ویزای کاری

بازار کار رشته الکترونیک در هند

بازار کار رشته الکترونیک در هند

بازار کار رشته الکترونیک در هند برای متقاضیان بین المللی که قصد کار و اقامت در این کشور را دارند در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. مهندسی الکترونیک یکی از گرایش های رشته برق است که می توان از آن با عنوان بیس و زیر بنا تمامی گرایش های رشته برق یاد کرد. رشته تحصیلی الکترونیک به تشریح و معرفی کامل مدارهای الکترونیکی می پردازد. مهندسان الکترونیک می توانند با داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر و تسلط به زبان هندی یا انگلیسی در کشور هند مشغول به کار شوند و اقامت دائم این کشور را به دست آورند. در این مقاله متقاضیان می توانند با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعاتی در باب بازار کار رشته الکترونیک در هند، نحوه اخذ ویزای کار و اقامت دائم در این کشور به دست آورند.

 • شرایط کار در هند چیست؟
 • چه کسانی می توانند در بازار رشته الکترونیک در هند کار کنند؟
 • مزایای کار در هند چیست؟
 • بهترین مسیر برای دریافت ویزای کاری رشته الکترونیک چیست؟
 • متوسط درآمد نیروی کار در رشته الکترونیک در هند چقدر است؟
 • آیا می توان بدون تحصیل در هند، در این کشور کار کرد؟

شرایط بازار کار رشته الکترونیک در هند

صنایع الکترونیک در کشور هند تحت تاثیر عوامل کلانی مانند: رشد جمعیت طبقه متوسط و افزایش یکباره درآمد قرار گرفته است. علاوه بر این کاهش قیمت لوازم الکترونیکی و اتخاد دستگاه هایی با تکنولوژی بالا منجر به افزایش استفاده از دستگاه های الکترونیک شده است. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که انتقال فناوری من جمله شبکه های LTE، 4G و IOT منجر به تسریع در پذیرش لوازم الکترونیکی در کشور هند شده است. با توجه به این عوامل شرایط کار برای مهندسان با تجربه رشته الکترونیک در کشور هند فراهم می باشد. برای ورود به بازار کار رشته الکترونیک در هند فرد باید سعی کند از کارفرما یا موسسه ای معتبر در هندوستان دعوت نامه شغلی و قرار داد کاری دریافت کند.

پس از پیدا کردن شغل مورد نظر و کار در کشور هند باید تمامی مدارک تعیین شده که عبارتند از: مدرک فارغ التحصیلی از رشته الکترونیک، تکمیل فرم مربوطه، نوشتن انگیزه از کار و اقامت در کشور هند، پاسپورت معتبر، گواهی تمکن مالی و مدرک زبان را به کارفرما مورد نظر ارسال نمایید تا درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد.

حقوق و دستمزد مهندسان الکترونیک در هند

در جواب این پرسش که میزان حقوق و دستمزد مهندسان الکترونیک در کشور هند ماهانه چه مبلغی است می توان گفت، میزان حقوق و دستمزد با توجه به مهارت و سوابق کاری هر فرد متفاوت است. اما به طور کلی حقوق ماهانه مهندسان الکترونیک در کشور هندوستان 16511₹ (روپیه) است. با توجه به اینکه هزینه زندگی در هند کم و مقرون به صرفه است متقاضی می تواند با حقوق دریافتی به راحتی در کشور هند اقامت داشته باشد.

شرایط بازار کار رشته الکترونیک در هند

ویزای کار و بازار کار رشته الکترونیک در هند

پس از آنکه فرد موفق به اخذ دعوت نامه شغلی شد می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار هندوستان انجام دهد. همانطور که می دانید تمامی متقاضیان که قصد مهاجرت به کشور هند را دارند باید ویزای این کشور را دریافت کنند. ویزای کاری با ارائه مدارک ذیل به سفارتخانه کشور هندوستان و پس از بررسی در خواست صادر خواهد شد. همچنین متقاضیانی که قصد ورود به بازار کار رشته الکترونیک در هند را دارند می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای همراه دریافت کنند. برای دریافت ویزای همراه لازم است گواهی تمکن مالی، مدارک شناسایی و پاسپورت همراهان و سند ازدواج را نیز به همراه سایر مدارک به مسئول مربوطه تحویل دهید.

 • دریافت فرم مربوط به اخذ ویزای کار و تکمیل آن
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • مشخص شدن محل اقامت در کشور هند
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • رزرو بلیط رفت به کشور هندوستان
 • 3 قطعه عکس پاسپورتی
 • اصل و فتوکپی مدارک شناسایی
 • مدرک معتبر زبان
 • رزومه و سوابق کاری
 • آخرین مدرک تحصیلی دریافت شده
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • انجام آزمایشات و معاینات پزشکی
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن

اقامت دائم و بازار کار رشته الکترونیک در هند

برای مهاجرت به کشور هندوستان روش ها و طرق مختلفی وجود دارد، متقاضیانی که از طریق مهاجرت کاری وارد خاک هند می شوند می توانند پس از گذشت 5 سال کار مستمر در این کشور، رعایت قوانین و پرداخت مالیات اقامت دائم جمهوری هند را برای خود و اعضاء خانواده بدست آورند. با گذشت زمان معین از دریافت اقامت دائم هند می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت هندوستان انجام دهید. متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور پهناور را دارند می توانند با مطالعه مقاله مهاجرت به هند اطلاعاتی در رابطه با طرق رایج برای مهاجرت به این کشور به دست آورند و بهترین راه را با توجه به شرایط خود برای مهاجرت به هند انتخاب کنند.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص بازار کار رشته الکترونیک در هند کسب کردید، برای کسب اطلاعات در رابطه با بهترین بازار کار رشته الکترونیک در دنیا و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با ما در تماس باشید. کارشناسان و وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با مهاجرت به کشورهای مطرح در دنیا در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

سوالات کلیدی در خصوص بازار کار رشته الکترونیک در هند

با توجه سوالات مکرر شما عزیزان در خصوص بازار کار رشته الکترونیک در هند، در این بخش از مقاله قصد داریم تا به برخی از مهمترین آنها پاسخ دهیم. کلیدی ترین سوالات شما در این حوزه عبارت اند از:

 • آیا ورود به بازار کار رشته الکترونیک در هند تقاضا دارد؟ طبق آمار وزارت کار هند، تقاضا جهت ورود به بازار کار رشته الکترونیک در هند نسبت به سال قبل 11% رشد داشته است.
 • شرایط ورود به بازار کار رشته الکترونیک در هند چگونه است؟ بر خلاف اغلب کشورهای مدرن اروپایی، شرایط ورود به بازار کار رشته الکترونیک در هند، به دلیل نبود بوروکراسی های اداری پیچیده در این حوزه بسیار ساده و در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *