مهاجرت تحصیلی مکزیک

اعزام دانشجو و تحصیل در مکزیک

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در مکزیک

جالب است دانشجویان بدانند که یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت اعزام دانشجو و تحصیل در مکزیک می باشد که در این نوشتار به تشریح آن پرداخته ایم. تحصیل در مکزیک بسته یه نوع رشته و دانشگاه متفاوت می باشد. البته این تفاوت بستگی به دوره و مقطع تحصیلی دارد. به طور کلی متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مکزیک در حدود 5000 $ برای یکسال خواهد بود. آیا امکان پذیرش از دانشگاه های دولت این کشور برای اتباع ایرانی وجود دارد؟ میزان هزینه های زندگی در این کشور برای دانشجوی خارجی چه مقدار خواهد بود؟

البته هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی مکزیک به نسبت دانشگاه ها و موسسات خصوصی کمتر می باشد و هزینه تحصیل در این دانشگاه ها در حدود 378 $ الی 818 $ برای یکسال می باشد. در ضمن هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در مکزیک در حدود 1.636 $ الی 16.400 $ در سال می باشد. مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در کنار دانشجویان برای تحصیل در سایر کشورها خواهند بود.

هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک

هزینه های زندگی در کشور مکزیک به نسبت دیگر کشورها کمتر می باشد و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند می توانند علاوه بر هزینه های تحصیل مقرون به صرفه از هزینه های زندگی کم برخوردار شوند؛ به عنوان مثال، هزینه اجاره مسکن به صورت ماهانه در شهرهای بزرگ مکزیک مابین 200 الی 500 $ می باشد. هزینه حمل و نقل در مکزیک نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد؛ به عنوان مثال هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو قطار و اتوبوس در حدود 10 الی 20 $ برای هر سفر می باشد.

هزینه های زندگی در مکزیک از قبیل: مسکن، حمل و نقل، مواد غذایی در حدود 200 الی 500 $ خواهد بود. البته بهتر است مبالغ بیشتری را به عنوان اطمینان به همراه داشت. همچنین دانشجویان بین المللی می توانند کار دانشجویی داشته باشند. در خصوص اعزام دانشجو و تحصیل در مکزیک باید گفت هزینه تحصیل در مکزیک به 2 شکل می باشد که یک مورد هزینه تعیین شده از سوی دولت مکزیک برای دانشگاه ها و دیگری هزینه های تحصیل تعیین شده از سوی دانشگاه های این کشور است.

هزینه های دولتی اعزام دانشجو و تحصیل در مکزیک

هر ساله دولت مکزیک هزینه های تحصیل در دانشگاه را برای تمام دانشگاه ها این کشور مقرر و تنظیم می کند که طی ابلاغیه ای برای دانشگاهها ارسال می شود. هزینه تعیین شده برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در سال تحصیلی 2017-2018 برای تمامی دانشجویان بومی و غیر بومی (دانشجویان بین المللی) سالیانه در حدود 6000 $ می باشد.

هزینه های خصوصی اعزام دانشجو و تحصیل در مکزیک

هزینه تحصیل یا شهریه تعیین شده از سوی خود دانشگاه به نسبت رشته های انتخابی و سطح علمی و امکانات تحصیلی متفاوت می باشد. میانگین هزینه های تحصیل در سال 2017-2018 در حدود 3000 الی 18000 $ در طول سال می باشد. با توجه به هزینه های ذکر شده، متقاضیان باید در نظر داشته باشند این هزینه مربوط به شهریه دانشگاه بوده و هزینه های جانبی مثل خرید کتب و جزوات کمک درسی و هزینه های لوازم کارآموزی شامل هزینه های ذکر شده نمی باشد. البته با توجه به رشته تحصیلی و سطح علمی دانشگاه و شهر مقصد دانشگاه هزینه های جانبی دانشجو در حدود بین 800 $ الی 3000 $ در سال متغیر می باشند.

گردش حساب مالی دانشجویان برای تحصیل در مکزیک

افراد متقاضی تحصیل در مکزیک و دانشجویانی که قصد سفر به این کشور را به جهت ادامه تحصیل دارند باید مدارک گردش حساب مالی خود را که نشان دهنده توانایی تامین منابع مالی می باشد، را ارائه دهند. حداقل گردش حساب مورد پذیرش از سوی دولت مکزیک به مدت 1 ماه می باشد. ولی به طور معمول دانشجو باید هزینه های زندگی خود طی یکسال آینده را در حساب خود داشته باشد و مدارک گردش حساب را علاوه بر مدارک تحصیلی و هویتی خود ارائه دهد. مبلغی که باید در حساب فرد متقاضی باشد در حدود 11000 $ می باشد. البته ضابطه اظهار این مبلغ بدین نحو است که پس از ورود دانشجو باید این مبلغ را به حساب دانشگاه واریز نموده و پس از ورود به این کشور می تواند از مبلغ فوق برداشت نماید.

اعزام دانشجو و تحصیل در مکزیک

هزینه اقامت دانشجویی در مکزیک

اگر فردی یک دانشجو با درآمد متوسط به عنوان مثال از طریق بورس تحصیلی باشد، متوجه خواهد شد که یک سوم از درآمد او صرف مخارج خانه می شود. در مورد بورس تحصیلی مکزیک در این نوشتار مطالعه فرمائید. یک اتاق متوسط در مکزیک حدود 200 $ در ماه هزینه دارد. در اینجا برای مثال میانگین هزینه های خانه را برای یک دانشجو با توجه به نوع خانه ی اجاره ای خدمت شما عرض می کنیم:

  • اگر دانشجو به تنهایی یک خانه مستقل را اجاره کند هزینه ای حدود 200 $ در ماه دارد.
  • هزینه زندگی دانشجویی همراه با یک هم اتاقی برابر است با 150 $ در ماه
  • هزینه زندگی در خوابگاه دانشجویی برابر است با 100 $ در ماه

29% از دانشجویان در مکزیک، در خوابگاه های دانشجویی زندگی می کنند تا میزان مخارج آن ها کمتر شود. به طور کلی هزینه های زندگی در مکزیک نسبت به میانگین بین المللی، پایین تر می باشد.

مقایسه اعزام دانشجو و تحصیل در مکزیک و سایر کشورها

تحصیل در کشور مکزیک به نسبت دیگر کشورهای آمریکای مرکزی و امریکای لاتین از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به نسبت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور نیز مناسب می باشد. البته هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور در مقایسه با کشورهایی مثل برزیل و کانادا و امریکا مقرون به صرفه می باشد. هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک شامل غذا، حمل و نقل عمومی، خرید کتاب، پوشاک و فعالیت های مربوط به اوقات فراغت می باشد. البته علاوه بر این ها فرد یک هزینه برای اجاره مسکن و بیمه سلامت نیز دارد.

تقریبا هزینه زندگی در مکزیک برای یک سال برابر با 700 الی 900 $ در ماه است. در مقاله بالا سعی بر این شد تا در مورد نکات مهاجرت تحصیلی به مکزیک و نحوه اعزام دانشجو و تحصیل در مکزیک توضیحاتی در خدمت شما عزیزان قرار بگیرد. همواره پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر در مورد اقامت مکزیک و راه های پرمخاطب مهاجرت به مکزیک مانند اقامت از طریق کار در مکزیک با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =