ویزای تحصیلی

تحصیل در گرنادا

تحصیل در گرنادا

تحصیل در گرنادا یک فرصت بی نظیر برای بهره مندی از برنامه های تحصیلی، تحقیقات و آموزش عالی می باشد. گرنادا کشوری است که میراث بسیار قدیمی و مناظر زیبا دارد و دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل می شوند حتما باید به بازدید از این مناظر بپردازند. مناظر خیره کننده و کوه های مرتفع تنها تعدادی از جاذبه های گرنادا هستند و بسیاری از مکان های دیگر در اینجا بیشتر مورد توجه دانش آموزان هستند. عملکرد دانشگاه های گرنادا در میان جمعیت و تولید ناخالص داخلی در مقایسه با سایر کشورها و مناطق توسعه یافته فوق العاده است. با در نظر گرفتن منطقه قلمرو، این کشور دارای متراکم ترین دانشگاه های کلاس جهانی نسبت به سایر نقاط جهان است. موسسات اینجا دارای اعتبار بین المللی هستند. گرنادا دارای دانشگاه های محبوب بسیاری است که آموزش عالی با کیفیت ارائه می دهند.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا گرنادا یک مکان ارجح برای تحصیلات عالی است و هر ساله به تعداد دانشجویان بین المللی این کشور اضافه می شود. در طول مطالعه در گرنادا و پس از آن، چیزی که دانشجویان به آن گواهی خواهند داد، آرامش مردم این کشور و مشارکت مشتاقانه آنها در محافل توسعه است. به عنوان یک دانشجو در گرنادا، متقاضیان خود را در روابط دانشگاهی قرار می دهند که فرصت های بی پایانی را پس از تحصیل در خارج از کشور به اوج می رساند. این شبکه‌ ها درک دانشجو از محیط را تقویت می ‌کنند و به طرق مختلف از راه ‌های خودسازی و پیشرفت شغلی بیشتری بهره می ‌برند. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شرایط تحصیل در گرنادا را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهند تا هموطنان عزیز قبل از مهاجرت تحصیلی به این کشور به طور کامل مطلع سازند.

آشنایی با گرنادا

گرنادا جنوبی ترین جزایر بادگیر است که در حدود 100 مایل (161 کیلومتر) از ساحل ونزوئلا قرار دارد. این جزیره آتشفشانی است که رشته کوهی از آن عبور می کند که بلندترین قله آن کوه سنت کاترین است. گرنادا به دلیل تولید محصولات جوز هندی و گرز که گرنادا یکی از بزرگترین صادرکنندگان آن در جهان است به عنوان جزیره ادویه نیز شناخته می شود. کشور جزیره ای گرنادا، متشکل از جزیره اصلی نیز به نام گرنادا و چندین جزیره کوچکتر، توسط آب های درخشان جنوب شرقی کارائیب احاطه شده است. موقعیت گرنادا در دریای کارائیب در شمال غربی ترینیداد و توباگو، شمال شرقی ونزوئلا و جنوب غربی سنت وینسنت و گرنادین است. کل زمین این کشور جزیره ای کوچک تنها حدود 344 کیلومتر مربع است. گرنادا یک کشور مستقل در درون مشترک المنافع بریتانیا است و جمعیت آن تقریبا 120000 نفر می باشد.

در نمودار زیر به دین مردم گرنادا اشاره شده است:

دین مردم گرنادا

با این حال، نماینده محلی او فرماندار کل، دکتر سیسیل لا گرنید است که توسط نخست وزیر، دکتر رایت هان منصوب شد. گرنادا به دلیل عرضه، تولید و صادرات بومی ادویه جات به جزیره ادویه معروف است. در حالی که جوز هندی محصول اصلی آن است و 20% از عرضه جهانی را به خود اختصاص می دهد (پس از اندونزی در رتبه دوم قرار دارد)، گرنادا فلفل دلمه ای، دارچین، میخک، زنجبیل، گرز و پوست پرتقال و مرکبات را نیز صادر می کند. گرنادا همچنین شروع به کشت کاکائو ارگانیک و تبدیل آن به کاکائوهای آماده کرده است. از آنجایی که طوفان های سال 2004 (ایوان) و 2005 (امیلی) به شدت به محصول جوز هندی آسیب رساندند و صنعت هنوز به طور کامل بهبود نیافته است، گرنادا صنعت گردشگری خود را افزایش داده است.

