مهاجرت کاری پرتغال

بازار کار رشته های مدیریت در پرتغال

بازار کار رشته های مدیریت در پرتغال

بسیاری از متقاضیانی که قصد کار مدیریتی در پرتغال را دارند این سوال را مطرح میکنند که شرایط ورود به بازار کار رشته های مدیریت در پرتغال چیست؟ برای کار در این کشور شرایط و قوانینی وضع شده است که متقاضی باید پیش از انجام اقدامات لازم برای مهاجرت اطلاعات کامل در این رابطه به دست آورد. کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به سوالات متداول متقاضیان در مقاله پیش رو سعی دارند به بررسی موضوع بازار کار رشته های مدیریت در پرتغال و شرایط کار در این کشور بپردازند. اگر قصد کار در حوزه رشته های مدیریتی در موسسات این کشور را دارید پیشنهاد می شود تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید.

 • شرایط ورود به بازار کار مدیریت در پرتغال چیست؟
 • آیا مدیران در پرتغال از درآمد بالایی برخوردار هستند؟
 • هزینه تحصیل رشته مدیریت در کشور پرتغال چه مقدار است؟
 • شرایط تحصیل رشته مدیریت در پرتغال چیست؟

روند حضور در بازار کار رشته های مدیریت در پرتغال

با توجه به بحران های اقتصادی پیش آمده در سال های اخیر، یافتن شغل در کشور پرتغال نسبت به گذشته کمی دشوار شده است. اما باید به این نکته اشاره کرد که نشانه هایی از بهبود شرایط اقتصادی در این کشور دیده شده و امکان یافتن کار در این کشور برای متقاضیان دیگر غیر ممکن نیست.

در رابطه با بازار کار رشته های مدیریت در پرتغال می توان گفت، رشته های مدیریت به عنوان یکی از رشته های پر مخاطب در دنیا شناخته می شود. رشته مدیریت در گرایش های مختلفی ارائه شده و متقاضی باید با توجه به گرایش انتخاب شده در مشاغل مربوطه مشغول به کار شوند. افرادی که قصد کار در رشته های مدیریتی را دارند باید از توانایی هایی مثل: قدرت بیان، اعتماد به نفس، روابط اجتماعی بسیار خوب قدرت رهبری و توان تجزیه و تحلیل برخوردار باشند.

همان طور که می دانید برای استخدام شرایطی وضع شده است و هر موسسه شرایط خاصی برای استخدام در نظر گرفته است. اما به طور کلی برای کار در رشته های مدیریت در پرتغال لازم است متقاضی دارای شرایطی مثل: مهارت های ارتباطی نوشتاری و کلامی پیشرفته، حداقل 3 سال تجربه کاری مرتبط و دارای مدارک تحصیلی مرتبط از دانشگاه های معتبر در دنیا باشد.

روند حضور در بازار کار رشته های مدیریت در پرتغال

قوانین بازار کار رشته های مدیریت در پرتغال

همان طور که گفته شد در این کشور شرایط و قوانینی برای کار وضع شده است پس اگر قصد ورود به بازار کار رشته های مدیریت در پرتغال را دارید باید اطلاعات کاملی در رابطه با این قوانین به دست آورید. در این کشور هر کارمند در طول روز به مدت 8 ساعت و در طول 1 هفته به مدت 40 ساعت کار می کند. اما در مواردی امکان کار به مدت 60 ساعت در طول هفته وجود دارد. کارمندانی که به صورت تمام وقت در این کشور کار می کنند مشمول 22 روز مرخصی در طول 1 سال هستند.

برای مهاجرت کاری به کشور پرتغال لازم است فرد از کارفرمایی در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت نماید، قوانین وضع شده برای ارائه دعوت نامه شغلی به متقاضیان خارجی در پرتغال همانند کشورهای اروپایی می باشد. پس از دریافت دعوت نامه شغلی باید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای کاری انجام دهید. برای دریافت ویزای کاری لازم است مدارکی به شرح ذیل را آماده و در زمان مصاحبه به سفارت خانه کشور پرتغال ارائه نمایید.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه مدارک ازدواج یا طلاق

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزا کاری این کشور پیشنهاد می شود مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در پرتغال را با دقت مطالعه نمایید.

تحصیل در رشته مدیریت در پرتغال در 2022

متقاضیانی که قصد ورود به بازار کار رشته های مدیریت در پرتغال را دارند می توانند ابتدا مهاجرت تحصیلی به این کشور را تجربه کرده و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه با تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری وارد بازار کار این کشور شوند. دقت نمایید افرادی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند شانس بیشتری برای یافتن کار در پرتغال دارند.

مهاجرت تحصیلی به پرتغال در 2022 یکی از آسانترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. موسسات آموزش عالی در این کشور به 2 نهاد دانشگاهی و پلی تکنیک تقسیم می شود، متقاضیان برای تحصیل باید پذیرش دانشگاه یا مرکز پلی تکنیک این کشور را به دست آورند و پس از آن باید با آماده کردن مدارک زیر اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را انجام دهند.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه یا مراکز پلی تکنیک
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه رسید از پرداخت هزینه های مربوطه
 • ارائه مدارک شناسایی

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارید، پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله شرایط تحصیل در پرتغال را مطالعه نمایید. با مطالعه این مقاله اطلاعات مختصری در رابطه با بازار کار رشته های مدیریت در پرتغال به دست آوردید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید یا با دریافت وقت قبلی به صورت حضوری در موسسه حاضر شوید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *