مهاجرت به کشور سوئیس

بهترین شهر سوئیس برای زندگی

بهترین شهر سوئیس برای زندگی

چنانچه قصد مهاجرت به کشور سوئیس و اقامت دائم در این کشور را دارید، لازم است بهترین شهر سوئیس برای زندگی و اقامت را بشناسید. چرا که هر یک از شهرهای این کشور شرایط خاصی برای زندگی دارد. برای مثال هزینه های زندگی در شهر زوریخ و شهر ژنو یا برن متفاوت است. از این رو، مهاجران گرامی دقت داشته باشند که قبل از تصمیم به مهاجرت، شرایط خود را در نظر گرفته و با انتخاب شهر مورد نظر، اقدام نمایند.

البته موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از بهترین و برگزیده ترین موسسات مهاجرتی کشور به شمار می رود، می تواند راهنمای بسیار خوبی برای انتخاب شهر مورد نظر شما جهت اقامت باشد. بنابراین پیشنهاد می گردد علاوه بر مطالعه این مقاله، از مشاوره های تلفنی و یا حضوری کارشناسان این موسسه نیز بهره بگیرید.

 • شرایط زندگی در سوئیس چیست؟
 • بهترین شهر سوئیس برای زندگی کدام است؟
 • شرایط کار در سوئیس چگونه است؟
 • مهم ترین شهرهای اقتصادی سوئیس کدامند؟

انتخاب بهترین شهر سوئیس برای زندگی در 2023

در بررسی بهترین شهر سوئیس برای زندگی در سال 2023 لازم است بدانید شرایط زندگی در کشور سوئیس بسیار مطلوب است. بخصوص این که کمترین درصد جرایم و جنایت ها را دارا است. در نمودار ذیل وضعیت امنیت در سوئیس بررسی شده است:

وضعیت امنیت در سوئیس

مردان این اجبار را دارند که دوره خدمت سربازی را بگذرانند. اما برای زنان اختیاری می باشد. شیوه و سبک زندگی در هر شهری از سوئیس متفاوت است و با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم ساکنان منطقه، سنجیده می شود. شهرهای بزرگ و مهمی در کشور سوئیس وجود دارد که از جمله آنها پنج شهر برن، زوریخ، بازل، ژنو، لوزان می‌باشد که از پرجمعیت ترین شهرهای سوئیس محسوب می‌شوند.

بهترین شهر سوئیس برای زندگی و کار

منابع طبیعی بسیار زیادی در سوئیس وجود دارد. از این رو شرایط اقتصادی این کشور در حد مطلوب و پایداری است. تولید ناخالص داخلی کشور سوئیس همواره در حال افزایش می‌باشد. دلایل مهمی که سبب ایده‌آل بودن سوئیس برای زندگی است، بالا بودن استانداردهای آموزشی و زندگی، ارائه بهترین خدمات و امکانات رفاهی در زمینه‌های پزشکی، تحصیلی،‌ صنعت، حمل و نقل و غیره است.

در واقع امنیت شغلی در این کشور حاکم است. زبان رسمی مردم سوئیس، شامل فرانسوی، انگلیسی، آلمانی و ایتالیایی است و برای مشغول شدن به کار در این کشور فرد باید حداقل به یکی از زبان های رسمی آن، خصوصا آلمانی، تسلط داشته باشد. از لحاظ میزان دستمزد و درآمد افراد در سطح جهان، کشور سوئیس رتبه اول را دارا است. در جدول ذیل متوسط درآمد سالانه در برخی از شهرهای سوئیس بیان شده و مشخص می شود به لحاظ سطح درآمد زوریخ بهترین شهر سوئیس به حساب می آید:

مهم ترین شهرهای سوئیسمتوسط درآمد سالانه در 2023 به فرانک سوئیس
ZurichCHF136000
WinterthurCHF125000
St. GallenCHF120000
LuzernCHF122000
LuganoCHF118000
LausanneCHF129000
GeneveCHF134000
BielCHF115000
BernCHF127000
BaselCHF132000

شهر برن به عنوان پایتخت سوئیس

شهر برن از جمله شهرهای بسیار زیبا و ایده آل برای زندگی در سوئیس است. این شهر به عنوان پایتخت کشور سوئیس شناخته شده است که جمعیتی تقریبا 131,554 نفری را در خود جای داده است. کلیه تصمیمات مهمی که در حوزه سیاسی اتخاذ می گردد، در این شهر انجام می گیرد.

