ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

بهترین سرمایه گذاری در کرواسی

بهترین سرمایه گذاری در کرواسی

مطلع بودن از بهترین سرمایه گذاری در کرواسی برای مهاجرت به این کشور طی سال 2024 امری بسیار مهم و ضروری برای متقاضیان محسوب می شود. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه این نوشتار قصد دارند علاوه بر بهترین سرمایه گذاری در کرواسی و شرایط مربوطه، هموطنان عزیز را از فرصت های سرمایه گذاری در کشور کرواسی، سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصاد کرواسی و سایر موارد مربوطه به صورت کامل مطلع سازند.

 • شرایط سرمایه گذاری در کرواسی چیست؟
 • آیا می توان امید داشت که سرمایه گذاری در کرواسی منجر به سود می شود؟
 • بهترین حوزه های برای ورود سرمایه به کشور کرواسی چیست؟
 • آیا کرواسی به شهروندان خارجی اجازه سرمایه گذاری می دهد؟
 • آیا در کشور کرواسی امنیت اقتصادی وجود دارد؟

بهترین سرمایه گذاری در کرواسی در 2024

سوال اکثر متقاضیان این است که بهترین سرمایه گذاری در کرواسی طی سال 2024 در کدام زمینه می باشد؟ سرمایه گذاری در کشور کرواسی دلایل متخلفی را به همراه دارد. کرواسی به عنوان تنها کشور جهان که همزمان در اروپای مرکزی، دانوب و مدیترانه قرار دارد و با موقعیت جغرافیایی بی نظیر خود، اروپا را به جهان متصل می کند. زیرساخت های حمل و نقل و انرژی مدرن، خاک حاصلخیز، دریای خالی از آلودگی و منابع غنی از آب شیرین پایه و اساس را برای کرواسی ایجاد می کند تا آینده خود را در بازارهای اروپا و جهان توسعه دهد.

جمهوری کرواسی به شدت از سرمایه گذاری پشتیبانی می کند. با هدف تحریک سرمایه گذاری در فعالیت های بخش تولید، مراکز فناوری، پشتیبانی استراتژیک از تجارت و خدمات با ارزش افزوده بالا و همچنین فعالیت های گردشگری، به سرمایه گذاران فرصت های مختلفی ارائه می شود. مشوق های ارائه شده برای فعالیت های تجاری به سرمایه گذاران، از مشوق های مالیاتی، مشوق های اشتغال و تحصیلات تا انگیزه های اضافی برای سرمایه گذاری در مناطقی که مورد توجه ویژه دولت هستند، قرار دارد. سرمایه گذاری ها در بخش صنعت، به ویژه در مناطق نه چندان توسعه یافته کشور، به منظور تحریک ایجاد فرصت های شغلی جدید و پیش شرط های تقویت بخش های صادرات محور، به شدت از طرف دولت کشور کرواسی حمایت می شود.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری در کرواسی

از سال 2000 میلادی کرواسی یکی از سریعترین اقتصادهای در حال رشد در اروپای مرکزی می باشد. بنابراین سرمایه گذاری در کرواسی به طور طبیعی رو به افزایش است. شرکای اصلی تجارت خارجی کشور کرواسی ایتالیا و آلمان هستند. امروزه پیشرفت های بیشتری در زمینه اجرای اصلاحات ساختاری حاصل در کشور کرواسی حاصل شده است اما لازم به ذکر است که سرعت این اصلاحات کند بوده است.

تقریباً دو سوم اقتصاد کرواسی اکنون به بخش خصوصی واگذار شده است و حدود 90% دارایی های بانکی متعلق به بخش خصوصی است که اکثراً توسط سرمایه گذاران استراتژیک خارجی انجام می شود. اگر قصد دارید اقدام به تبدیل اقامت به تابعیت در کشور کرواسی کنید و شهروند این کشور شوید، می توانید با مراجعه به مقاله مهاجرت به کرواسی مراجعه کنید و در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.

سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصاد کرواسی

حدود 60% تولید ناخالص داخلی کشور توسط بخش خدمات ایجاد می شود. صنعت گردشگری برای کرواسی از مهم ترین صنایع به شمار می رود؛ زیرا صنعت گردشگری شامل بخش خدمات می شود که بیشترین درآمد و اشتغال را ایجاد می کند. جهانگردی بزرگترین منبع درآمد خارجی کرواسی می باشد؛ اما در حال حاضر تنها بخش کوچکی از سرمایه گذاری مستقیم خارجی را شامل می شود. علاقه اصلی سرمایه گذاری در کرواسی از طرف اروپایی ها صورت می گیرد. بانک های ایتالیایی در خصوصی سازی بانکی شرکت کنندگان اصلی بوده اند و آلمانی ها و اتریشی ها نیز در بخش بانکی سهم دارند.

بهترین سرمایه گذاری در کرواسی شامل بخش های تولید، سیمان، داروسازی، برق و مخابرات می شود. با این حال، سرمایه گذاران برجسته از آلمان و اتریش و همچنین هلند، ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی از جمله اسلوونی و مجارستان وارد کشور کرواسی می شوند. به یاد داشته باشید که فرصت های سرمایه گذاری مختلفی برای سرمایه گذاران خارجی در کشور کرواسی وجود دارد؛ اما متقاضیان برای سرمایه گذاری در این کشور می بایست از تمامی شرایط اطلاعات کافی کسب کنند. پروژه های سرمایه گذاری شامل پروژه های اساسی زیرساختی در راه آهن، راه سازی، نیرو، آب، نفت و گاز، مخابرات، گردشگری و توریسم، کشتی سازی، مراقبت های بهداشتی، تجهیزات پزشکی، کالاهای مصرفی و مصالح ساختمانی می شود.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری در کرواسی

راه اندازی تجارت در کشور کرواسی

کرواسی یک بازار آزاد برای سرمایه گذاران خارجی و کسانی می باشد که برای انجام امور تجاری به اینجا می آیند. سرمایه گذاران خارجی مشمول قوانین و مقررات خاصی نیستند و شرایط سرمایه گذاران خارجی و سرمایه گذاران داخلی در کشور کرواسی یکسان می باشد. شما می توانید تحت شرایطی مانند ساختارهای تجاری محلی، در کشور کرواسی فعالیت های تجاری داشته باشید. علاوه بر این، سرمایه گذاران خارجی ضمانت هایی دارند که در دسترس سرمایه گذاران داخلی نمی باشد. قانون اساسی کرواسی با خاتمه دادن یک سرمایه گذاری، امکان بازگشت مجدد سود یا سرمایه را برای سرمایه گذاران بین المللی فراهم می کند.

بهترین سرمایه گذاری در بخش گردشگری کرواسی

با داشتن یک محیط طبیعی پراکنده، میراث فرهنگی و تاریخی مشهور و جاذبه های گردشگری گوناگون، بررسی شرایط سرمایه گذاری در گردشگری در کشور کرواسی بسیار ارزشمند می باشد. در داخل کشور کرواسی، شما می توانید در زمینه های توریستی سوارکاری، دوچرخه سواری، گردشگری ماجراجویی، اکوتوریسم یا گردشگری شکار سرمایه گذاری کنید. وجود جاذبه های بی نظیر گردشگری مانند دریا، سواحل، جنگل ها و سایر موارد مشابه در کشور کرواسی موجب شده اند تا تعداد سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در زمینه های گردشگری در کشور کرواسی را دارند به طور چشمگیری افزایش یابد.

مزیت های سرمایه گذاری در کرواسی

سرمایه گذاری در کرواسی برای تمامی افرادی که قصد سرمایه گذاری سودآور در اروپا را دارند، مزیت های بی شماری را ارائه می دهد. مهمترین مزیت های سرمایه گذاری در کرواسی عبارت اند از:

مزیت های سرمایه گذاری در کرواسیتوضیحات
زیرساخت های حمل و نقلسیستم حمل و نقل پیشرفته این کشرو برای برای سرمایه گذاران بین المللی بسیار ایده آل می کند. زیرا هم سفرهای بین المللی و هم سفرهای داخلی در این کشرو توسعه یافته هستند.
خدمات اجتماعی با کیفیت بالابه طور کلی هنگامی که سرمایه گذاران بین المللی به شبکه های ایمنی اجتماعی و خدمات عمومی دسترسی داشته باشند، از افزایش ثبات مالی در این کشور سود خواهند برد.
نیروی کار ماهرنیروی کار ماهر و بسیار با تجربه در کرواسی، یکی از اصلی ترین مزیت های سرمایه گذاری در این کشور برای اتباع کشورهای خارجی می باشد.

چالش های اساسی سرمایه گذاری در کرواسی

همانطور که می دانید، سرمایه گذاری در کرواسی نیز در کنار مزیت های مکرری که برای اتباع کشورهای خارجی به همراه دارد، دارای چالش هایی نیز در این زمینه می باشد. به همین جهت، به شدت توصیه می شود که قبل از ورورد به کرواسی، با چالش های اساسی سرمایه گذاری در این کشور آشنا شوید. یکی از اصلی ترین چالش های سرمایه گذاری در کرواسی وجود موانع زبانی گسترده در این کشور می باشد. زیرا کرواسی اصولا کشور انگلیسی زبانی نیست، زیرا غالب مردن این کشور به زبان کرواتی صحبت می کنند. به همین جهت تمامی سرمایه گذاران باید با زبان رسمی مردم کرواسی آشنا شوند.

برای آشنایی بیشتر با چالش های اساسی سرمایه گذرای در کرواسی به تصویر زیر توجه فرمایید:

چالش های اساسی سرمایه گذرای در کرواسی

بهترین سرمایه گذاری در کرواسی در بخش بازنشستگی

یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذرای در کرواسی، سرمایه گذاری بازنشستگی در این کشور می باشد. زیرا سرمایه گذاری بازنشستگی در کرواسی دارای ضریب اشتباه و ریسک بسیار پایینی است. طی سال های بیش از صدها تبعه خارجی از کشورهای مختلفی جهان برای سرمایه گذاری در کرواسی به ویژه برای بازنشستگی اقدام کرده اند. به طور کلی حقوق بازنشستگی در کرواسی یک محصول سرمایه گذاری است که می تواند به طور خاص برای بازنشستگی متقاضیان مورد استفاده قرار گیرد. همچنین بهترین سرمایه گذاری در کرواسی از دیدگاه سرمایه گذراان بین المللی، در بخش بازنشستگی می باشد. به عبارتی دیگر، اگر هدف متقاضیان پس انداز بلتد مدت برای بازنشستگی است سرمایه گذرای در صندوق های بازنشستگی را در نظر بگیرید. به طور مثال برخی از حقوق های بازنشستگی در کرواسی حداکثر 85000HRK (کونا کرواسی) در سال، مزایا مالیاتی ارائه می دهند.

تمامی سرمایه گذاران بین المللی در بخش بازنشستگی برای بهترین سرمایه گذاری در کرواسی می توانند از 3 نوع مستمری زیر یکی را انتخاب کنند:

انواع روش سرمایه گذاری در بخش بازنشستگی کرواسیتوضیحات
سرمایه گذرای به روش بازنشستگی پایهیکی از اصلی ترین امتیازات بازنشستگی پایه در کرواسی این است که می توانید سهم ماهانه خود را با نرخ مالیاتی شخصی خود کسر کنید.
سرمایه گذاری به روش بازنشستگی سطح 2این بخش از سرمایه گذرای درست مثل مستمری پایه می باشد با این روش سرمایه گذاران نرخ کل یارانه 22% از سرمایه گذاری خود را دریافت خواهند کرد.
بازنشستگی خصوصی سطح 3مزیت ویژه در بازنشستگی خصوصی سطح 3 انعطاف پذیری بالا در این بخش است.

شرایط ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کرواسی

مجوزهای اقامت موقت برای سرمایه‌ گذاران در کشور کرواسی به صورت یک ساله صادر می‌ شود اما تجدید پذیر است و افراد می توانند بعد از 5 سال اقامت دائم دریافت کنند. باید 51% سهام شرکت توسط مدارک معتبر اثبات مالکیت برای متقاضی شود و یا نشان دهد که فعالیت مهم و نقش کلیدی در شرکت انجام می‌ دهد. جمهوری کرواسی تمایل دارد بیشتر سرمایه گذاری‌ ها در بخش استراتژیک برای تنظیم پروژه‌ های ساخت و ساز و تامین انرژی و حمل و نقل صورت پذیرد.

اخذ موافقت نامه‌ های بین المللی برای کسب حمایت جمهوری کرواسی و حمایت بین المللی برای پروژه‌ های سرمایه گذاری در این کشور لازم است. دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور کرواسی مستلزم بعضی شرایط مورد نیاز از جمله موارد زیر می‌ باشد:

 • سن شخص سرمایه گذار باید بالاتر از 18 سال باشد.
 • شخصیت و حسن نیت فرد باید ثابت شود.
 • پشتیبانی مالی مناسب باید اثبات شود.
 • بیمه درمانی کافی و مناسب باید داشته باشید.

با اخذ ویزای کرواسی که عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است می توانید به کشورهای اتحادیه اروپا آزادانه سفر کنید و در آن ها به کار و تحصیل بپردازید. افرادی که ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت را دریافت می‌ کنند می توانند همراه خود همسر و فرزندان نابالغ خود را به کرواسی بیاورند.

شرایط و ضوابط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کرواسی

راه‌ های مهاجرت به کشور کرواسی بسیار است از میان آن‌ ها می‌ توان به تحصیل، اشتغال، رابطه خانوادگی یا سرمایه گذاری و کسب و کار در کرواسی اشاره کرد. در تمام این راه‌ ها امکان دریافت اقامت و تابعیت کرواسی وجود دارد اما ساده‌ ترین و آسان‌ ترین راه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کرواسی می‌ باشد. برای ثبت شرکت در کرواسی باید مدارک زیر را همراه داشته باشید و شرایط لازم را برای سرمایه گذاری داشته باشید:

 • ابتدا باید اسم شرکت را غیر تکراری انتخاب کنید.
 • دفتری در کرواسی اجاره کنید که آدرس آن را به عنوان آدرس شرکت ارائه کنید.
 • یک حساب بانکی در کرواسی باز کنید به نام شخصی که بعداً به نام تجاری تغییر کند.
 • برای انجام امور امضای وکالت نامه یا اخذ وکیل به کشور کرواسی سفر کنید.
 • برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کرواسی باید حداقل 3 نفر از اتباع کرواسی استخدام کنید.
 • حداقل مبلغ سرمایه گذاری در حساب شرکت باید 13500€ (یورو) باشد.

لازم به ذکر است شرکتی که در کرواسی ثبت می‌کنید باید حتماً فعال باشد و علاوه بر کارمندان دارای یک هیئت مدیره با اعضای مشخص معرفی شده باشد. انجام امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت از آغاز تا انجام 7 روز تا 15 روز کاری به طول می‌ انجامد و زمان لازم برای اخذ جواز کار 30 روز خواهد بود. لازم به ذکر است مدت زمان لازم برای اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری نیز حداکثر 3 ماه برآورد می‌ شود.

شرایط سرمایه گذاری در گردشگری کرواسی

آب و هوای بسیار مطلوب، بیش از 1000 جزیره و 6000 کیلومتر خط ساحلی در امتداد دریای کریستال پاک دریای آدریاتیک، کرواسی را به یکی از بهترین مقاصد تعطیلات جهان تبدیل می کند. مقرون به صرفه بودن هزینه های سفر به کرواسی، این کشور را به یکی از بهترین مکان های دنیا جهت مسافرت تبدیل می کند. هر ساله تعداد بیشتری از گردشگران بین المللی از کرواسی دیدن می کنند. در سال 2016، بیش از 16 میلیون گردشگر بین المللی از کرواسی بازدید کردند، در حالی که استرالیا در همان سال حداکثر 8 میلیون بازدید کننده داشته است.

کرواسی یک گزینه بسیار عالی برای سرمایه گذاری در زمینه توریسم به شمار می رود. پیش بینی می شود تا سال 2024 میلادی حداقل 7 میلیارد € (یورو) در ساخت هتل و نوسازی، مراکز همایش، اردوگاه ها، بندرهای گردشگری دریایی و پارک های مختلف در کشور کرواسی سرمایه گذاری شود. شما عزیزان می توانید برای مطلع شدن از شرایط مهاجرت به کشورهای خارجی، سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در کشورهای قاره اروپا، آمریکا و آسیا، مقیم شدن در مدرن ترین و بهترین کشورهای دنیا و همچنین سایر موارد مرتبط در زمینه مهاجرتی با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پرتکرارترین سوالات بهترین سرمایه گذاری در کرواسی

در این بخش از مقاله به پرتکرارترین سوالات شما پاسخ می دهیم:

 • چالش های اساسی سرمایه گذاری در کرواسی کدام اند؟ همانطور که می دانید، سرمایه گذاری در کرواسی نیز در کنار مزیت های مکرری که برای اتباع کشورهای خارجی به همراه دارد، دارای چالش هایی نیز در این زمینه می باشد. به همین جهت، به شدت توصیه می شود که قبل از ورورد به کرواسی، با چالش های اساسی سرمایه گذاری در این کشور آشنا شوید. یکی از اصلی ترین چالش های سرمایه گذاری در کرواسی وجود موانع زبانی گسترده در این کشور می باشد. زیرا کرواسی اصولا کشور انگلیسی زبانی نیست، زیرا غالب مردن این کشور به زبان کرواتی صحبت می کنند. به همین جهت تمامی سرمایه گذاران باید با زبان رسمی مردم کرواسی آشنا شوند.
 • بهترین سرمایه گذاری در کرواسی در بخش بازنشستگی به چه صورت است؟ یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذرای در کرواسی، سرمایه گذاری بازنشستگی در این کشور می باشد. زیرا سرمایه گذاری بازنشستگی در کرواسی دارای ضریب اشتباه و ریسک بسیار پایینی است. طی سال های بیش از صدها تبعه خارجی از کشورهای مختلفی جهان برای سرمایه گذاری در کرواسی به ویژه برای بازنشستگی اقدام کرده اند. به طور کلی حقوق بازنشستگی در کرواسی یک محصول سرمایه گذاری است که می تواند به طور خاص برای بازنشستگی متقاضیان مورد استفاده قرار گیرد. بهترین سرمایه گذاری در کرواسی از دیدگاه سرمایه گذراان بین المللی، در بخش بازنشستگی می باشد. به عبارتی دیگر، اگر هدف متقاضیان پس انداز بلند مدت برای بازنشستگی است سرمایه گذرای در صندوق های بازنشستگی را در نظر بگیرید.
5/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “بهترین سرمایه گذاری در کرواسی

 1. مهدی گفت:

  درود بر شما
  من در ایران مجموعه گردشگی دارم و تمایل دارم در بخش خدمات گردشگری کرواسی سرمایه گذاری کنم
  چطور میتونم اطلاعات بیشتری راجع به مبلغ مورد نیاز و پروسه ثبت قانونی و مجوز های لازم برای انجام این کار در کرواسی داشته باشم ؟

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای اطلاع از خدمات ثبت شرکت در کشورهای مطرح میتوانید با ما تماس بگیرید. اطلاع از مجوزها و شرایط تخصصی کرواسی برای ثبت شرکت به کمک وکیل حقوقی این کشور قابل شرح و بررسی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *