مهاجرت کاری ایتالیا

استخدام Front End Developer در ایتالیا

استخدام Front End Developer در ایتالیا

از اهم شرایط استخدام Front End Developer در ایتالیا میتوان به ارائه مدرک دانشگاهی معتبر، سابقه شغلی در رشته های برنامه نویسی و غیره اشاره نمود. و در صورت موفقیت آمیز بودن کاریابی در این کشور است که کارجوی رشته Front End Developer می تواند برای دریافت ویزای کاری این کشور و در آینده نیز برای اخذ کارت آبی اتحادیه اروپایی (EU) اقدام کند. پس برای آشنایی کامل با جزئیات و شرایط کاریابی و استخدام Front End Developer می توانید در ادامه این مطالب با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شوید.

شرایط کاری متخصصان Front End Developer در ایتالیا

طوری که در نمودار پایین هم ملاحظه می شود، متوسط دستمرد سالیانه یک متخصص رشته Front End Developer در کشور ایتالیا حدودا €44967 (یورو) می باشد. بر همین اساس نیز مینیمم دستمزد سالیانه این متخصصان در ایتالیا با حدود €31400 (یورو) مربوط به Developer های مبتدی و ماکسیمم دستمزد سالیانه آنها هم با حدود €55807 (یورو) مربوط به متخصصان با سابقه کاری بالا می باشد:

رنج درآمدی متخصصان Front End Developer در ایتالیا

از این گذشته پیش بینی می شود که متوسط سطح درآمد سالیانه متخصصان رشته Front End Developer در ایتالیا تا 5 سال آینده با رشد حدود 9% به €49163 (یورو) برسد. با این حساب همان طوری که در نمودار پایینی هم مشاهده می شود، متوسط درآمد سالیانه این Developer ها تا سال 2027 به حدود €49162 (یورو) خواهد رسید.

متوسط درآمد متخصصان Front End Developer در ایتالیا

شرایط استخدام Front End Developer در ایتالیا

همانند هر کشور اروپایی دیگر در کشور ایتالیا نیز رشته های علوم کامپیوتر و IT جزء مشاغل مورد نیاز محسوب می شود. و یکی از این رشته ها نیز رشته Front End Developer می باشد. رشته ای که اخیر جای پای خود را در بین شرکت های ایتالیایی باز کرده و این شرکت ها به دنبال جذب نیروی متخصص در این رشته هستند. اما متقاضیان استخدام Front End Developer در ایتالیا حتما بایستی دارای یکسری شرایطی به شرح ذیل باشند:

 • شرط اول: که مهمترین شرط استخدام Front End Developer در ایتالیا نیز محسوب می شود اینکه متقاضی بایستی دارای مدرک لیسانس در رشته علوم کامپیوتر و یا رشته ها و گرایشات مربوط مثل IT، ریاضیات و غیره باشد.
 • شرط دوم: اینکه متقاضی علاوه بر مدرک آکادمیک همچنین دارای سابقه کاری ترجیحا بالای 2 سال باشد تا از این طریق بتواند از شرکت های ایتالیایی پیشنهاد شغلی دریافت کند. در این مورد کارجو یا متقاضی علاوه بر اشاره بر تجربه چند ساله خود در زمینه برنامه نویسی و توسعه نرم افزار همچنین می تواند به پروژه هایی که انجام داده نیز اشاره کند.
 • شرط سوم: که اثبات آن برای استخدام متخصصان Front End Developer نیز ضروری است برخورداری از مهارت های ضروری است. از جمله این مهارت ها نیز می توان به JavaScript، CSS، HTML و نیز jQuery اشاره کرد.

شرایط استخدام Front End Developer در ایتالیا

کاریابی برای استخدام Front End Developer در ایتالیا

گام اول و بسیر مهم به منظور استخدام Front End Developer در ایتالیا این است که متقاضی به فکر نگارش و تنظیم یک CV قوی باشد. در ضمن در برخی مواقع نیز تهیه کاور لتر به خاطر درخواست شرکت های ایتالیایی از متقاضی الزامی است. پس از تنظیم این CV حالا زمان این است که کارجو یا متقاضی در ایتالیا به دنبال کار باشد. بهترین روش برای جستجوی کار در کشور ایتالیا نیز بهره گیری از وب سایت های کاریابی است که در بخش زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

 • Indeed: اولین و معروفترین موتور جستجوی شغل در دنیا ماهیانه با حدود 250 میلیون بازدید کننده می باشد.
 • Glassdoor: این سایت یکی از بزرگترین سایت های کاریابی در جهان با تقریبا 50 میلیون بازدیدکننده در هر ماه می باشد.
 • Monster: یکی از سایت های شغلی پیشگام در ایتالیاست که به کارجویان در یافتن بهترین فرصت شغلی کمک می کند.
 • InfoJobs: این سایت نیز یکی از سایت های کاریابی برتر در ایتالیا به حساب می آید.
 • XpatJobs: در این سایت میلیون ها شغل به ثبت رسیده است که بخشی از آنها مربوط به ایتالیاست و غیره.

مراحل اخذ ویزای کار ایتالیا برای متخصصان Front End Developer

در حقیقت فرآیند اخذ ویزای کاری ایتالیا 2022 شروع نمی شود مکر اینکه کارجو از شرکت ایتالیایی پیشنهاد کاری یا جاب آفر داشته باشد. بر اساس قوانین مهاجرتی ایتالیا نیز تمامی کارگران خارجی از جمله متخصصان رشته Front End Developer برای ورود قانونی و کار و زندگی در این کشور هم به مجوز کار، ویزای کار و هم به اقامت ایتالیا نیاز دارند. به این ترتیب کل فرآیند اخذ ویزای کاری ایتالیا از اول تا انتها به صورت زیر می باشد:

مراحل اخذ ویزای کار ایتالیا برای متخصصان Front End Developer

معمولا نیز ویزای کار ایتالیا با اعتبار 1 تا 2 سال به متقاضیان اعطاء می شود ولی قابل تمدید نیز هست. بنابراین خیال متخصصان رشته Front End Developer از این جهت نیز راحت است. منتها برای درخواست ویزای کاری ایتالیا 2022 متقاضیان به ارائه مدارک زیر نیز نیاز دارند:

 • کپی از قرارداد کاری امضاء شده
 • اصل و کپی Nulla Osta
 • فرم درخواست ویزای بلند مدت ایتالیا
 • پاسپورت با حداقل 2 صفحه خالی و اعتبار حداقل 3 ماهه پس از اتمام اعتبار ویزا
 • چند قطعه عکس پاسپورتی
 • مدرک اسکان در ایتالیا
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • مدارک تحصیلی یا حرفه ای
 • هزینه درخواست ویزای کار ایتالیا

دانشجویان و دانش آموزان محترم نیز برای کسب اطلاعات تکمیلی و یا اخذ مشاوره در خصوص شرایط تحصیل و کار در ایتالیا 2022 می توانند با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *