مهاجرت تحصیلی اسلوونی

بورسیه تحصیلی در اسلوونی

بورسیه تحصیلی در اسلوونی

اکثر افرادی که قصد تحصیل در اسلوونی بعنوان یک کشور اروپایی دارند، بدنبال اخذ بورسیه تحصیلی در اسلوونی برای تامین هزینه های خود هستند. اما مهمترین مساله، آگاه بودن از شرایط تحصیلی در این کشور و وجود شروط اخذ بورسیه تحصیلی می‌ باشد که دانشجویان در واقع بایستی شرایط و مدارک لازم را داشته باشند تا بتوانند به این هدف برسند. از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان یک موسسه مهاجرتی مجرب که به صورت مداوم در امر مهاجرت افراد به خارج از کشور موفق عمل نموده، پیشنهاد می‌ گردد مقاله زیر را جهت دستیابی به این اطلاعات مطالعه نمایید.

مختصری درباره کشور اسلوونی

کشور جمهوری اسلوونی در قسمت اروپای مرکزی واقع شده و کشورهای مجارستان، کرواسی، اتریش و ایتالیا در همسایگی این کشور قرار دارند. دین و مذهب بالغ بر 60% اتباع اسلوونی مسیحیت می‌ باشد. سایر مردمان آن فاقد دین بوده و یا از سایر ادیان پیروی می‌ کنند. شهر لیوبلیانا به‌ عنوان پایتخت اسلوونی شناخته شده و تعداد 2000000 نفر جمعیت در این کشور زندگی می‌ کنند که به زبان رسمی اسلوونیایی صحبت می‌ کنند. واحد شمارش پول در این کشور نیز، یورو (€) است. قابل توجه می‌ باشد که کشور اسلوونی یک کشور اروپایی و عضو کشورهای منطقه شنگن بوده و عضویت در سازمان ناتو را نیز دارا است.

از جمله نکات مهمی که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت بررسی وضعیت بورسیه تحصیلی و نحوه اخذ پذیرش در اسلوونی است. متقاضیان برخی کشورها مانند ژاپن، لهستان، ایتالیا، ترکیه، سوئیس و غیره که علاقمند به تحصیل در اسلوونی هستند، هر ساله انواع بورسیه‌ های تحصیلی این کشور را دریافت می‌ کنند. چرا که سطح سیستم آموزشی و علمی در دانشگاه‌ های این کشور بسیار بالا بوده و شرایط زندگی در این کشور نیز ایده‌ آل و مورد پسند افراد می‌ باشد.

شروط اصلی دریافت بورسیه تحصیلی در اسلوونی

همان‌ طور که در ابتدای مقاله عنوان گردید هر ساله بورسیه‌ های مختلف و متعددی از سوی کشور اسلوونی به متقاضیان تحصیل در اسلوونی در مقاطع مختلف آموزشی ارائه می‌ گردد، اما دریافت بورسیه‌ های تحصیلی از سوی این کشور دارای شرایط و ضوابط خاصی است که در سایر کشورها نیز وجود دارد. برای مثال دانشجویانی که متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در اسلوونی هستند، باید سابقه تحصیلی و علمی بسیار قوی و بالایی داشته باشند. مثال دیگر این که برخی دانشگاه‌ های این کشور برای اعطای بورسیه تحصیلی، شرط بالا بودن نمره زبان و دارا بودن مقالات علمی، تحقیقاتی و پژوهشی را برای دانشجویان دارند.

شروط اصلی دریافت بورسیه تحصیلی در اسلوونی

روش‌ های دریافت بورسیه‌ تحصیلی در اسلوونی

هر یک از متقاضیان تحصیل و اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور می‌ توانند از دو روش اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی این کشور نمایند. در واقع روش اخذ بورسیه تحصیلی اسلوونی به شرایط فرد دانشجو بستگی دارد. اولین روش به این صورت است که اگر رزومه تحصیلی و سطح علمی دانشجو برای دریافت بورسیه تحصیلی مساعد و مورد قبول دانشگاه انتخابی وی باشد، دانشگاه مورد نظر بورسیه تحصیلی برای فرد دانشجو ارائه می‌دهد.

فرد دانشجو با دریافت بورسیه تحصیلی از این کشور می‌ تواند به‌ صورت رایگان در رشته دلخواه خود در اسلوونی ادامه تحصیل دهد، اما روش دیگری نیز وجود دارد که می‌ توان به بورسیه تحصیلی اسلوونی دست یافت. بدین شکل که فرد دانشجو با یافتن یک سوپروایزر از یکی از دانشگاه‌ های کشور اسلوونی، موفق به اخذ نامه یا دعوتنامه پذیرش تحصیلی گردد. در این حالت نیز بورسیه تحصیلی در اسلوونی به او تعلق می‌ گیرد و می‌ تواند به راحتی در این کشور مشغول به تحصیل شود.

شرایط تحصیل و بورسیه تحصیلی کارشناسی در اسلوونی

به‌ طور کلی شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در اسلوونی فراهم است. این مقطع به صورت 4 الی 4.5 ساله برای دانشجویان ارائه می‌ گردد. نکته قابل توجه این است که دانشگاه‌ های مختلف این کشور، بورسیه‌ های متفاوتی را برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارائه می‌ نمایند که هر یک از آنها شرایط تحصیلی و همچنین هزینه‌ های مختص خود را دارد، اما این بورسیه‌ ها در رشته‌ های مختلف مورد استفاده است. ارائه آخرین مدرک تحصیلی فرد متقاضی که شامل دیپلم متوسطه و مدرک پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات می‌ گردد، الزامی بوده و کلیه مدارک بایستی به‌ صورت ترجمه شده و با روش DHL ارائه گردد. فرد متقاضی پس از اینکه موفق به دریافت پذیرش تحصیلی گردید، بایستی جهت اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی اقدامات لازم را به عمل آورد.

مدارک‌ لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی در اسلوونی

همان‌ طور که می‌ دانید برای اخذ بورسیه تحصیلی از هر دانشگاهی در هر کشور، بایستی یکسری مدارک و اسنادی از سوی فرد متقاضی به دانشگاه انتخابی ارائه گردد. دانشگاه کلیه مدارک ارسالی را مورد بررسی قرار می‌ دهد و چنانچه وضعیت تحصیلی متقاضی مورد قبول دانشگاه باشد، بورسیه تحصیلی برای او در نظر گرفته می‌شود. اما نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که دانشجویان علاقمند در رشته‌ های مختلف، بایستی مدارک مختلفی را ارائه نمایند. به‌ عبارت دیگر مدارکی که برای دریافت بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی مورد نیاز است، با مدارکی که برای رشته مهندسی لازم است، متفاوت می‌ باشد. در مجموع، مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی در اسلوونی برای عموم دانشجویان به شرح زیر است:

  • ارائه پاسپورت دارای اعتبار
  • ارائه رزومه و سوابق تحصیلی و شغلی (در صورتی که وجود داشته باشد)
  • ارائه مدارک تحصیلی پیشین همراه با ریز نمرات و به‌ صورت ترجمه شده
  • ارائه مدرک زبان
  • ارائه انگیزه‌نامه (حداکثر 500 کلمه)
  • ارائه توصیه‌ نامه در صورتی که دانشگاه درخواست نماید.
  • برای رشته‌ های هنری و مانند آنها، ارائه پرتفولیوی قوی ضروری است.

میزان مبالغ شهریه تحصیل در اسلوونی در 2021

برای تحصیل در هر رشته ای مستلزم پرداخت شهریه‌ های مربوطه هستید. البته اگر موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در اسلوونی شده‌ اید، می‌ توانید به صورت رایگان در این کشور ادامه تحصیل دهید، اما دانشجویانی که فاقد بورسیه تحصیلی هستند، بایستی هزینه‌ هایی را به‌عنوان هزینه تحصیل و زندگی در اسلوونی بپردازند که این هزینه‌ ها با توجه به مقاطع تحصیلی، متغیر است. در سال 2021 تحصیل در اسلوونی با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی سالانه بین 2000€ تا 15000€ (یورو) هزینه به دنبال دارد.

یکی از کشورهایی که در ذهن دانشجویان همواره در کنار اسلوونی قرار می گیرد و مقایسه می شود٬ اسلواکی است. نمودار ذیل هزینه های زندگی و متوسط شهریه در دانشگاه های این کشور را نیز نشان داده تا دانشجویان بهتر بتوانند دست به انتخاب بزنند:

هزینه های زندگی و متوسط شهریه در دانشگاه های اسلوونی

برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در راستای مهاجرت به کشور اسلوونی یا اسلواکی، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی و شرایط زندگی در این کشور، از طریق تماس و دریافت مشاوره با کارشناسان و وکلای ماهر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اقدام فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.