آن ها باید موفق به دریافت نمودن گواهی دارای ارتباط به استخدام اشخاصی که دارای تابعیت خارجی باشند را دریافت نموده باشند.

در نهایت می توان نتیجه گرفت که بر اساس قانون جدید این کشور دانشجویانی که دارای تابعیت بین المللی باشند و هم چنین اجازه اقامت این کشور را داشته باشند، مجوز اشتغال به کار در حین تحصیل در مشاغل نیمه وقت را می توانند دریافت نمایند.

امکان کار ضمن تحصیل در چین

آیا همه دانشجویان می توانند در چین کار کنند؟

پاسخ به این سوال منفی است. در نظر داشته باشید که در مرحله اول تنها برخی از دانشجویان فرصت کار در محیط دانشگاه را بدست می آورند. اما در حال حاضر برخی از مناطق آزاد اقتصادی در کشور چین به دانشجویان خارجی اجازه داده اند تا به صورت نیمه وقت در این کشور کار کنند. در برخی از استان های این کشور نیز که اجازه کار به دانشجویان داده شده است، حق امضای قرارداد از آن ها گرفته شده است. به گونه ای که آن ها فقط می توانند طبق یک توافق از کارفرمای خود حقوق دریافت کنند. ذکر این نکته نیز اجباری است که کار در کشور چین برای دانشجویان تنها در بخشی از صنایع این کشور امکان پذیر است.

در صورتی که اجازه کار پیدا نکنید، می توانید از دانشگاه تقاضا کنید تا نامه ای در اختیار شما قرار دهد. شما در این صورت میتوانید به عنوان کارآموز در صنایع خاصی شرکت کنید. اما مدت زمان حضور افرد در این دوره های کارآموزی محدود است. اما این دوره هیچ مزیتی از نظر تجربه کاری برای افراد به همراه نخواهد داشت. ضمنا افرادی که موفق شده اند تا اجازه کار تمام وقت در کشور چین را بدست آورند این فرصت را خواهند داشت تا به صورت نیمه وقت در این کشور مشغول تحصیل شوند.

نحوه یافتن کار نیمه وقت ضمن تحصیل در چین

برای موفقیت در زمینه پیدا کردن انواع شغل نیمه وقت در این کشور شخص متقاضی از دو روش می تواند اقدام به انجام این کار نماید:

 • روش معمولی و ساده جست و جوی کار. تعداد زیادی از دانشجویانی دارای تابعیت خارجی می باشند و اصلی ترین زبان آنها زبان انگلیسی می باشد. در این صورت قادر می باشند که از زبان مادری خود در راستای پیدا نمودن شغل مورد نظر استفاده نمایند.
 • روش اینترنتی جست و جوی کار. یکی دیگر از روش های ممکن در راستای موفقیت در زمینه جستجوی کار در این کشور روش اینترنتی می باشد.

هم اکنون و با توجه به گسترش روز افزون اینترنت در سر تا سر کشورهای دنیا بسیاری از وب سایت های دارای ارتباط با پیدا نمودن شغل اقدام به پیدا نمودن انواع مشاغل مختلف می نمایند. به وسیله این وب سایت ها اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در چین با در نظر گرفتن اصلی ترین هدف خود قادر می باشند که به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند.

مشاغل مرتبط با کار ضمن تحصیل در چین

از جمله مهم ترین و رایج ترین مشاغلی که اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در چین می توانند در این مشاغل اقدام به فعالیت نمایند عبارتند از:

 • مشاغل مرتبط به آموزش زبان انگلیسی
 • مشاغل مرتبط به کار در شرکت هایی که نماینده قاره اروپا باشند
 • مشاغل مرتبط به انجام انواع خدمات ترجمه
 • مشاغل مرتبط به دستیاران کارهای حقوقی
 • مشاغل مرتبط به شغل روزنامه نگاری و هم چنین رسانه ها
 • مشاغل مرتبط به شغل دستیاری هتل
 • مشاغل مرتبط به تور لیدری
 • مشاغل مرتبط به کارهای مدلینگ

به صورت قطعی می توان گفت که شغل آموزش زبان انگلیسی دراین کشور از جمله پردرآمد مشاغل است. این مورد در عین حال بهترین مشاغل برای دانشجویان با تابعیت خارجی باشد. گرچه شاید هم میزان حقوق دریافتی این اشخاص زیاد بالا نباشد اما فرصت خوبی است. اگر شما هم پس از مطالعه نمودن مقاله کار ضمن تحصیل در چین برای داشتن اطلاعاتی بیشتر در رابطه با موضوع کار ضمن تحصیل در چین کار علاقه مند شدید می توانید با مشاوره نمودن با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و هم چنین مراجعه نمودن به لینک هایی نظیر مهاجرت تحصیلی به چین به اطلاعات زیادی دست یابید.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *