مهاجرت کاری فرانسه

استخدام Front End Developer در فرانسه

استخدام Front End Developer در فرانسه

در حال حاضر کارجویان خارجی زیادی هستند که در پی آگهی استخدام Front End Developer در فرانسه یا کشورهای پیشرفته هستند. چرا که این رشته تخصصی از یک بازار کاری خیلی خوبی در فرانسه برخوردار است. از یکسو کل رشته های برنامه نویسی و توسعه نرم افزار در کشور فرانسه جزء لیست مشاغل مورد نیاز این کشور قلمداد می شود و از سوی دیگر می توان مشاهده کرد که همه روزه شرکت های بزرگ و معتبر فرانسوی مثل Qonto، Licorne Society، Vestiaire Collective، Coinhouse، ParaSwap و غیره در پی جذب نیروی کار در این رشته درآمدزا و آینده دار هستند. اما برای اینکه با شرایط استخدام Developer ها در این رشته از برنامه نویسی و اخذ ویزای کاری فرانسه توسط آنها آشنا شوید توصیه می شود مقاله فعلی را تا انتها مطالعه فرمایید.

فرآیند استخدام Front End Developer در فرانسه

در مجموع رشته های مربوط به مهندسی کامپیوتر و IT جزء مشاغل مورد نیاز کشور فرانسه محسوب می شود و مسلما کاریابی و استخدام در این رشته ها نیز نسبت به رشته های دیگر آسانتر و سریعتر صورت می گیرد. اما کارجویان این رشته ها مثل رشته Front End Developer بایستی این نکته را هم مدنظر قرار دهند که آنها برای کار در این رشته تخصصی در کشور فرانسه لازم است تا شرایط خاصی داشته باشند. بنابراین شرایط جذب و استخدام Front End Developer در فرانسه را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

فرآیند استخدام Front End Developer در فرانسه

و جالب است بدانید که هر یک از فاکتورهای فوق نه تنها در افزایش شانس استخدام Developer ها در فرانسه بلکه همچنین در افزایش سطح درآمدی آنها پس از استخدامشان نیز اثرگذار است. اما شاید این سوال برایتان مطرح شود که برای کار به عنوان متخصص رشته Front End Developer در فرانسه چه مهارت هایی لازم است؟ در حقیقت متخصصان این رشته در شرکت های فرانسوی مسئول توسعه مشخصه های جدید کاربری، تعیین استراکچر و دیزاین صفحات وب، ایجد کدهای قابل استفاده مجدد، بهینه سازی تایم هی بارگذاری صفحه و نیز به کارگیری طیف وسیعی از زبان های برنامه نویسی جهت ایجاد صفحات وب هستند. پس این متخصصان بایستی به مهارت های معروف و کاربردی زیر مسلط باشند:

مهارت های برتر Front End Developer در فرانسه

شرایط کاری متخصصان Front End Developer در فرانسه

متخصصان رشته های مختلف برنامه نویسی از جمله متخصصان Front End Developer در فرانسه از شرایط کاری و مزایای یکسانی برخوردارند. اما آنها از نظر سطح درآمدی، متوسط درآمد سالیانه این متخصصان در فرانسه از هم فرق می کند. مثلا همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، بیشترین درآمد سالیانه برنامه نویسان در فرانسه با حدود €49800 (یورو) می باشد:

مقایسه متوسط درآمد سالیانه برنامه نویسان در فرانسه

همان طوری که در نمودار فوق نیز مشاهده می شود، سطح متوسط درآمد سالیانه متخصصان Front End Developer در کشور فرانسه حدود €40000 (یورو) می باشد. و رنج درآمدی آنها نیز از €20900 تا €72400 (یورو) متفاوت است. دامنه این سطح درآمدی متخصصان این رشته در فرانسه را در نمودار زیر مشاهده می کنید:

رنج درآمدی متخصصان Front End Developer در فرانسه

بهترین شهرهای فرانسه برای استخدام Front End Developer کدامند؟

از دیگر ابعاد مهم در بررسی وضعیت استخدام Front End Developer در فرانسه محل یا شهر استخدامی است. همان طوری که می دانید فرانسه نه تنها با شهر پاریس یا Ile-de-France بلکه به خاطر شهرهای بزرگ و معروفی مثل مارسی، مونپولیه، لیون، بوردو و غیره نیز معروف است. و هر یک از این شهرها کانونی برای جذب متخصصان Front End Developer به حساب می آیند. اما آیا با بهترین شهرهای فرانسه جهت استخدام Front End Developer در فرانسه آشنا هستید؟ همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می کنید، بهترین شهرهای فرانسه برای کار متخصصان این رشته به ترتیب شامل پاریس، مارسی و لیون می باشند. متخصصان رشته Front End Developer در این شهرها به بالاترین سطح درآمدی دست می یابند:

بهترین شهرهای فرانسه برای استخدام Front End Developer ها

نحوه کاریابی جهت استخدام Front End Developer در فرانسه

به منظور استخدام در فرانسه در هر شغلی، شما به عنوان کارجو بایستی اولا به یکی از زبان های فرانسه و یا انگلیسی مسلط باشید. در ثانی به منظور کاریابی در بازار کار فرانسه 2022 داشتن یک CV و کاور لتر منسجم و قوی جزء شروط اصلی محسوب می شود. فلذا با برخورداری از این شرایط است که کارجوی رشته Front End Developer می تواند وارد بازار کاری این رشته شده و کار ایده آل خودش را پیدا کند. در اینصورت او بایستی درخواست کارش را تنظیم و به شرکت فرانسوی ارسال نماید. پس از انجام این مراحل است که می توان برای مصاحبه شغلی با کارفرمای فرانسوی آماده شد. منتها قبل از هر کاری استفاده از وب سایت های کاریابی برای کارجویان رشته های برنامه نویسی از جمله رشته Front End Developer الزامی است:

  • Glassdoor
  • Indeed
  • Pole Emploi
  • Monster
  • Momji
  • Roberthalf و غیره

نحوه کاریابی جهت استخدام Front End Developer در فرانسه

ویزا برای استخدام شدگان رشته Front End Developer در فرانسه

مرحله آخر از استخدام Front End Developer دریافت ویزای کاری فرانسه 2022 می باشد. در حقیقت ویزاهای کاری فرانسه از نظر مدت زمان به دو نوع ویزای کار کوتاه مدت و بلند مدت دسته بندی می شود. از همین رو نیز مبنای این دسته بندی مدت زمان قید شده در قرارداد کاری است. از این گذشته متخصصان Front End Developer در صورت احراز شرایط سه گانه زیر می توانند برای اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا (EU) مستقیما وارد عمل شوند:

ویزا برای استخدام شدگان رشته Front End Developer در فرانسه

نکته پایانی و خیلی مهم در این زمینه هم اینکه حداقل سطح درآمد ناخالص لازم برای متقاضی کارت آبی اتحادیه اروپا (EU) در سال 2022 در حدود €5383650 (یورو) می باشد. جهت اطلاع دقیق از دیگر شرایط و مدارک مورد نیاز برای درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا می توانید با کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *