ویزای کاری

کار پرستاری در نروژ

کار پرستاری در نروژ

کار پرستاری در نروژ جزو مشاغل مورد نیاز در سال 2023 بوده و این کشور با کمبود نیرو در زمینه متخصصان مراقبت های درمانی مواجه است. پس، دولت نروژ بنا به سیاست های جذب مهاجران مهارتی از مهاجرت پرستاران خارجی به کشور نروژ استقبال می کند به شرط آن که تحصیلات متقاضیان معادل استانداردهای نروژی باشد. پس معادل سازی مدرک پرستاری در کنار دریافت پیشهاد کاری یا Job Offer در نروژ جزو شروط اصلی اخذ ویزای اسکیل وورکر نروژ است.

در حال حاضر، سیستم سلامت نروژ تحت فشار افزایش 2 برابر نرخ رشد جمعیت است و همزمان با رشد جمعیتی در این کشور قاره سبز و افزایش طول عمر افراد، کمبود نیرو در بخش سلامت و مراقبت های درمانی نروژ بیش از پیش احساس می شود. سیستم بهداشتی نروژ برخلاف آمریکا و انگلستان دارای شرایط خاصی برای کار پرستاری است. نظام سلامت نروژ توسط 4 سازمان منطقه ای مشتمل بر مناطق جنوب شرقی، غرب، مرکز و مناطق شمالی مدیریت می شود. شما برای کار پرستاری نیازمند اخذ مجوز کار هیئت امور بهداشتی و اجتماعی هر منطقه تحت نظارت اداره ثبت پرسنل سلامت (SAK) می باشید. توصیه ما به شما مشاوره با کارشناسان و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت نیل به اهداف عالی و ساخت آینده بهتر می باشد.

شرایط کار پرستاران در نروژ در 2023

پرستاران عزیز باید بدانند که امکان کاریابی و انجام کار پرستاری در نروژ برای پرستاران خارجی در نروژ مهیا است. اما این امر به سادگی ارسال یک درخواست نیست. اول از همه، شما باید از نحوه عملکرد سیستم مراقبت درمانی نروژ مطلع شوید. نظام درمانی کشور نروژ هم از لحاظ مدیریت و هم از لحاظ مشاغل موجود، کاملا متفاوت از کشورهای انگلوساکسون همانند آمریکا و انگلیس یا استرالیا می باشد. سیستم مراقبت درمانی نروژ توسط 4 سازمان منطقه ای پوشش دهنده مناطق جنوب شرقی، غرب، مرکز و مناطق شمالی مدیریت می شود.

هر سازمانی هم مسئول عملکرد بیمارستان ها و استخدام کارکنان درمانی خود می باشد. اما نحوه اخذ مجوز کار پرستاری در نروژ در سال 2023 چگونه است؟ تقریبا می توان گفت که تمامی کارفرماهای بخش درمانی نروژ از کارکنان خود خواستار ارائه مجوز رسمی کار می باشند. مجوز کار پرستاری در نروژ را می توان از اداره ثبت پرسنل سلامت (SAK) دریافت نمود.

مدارک لازم جهت اخذ مجوز کار پرستاری در نروژ

فرآیند اخذ مجوز کار به معنای درخواست کار نیست. زمانی شما می توانید در نروژ کار یا جاب آفر درخواست نمائید که مجوز کار شما تایید شود. مگر اینکه به شما اجازه کار همزمان با رسیدگی به درخواستتان اعطاء شود. اما همچنان شرط شماره یک کار پرستاری در کشور نروژ، ارائه مدرک پرستاری عمومی می باشد. شرط مهم دیگر کار پرستاری در کشور نروژ، تسلط بر زبان نروژی است که با ارائه مدرک زبان اثبات می شود. سایر شرایط درخواست مجوز کار پرستاری و مدارک لازم به شرح ذیل است:

 • مدرک تحصیلی: حداقل لیسانس پرستاری
 • مدت زمان رسیدگی به درخواست مجوز: 7 ماه
 • هزینه درخواست غیرقابل استرداد: NOK1,665 (کرون نروژ)
 • مدرک مهارت زبان نروژی: سطح B2

مدارک لازم جهت اخذ مجوز کار پرستاری در نروژ

برنامه تحصیل و کار پرستاری در نروژ

تحصیل رشته پرستاری و اخذ مدرک دانشگاهی از این رشته لازمه اخذ مجوز کار پرستاری در نروژ و بسیاری از کشورهای جهان می باشد. تحصیل پرستاری در نروژ به دلیل آینده کاری خوب و نیز کیفیت آموزشی برتر همواره مورد توجه خیل کثیری از متقاضیان خارجی می باشد. مدت تحصیل پرستاری در نروژ معمولا 3 الی 4 سال می باشد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای متقاضیان فراهم است. از جمله شرایط و الزامات تحصیل پرستاری در کشور نروژ شامل ارائه مدرک دیپلم متوسطه و ارائه نمره آزمون زبان است.

وضعیت درآمد پرستاران در نروژ

مطابق اطلاعات منتشر شده توسط انجمن پرستاران نروژ، دستمزد پایه پرستاران نروژی ثبتی و مجوز دار در حال کار در اوسلو، پایتخت نروژ، درحدود NOK390000 (کرون نروژ) می باشد که پس از 5 سال سابقه کار تا NOK460000 (کرون نروژ) و پس از مدت حدود 10 سال تا NOK433500 (کرون نروژ) هم افزایش می یابد. پرستار متخصص در نروژ احتمالا حقوقی معادل NOK416000 (کرون نروژ) دریافت می کند که به طور سالانه حدود NOK446000 (کرون نروژ) هم افزایش می یابد. این درآمد پس از 5 سال کار پرستاری در نروژ به حدود NOK461000 (کرون نروژ) و پس از حدود 10 سال هم مجددا افزایش حقوق می یابد. البته ناگفته نماند که درآمد پرستاران هم بسته به منطقه استخدامی و نیز سطح تحصیلات و تخصص آنها متفاوت است.

مدارک لازم جهت کار پرستاری در نروژ

اگر شما مایل به کار پرستاری در نروژ هستید، شما نیازمند مجوز اقامتی نروژ هستید. برای اخذ این نوع مجوز، شما باید پیشنهاد کار یا جاب آفر داشته باشید. مجوز کار درخواستی شما هم رابطه مستقیمی با تخصص و نوع کاری دارد که شما قصد انجام آن را در نروژ دارید. بهترین گزینه اخذ اقامت نروژ و کار برای پرستاران در نروژ، اخذ ویزای اسکیل وورکر است. شرط اخذ این نوع ویزا نیز داشتن پبشنهاد کار و نیز برخورداری از مدرک تحصیلی یا حرفه ای معتبر است.

اما مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای کار نروژ به شرح جدول ذیل است:

 • کپی پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از 90 روز
 • 2 قطعه عکس رنگی پاسپورتی
 • نامه همراه یا Cover Latter امضا شده از پورتال درخواست ویزای اقامت
 • مدارک تحصیلی و حرفه ای معتبر
 • مدرک سابقه کار 2 ساله
 • CV یا رزومه
 • بیمه سلامت بین المللی
 • مدرک اثبات تمکن مالی (صورت حساب بانکی در بانک های نروژی)
 • قرارداد کار نشان دهنده پیشنهاد کاری یا Job Offer همراه با میانگین ماهیانه درآمد مطابق قوانین کار نروژ

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان موسسه مهاجرتی پیشرو در هر زمینه مهاجرتی قانونی اعم از اخذ ویزا و اقامت کشورهای اروپایی و آمریکایی همواره با مشاوره های تخصصی و به روز کارشناسان و مشاورین خود آماده پاسخگوئی به سوالات هموطنان گرامی است.

امتیاز دهید

2 دیدگاه برای “کار پرستاری در نروژ

 1. امیر گفت:

  سلام جهت اعزام پرستار به یکی از کشورهای اسکاندیناوی

  1. داوری گفت:

   سلام
   رزومه تون رو برای من بفرستید تا براتون بررسی کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *