مهاجرت تحصیلی مجارستان

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل دندان پزشکی در مجارستان
تحصیل دندانپزشکی در مجارستان
میانگین امتیاز 5 تعداد 44

یکی از راه ­های مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان، تحصیل دندانپزشکی در مجارستان می ­باشد که هر ساله متقاضیان خاص خود را داراست. کشور مجارستان، یک کشور کوچک و کم جمعیت در مرکز اروپا می­ باشد و از قدیمی ترین کشورهای این قاره محسوب می­ شود. اکثر مردم کشور مجارستان به یک زبان صحبت می­ نمایند و یک فرهنگ بر خلاف سایر مردم کشورهای همسایه دارند و این یک وجه تمایز و یک منشأ غرور برای بیش از هزار سال در مجارستان می ­باشد.

یک دوره 5 ساله تحصیل دندانپزشکی در این کشور برای ادغام علوم پایه و بالینی برنامه ریزی شده است، به دلیل اینکه اعتقاد بر این می­ باشد که پیشرفت علمی و تخصصی نمی­ تواند از یکدیگر جدا شوند، بلکه می ­بایست در طول برنامه به صورت موازی ادامه یابند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در مورد روش­های مهاجرت به کشور مجارستان، به خصوص از راه تحصیل به متقاضیان می ­باشند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

در 3 سال اول به متقاضیان، علوم پایه و دوره­ های پزشکی و دندانپزشکی مجارستان، آموزش داده می شود، این دوره ها پایه و اساس دندانپزشکی بالینی می باشند، همچنین در 2 سال پایانی، مطالعه بالینی در هر یک از رشته ­های دندانپزشکی با تأکید بر ارزیابی و مدیریت بیماران صورت می پذیرد. متقاضیان دانشجوی سال آخر در برنامه­های انتخابی تحصیل، کنفرانس­ های بالینی و فعالیت­های بیمارستانی شرکت می ­نمایند و بعد از پایان موفقیت آمیز دوره ­ها، به این افراد مدرک دکترای دندانپزشکی اعطا می­ شود. D.M.D یک برنامه دندانپزشکی 5 ساله می باشد که از سوی دانشگاه Debrecen ارائه می شود و این برنامه به 10 ترم تحصیلی تقسیم می­ گردد.

دوره ­های تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

سال ­های اول و دوم دوره پزشکی D.M.D، آموزش علوم پایه به همراه بعضی از دوره­ های تخصصی دندانپزشکی را شامل می شوند که می­توان به موارد زیر اشاره کرد: آناتومی دهان، مواد دندانی، دندان پزشکی پیشگیرانه. سال سوم دوره دندانپزشکی، مبانی نظری بیماری­ های دهان، دندان و دوره­ های اضافی علوم دهان و دندان ارائه می گردد، معمولاً موضوعات مورد مطالعه از پروتزهای دندانی و پروتز ثابت تا رادیولوژی دهان و دندان می باشد.

سال چهارم، مطالعه بر عملكرد باليني در رشته­ هاي دنداني تأکید دارد و در طول سال چهارم مقدمه­ ای در کلیه رشته­ های دندانپزشکی بالینی اخذ خواهید کرد، همچنین این دوره شامل دوره­ های تحصیلی زیر نیز می ­باشد: دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی پروتز، پریودنتولوژی، جراحی دهان، پزشکی دهان، ارتودنسی. در سال های چهارم و پنجم، دانشجویان با همکاری گروه ­ها جهت درمان بیماران با کمک دستیاران، تمرین خواهند کرد.

پذیرش تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

شرایط و مدارک برای اخذ پذیرش تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به شرح زیر می­ باشد:

 • تکمیل آزمون ورودی دانشگاه دبرسن
 • تکمیل فرم درخواست
 • ارائه دیپلم دبیرستان و کالج به همراه ترجمه انگلیسی
 • گزارش واکسیناسیون هپاتیت B، راش قرمز (Rubeola)، صرع (پاراتیت اپیدمی) و سرخک (Morbilli)
 • بیانیه مالی اسناد رسمی
 • CV کوتاه به زبان انگلیسی
 • کپی­ های مربوط به صفحات پاسپورت
 • عکس با اندازه عکس گذرنامه

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان

کشور مجارستان پلی میان مرکز و شرق اروپا است و این کشور ترکیبی از جاذبه ­های هر دو ناحیه را دارد، اگر چه مجارستان تقریباً کشور کوچکی می­باشد اما بازدید کنندگان زیادی را در سال جذب می­ نماید. هزینه­ های زندگی در کشور مجارستان تقریباً پایین است و تمرکز این کشور بر منافع بین المللی باعث محبوبیت این کشور به عنوان یک مقصد برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی شده است، انتخاب مجارستان برای تحصیل، اکنون یک انتخاب بسیار صحیح و آینده دار می ­باشد. این کشور، یک مقصد در حال پیشرفت برای متقاضیان بین المللی می­ باشد زیرا محیطی برای دانشجویان با فرهنگ ­های مختلف ایجاد می نماید و دارای بعضی مناظر و آپارتمان­ های زیبا می­ باشد.

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

دانشگاه­ های پزشکی کشور مجارستان

اگر متقاضیان قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان را دارند، این کشور یکی از گزینه­ های مناسب برای تحصیل می­ باشد زیرا کشور مجارستان در حال تبدیل به یک مرکز آموزش عالی می­ باشد. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه ­های این کشور بستگی به دانشگاه مورد نظر دارد و تقریباً اخذ پذیرش در دانشگاه­ های خصوصی آسانتر از دانشگاه­ های دولتی می ­باشد، ذکر این نکته نیز لازم است که شهریه دانشگاه­ های خصوصی تقریباً بالا می­ باشد. دانشگاه­ های معتبر و ارائه دهنده رشته­ های پزشکی و دندانپزشکی کشور مجارستان به شرح زیر می­ باشد:

 • دانشگاه سملوایز بوداپست
 • دانشگاه اوتووس لونارد
 • دانشگاه دبرسن
 • دانشگاه کاروینوس بوداپست
 • دانشگاه سگد

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان در دانشگاه سگد

دانشگاه سگد دارای بالاترین رتبه در میان دانشگاه های کشور مجارستان است و اکنون در رتبه 501-550 در رتبه بندی QS در بین دانشگاه­ های سرتاسر دنیا قرار گرفته است. دانشگاه سگد، علاقه مند به جذب دانشجویان خارجی می­ باشد، این دانشگاه در طرح تبادل اراسموس مشارکت دارد و کمک هزینه تحصیلی برای متقاضیان در کلیه مناطق فراهم می­ نماید. بسیاری از دوره ­ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند و دوره کارشناسی دارای یک دوره مقدماتی زبان انگلیسی می­ باشد، این دانشگاه در رده 400 در رتبه بندی QS در سال 2016 قرار گرفت و همچنین رتبه 200 را برای هر دو رشته داروسازی و زبان شناسی اخذ نمود.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه اوتووس لونارد

دانشگاه اوتووس لونارد دارای رتبه حدود 600 در سرتاسر دنیا و 27 در رتبه بندی EECA می ­باشد، این دانشگاه در شهر بوداپست قرار دارد و یکی از بزرگترین و برترین دانشگاه­ ها در کشور مجارستان می­ باشد، همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه­ های سرتاسر دنیا محسوب می شود که در سال 1635 افتتاح گردید. از زمان تأسیس تا به امروز، فارغ التحصیلان این دانشگاه شامل چهار برنده جایزه نوبل و تعدادی از دانشمندان مشهور در دنیا بوده ­اند، دانشگاه اوتووس اکنون تقریباً 28000 دانشجو دارد، این دانشگاه دارای 8 دانشکده می­ باشد. آزمون ورودی دندانپزشکی در مجارستان: آزمون و امتحان ورودی برای متقاضیان رشته­ های زیر الزامی می­ باشد: BMC، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی. آزمون شامل دو قسمت می­ باشد که عبارتند از: آزمون کتبی از دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک، امتحان شفاهی یا مصاحبه

هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

شهریه­ های دانشگاه ­های علوم پزشکی در کشور مجارستان به صورت زیر می­ باشد:

 • دانشگاه پزشکی سملوایس در بوداپست، در حدود 18000 $ در سال
 • دانشگاه پزشکی در سگد، در حدود 14000 $ در سال
 • دانشگاه علوم پزشکی پچ، 14000 $ در سال

کلاس ­ها و دوره­ های دانشگاه ­های فوق به زبان انگلیسی ارائه می­ شوند. اگر متقاضیان خواستار تحصیل دندانپزشکی در مجارستان می ­باشند، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور می ­باشد، می­توانند شما را در این امر یاری دهند.

8 دیدگاه برای “تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

 1. امید گفت:

  سلام. شرایط مدرک زبان توی مجارستان چطوره؟ تافل یا آیلتس؟ یا هر دو مورد قبول.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما هم میتونید در این مدرک آیلتس و یا تافل بگیرید و یا اینکه در کشور مجارستان دوره زبان بگذرونید، برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید، ممنونم

 2. nima گفت:

  ba salam. be nazarton in daneshgaha aatbar daran az nazar vezarat olum Iran? maesi

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما لطفا به سایت وزارت بهداشت و علوم ایران مراجعه کنید و کشور مجارستان را سرچ نمایید که من در زیر برای شما لینک را میزارم،http://dme.behdasht.gov.ir/uploads/%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA_%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF_%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%AF_2020-2019.pdf

 3. نعیم گفت:

  ببخشین فرق دوره پزشکی با دوره پیش پزشکی چی میتونه باشه؟ منظور از پیش پزشکی اینه که شما پذیرفته شدین و فقط به دلیل ضعف معدل و نمره باید این دوره را پاس کنین یا نه برای همه داوطلبین تحصیل در خارج مخصوصا اروپا میشه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما دوره پیش پزشکی برای آمادگی شرکت در آزمون پزشکی هر کشور می باشد و دوره پزشکی بعد از قبولی در آزمون پزشکی میباشد

 4. کبری گفت:

  سلام. برای تحصیل پزشکی توی کانادا میخواستم بدونم چه شرایطی لازم؟ مثلا با معدل دیپلم 15 و مدرک زبان TOLIMO میشه به اپلای از این دانشگاههای کانادا یا آمریکا امیدوار شد؟ اگه پاسخ بدین ممنون میشم و اینکه هزینه های ثبت نام و شهریه ش هم بفرمایین تا ارزیابی کنبم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بستگی به شرایطتتون از جمه سن معدل داره و برای پزشکی در کانادا اول باید ۴ سال لیسانس علوم پایه بخونید سپس وارد رشته های پزشکی شوید و بیشتر مدرک آیلتس و تافل مورد قبول میباشد و شهریه ها بستگی به نوع دانشگاه در کانادا داره برای اطلاعات تکمیلی تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سیزده =