از آنجا که میراث جهانی فرهنگی بسیاری در این شهر وجود دارد، لذا از سوی یونسکو به صورت قرون وسطایی معرفی گردیده است. به طوری که تا به امروز عناصر قرن 12 حفظ گردیده است. در واقع ترکیبی از امکانات مدرنیته و تاریخی در شهر برن که بهترین شهر سوئیس است، به چشم می خورد که بر جذابیت های این شهر افزوده است. کلیه امکانات حمل و نقل و تردد مردمان شهر برن مانند خط گسترده راه آهن، فرودگاه و غیره فراهم است. از این رو گفتنی است شهر زیبای برن می تواند بهترین شهر سوئیس برای زندگی باشد.

بهترین شهر سوئیس برای زندگی و کار

زندگی در شهر ژنو سوئیس

شهر ژنو نیز جزو بهترین شهر سوئیس برای زندگی به شمار می رود. در واقع افرادی که قصد مهاجرت به سوئیس و اقامت در این کشور را دارند، می توانند شهر ژنو را انتخاب نمایند. مهم ترین سازمان های بین المللی از جمله سازمال صلیب سرخ، سازمان بهداشت جهانی و همچنین سازمان ملل در این شهر واقع شده و به عنوان مقر سازمان های متعدد و بزرگ جهانی شناخته شده است. ناگفته نماند که شمار زیادی از دیپلمات ها و افراد سیاستمدار عالی رتبه در همین شهر اقامت دارند.

از سویی دیگر مناظره چشم نواز و خیره کننده با آثار باستانی و تاریخی غنی در این شهر مشاهده می گردد. از جمله جاذبه های اصلی و توریستی شهر ژنو می توان به مرکز خرید بزرگ، دریاچه ژنو و چشمه معروف آن اشاره نمود. امکانات تفریحی این شهر نیز کوه های آلپ بوده و افراد در زمستان می توانند از ورزش اسکی در آلپ لذت ببرند.

هزینه زندگی در کشور سوئیس

هزینه ها و مخارج زندگی در سوئیس در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بالا است. اما متقاضیان مهاجرت به سوئیس نگران نباشند. زیرا به همان نسبت، درآمدهای حاصله از مشاغل مختلف در سوئیس نیز در سطح بالایی قرار دارد. بنابراین با اشتغال در شغل مورد نظر، می توان از عهده هزینه زندگی در سوئیس برآمد. طبق گزارشات واصله جهانی، کشور سوئیس در سال 2010 میلادی موفق گردید از لحاظ اقتصاد جهانی در رتبه اول قرار گیرد. مخارج زندگی در شهرهای مختلف سوئیس با توجه به سبک زندگی افراد متغیر است. به طور مثال، هزینه زندگی در شهری همچون ژنو و زوریخ نسبت به سایر شهرها در سطح بالایی قرار دارد.

دانشجویانی که مشغول تحصیل در سوئیس هستند، در هر ماه بایستی به طور میانگین مبلغی بین CHF1000 الی CHF2000 (فرانک سوئیس) به عنوان هزینه زندگی تخمین بزنند که شامل مواردی از جمله خوراک و غذا، خوابگاه، رفت و آمد و… می گردد. هزینه مخارج زندگی برای یک فرد دانشجو در سوئیس در زیر آورده شده است:

آیتممیزان هزینه به فرانک سوئیس
هزینه خوراکCHF450
هزینه خوابگاهCHF700
هزینه حمل و نقلCHF100
هزینه تلفن و اینترنتCHF150

شرایط زندگی در شهر زوریخ سوئیس

از شهر زوریخ علاوه بر بهترین شهر سوئیس برای زندگی، قدرت اقتصادی سوئیس نیز نام می برند. زوریخ دارای بهترین و استانداردترین سیستم آموزش و پرورش، بهداشت و همچنین حمل و نقل دارا است. به طوری که در رتبه بندی مرسر جای گرفته است. حومه های جدیدی در این شهر ساخته شده است. همچنین دارای صحنه های فرهنگی متنوعی است که می تواند بهترین و ایده آل ترین مکان زندگی برای افراد مهاجر تلقی گردد. این شهر به عنوان یکی از بهترین شهرهای سوئیس یکی از آرزوهای بزرگ متقاضیان مهاجرت به این کشور برای زندگی محسوب می شود. همچنین خواهان بسیار زیادی نیز دارد.

البته شهرهای دیگری نیز در سوئیس وجود دارند که به عنوان بهترین شهر سوئیس برای زندگی شناخته شده اند. برای آگاهی از اطلاعات کافی در مورد شهرهای سوئیس می توانید با کارشناسان و متخصصان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و جزئیات امر را جویا شوید. این موسسه تبحر خاصی در امر مهاجرت دارد و امور مربوط به مهاجرت متقاضیان گرامی را بر عهده خواهد گرفت.

3.7/5 - (3 امتیاز)

14 دیدگاه برای “بهترین شهر سوئیس برای زندگی

 1. مریم گفت:

  سلام من دانشچوی رشته ای تی هستم بیست و یک سالمه و مجردم برای تحصیل میخواستم برم سوییس وبعد برای زندگی اونجا بمونم چنتا خورده کلاس هم میرم و از جمله موسیقی خیاطی رزین کاری هم انجام میدم و اینبار میخوام برم مدرک ارایشگری بگیرم و احتمالا در اینده تو بانک کار کنم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل یا تحصیل از ابتدا برای مقطع لیسانس میتونید اقدام کنید

 2. Mahsa گفت:

  سلام خسته نباشید…من دانشجوی رشته ی فرهنگیان هستم و قصد مهاجرت به سوئیس رو دارم…میخواستم بدونم که رشته ی من برای تحصیل و کار کردن در سوئیس مناسبه و دولت سوئیس نیرو میگیره یا باید تغییر رشته بدم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای کار در سوئیس در هر رشته ای باید یک قرارداد کاری خوب از یک شرکت در زمینه کاریتون و کشور مقصدتون بدست بیارید تا بتونید اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 3. fatemeh گفت:

  تائید مالی که یه دانشجوی مقطع کارشناسی رشته های علوم انسانی برای سفارت سوئیس ارائه میده چه مبلغی هستش؟؟ و کدوم دانشگاههای سوئیس بدون مدرک زبان دانشجوی خارجی میگیرن؟ سپاس از شما.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما میزان تمکن مالی را بعد از قرارداد وکیل میگه خدمتتون و دانشگاه های سوئیس همه برای خارجی ها مدرک زبان میخواهند

 4. فیض گفت:

  سلام – دانشجوی سال سه کارشناسی معماری هستم. برا تحصیل دریکی از دانشگاه های کشور سوئیس در مقطع کارشناسی هتلد اری میخوام تحصیل کنم.مدرک زبان ندارم. از کدوم یک از دانشگاه های این کشور میتونم پذیرش بگیرم؟؟شرایطش رو می فرمائید؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما سوال شما خیلی کلی هست با کارشناسان ارشد تماس بگیرید

 5. کبری گفت:

  سلام
  وقت بخیر ، من کارمند مالی و حسابداری هستم و در زمینه رائه ایده و طرح هم فعالیت دارم چه راهکاری برای مهاجرت بنده پیشنهاد می فرمایید ؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید همگی شرایط شما باید بررسی شود تا راه های مختلف مهاجرتی به شما پیشنهاد داده شود برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 6. حسین گفت:

  باسلام میخاستم بدونم با چقدر سرمایه میشه رفت به سوئیس من دکتری روانشناسی دارم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام وعرض ادب این مقاله را مطالعه بفرمایید سپس تماس بگیرید برای اطلاعات بیشترhttps://emigrationplus.com/%d9%87%d8%b2%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84-%d9%88-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d9%88%d8%a6%db%8c%d8%b3/

 7. iman گفت:

  سلام خسته نباشید
  من شغلم کافه هست و میخوام مهاجرت کنم من چطور میتونم یکی از شهرهای سوئیس توی کافه کار کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید یک کارفرما از سوئیس از شما دعوت به همکاری کنه تا بتونید ویزای کار سوئیس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *