مهاجرت

بهترین شهرهای آذربایجان

بهترین شهرهای آذربایجان

شناخت بهترین شهرهای آذربایجان به مهاجران بین المللی کمک میکند تا جهت بازدید از این شهرها، بهترین برنامه ریزی را برای سفر داشته باشند. بهترین شهرهای آذربایجان در نقاط مختلف این کشور قرار گرفته اند. در کشور آذربایجان شهرهای مختلفی وجود دارند و هر شهر دارای جاذبه های گوناگون می باشد. در این نوشتار متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا متقاضیان گرامی را با بهترین شهرهای آذربایجان و جاذبه های طبیعی و معماریهای مختلف در این شهرهای زیبا آشنا سازند.

اطلاعات عمومی درباره کشور آذربایجان

این کشور با مساحتی بالغ بر 89600 کیلومتر مربع با نام رسمی جمهوری آذربایجان Republic of Azerbaijan در شرق قاره اروپا و کنار دریای خزر جای گرفته است. این کشور دارای مرزهای مشترک با کشورهای ایران، ارمنستان، ترکیه، گرجستان و روسیه است. همچنین کشور آذربایجان دارای مرزهای آبی مشترک با کناره دریای خزر، کشور قزاقستان و کشور ترکمستان است. شهر باکو مهم ترین شهر این کشور است که به عنوان پایتخت آذربایجان نیز شناخته می شود. کشور آذربایجان دارای 10412651 نفر جمعیت است. شهروندان این کشور به زبان ترکی آذربایجانی به مکالمه می پردازند. همچنین بیشتر شهروندان آذربایجان به زبان انگلیسی و زبان روسی تسلط دارند.

اطلاعات عمومی درباره کشور آذربایجان

معرفی بهترین شهرهای آذربایجان

بهترین شهرهای آذربایجان عبارت هستند از:

  1. باکو
  2. گنجه
  3. کوبا
  4. شکی
  5. شماخی
  6. نفتالان

در این میان باکو بهترین گزینه برای تحصیل، زندگی و کار است. چرا که علاوه بر این که بهترین دانشگاه های آذربایجان در این شهر واقع شده اند، موقعیت های کاری موجود در باکو هم بهتر است. در واقع هم نرخ بیکاری باکو کم تر از سایر شهرهای آذربایجان است و هم سطح درآمد پیشنهادی در باکو غالبا بالاتر از سایر نقاط آذربایجان می باشد.

در نمودار ذیل متوسط درآمد ماهانه باکو و گنجه با هم مقایسه شده است:

مقایسه متوسط درآمد در بهترین شهرهای آذربایجان

 

باکو از بهترین شهرهای آذربایجان

پایتخت آذربایجان، باکو، اغلب به عنوان اولین مکان بازدید در آذربایجان شناخته می شود. Icheri Sheher قدیمی ترین بخش باکو می باشد که شامل کاخ شیروانشاه ها و برج مایدن می شود. قدمت قسمت داخلی شهر به قرن نوزدهم بازمی گردد و از قدیمی ترین قسمت های مرکزی آذربایجان به شمار می رود. برجسته ترین نقاط در شهر باکو شامل بلوار بیک در آغوش دریای خزر، شعله های برج و منطقه خرید در امتداد خیابان نظمی می شود. بازدیدكنندگان نه تنها می توانند هتل هایی متناسب با قیمت های مختلف در این شهر بیابند، بلكه طیف گسترده ای از رستوران ها، بارها و كافه ها نیز در دسترس هستند.

گنجه یکی از شهرهای آذربایجان

یکی از بهترین شهرهای آذربایجان، شهر گنجه می باشد. دومین شهر و زادگاه شاعر مشهور قرن دوازدهم، نظمی گنجوی، در مقایسه با باکو گردشگران نسبتاً کمی را به خود جلب می کند. اما متقاضیان می توانند با طی کردن 370 کیلومتر (230 مایل) مسافت سفر را از پایتخت طی کنند و تقریباً پس از 4 ساعت و نیم به این شهر تاریخی برسند و از جاذبه های مختلف شهر گنجه بهره مند شوند. تاریخ غنی از قرن 6 به همراه مساجد باستانی، کاروانسرا، کلیساها و خانه های قدیمی در این شهر وجود دارند. این شهر دارای امکانات رفاهی بسیاری می باشد که طیف گسترده ای از فعالیت های فرهنگی را ارائه می دهد.

این شهر به دلیل صنعت صنایع دستی فلزی در قرون وسطی شناخته شده است. قابل توجه ترین آثار آن دوره شامل دروازه گنجه و گیتا باستانی گنجه است. گنجه در درجه اول به خاطر معماری آذربایجانی و اسلامی مشهور است؛ اما ساختمان های آن منعکس کننده تاریخ و امپراتوریهای مختلفی هستند که قبلاً بر شهر حاکم بوده اند.

کوبا از بهترین شهرهای آذربایجان

هرکسی که به دنبال تجربه مناظر بکر، روستاهای کوهستانی باستانی و غوطه ور شدن در فرهنگ قفقاز است باید شهر کوبا را در نظر بگیرد. مرکز فرهنگی واقع در 170 کیلومتری (106 مایل) از باکو در شمال شرقی، باید در مکان های برتر برای بازدید در آذربایجان گنجانده شود. شهر کوبا در 600 متر (1969 فوت) بالاتر از سطح دریا در دامنه کوه شهداگ قرار گرفته است. در این شهر فرهنگ غنی وجود دارد و متقاضیان و توریست ها می توانند با سفر به این شهر، از آب و هوای بسیار عالی و تازه لذت ببرند. زیبایی طبیعی در مناظر کوه های قفقاز بزرگ، تنگه ها، دره ها و آبشارها تنها چند مورد جاذبه های دیدنی این شهر می باشند. کوبا طی یک دهه گذشته از رشد اقتصادی شدید برخوردار بوده است که بخش اعظم آن به دلیل گردشگری و صنعت ساخت و ساز تحریک شده است.

شهر شکی از بهترین شهرهای آذربایجان

یکی دیگر از بهترین شهرهای آذربایجان شهر شکی می باشد. شهر شکی یکی از دیدنی ترین و جذاب ترین مکان های دیدنی در کشور آذربایجان و منطقه قفقاز می باشد. با جمعیتی حدود 60000 نفر در پای کوه های قفقاز بزرگ، تصور فروتنانه که افراد خارجی دریافت می کنند تا حدودی فریبنده است. برای هزاران سال، این شهر یکی از بخش های اصلی جاده ابریشم بوده است. معامله گران و تاجران از شرق و غرب برای سکونت موقت در کاروانسراهای این شهر حضور داشته اند. کاخ شیخی خان از قرن 18، قلعه ها و مساجد تاریخی از دیدنی ترین منطقه های شهر شکی می باشند. در اطراف شهر زیبای شکی رودخانه ها، آبشارها و دره ها به همراه چندین فرصت برای کوهنوردی وجود دارند و هر سال توریست های زیادی برای دیدن این جاذبه های طبیعی به شهر شکی سفر می کنند.

شهر شکی از بهترین شهرهای آذربایجان

شهر شماخی در کشور آذربایجان

شماخی در بخش مرکزی شیروان، در ارتفاع حدود 749 متر از سطح دریا، در موقعیت جغرافیایی مطلوب واقع شده است. جمعیت تخمینی شهر شماخی 31000 نفر بود. این شهر برای رقص سنتی و رقصندگان شاماخی مشهور می باشد. 11 زمین لرزه بزرگ در تاریخ موجب لرزش شهر شماخی شده اند؛ اما با بازسازیهای متعدد، نقش خود را به عنوان پایتخت اقتصادی و اداری شیروان و یکی از شهرهای مهم در جاده ابریشم حفظ کرد.

تنها بنایی که از 11 زلزله جان سالم به در برده است، نقطه عطف مسجد جامع شماخی است که در قرن 10 ساخته شده است. اکثریت جمعیت این شهر آذربایجانی می باشند، در حالی که روس ها، لزگی ها و تات ها، اقلیت های دیگر را تشکیل می دهند. آن ها به ترتیب به زبان های آذربایجانی، روسی، زبان لزگی و تاتی صحبت می کنند.

شهر نفتالان در کشور آذربایجان

نفتالان یک شهرستان در است جمهوری آذربایجان، احاطه شده توسط ابریشم مصنوعی از گورانبوی می باشد. در یک دشت کشاورزی در نزدیکی کوه های کوچک قفقاز واقع شده است. کلمه naftalan همچنین به معنای فرآورده نفتی است که می توان در آنجا به دست آورد. این شهر به طور معمول در مکان های برتر کتاب راهنما برای بازدید در آذربایجان گنجانده نشده است اما ارزش یادآوری دارد. شهر کوچک Naftalan در نزدیکی گنجه نوع عجیب و غریبی از آبگرم درمانی را ارائه می دهد.

با اعتقاد به قدمت بیش از 1000 سال، آذربایجانی ها امروز برای حمام کردن در نفت خام از این آبگرم بازدید می کنند. برخی بر این باورند که استحمام در این حمام ها با روغن خاص دارای مزایای سلامتی از جمله درمان اختلالات پوستی و مشکلات عصبی می باشد. گردشگران ماجراجو می توانند این تجربه را برای خودشان امتحان کنند. این شهر مرکز یک صنعت نفت بی نظیر است و دارای درجه ای از روغن به نام “نفتالان”می باشد.

هزینه زندگی در شهرهای آذربایجان

زندگی در آذربایجان برای دانشجویان و سایر کسانی که اقامت بلند مدت این کشور را دارند ماهانه بین 250$ تا 500$ (دلار آمریکا) هزینه دربرخواهد داشت اما گردشگران به دلایل مختلف ممکن است در صورت یک ماه اقامت داشتن در این کشور تا حدود 650$ (دلار آمریکا) هم هزینه کنند. دلیل این امر آن است که کسانی که اقامت بلند مدت آذربایجان را دارند در خوابگاه های دانشجویی یا آپارتمان ها ساکن اند اما توریست ها باید در هتل اقامت کنند.

هزینه زندگی در شهرهای آذربایجان

به علاوه کسانی که اقامت نوع D (اقامت بلند مدت کاری یا تحصیلی) آذربایجان را داشته باشند معمولا به تهیه غذا در منزل می پردازند اما گردشگران باید تمامی وعده های غذایی را در رستوران ها و کافه ها میل کنند و نتیجتا هزینه های بیشتری را پرداخت نمایند. متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله اطلاعاتی در خصوص بهترین شهرها جهت مهاجرت به آذربایجان ارائه نمودند که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد.

سوالات پرتکرار درباره بهترین شهرهای آذربایجان

در بخش موخره مقاله بهترین شهرهای آذربایجان پاسخ گوی سوالات مهم شما می باشیم:

  • شهر شماخی در کشور آذربایجان چگونه است؟ شماخی در بخش مرکزی شیروان، در ارتفاع حدود 749 متر از سطح دریا، در موقعیت جغرافیایی مطلوب واقع شده است. جمعیت تخمینی شهر شماخی 31000 نفر بود. این شهر برای رقص سنتی و رقصندگان شاماخی مشهور می باشد. 11 زمین لرزه بزرگ در تاریخ موجب لرزش شهر شماخی شده اند؛ اما با بازسازیهای متعدد، نقش خود را به عنوان پایتخت اقتصادی و اداری شیروان و یکی از شهرهای مهم در جاده ابریشم حفظ کرد.
  • شهر نفتالان در کشور آذربایجان به چه صورت است؟ نفتالان یک شهرستان در است جمهوری آذربایجان، احاطه شده توسط ابریشم مصنوعی از گورانبوی می باشد. در یک دشت کشاورزی در نزدیکی کوه های کوچک قفقاز واقع شده است. کلمه naftalan همچنین به معنای فرآورده نفتی است که می توان در آنجا به دست آورد. این شهر به طور معمول در مکان های برتر کتاب راهنما برای بازدید در آذربایجان گنجانده نشده است اما ارزش یادآوری دارد. شهر کوچک Naftalan در نزدیکی گنجه نوع عجیب و غریبی از آبگرم درمانی را ارائه می دهد.
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *