مهاجرت سرمایه گذاری در مجارستان

املاک در مجارستان

املاک در مجارستان

خرید املاک در مجارستان از بزرگترین سرمایه گذاری ها محسوب می شود و شامل ساختمان ها، مکان های تجاری، انبارها و زمین با مجوز ساخت می باشد. سرمایه گذاری در املاک و مستقلات شهر بوداپست، یکی از اصلی ترین بخش های سرمایه گذاری در مجارستان می باشد، لازم به ذکر است که خرید ملک یکی از راه های اخذ اقامت و مهاجرت به کشور مجارستان محسوب می شود.

 • آیا با خرید ملک در مجارستان می توان درخواست اقامت دائم داد؟
 • مزایای خرید ملک در مجارستان چیست؟
 • هزینه تقریبی خرید ملک در مجارستان چقدر است؟
 • مراحل خرید ملک در مجارستان چیست؟
 • چه میزان بودجه ای را می توان برای خرید یک ملک در پایتخت این کشور هزینه کرد؟

مجارستان یکی از کشورهایی است که عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد، همچنین یکی از 30 مقصد دارای مهاجران فراوان برای اخذ اقامت به طرق مختلف می باشد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در مورد روش های سرمایه گذاری و خرید ملک، شرایط و مدارک لازم برای خرید ملک در کشور مجارستان به متقاضیان می باشند.

قدرت خرید املاک در مجارستان

قیمت خرید ملک در مجارستان با توجه به شهری که ملک مورد نظر در آن واقع شده، امکانات، سال ساخت و غیره متفاوت خواهد بود. اما برای بررسی و مقایسه بهتر سطح درآمد و نرخ خرید مسکن در مجارستان، متوسط نرخ خریداری آپارتمان در این کشور در سال 2022 طی نمودار ذیل ارائه شده است:

متوسط نرخ خریداری آپارتمان در مجارستان

به منظور اقامت از طریق خرید ملک در مجارستان بهتر است افراد استانداردهای سرمایه گذاری در خصوص این موضوع را قبل از واریز هر گونه وجهی در نظر بگیرند که این استاندارها عبارت اند از:

نرخ مصادره اموال در مجارستان: عمدتا برای بررسی امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری هر کشور این آمار باید بین 1تا7 باشد که هرچه پایین تر باشد شرایط سرمایه گذاری بهتر خواهد بود. نرخ کنترل فساد: بررسی نرخ کنترل فساد از دیگر موارد مهم در امر انتخاب کشور برای سرمایه گذاری می باشد که این نرخ بر اساس نظام قضایی آن کشور بررسی می شود.

تورم در مجارستان: این نرخ صرفا در کشور مجارستان به صورت خیلی ملایم صعود کرده اما صرفا در سال 2022 حدود 3.32% بوده که عملا عدد قابل قبولی است.

مالیات در مجارستان: شاخص نرخ مالیات در کشور مجارستان مخصوصا در امر خرید ملک اخیرا رو به کاهش بوده بدین صورت که در میان کل درآمد مالیاتی در میان اتحادیه اروپا که 30% بوده زر مجارستان 5% است.

رشد اقتصادی در مجارستان: یکی از مهم ترین مواردی که باید برای خرید ملک در نظر گرفته شود نرخ رشد اقتصادی است که عملا در مجارستان این نرخ صعودی می باشد.

خرید ملک و املاک در مجارستان

در صورتی که قصد سرمایه گذاری به منظور فروش یا اجاره در شهر بوداپست را دارید، به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن می بایست تحقیقات لازم را در این رابطه انجام دهید. برای خرید ملک می توانید از یک وکیل جهت کمک و مشاوره استفاده نمایید. سرمایه گذاری املاک و مستقلات در کشور مجارستان، یکی از بهترین و امن ترین سرمایه گذاری ها در اروپا محسوب می شود. وکیل به متقاضی کمک مینماید تا ملک مناسب در حد سرمایه خود را انتخاب نماید و در کسب حداکثر بازده نیز راهنمایی های لازم را انجام دهد، اکثر وکلا در مجارستان به زبان انگلیسی مسلط می باشند و متخصصین آموزش دیده در مشاوره املاک و مستغلات کشور مجارستان محسوب می شوند.

مزایای خرید املاک در مجارستان

مجارستان از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد و یکی از 30 مقصدی است که از محبوبیت فراوانی برای مهاجرت برخوردار است. این کشور در مرکز اتحادیه اروپا قرار دارد و از لحاظ فرهنگی بسیار غنی در عرصه های اقتصادی، موسیقی، فیلم، ادبیات و مراقبت های بهداشتی می باشد. فواید و مزایای سرمایه گذاری از طریق ملک در مجارستان به شرح زیر است:

 • امکان به همراه آوردن اعضای خانواده نظیر پدر و مادر، همسر و فرزندان بدون هیچگونه محدودیت سنی وجود دارد.
 • بدون احتیاج به سفر به این کشور، متقاضیان قادر خواهند بود طرح های مناسب سرمایه گذاری و خرید ملک را در سفارت مجارستان ارائه نمایند.
 • انجام روند خرید ملک در سریعترین زمان ممکن، که در نهایت منجر به اقامت دائم در اتحادیه اروپا در کمتر از یک ماه می گردد.
 • نیازی به اقامت فیزیکی نیست.
 • امکان سرمایه گذاری تضمینی 5 ساله وجود دارد.
 • امکان رفت و آمد آزاد در سرتاسر منطقه شنگن اروپا وجود دارد.

در مقاله املاک در مجارستان، به شرایط و مراحل قانونی خرید ملک پرداخته خواهد شد اما جهت آگاهی از اطلاعات تکمیلی در این رابطه می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید و از وکلا و مشاورین با تجربه این موسسه راهنمایی بگیرید.

فرآیند خرید املاک در مجارستان

به منظور خرید ملک در کشور مجارستان به جز زمین های کشاورزی، متقاضیان می بایست مجوز خرید ملک را از شورای ناحیه شهرداری محل مورد نظر در این کشور کسب نمایند، همچنین برای خرید مسکن در شهر بوداپست، متقاضیان نیاز به ثبت از دفتر اداری (AOB) دارند. بر اساس قانون این کشور، خرید املاک و مستقلات می بایست از طریق عقد قرارداد که از سوی وکیل منعقد می شود، انجام گردد.

اتباع غیر مجارستانی مجبور به تأیید این موضوع در دفتر اداری مربوطه (KÃzigazgatási Hivatal) می باشند و برای خرید ملک به عنوان یک فرد خارجی باید مجوز دریافت نمایند. بر اساس قوانین و مقررات دولت کشور مجارستان، بسیاری از متقاضیان بین المللی می بایست در مدت 2 الی 3 ماه مجوز خرید ملک در این کشور را دریافت نمایند.

فرآیند خرید املاک در مجارستان

مراحل خرید ملک در مجارستان

فرآیند مراحل خرید املاک در مجارستان به شرح زیر میباشد:

مراحل شرح
مرحله 1 جلسه میان خریدار و فروشنده به منظور انتخاب و خرید ملک
مرحله 2 در انجام روند خرید ملک، متقاضی می بایست از یک وکیل برای تنظیم قرارداد بیع استفاده نماید، همچنین خریدار و فروشنده می بایست از وکیل معتبر برای این جلسه و معامله استفاده نمایند.
مرحله 3 زمانی که میان خریدار و فروشنده توافق حاصل می شود، وکلای خریدار و فروشنده میبایست اقدامات مورد نیاز نظیر تأیید اعتبارات محلی را به منظور خرید ملک شروع نمایند.
مرحله 4 بررسی ارزیابی ملک و ثمن معامله از سوی بازرس دادگستری و معاینه محل
مرحله 5 هنگامی که میزان ثمن معامله و نوع ملک مشخص گردد، قراردادی که از سوی عقد بیع منعقد شده و منجر به مبایعه نامه شده، از سوی وکیل تنظیم می گردد، این قرارداد از سوی وکیل، برای تأیید انتقال مالکیت لازم است.
مرحله 6 جلسه دیگر میان فروشنده و خریدار و وکلا برگزار می شود که در این جلسه عقد قرارداد در حضور نمایندگان اداره املاک و مستقلات امضا می گردد.
مرحله 7 بعد از امضای قرارداد دوجانبه، خریدار می بایست اقدام به پرداخت هزینه های مربوطه مانند سهم بنگاه شود.
مرحله 8 ثبت نهایی و همچنین تنظیم سند به طور معمول 60 الی 90 روز بعد از اولین امضای قرارداد بیع در کشور مجارستان انجام می شود.

روش خرید ملک در مجارستان در 2022

خرید املاک در مجارستان برای اتباع کشورهای اتحادیه اروپا، هیچگونه محدودیتی ندارد، متقاضیان اتحادیه اروپا می توانند قرارداد منعقد شده توسط وکیل را خریداری نمایند. اما در سال 2022 خرید ملک از سوی متقاضی خارجی که جزو شهروندان اتحادیه اروپایی نمی باشد، امکان پذیر نیست. منتهی در صورتی که متقاضی، شهروند یکی از کشورهای ثالث باشد که با کشور مجارستان در رابطه با کسب کار روابط خوبی دارد، از شانس خیلی خوبی برای خرید ملک در این کشور برخوردار خواهد شد. کسی که درمجارستان ملک خریداری کند می تواند آن را اجاره دهد و درآمد کسب کند. نرخ اجاره مسکن در مجارستان در نمودار ذیل نشان داده شده است:

نرخ اجاره مسکن در مجارستان

در صورتی که شهروند اتحادیه اروپا نباشید و قصد خرید ملک را داشته باشید، در ابتدا می بایست از سفارت درخواست مجوز و ویزا برای خرید ملک نمایید، به منظور انجام این پروسه می بایست از سرمایه کافی و زمان لازم برخوردار باشید. اگر خواستار خرید املاک در مجارستان و روش های دیگر سرمایه گذاری در مجارستان هستید، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور است، می توانند شما را در این امر یاری دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.