پروسه اعزام دانشجو به گرنادا

شرایط تحصیل در گرنادا

شرایط تحصیل در گرنادا برای تمامی دانشجویان بین الملی بسیار مناسب می باشد زیرا علاوه بر این که در دانشگاه های این کشور دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند، همچنین برای کمک به دانش آموزان جهت رسیدن به موفقیت، اساتید در دانشگاه ها و موسسات آموزشی گرنادا خدمات پشتیبانی بی نظیری از دانش آموزان ارائه می دهند. تقریبا نیمی از دانشجویان و متقاضیان در گرنادا از کشورهایی غیر از ایالات متحده وارد می شوند. در واقع، در دانشجویان و متقاضیان بین المللی از 97 کشور مختلف وارد گرنادا شده اند تا مشغول به تحصیل در دوره های مختلف شوند. گرنادا تنها 2 دانشگاه دارد، اما یکی از آنها شهرت جهانی دارد که دانشگاه سنت جورجس (SGU) می باشد. SGU دارای برنامه های مدرک پزشکی و دامپزشکی و همچنین برنامه های مدرک غیرپزشکی است.

برنامه های مدرک پزشکی شامل موارد زیر است:

  • برنامه پزشکی (دکتر چهار ساله پزشکی)
  • برنامه پیش پزشکی
  • بهداشت عمومی و پزشکی
  • تحقیقات پزشکی و پرستاری

شرایط تحصیل در گرنادا

برنامه های درجه دامپزشکی شامل موارد زیر است:

  • برنامه پزشکی دامپزشکی (دکتر چهار ساله دامپزشکی)
  • برنامه پزشکی پیش از دامپزشکی
  • بهداشت عمومی دامپزشکی
  • تحقیقات و تجارت دامپزشکی

SGUهمچنین مدارک غیرپزشکی در زمینه تجارت، فناوری اطلاعات، مطالعات لیبرال، زیست شناسی و سیستم های اطلاعات مدیریت ارائه می دهد. دانشگاه دیگر TA Marryshow Community College (TAMCC) است که 46 برنامه را در طیف گسترده ای از رشته ها از جمله هنر، علوم و فناوری ارائه می دهد. این کالج گواهی، مدرک کاردانی و مدرک کارشناسی اعطا می کند.

در جدول زیر به رتبه های دانشگاه های برتر گرنادا اشاره شده است:

نام دانشگاهرتبه در گرنادارتبه در آمریکا لاتینجایگاه جهانی
St. George’s University11942997
TA Marryshow Community College2113219076

تحصیل پزشکی در گرنادا با شرایط ایده آل

هزینه زندگی و تحصیل در گرنادا

های تحصیل هزینه های تحصیل در گرنادا بسته به ثبت نام دانشجو و برنامه انتخابی در SGU یا TAMCC متفاوت است. با این حال، متوسط ​​شهریه در SGU حدود 25000$ (دلار) در هر ترم است. دانشجویانی که در گرنادا تحصیل می کنند باید ویزای تحصیلی داشته باشند تا به آنها اجازه اقامت در کشور و ادامه تحصیل بدهد و باید برای دریافت این ویزا نیز دانشجویان حتما باید هزینه های مربوطه را پرداخت کنند. اما به طور کلی هزینه تحصیل در گرنادا یکی از کمترین هزینه ها در کل کارائیب است و این موضوع یکی دیگر از عواملی می باشد که می تواند موجب جذب دانشجویان و متقاضیان خارجی به دانشگاه های معتبر گرنادا کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان قبل از مهاجرت تحصیلی به گرنادا و درخواست ویزای تحصیلی این کشور باید مدارکی برای اثبات تمکن مالی خود ارائه دهند.

هموطنان که مایل به اخذ پذیرش از دانشگاه های گرنادا هستند می توانند از خدمات و راهنمایی های موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *