مهاجرت به کشور مکزیک

اقامت مکزیک

اقامت مکزیک

کشور مکزیک در سال 2019 مورد توجه ایرانیان قار گرفته و به همین دلیل روش های مهاجرت به مکزیک و دریاقت اقامت مکزیک را در این مقاله بررسی نموده ایم. شرایط دریافت اقامت این کشور به صورت کامل و جامع در این مقاله مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. مهاجرت به مکزیک راه های گوناگونی دارد که شامل اقامت از طریق کار به مکزیک، اقامت از طریق تحصیل در مکزیک، اقامت از طریق سرمایه گذاری در مکزیک، اقامت از طریق ازدواج در مکزیک، اقامت از طریق تولد در مکزیک، اقامت از طریق پناهندگی در مکزیک صورت می گیرد. کارشناسان ارشد و حقوقی موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت در مورد اقامت مکزیک، اخذ ویزای مکزیک از طریق تحصیل، مهاجرت کاری به مکزیک و … به صورت تلفنی و حضوری به شما سروران عالی قدر مشاوره ارائه می دهند. 2 نوع اجازه ورود به این کشور بابت مهاجرت وجود دارد:

 • مجوزهای غیر مهاجرتی بابت کسانی که قصد اقامت دائم را ندارند و می خواهند به صورت مدت زمان مشخص از این کشور دید و بازدید کنند.
 • مجوزهای مهاجرتی بابت کسانی که تمایل دریافت اقامت دائم و طولانی به این کشور را دارند.

اقامت موقت کشور مکزیک

اقامت موقت به این کشور ویزایی ندارد، افراد باید به سفارت این کشور درخواست بدهند سپس موافقت شد یک برحسب ویزا در پاسپورت اشخاص قرار می دهد. مدت زمان این نوع اقامت 30 روزه می باشد. البته می توانند مدت زمان این اقامت را به مدت 4 سال تمدید کنید و بعد از آن دیگر قابلیت تمدید ندارد. افراد با اقامت موقت می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. ویزاهای اقامت دائم برای آن گروه از افراد صادر می شود که از تابعیت های خارجی باشند و تمایل دارند که بلند مدت در این کشور زندگی کنند و ساکن باشند.

اقامت دائم کشور مکزیک

ویزای اقامت دائم بابت اشخاصی که به دنبال دریافت اقامت دائم در مکزیک هستند یا اشخاصی که تمایل دریافت تابعیت مکزیک را دارند. یکی از شرایط لازم بابت دریافت اقامت دائم این است که ابتدا باید اقامت موقت دریافت کنید سپس برای اقامت دائم اقدامات لازم را انجام دهید. شرایط درخواست اقامت دائم عبارتنداز:

 • اقوام و فامیل های درجه اول در این کشور ساکن باشند.
 • بازنشسته باشید و اثبات کنید که دارای درآمد کافی ماهانه باشد.
 • به صورت متوالی به مدت چهار سال اقامت موقت داشته باشید.
 • به صورت متوالی به مدت دو سال اقامت موقت داشته باشید و این نوع ویزای خود را از طریق ازدواج با یک شهروند مکزیکی به اقامت دائم تبدیل کنید.
 • به دلیل های بشر دوستانه یا از روش پناهندگی سیاسی اقامت را دریافت کنید.

لازم به توضیح می باشد که برای اقامت بلند مدت در این کشور یا دریافت تابعیت این کشور باید ویزای اقامت دائم درخواست بدهید. بعد از دریافت اقامت یک کارت به شما داده می شوند که می توانید در این کشور عبور و مرور کنید. کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه اقامت مکزیک، اقامت از طریق تحصیل به کشور مکزیک، مهاجرت کاری به مکزیک، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت به مکزیک و …. می توانند به صورت تلفنی و حضوری به شما عزیزان مشاوره تخصصی ارائه دهند.

هزینه های زندگی و تحصیل در اقامت مکزیک

هزینه خوراک و غذا در مکزیک را به صورت کلی می توان به موارد هزینه یک وعده خوراک در رستوران ارزان قیمت 80$ (پزو)، هزینه یک وعده خوارک در رستوران معمولی برای دو نفر 367$ و هزینه یک عدد مک دونالد 80$ اشاره نمود. هزینه کافه و بار به صورت کلی شامل هزینه یک فنجان کاپوچینو 33$، هزینه 0.33 لیتر نوشابه 11$ و هزینه 0.33 لیتر آب معدنی 9$ می شود. باقی هزینه ها در در قالب یک جدول ارائه می دهیم:

کالای مورد نیاز در مکزیک هزینه کالا در مکزیک
یک لیتر شیر 14$
یک قرص نان فرانسوی 24$
هزینه یک کیلو برنج 15$
هزینه یک کیلو پنیر محلی 84$
هزینه یک کیلو گوشت سینه 80$
هزینه یک کیلو سیب 31$
هزینه یک کیلو گوشت ران 120$
هزینه یک کیلو موز 15$
هزینه یک کیلو پرتغال 14$
هزینه یک کیلو گوجه 17$
هزینه یک کیلو سیب زمینی 16$
هزینه یک کیلو پیاز 16$

هزینه های زندگی و تحصیل در اقامت مکزیک

هزینه حمل و نقل و پوشاک در مکزیک

هزینه حمل نقل در این کشور به صورت کلی شامل مواردی نظیر هزینه بیلط مترو، هزینه تاکسی نیز می باشد. هزینه بلیط مترو 7$، هزینه تاکسی 25$، هزینه تاکسی تا یک کیلو متر 8$، هزینه تاکسی تا یک ساعت انتظار 120$ نیز است. هزینه پوشاک شما شامل موارد زیر می باشد. هزینه یک شلوار جین 712$، هزینه یک دست لباس ورزشی 624$، هزینه یک جفت کفش 1.161$ هزینه یک جفت کفش چرم مردانه 1.018$ است.

هزینه اجاره خانه در مکزیک

هزینه اجاره خانه در مکزیک به صورت کلی اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 4.659$، اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر 3.069$، اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 10.046$ و اجاره آپارتمان سه خوابه در اطراف شهر 6.667$ می باشد. هزینه خرید ملک یا خانه نیز در این کشور قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 15.536$ و قیمت هر متر مربع آپارتمان در اطراف شهر 11.374$ می باشد.

اخذ اقامت مکزیک

در مورد تولد در این کشور باید بدانید که این کشور از این راه تابعیت نمی دهد یعنی سیستم دریافت تابعیت در مکزیک از سیستم خون امکان پذیر می باشد. قبل از هر اقدامی با کارشناسان و وکلای حقوقی مشورت کنید. روش های مهاجرت به این کشور بسیار جامع و کامل می باشد، نکاتی مانند مشاغل مورد نیاز در این کشور، چگونگی بررسی پرونده شما، هزینه های مورد نیاز بابت مهاجرت به این کشور، نحوه برخورد سفارت مکزیک با مهاجرت و بر اساس چگونگی هزینه در این کشور بسیار مهم می باشد. کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه اقامت مکزیک، کار در مکزیک، مهاجرت از طریق تحصیل به این کشور، اقامت از طریق کار در مکزیک و اطلاع از شرایط گرفتن ویزای مکزیک به صورت تلفنی و حضوری به صورت تخصصی به شما عزیزان مشاوره می دهند.

2 دیدگاه برای “اقامت مکزیک

 1. امید گفت:

  درود بنده یک دوست دارم که مکزیکی است و می‌خواهد من را به مکزیک ببرد از چه طریقی میتواند

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما این مقالرو مطالعه بفرماییدhttps://emigrationplus.com/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d9%85%da%a9%d8%b2%db%8c%da%a9/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *