ویزای کاری

بازار کار مهندسی برق در ارمنستان

بازار کار مهندسی برق در ارمنستان

بازار کار مهندسی برق در ارمنستان با توجه به فرصت های کاری مناسب می تواند برای بیشتر متقاضیان کار جذاب و فرصتی ایده آل باشد. مهندسی برق یکی از شاخه های جدید رشته فنی و مهندسی است که قدمت آن به اواخر قرن 19 باز می گردد. مهندسان برق روی طیف گسترده ای از مولفه ها، دستگاه ها و سیستم ها از میکروچیپ های ریز تا ژنراتورهای بزرگ نیروگاه کار می کنند. مهندسی برق یکی از مشاغل مورد نیاز در کشور ارمنستان است به همین دلیل ورود به بازار کسب و کار این کشور برای مهندسان برق می تواند گزینه مناسبی باشد. برای مهاجرت کاری به کشور ارمنستان قوانین و شرایطی وجود دارد، در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی شرایط کار و بازار کار مهندسی برق در ارمنستان می پردازند، اگر قصد مهاجرت کاری به کشور ارمنستان را دارید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

شرایط بازار کار مهندسی برق در ارمنستان

رشته مهندسی برق از زمان آغاز فعالیت خود در چندین گروه تخصصی از جمله سیستم های تولید و انتقال نیرو، موتورها، باتری ها، سیستم های کنترل رشد گسترش یافته است. علاوه بر این مهندسی برق شامل رشته الکترونیک نیز می شود که خود به تعداد زیادی از زیر شاخه ها از جمله سیستم های فرکانس رادیو (RF)، ارتباطات از راه دور، سنجش از دور، پردازش سیگنال، مدارهای دیجیتال، ابزارسازی، صدا و تصویر و اپتو الکترونیک تقسیم می شود. فارغ التحصیلان رشته برق به دنبال جایگاه خوب شغلی با حقوق و دستمزد بالایی هستند و اگر قصد کار در خارج از کشور را داشته باشند معمولا به دنبال کشورهایی هستند که شرایط بسیار خوبی برای کار داشته باشند. با توجه به اینکه رشته مهندسی برق جزء مشاغل مورد نیاز در کشور ارمنستان می باشد فرصت های شغلی زیادی پیش روی متقاضیان وجود دارد.

برای ورود به بازار مهندسی برق در ارمنستان لازم است فرد داری مهارت هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. کارفرمایان ارمنستان به دنبال نیروی کار تحصیل کرده و ماهر هستند به این منظور لازم است متقاضی دارای مدرک تحصیلی رشته مهندسی برق (حداقل لیسانس) باشد اگر سابقه کاری در زمینه فعالیت مورد نظر داشته باشید و به زبان رایج کشور ارمنستان تسلط داشته باشید شانس شما برای دریافت دعوتنامه شغلی افزایش می یابد. مهارت های لازم جهت ورود به بازار کار مهندسی برق در ارمنستان عبارتند از:

 • توانایی مدیریت گروه و اعضا
 • توانایی تصمیم گیری و قضاوت درست و منصفانه
 • انتخاب تجهیزات مورد نیاز و هماهنگی
 • توانایی لازم برای کار کردن با OP- AMPS
 • توانایی و مهارت در طراحی فیلترهای دیجیتال
 • توانایی حل مسئله
 • طراحی کنترل فیدبک
 • تسلط به فیزیک و ریاضیات
 • توانایی آنالیز سیستم ها
 • توانایی کار با فرکانس رادیویی RF
 • تفکر خلاق
 • ارتباط های بین فردی و مهارت های سازمانی

کاریابی در بازار کار مهندسی برق در ارمنستان

برای پیدا کردن کار در کشور ارمنستان راه های مختلفی وجود دارد متقاضیان می توانند از طریق وب سایت های کاریابی، موسسات کاریابی معتبر و روزنامه های منتشر شده به دنبال شغلی مرتبط با رشته مهندسی برق باشند. مهندسان برق می توانند در برخی از بخش های تحقیق فنی و علمی، مراقبت بهداشتی، تولید، طراحی نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر، ساخت و ساز، تولید برق و ارتباطات و رسانه مشغول به کار شوند. متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی مهندسی برق هستند می توانند در برخی از مشاغل مرتبط با این رشته کار کنند که این مشاغل عبارتند از: زمینه فناوری اطلاعات، حل مسئله بسیاری از کارفرمایان در حوزه ITو مهندسی هوانوردی (جهت اصول علمی، ریاضیات و فنی برای طراحی، توسعه، آزمایش و حفظ عملکرد هواپیما).

کاریابی در بازار کار مهندسی برق در ارمنستان

حقوق و دستمزد و بازار کار مهندسی برق در ارمنستان

اطلاع از حقوق و دستمزد ماهانه مهندسان برق در کشور ارمنستان برای افرادی که تصمیم دارند در این کشور مشغول به کار شوند امری مهم و ضروری است. متوسط حقوق و دستمزد ماهانه در کشور ارمنستان برای مهندسان برق در سال 2020 800000AMD (درام) در نظر گرفته شده است. حقوق و دستمزد بر اساس عوامل مختلفی مثل: موقعیت شغلی، میزان تحصیلات، سوابق کار و تخصص فرد پرداخت می شود، بالاترین حقوق و دستمزد ارائه شده به مهندسان برق 1060000AMD (درام) و پایین ترین حقوق پرداختی 442000AMD (درام) است.

علاوه بر بررسی حقوق و دستمزد لازم است اطلاعاتی در رابطه با هزینه های زندگی در کشور ارمنستان به دست بیاورید. توجه داشته باشید اگر قصد اقامت در شهرهای بزرگ این کشور را دارید باید هزینه های بیشتری برای زندگی پرداخت کنید. هزینه زندگی در کشور ارمنستان برای 1 نفر 366903AMD (درام) و برای خانواده 4 نفره 797506AMD (درام) برآورد شده است.

تحصیل رشته مهندسی برق در ارمنستان

افرادی که قصد ورود به بازار کار مهندسی برق در ارمنستان را دارند می توانند ابتدا از راه آسانتری وارد این کشور شوند، فرد می تواند ابتدا در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ارمنستان تحصیل کند و پس از اتمام دوره تحصیلی وارد بازار کار رشته مهندسی برق شود. لازم به ذکر است دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند راحت تر از سایر افراد شغل مورد نظر خود را پیدا می کنند.

برای مهاجرت تحصیلی به کشور ارمنستان همانند سایر کشورها باید در اولین قدم پذیرش دانشگاه مورد نظر را کسب کنید، بهترین دانشگاه ارمنستان برای ادامه تحصیل در رشته برق دانشگاه دولتی پلی تکنیک ایروان است. دانشجویان خارجی و بین المللی برای تحصیل در کشور ارمنستان علاوه بر گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه به ویزای تحصیلی این کشور نیاز دارند. برای مطالعه بیشتر در رابطه با شرایط تحصیل و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان مقاله اعزام دانشجو به ارمنستان را مطالعه کنید.

اگر فارغ التحصیل رشته مهندسی برق هستید و قصد دارید در کشورهای همسایه ایران مشغول به کار شوید، بازار کار کشور دبی می تواند یکی از گزینه های شما باشد. برای اطلاع از شرایط کار مهندسان برق در این کشور می توانید به مقاله بازار کار مهندسی برق در دبی رجوع کنید. وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همه روزه آمادگی دارند تا اطلاعات کاملی در رابطه با بهترین بازار کار در دنیا برای مهندسان برق را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *