مهاجرت

انواع راه های مهاجرت به دومینیکا

انواع راه های مهاجرت به دومینیکا

انواع راه های مهاجرت به دومینیکا به چند دسته تقسیم می شوند و متقاضیان باید با توجه به شرایط خود بهترین راه را برای اقامت انتخاب کنند. برای مهاجرت از انواع راه های ممکن متقاضیان باید مدارک و اسنادی را ارائه کنند که در ادامه مقاله به بررسی آن ها می پردازیم. همچنین لازم به ذکر است که متقاضیان خارجی و بین المللی برای مهاجرت به کشور دومینیکا به ویزا نیاز دارند، ویزای این کشور در انواع مختلف و با توجه به روش مهاجرت برای فرد و اعضای خانواده او صادر می شود. در این مقاله که توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه و تدوین شده است سعی داریم به بررسی انواع راه های مهاجرت به دومینیکا بپردازیم. اگر قصد مهاجرت به جمهوری دومینیکا را دارید پیشنهاد می کنیم مقاله پیش رو را با دقت مطالعه کنید.

دومینیکا کجاست؟

کشور جزیره ای دومینیکا با نام رسمی قلمرو دومینیکا در منطقه کارائیب قرار گرفته است. مساحت این کشور بالغ بر 750 کیلومتر مربع است و در شمال مارتینیک و جنوب گوادلوپ جای گرفته است. شهروندان این کشور به زبان انگلیسی به مکالمه می پردازند همچنین زبان های گفتاری مانند زبان فرانسوی و زبان کریول دومینیکایی در این کشور رایج است. واحد پول رایج در این کشور دلار کارائیب شرقی است. جمعیت دومینیکا 72116 نفر رسیده است.

دومینیکا کجاست؟

اگر قصد مهاجرت به منطقه کارائیب را دارید باید بدانید که کشور دومینیکا امن ترین منطقه در کارائیب به شمار می آید. برای مهاجرت به این کشور طرق مختلفی وجود دارد که بهتر است به بررسی آن ها بپردازید و بهترین روش را با توجه به شرایط خود و اعضای خانواده انتخاب کنید. انواع راه های مهاجرت به دومینیکا عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق ازدواج با فردی با تابعیت کشور دومینیکا
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند در دومینیکا
 • مهاجرت از طریق کار در دومینیکا
 • مهاجرت به دومینیکا از طریق تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
 • سرمایه گذاری در کشور دومینیکا

دلایل انتخاب دومینیکا به عنوان مقصد مهاجرتی

شما درباره دومینیکا چه می دانید؟ شاید این سوال که چرا باید دومینیکا را از بین این همه مقاصد مهاجرتی معروف برای مهاجرت انتخاب نمود، سوال شما نیز باشد. پاسخگویی به این سوال ساده است. کشور مشترک المنافع دومینیکا یکی از کشورهای زیبا و جزیره ای در حوزه کارائیب به پایتختی روسئو (بزرگترین شهر دومینیکا) می باشد. این کشور تلاقی فرهنگ های مختلف از انگلیسی، فرانسوی و آفریقایی و حتی فرهنگ محلی مردمان کارائیب می باشد. دومینیکا نه تنها جزیره توریستی زیبا است بلکه بدلیل پایین ترین آمار جرم در منطقه، جزیره ثبات کارائیب نیز معروف است. علاوه بر این، دومینیکا تابعیت دوگانه افراد را به رسمیت شناخته و برنامه شهروندی اقتصادی را با امتیازات ذیل به متقاضیان متمول ارائه می کند:

 • عدم نیاز به اقامت فیزیکی (حذف شرط اقامت 7 ساله)
 • شمول پسران مجرد و وابسته مالی به خانواده تا زیر 24 سال
 • شمول دختران زیر 24 سال در حال زندگی با متقاضی اصلی
 • شمول والدین وابسته از نظر مالی با سن بیش از 60 سال
 • عدم نیاز به سوابق تحصیلی یا مدیریتی خاص
 • عدم اخذ مالیات از افراد غیر مقیم

کشور دومینیکا همچنین اقتصاد باثبات و پویایی دارد که همان طور که نمودار ذیل نشان می دهد، نرخ تورم در آن به نسبت کشورهای همسان در دنیا پایین تر می باشد:

نرخ تورم در دومینیکا

مهاجرت به دومینیکا از طریق شهروندی اقتصادی

همواره یکی از راه های آسان و سریع مهاجرت به کشورهای مختلف از طریق سرمایه گذاری است. شهروندی اقتصادی (Economic Citizenship) یا شهروندی توسط واحد سرمایه گذاری (Citizenship by Investment Unit) طرح دولت دومینیکا برای سرمایه گذارانی است که مایل به اخذ تابعیت دوگانه یا پاسپورت دوم هستند. سرمایه گذاران خارجی با استفاده از این طرح بدون انتظار برای گذشت 7 سال اقامت اجباری و به راحتی می توانند پاسپورت دومینیکایی را دریافت کنند. اما چگونه؟ برای اینکه شما سرمایه گذاران محترم بتوانید صلاحیت اخذ پاسپورت دومینیکا را کسب نمایید باید بتوانید داوطلب یکی از گزینه های ذیل باشید:

شمارهنوع برنامهشرایط لازم
1پس انداز صندوق دولتیک متقاضی بایستی مبلغ غیرقابل استرداد 100000$ (دلار آمریکا) را به صندوق دولت واریز نماید.
متقاضی + همسر می بایست حدود 175000$ (دلار آمریکا) را به صندوق دولت واریز نمایند.
متقاضی + 3 عضو خانواده وی ملزم به پرداخت 200000$ (دلار آمریکا) به صندوق دولت هستند. (برای هر متقاضی بجز همسر 25000$ (دلار آمریکا) اضافی لازم است).
2سرمایه گذاری املاکمتقاضیان خرید ملک در دومینیکا می بایست حداقل تا مبلغ 200000$ (دلار آمریکا) در توسعه و عمران املاک مورد تایید دولتی تا حداقل 3 سال سرمایه گذاری کنند. (نکته مهم: اگر ملک حفظ و پس از 5 سال فروخته شود، خریدار بعدی هم صلاحیت کسب تابعیت دومینیکا را بدست می آورد.)

تبدیل اقامت به تابعیت در دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

افرادی که قصد دارند تابعیت کشور دومینیکا را کسب کنند می توانند سرمایه گذاری در این کشور را تجربه کنند. دولت این کشور برای پیشرفت و توسعه اقتصادی دومینیکا به سرمایه گذاران خارجی و بین المللی در این کشور تابعیت دومینیکا را اعطاء می کند. در جمهوری دومینیکا برنامه های سرمایه گذاری متنوعی مانند ثبت شرکت و خرید ملک و مستغلات وجود دارد. همچنین متقاضیان می توانند با پرداخت مبلغ 100000$ (دلار آمریکا) به عنوان کمک بلاعوض به کشور دومینیکا تابعیت این کشور را بدست آورند. با سرمایه گذاری در کشور دومینیکا فرد از مزایایی بهره مند خواهد شد، که عبارتند از:

 • حق خرید و فروش ملک در کشور دومینیکا
 • اخذ تابعیت دومینیکا برای اعضای خانواده
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی در کشور دومینیکا
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • امکان حفظ تابعیت پیشین
 • پرداخت مالیات کم

چالش های اساسی مهاجرت به دومنیکا

مهاجرت به دومینکا نیز همانند مهاجرت به دیگر نقاط جهان، در کنار مزیت های بی شماری که برای اتباع خارجی به همراه دارد، دارای چالش های متعددی نیز در حوزه های مختلف می باشد. برخی از مهمترین چالش های مهاجرت به دومینکا به شرح زیر می باشد:

چالش های اساسی مهاجرت به دومینیکاتوضیحات
روند درخواست ویزایکی از اصلی ترین چالش های مهاجرت به دومینکا، روند درخواست ویزای این کشور می باشد. زیرا روند درخواست ویزای دومینکا بسیار زمان بر می باشد.
مسافتبه طور کلی فاصله دومینیکا با اغلب کشورهای جهان بسیار دشوار است. به همین جهت هزینه مهاجرت به این کشور نیز بسایر زیاد است.
نبود فرودگاه بین المللیفرودگاه های بین المللی گسترده ای در این کشور وجود ندارد، به همین جهت سفر به این کشور برای مهاجران بسیار دشوار است.

مهاجرت از طریق ازدواج در دومینیکا در 2024

یکی از روش های رایج برای مهاجرت به کشور دومینیکا در سال 2024 ازدواج با فردی با تابعیت این کشور می باشد. اما دقت داشته باشید که برای ازدواج در این کشور شرایط و قوانینی وجود دارد. اگر مردی خارجی با زنی با تابعیت کشور دومینیکا ازدواج کند به صورت خودکار نمی تواند تابعیت این کشور را به دست آورد ولی اگر زنی خارجی با مردی با تابعیت این کشور ازدواج کند می تواند به راحتی تابعیت جمهوری دومینیکا را کسب کند. محدودیت سنی برای ازدواج در این کشور برای زنان سن 15 سال و برای مردان سن 16 سال می باشد، مردان و زنانی که سنشان کمتر از سن قانونی باشد نمی توانند ازدواج کنند مگر آنکه قاضی استثنایی برای شرایط زوجین قائل شود.

تولد فرزند یکی از انواع راه های مهاجرت به دومینیکا

تولد فرزند یکی از انواع راه های مهاجرت به دومینیکا

در رابطه با اعطا تابعیت می توان گفت کشورهای دنیا بر اساس سیستم خاک یا سیستم خون و در برخی از کشورها بر اساس سیستم خاک و خون به فرد تابعیت اعطا می کنند. کشور دومینیکا از کشورهایی است که پیرو سیستم خاک است، یعنی اگر فردی در این کشور متولد شود (صرف نظر از اینکه والدین او دارای چه تابعیت می باشند) می تواند تابعیت دومینیکا را به دست آورد و جزو شهروندان این کشور محسوب می شود. جهت دریافت تابعیت این کشور برای طفل متولد شده لازم است مدارک ذیل ارائه شود:

 • گواهی تولد فرزند
 • ارائه مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر والدین
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ تابعیت کشور دومینیکا
 • ارائه عکس پاسپورتی

معایب پاسپورت دومینیکا

باید در نظر داشت که در حال حاضر دومینیکا یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان را در اختیار دارد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد به دنبال راهی هستند که به این پاسپورت دست پیدا کنند. مهاجرت به دومینیکا و دریافت اقامت این کشور مسیر همواری برای دریافت پاسپورت این کشور ایجاد می کند و می توان آن را برای بسیاری حتی در حد یک رویا دانست.

بزرگ ترین و شاید بتوان گفت که تنها عیبی که پاسپورت دومینیکا به همراه دارد، هزینه بالایی است که شهروندان این کشور باید به عنوان مالیات پرداخت کنند. باید در نظر داشت که در حال حاضر هر فردی که 183 روز در این کشور اقامت داشته باشد، موظف به پرداخت مالیات است و بسیاری از افراد ممکن است تمایل داشته باشند تا در این کشور اقامت پیدا کنند.

سطح درآمد سالیانه به دلارمیزان مالیات
0 تا 30000$0%
30001$ تا 50000$15%
50001$ تا 80000$25%
بیش از 80000$35%

با این حال کفه ترازو به سمت مزایای دریافت پاسپورت این کشور بیشتر است و برخی از مهم ترین این مزایا عبارتند از:

مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا

مهاجرت کاری یکی از انواع راه های مهاجرت به دومینیکا

یکی دیگر از انواع راه های مهاجرت به دومینیکا، مهاجرت از طریق کار در این کشور است. برای ورود به بازار کار در کشور دومینیکا نیاز به دعوت نامه شغلی صادر شده توسط کارفرما یا موسسه ای معتبر در این کشور را دارید. برای کاریابی در این دومینیکا فرد می توان به وب سایت های کاریابی مراجعه کند یا از طریق موسسات کاریابی یا آگهی های شغلی منتشر شده شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. در سال 2024 متوسط درآمد در دومینیکا به شرح نمودار ذیل می باشد:

متوسط درآمد در دومینیکا

پس از یافتن کار در دومینیکا متقاضیان باید برای بررسی درخواست خود به شرکت یا کارفرما مورد نظر مدارک تحصیلی، رزومه کاری، مدرک معتبر زبان انگلیسی، انگیزه نامه، اسکن از پاسپورت و مدارک شناسایی را ارسال کند. اگر با درخواست شما برای شروع کار موافقت شد باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار دومینیکا انجام دهید.

اخذ تابعیت در دومینیکا از طریق کار در 2024

درباره مهاجرت به دومینیکا و راه های اخذ تابعیت این کشور طی سال 2024 می توان به اقامت و اخذ تابعیت از طریق کار در این کشور اشاره کرد. حداقل و حداکثر درآمد در دومینیکا که به نوع شغل، سطح تحصیلات، سابقه کار و غیره بستگی دارد به طور خلاصه در نمودار ذیل نشان داده شده است:

حداقل و حداکثر درآمد در دومینیکا

متقاضیان می توانند پس از گذشت 5 سال از شروع کار در این کشور، رعایت قوانین و پرداخت مالیات اقامت کاری خود را به تابعیت دومینیکا تبدیل کنند. در این روش نیز فرد می تواند همراه با اعضاء خانواده در این کشور اقامت داشته باشد. برای شروع کار در کشور دومینیکا متقاضیان نیاز به دعوت نامه و قرار داد کاری با زمان بیشتر از 6 ماه و ویزای کار این کشور دارند. برای شروع کار در این کشور شرایطی وجود دارد، برای مثال فرد باید دارای مدرک دانشگاهی یا تخصص و مهارت در شغل مورد نظر باشد. همچنین لازم است متقاضی مدرک معتبر زبان انگلیسی ارائه نماید.

فرق دومینیکن و دومینیکا

در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که این دو کشور در منطقه آمریکای لاتین قرار دارند و کیفیت زندگی در این دو کشور تقریبا شبیه به یک دیگر است. مسیر مهاجرت به هر دو کشور در حال حاضر استفاده از سرمایه گذاری است اما محدودیت هایی که در این مسیر وجود دارد، ایرانیان را ناچار می سازد تا دومنیکا را برای زندگی خود انتخاب کنند. باید در نظر داشت که در حال حاضر شرایط زندگی در دومینیکا نیز بسیار مناسب تر است.

برخی از مهم ترین تفاوت های دومینیکن و دومینیکا عبارتند از:

تفاوت دومینیکن و دومینیکا

تحصیل یکی از انواع راه های مهاجرت به دومینیکا

از رایج ترین و آسان ترین روش های ممکن برای مهاجرت به کشور دومینیکا می توان به مهاجرت تحصیلی اشاره کرد. به این منظور متقاضیان باید ابتدا پذیرش یکی از دانشگاه های معتبر در این کشور را به دست آورند و پس از آن با مراجعه به سفارتخانه جمهوری دومینیکا اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهند. اگر قصد تحصیل در دومینیکا را دارید باید بدانید که از این طریق نمی توانید اقامت دائم در دومینیکا را تجربه کنید.

متقاضیانی که قصد دارند پس از تحصیل در این کشور اقامت داشته باشند باید پس از فارغ التحصیلی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری یا ویزای سرمایه گذاری تبدیل کنند. همچنین می توانند طی ازدواج با فردی با تابعیت دومینیکا در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای دومینیکا برای ایرانیان

افرادی که قصد مهاجرت به دومینیکا را دارند و شهروند این کشور محسوب نمی شوند، برای ورود به این کشور باید ویزای معتبری دریافت کنند. این ویزا بسته به دلیل ورود فرد می تواند دلیل متفاوتی داشته باشد و به همین دلیل است که فرد پیش از ورود به این کشور باید اطلاعات کافی در این رابطه را به دست آورد. در حال حاضر ایرانیان نیز این فرصت را خواهند داشت که با مشخص کردن دلیل خود از سفر به دومینیکا، مدارک خود را در اختیار سفارت این کشور قرار دهند و از این طریق خود را به دومینیکا برسانند.

عمده دلایل سفر به دومینیکا برای ایرانیان عبارتند از:

 • سفر توریستی به عنوان رایج ترین مسیر مهاجرت به این کشور
 • سفر به دومینیکا برای خرید ملک و سرمایه گذاری جهت دریافت پاسپورت

سایر روش های مهاجرتی چندان مورد توجه نیستند. در این مقاله به بررسی انواع راه های مهاجرت به دومینیکا پرداخته شد، متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط مهاجرت به کشور مورد نظر خود با تیم مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

سوالات مربوط به مهاجرت به دومینکا

برخی از مهم ترین سوالات مطرح شده درباره راه های مهاجرت به دومینیکا عبارتند از:

 • شرایط مهاجرت به دومینیکا از کدام طریق مناسب تر است؟ سرمایه گذاری و خرید ملک
 • برای مهاجرت مالی به دومینیکا به چه بودجه ای نیاز است؟ حداقل 200000$ (دلار)
 • آیا شرایط تحصیل در دومینیکا مناسب است؟ با توجه به رتبه های دانشگاهی، خیر
4.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *