مهاجرت به کشور صربستان

تولد در صربستان

تولد در صربستان

تولد در صربستان یکی از راه های اخذ تابعیت و شهروندی این کشور است اما در جهت اخذ تابعیت از طریق تولد در صربستان شرایط و قوانین وجود دارد که اطلاع از آنها به متقاضیان کمک می کند تا اقدامات لازم را به درستی انجام دهند. معمولا تابعیت کشورها بر اساس سیستم خون، سیستم خاک یا هر دو سیستم به فرد اعطاء می شود. در کشور صربستان تابعیت بر اساس سیستم خون به افراد اعطاء می شود که در ادامه به طور کامل به بررسی این موضوع می پردازیم. کشور صربستان به دلیل داشتن فرهنگ غنی، اقتصادی توسعه یافته، طبیعت زیبا و بکر به عنوان یکی از کشورهای جذاب برای زندگی و اقامت محسوب می شود. در ادامه این نوشتار که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است سعی داریم به بررسی شرایط تولد در صربستان و اخذ تابعیت این کشور بپردازیم.

اخذ تابعیت از طریق تولد در صربستان

همانطور که گفته شد کشور صربستان از سیستم خون تابعیت می کند، یعنی کودکی که از پدر و مادری با تابعیت کشور صربستان در این کشور متولد شود می تواند تابعیت کشور صربستان را بدست آورد. در صورتی که پدر و مادر بدون تابعیت باشند و فرزند آن ها در خاک صربستان متولد شود دولت این کشور در رابطه با تابعیت فرزند متولد شده تصمیم می گیرد. دقت نمایید که اقامت صربستان از طریق تولد فرزند در این کشور به صورت خودکار صورت می گیرد. بر اساس ماده 23 قوانین کشور صربستان، افرادی با سن 18 سال به بالا که در خاک صربستان حضور دارند و وضعیت اقامت مشخصی ندارند می توانند از شهروندی کشور صربستان برخوردار شوند.

در صورتی که والدین دارای تابعیت کشور صربستان باشند ولی فرزند آن ها خارج از این کشور متولد شود می توانند با ارائه مدارک و درخواست تابعیت کشور صربستان را برای فرزند خود دریافت کنند. کودکی که در کشور صربستان متولد شده یا در این کشور پیدا شده و والدینش شناسایی نشده باشند، تابعیت کشور صربستان را دریافت خواهد کرد.

مدارک مورد نیاز جهت ارائه درخواست شهروندی صربستان

متقاضیانی که قصد مهاجرت و اقامت در کشور صربستان را دارند، می توانند از طریق راه های مختلفی مانند: کار، ازدواج با فردی با تابعیت کشور صربستان و سرمایه گذاری یا ثبت شرکت تابعیت کشور صربستان را بدست آورند. دقت نمایید که برای اخذ تابعیت از هر یک از روش های نام برده شرایط و مقرراتی وجود دارد، یکی از رایج ترین راه ها برای مهاجرت و اخذ تابعیت صربستان مهاجرت کاری است. برای اطلاع از شرایط کار در این کشور مقاله اقامت و کار در صربستان را مطالعه کنید. جهت اخذ تابعیت صربستان متقاضی باید مدارک زیر را تهیه کرده و به اداره مهاجرت این کشور ارائه نماید.

  • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • در صورتی که همراه اعضاء خانواده به این کشور مهاجرت کرده اید باید مدارک شناسایی، پاسپورت و سند ازدواج خود را ارائه کنید
  • در صورتی که دارای کد مالیاتی هستید باید فتوکپی اظهار نامه مالیاتی خود را ارائه نمایید
  • 4 قطعه عکس
  • گواهی تمکن مالی جهت اثبات در توانایی در پرداخت هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده

اخذ پاسپورت با تولد در صربستان

اخذ پاسپورت با تولد در صربستان

پس از اخذ تابعیت کشور صربستان متقاضی می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ پاسپورت این کشور انجام دهد، با دریافت پاسپورت کشور صربستان متقاضی می تواند بدون دریافت ویزا به 131 کشور در دنیا سفر کند. برای دریافت پاسپورت کشور صربستان متقاضی باید دارای شرایط ذیل باشد.

  • متقاضی نباید مرتکب جرم و جنایتی شده باشد در غیر این صورت شانس شما برای دریافت پاسپورت صربستان از بین خواهد رفت
  • متقاضی باید به صورت کامل به زبان صربی تسلط داشته باشد، بهتر است مهاجران در طول اقامت در این کشور در این زمینه جدی باشند و به یادگیری این زبان بپردازند
  • متقاضی باید از نظر مالی دارای حداقل شرایط برای زندگی در این کشور باشد
  • وضعیت کاری شما باید در این کشور مشخص باشد

اقامت در کشور صربستان

برای اقامت در این کشور اروپایی 2 گزینه در پیش روی شما قرار دارد، 1. اقامت موقت، 2. اقامت دائم. متقاضیانی که دارای اقامت موقت در این کشور می باشند باید پس از پایان یافتن اعتبار مجوزشان کشور صربستان را ترک کنند. متقاضیانی که مهاجرت تحصیلی به صربستان را انتخاب می کنند مجوز اقامت موقت در این کشور را دریافت می کنند و اگر قصد دارند پس از فارغ التحصیلی در این کشور اقامت داشته باشند باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای ازدواج، ویزای کار یا ویزای سرمایه گذاری تبدیل کنند. با دریافت اقامت دائم کشور صربستان متقاضی می تواند اقامت دائم و سپس تابعیت کشور صربستان را کسب نماید. متقاضیان می توانند پس از گذشت 5 سال اقامت در این کشور و با فعالیت موفق، رعایت قوانین و پرداخت مالیات اقامت دائم صربستان را بدست آورند.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص تولد در صربستان بدست آوردید، یکی از کشورهایی که برای اعطاء تابعیت از سیستم خاک پیروی می کند کشور کانادا می باشد. برای اطلاع از شرایط تولد و اخذ تابعیت به مطالعه مقاله اخذ تابعیت از طریق تولد در کانادا بپردازید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیقتر با کارشناسان مجرب و متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *