مهاجرت به کشور کرواسی

کرواسی مقصدی جذاب برای مهاجرت

کرواسی مقصدی جذاب برای مهاجرت

تاریخ غنی امکانات و پیشرفت هایی که موجب ثبات اقتصادی کرواسی شده است، موجب گشته تا کرواسی مقصدی جذاب برای مهاجرت پنداشته شود. کرواسی شرایط خاصی را برای ورود مهاجرین در نظر گرفته و اشخاص به فراخور هدف خود، مدت زمان درخواستی جهت اقامت و تابعیت اخذ شده می توانند طبق ضوابط این کشور با هدف هایی چون ایجاد استارت آپ و کارآفرینی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت به اخذ ویزای کرواسی مبادرت ورزند. در ادامه این نگارش کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شما خواهند بود تا مزیت های مهاجرت به کرواسی در زمینه های گوناگون و جذابیت های موجود در این کشور به تفصیل مورد بررسی قرار گیرد.

  • عموما چه افرادی اقدام به اخذ ویزای کرواسی می نمایند؟
  • شرایط رفاه و زندگی شهروندان در کرواسی به چه صورتی است؟
  • آیا امکان اشتغال در کسب و کارهای پر درآمد این کشور برای مهاجرین بین المللی وجود دارد؟
  • تحصیل در کرواسی دارای چه مزیت هایی است؟
  • جاذبه های تفریحی و گردشگری کرواسی کدامند؟

کرواسی مقصدی جذاب برای مهاجرت گردشگری

سرزمین کوچک کرواسی در جنوب شرقی اروپا و در محدوده جغرافیایی دشت پانونیان واقع شده است؛ جمعیت این کشور بیش از 4 میلیون نفر می باشد که حدود 30% شهروندان در پایتخت سیاسی کرواسی، شهر مدرن زاگرب، سکنی گزیده اند. مجارستان، اسلوونی، صربستان و بوسنی و هرزگوین همسایگان کرواسی بوده و در جنوب این کشور دریای آدریاتیک قرار گرفته است. زبان رسمی مردم این سرزمین کروات بوده و شایان ذکر است که اغلب مردم به زبان انگلیسی نیز تسلط کافی دارند. کرواسی دارای یکی از قدرتمندترین اقتصادهای اروپا بوده و عمده درآمد دولت این کشور از فعالیت های صنعت توریسم و گردشگری می باشد؛ به گونه ای که پیش بینی شده بود در سال 2020 تعداد افرادی که از شهرهای کرواسی بازدید می نمایند نسبت به سال قبل، 69% افزایش یابد.

کرواسی دارای بیش از 1100 جزیره است؛ آب و هوای مطبوع، جاذبه های طبیعی گردشگری فراوان و ساختمان ها و بناهای مذهبی با قدمت چندین ساله موجب شده است هر ساله تعداد علاقه مندان سفر به این کشور اروپایی افزایش یابد. یکی از زیباترین شهرهای کرواسی که بازدید از آن همواره به گردشگران توصیه می گردد، زادار نام دارد؛ کلیساهای موجود در این شهر دارای قدمت بیش از هزار سال بوده و به ضرس قاطع توجه علاقه مندان به معماری های ادوار گذشته را به خود جلب خواهد کرد. پارک ملی کرناتی (Kornati) از دیگر جاذبه های تفریحی کرواسی می باشد؛ این پارک با طول بیش از 30 کیلومتر مکانی مناسب جهت تجربه انواع غذاهای جذاب کرواسی در رستوران های موجود در کنار آب می باشد؛ همچنین قایقرانی از تفریحات محبوب ساکنین این منطقه است.

کرواسی مقصدی جذاب برای مهاجرت گردشگری

کرواسی مقصدی جذاب برای مهاجرت تحصیلی

با توجه به اینکه کشور کرواسی از جدیدترین امکانات و تجهیزات آموزشی برخوردار بوده و افراد با اخذ اقامت این کشور، می توانند سفر به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به سادگی تجربه نمایند، تعداد ثبت درخواست جهت اخذ ویزای تحصیلی کرواسی در سال های اخیر با پیشرفت چشمگیری روبرو بوده است. علی رغم اینکه تحصیلات حرفه ای در کرواسی تنها در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می گردد، تحصیلات دانشگاهی این کشور دانشجویان هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را تحت پوشش خود دارد. تحصیل در دانشگاه های دولتی کرواسی برای افراد رایگان بوده و شایان ذکر است که دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در این کشور دارای اعتبار قابل توجهی در سایر کشورهای اروپا و جهان می باشند؛ به گونه ای که 3 دانشگاه این کشور در جمع 1000 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند:

نام دانشگاه رتبه جهانی در سال 2020
University of Split 497
University of Zagreb 575
University of Rijeka Faculty of Economics 811

یکی از معیارهای برگزیدن افراد، انگیزه آن ها برای تحصیل در کرواسی می باشد که طی مصاحبه حضوری یا نامه انگیزشی سنجیده خواهد شد. از مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کرواسی می توان به دیپلم 12 ساله همراه با جزئیات و ریز نمرات اشاره کرد؛ همچنین تسلط افراد بر زبان کروات از دیگر ملزومات حضور در دانشگاه های معتبر کرواسی برای تحصیل در رشته های مختلف می باشد. ذکر اسن نکته حائز اهمیت است که دانشجویان در کرواسی دارای امکان کار بوده و می توانند در طول هفته 10 الی 20 ساعت به کار پاره وقت مشغول باشند. در ادامه به تغییرات درصد افراد تحصیلکرده در کرواسی و چگونگی روند صعودی آن می پردازیم که ارقام آن خیره کننده است:

نرخ رشد باسوادی در کرواسی

کرواسی مقصدی جذاب برای انواع مهاجرت و اخذ اقامت دائم

با توجه به ضوابط تعیین شده و قوانین نه چندان دشوار موجود در کرواسی، افراد با اهداف و تمایلات گوناگون قادر خواهند بود به اخذ اقامت دائم کرواسی مبادرت ورزند. افرادی که موفق به اخذ تابعیت کرواسی می گردند، قادر خواهند بود علاوه بر برخورداری از شرایط استفاده از ویزای همراه برای بستگان و آشنایان، با گذشت چند سال پاسپورت کرواسی را نیز دریافت نمایندو شایان ذکر است پاسپورت این کشور با امتیاز 163 در جایگاه یازدهم جهان قرار دارد. دریافت اقامت کاری یکی از رایج ترین شیوه ها در این مسیر است که افراد با گذشت 6 ماه از انتشار آگهی از سوی کارفرمای حاضر در کرواسی، قادر خواهند بود با ارسال مدارک و سوابق خود همراه با ذکر شاخه اصلی تخصص و مهارت اقدام به مهاجرت به کرواسی نمایند.

سایر جذابیت ها و مزیت های مهاجرت به کرواسی

کرواسی یکی از امن ترین کشورهای اروپایی بوده و نرخ جرم و جنایت میان شهروندان این کشور در سال های اخیر به حداقل میزان خود رسیده است؛ انواع رشته های ورزشی در این کشور دارای جایگاه مناسبی در جهان بوده که دلیل آن را می توان برخورداری از سالن ها و امکانات با تکنولوژی روز دنیا دانست. سرمایه گذاری در این کشور یکی از متداول ترین روش های درآمدزایی بین مهاجرین است و رقم حداقلی آن 200000 کونا معین شده است که معقول به نظر می آید. از دیگر مزیت های مهاجرت به کرواسی می توان به متوسط درآمد بالای افراد، رشد و رونق مطلوب اقتصادی، وضعیت ایده آل فضای بهداشت و درمان و آسودگی رفت و آمد به سایر کشورهای اروپایی اشاره کرد که همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه توضیحات پیرامون هریک از آن ها به شما عزیزان می باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *