مهاجرت به کشور کلمبیا

انواع راه های مهاجرت به کلمبیا

انواع راه های مهاجرت به کلمبیا

انواع راه های مهاجرت به کلمبیا به چند بخش اصلی تقسیم می شود و هر متقاضی برای دسترسی به هر یک از روش ها به مدارکی نیاز دارد. همچنین متقاضیان خارجی و بین المللی برای مهاجرت به این کشور نیاز به ویزا دارند، ویزای کشور کلمبیا نیز در انواع مختلف و با توجه به روش مهاجرت شما صادر خواهد شد. با توجه به افزایش درخواست برای مهاجرت به کشور کلمبیا مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار سعی دارند به بررسی انواع راه های مهاجرت به کلمبیا بپردازند. اگر شما هم قصد مهاجرت و اقامت در کشور کلمبیا را دارید پیشنهاد می شود این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

شرایط زندگی در کشور کلمبیا

کشور کلمبیا با نام رسمی جمهوری کلمبیا شناخته می شود، این کشور در آمریکا لاتین واقع شده است و مساحت آن بالغ بر 1141748 کیلومتر مربع می باشد. کشور کلمبیا دارای رشد اقتصادی بالایی است، دولت این کشور دولتی پایداری می باشد و از آموزش و بهداشت جهانی پیروی می کند. مردم این کشور مهمان نواز بوده و از افراد خارجی استقبال می کنند. مردم این کشور به زبان اسپانیایی سلیس صحبت کرده و لهجه خاصی ندارند. بنابراین افرادی که به تازگی این زبان را آموزش دیده اند می توانند به راحتی با شهروندان این کشور در ارتباط باشند. پراکندگی جمعیت در جمهوری کلمبیا یکسان نمی باشد و اغلب شهروندان این کشور در پایتخت کلمبیا (شهر بوگاتو) زندگی می کنند. ناحیه غربی کشور کلمبیا دارای خاک غنی و آب و هوای مناسب می باشد و بیشتر فعالیت های کشاورزی در این بخش صورت می گیرد.

برای مهاجرت به این کشور طرق مختلفی وجود دارد، پیشنهاد می شود متقاضیان پیش از انجام اقدامات لازم در جهت مهاجرت به جمهوری کلمبیا بررسی های لازم را انجام دهند و اطلاعات کاملی در این رابطه به دست آورند. انواع راه های مهاجرت به کلمبیا به شرح ذیل می باشد:

 • سرمایه گذاری در کشور کلمبیا
 • کار در کشور کلمبیا
 • تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور کلمبیا
 • ازدواج با تبعه کشور کلمبیا
 • تولد فرزند در کشور کلمبیا
 • پناهندگی در کشور کلمبیا

سرمایه گذاری از انواع راه های مهاجرت به کلمبیا

دولت این کشور به صورت جدی از سرمایه گذاران خارجی و بین المللی در بخش های مختلفی مانند: تجارت محصولات کشاورزی، خدمات و تولید استقبال می کند. در بخش تجارت محصولات کشاورزی این فرصت در اختیار متقاضیان قرار داده می شود که در بخش های در حال رشد مانند: گوشت، لبنیات، باغبانی، سوخت های زیستی، کاکائو و پرورش آبزیان سرمایه گذاری کنند. همچنین متقاضیان می توانند در بخش هایی تولید و در زمینه هایی مثل: مصالح ساختمانی، خودرو، لوازم آرایشی و بهداشتی، پلاستیک، فلزکاری و سیستم های مد سرمایه گذاری کنند. در بخش خدمات شما می توانید در زمینه هایی مانند: سهام خصوصی، نرم افزار، برون سپاری، زیر ساخت های هتل، محصولات نفتی، مرکز خدمات مشترک، گاز و انرژی سرمایه گذاری موفقی را تجربه کنید. همچنین شما می توانید برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام به ثبت شرکت یا خرید ملک و مستغلات کنید.

کار از انواع راه های مهاجرت به کلمبیا

از روش های پر مخاطب برای مهاجرت به کشور کلمبیا کار در شرکت ها و موسسات این کشور می باشد، برای شروع کار در کلمبیا متقاضی نیاز به دعوت نامه شغلی دارد. برای یافتن کار متقاضیان می توانند از موسسات کاریابی، وب سایت کاریابی و روزنامه های این کشور استفاده کنند. فرد متقاضی باید مدارکی مثل: آخرین مدرک تحصیلی، مدرک معتبر زبان اسپانیایی، رزومه (CV) و سوابق کاری، انگیزه نامه، گواهی تمکن مالی و اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به مرکز مورد نظر ارسال نماید. پس از دریافت دعوت نامه شغلی فرد باید مدارک زیر را در جهت دریافت ویزای کار کلمبیا به سفارتخانه یا کنسولگری کشور کلمبیا ارائه نماید.

 • دریافت فرم ویزای کار و تکمیل آن
 • پاسپورت معتبر با حداقل 12 ماه اعتبار
 • 3 قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • گواهی تمکن مالی
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • گواهی پزشکی تایید شده
 • مدارکی از محل اقامت در کشور کلمبیا

کار از انواع راه های مهاجرت به کلمبیا

تحصیل از انواع راه های مهاجرت به کلمبیا

از روش های رایج و آسان برای مهاجرت به کشور کلمبیا تحصیل در دانشگاه های این کشور است، در کشور کلمبیا امکان تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی برای متقاضیان خارجی امکان پذیر می باشد. دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کلمبیا باید ابتدا اطلاعات لازم را در رابطه با دانشگاه های این کشور به دست آورده و سپس پذیرش یکی از این دانشگاه ها را به دست آورند. جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کلمبیا باید شخصا مدارکی مانند: تکمیل فرم، انگیزه نامه، مدارک تحصیلی و ریز نمرات، مدرک معتبر زبان انگلیسی یا زبان اسپانیایی، گواهی تمکن مالی و اسکن از صفحه اول پاسپورت معتبر را به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند.

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی کلمبیا انجام دهید، برای دریافت ویزا باید مدارکی که در ادامه به آن ها اشاره می شود را در زمان تعیین شده برای مصاحبه به سفارتخانه یا کنسولگری این کشور ارائه نمایید.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه رسید از هزینه های پرداخت شده
 • گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • مدرک معتبر زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه مدارک از محل اقامت در کشور کلمبیا (رزرو خوابگاه یا اجاره نامه خانه)
 • بیمه مسافرتی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور کلمبیا

ازدواج با شهروند کشور کلمبیا

برای مهاجرت و اخذ اقامت از کشور کلمبیا متقاضی می تواند از طریق ازدواج با فردی با تابعیت کشور کلمبیا اقدامات لازم را انجام دهد. برای ازدواج در این کشور باید ازدواج شما به صورت قانونی، در دفتر اسناد رسمی و با حضور مقام کشور کلمبیا ثبت شود. همچنین لازم است مدارکی در جهت اثبات ازدواج ارائه نمایید و نشان دهید که این ازدواج صرفا در جهت اخذ اقامت کشور کلمبیا نمی باشد. در زمان ازدواج سن فرد نباید کمتر از 18 سال باشد، همچنین لازم است فرد در زمان ازدواج مجرد باشد.

تولد در خاک کشور کلمبیا

بر اساس قوانین کشور کلمبیا طفلی که در این کشور متولد شود جزء تبعه کشور کلمبیا محسوب می شود به شرط آنکه والدین یا یکی از آن ها دارای اقامت دائم یا تابعیت کشور کلمبیا باشد. همچنین اگر کودکی از والدینی با تابعیت کشور کلمبیا در خارج از این کشور متولد شود جزء تبعه این کشور محسوب می شود. والدین جهت دریافت تابعیت برای کودک متولد شده باید به کشور کلمبیا یا سفارتخانه این کشور مراجعه کنند و اقدامات لازم را به عمل آورند. برای اطلاع از شرایط اخذ تابعیت کشور کلمبیا از طریق تولد به مطالعه مقاله تولد در کلمبیا بپردازید.

پناهندگی در کشور کلمبیا

یکی از راه های غیر قانونی برای مهاجرت به کشور کلمبیا پناهندگی در این کشور است، متقاضیان دقت نمایند که در این راه خطرات جانی و مالی زیادی وجود دارد و ممکن است درخواست شما برای پناهندگی در این کشور رد شود و مجبور به ترک کشور کلمبیا شوید. شما می توانید با مطالعه مقاله کار در کلمبیا برای پناهندگان اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط پناهندگی در کشور کلمبیا بدست آورید. طی مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص انواع راه های مهاجرت به کلمبیا کسب کردید، اگر قصد مهاجرت دارید و برای انتخاب بهترین و مهاجر پذیرترین کشورها در دنیا نیاز به مشورت و اطلاعات جامعی دارید با کارشناسان و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

2 دیدگاه برای “انواع راه های مهاجرت به کلمبیا

 1. نیلوفر عاشری گفت:

  سلام وقت بخیر ،دختری ۱۱ ساله دارم در رشته ورزشی اسکیت فوق العاده پیشرفت داره و دوست داریم از این سن در کشور برتر اسکیت پا بزنه ،چه روشی میتونه ما رو به خواستمون برسونه ،من ۳۴ سالمه مدرک کاردانی برق و همسرم ۳۸ مدرک دیپلم مکانیک داره و دارایی در حد یک میلیارد و…هست و بسیار ممنون میشم پاسخ دهید

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   اگر حرفه ای هستن باید از باشگاهی دعوتنامه کاری داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *