ویزای مسافرتی کرواسی

جاذبه های گردشگری کرواسی

جاذبه های گردشگری کرواسی

کشور کرواسی یکی دیگر از کشورهای اروپایی می باشد که هر ساله افراد زیادی برای گردشگری وارد آن می شوند. جاذبه های گردشگری کرواسی بسیار زیبا و چشم نواز است که در ادامه سعی داریم به برخی از این مکان ها اشاره کنیم. اگر شما علاقه مند به دریافت اطلاعات در رابطه با جاذبه های گردشگری در کرواسی هستید با مطالعه این مقاله و سایر مقالات در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات کاملی در این رابطه دست می یابید.

درباره کشور کرواسی

این کشور با نام رسمی جمهوری کرواسی در قاره اروپا (جنوب مرکزی) واقع شده است. کشور کرواسی دارای 56542 کیلومتر مربع مساحت می باشد. کشور کرواسی دارای مرزهای مشترک با کشورهای صربستان، اسلوونی، مجارستان، مونته نگرو و دریای آدریاتیک و بوسنی و هرزگووین می باشد. این کشور به 20 استان تقسیم می شود، که استان های این کشور به 428 بخش تقسیم می شوند که شامل 128 شهر می شوند. شهر زاگرب مهم ترین شهر این کشور بوده که به عنوان پایتخت کرواسی نیز شناخته می شود. طبق آخرین سرشماری انجام شده در سال 2019 میلادی این کشور دارای 4 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت می باشد. زبان رایج و رسمی در این کشور زبان کروات می باشد. بیشتر شهروندان کرواسی پیرو آیین مسیحیت کاتولیک هستند. واحد پول رایج در کشور کرواسی کونا (HRK) می باشد.

بررسی جاذبه های گردشگری کرواسی

در زمان های قدیم کشور کرواسی یه عنوان یکی از رازهای پنهان قاره اروپا محسوب می شد. شهرهای جاودان و طبیعت زیبا و چشم نواز این کشور یادآور جاذبه های مدیترانه ای می باشند. در این کشور شگفتی های تاریخی، فرهنگی و طبیعی زیادی وجود دارد که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد. پیاده روهای شهر در کنار معماری های زیبا و چشم نواز کلیساها گردشگر را یاد دوران قرون وسطا می اندازد. در کنار این موارد باید به سواحل، دریای زیبا و  غذاهای دریایی لذیذ اشاره کرد.

درباره ساحل دالماسی (Dalmatian Coast)

یکی از جاذبه های گردشگری کرواسی ساحل دالماسی می باشد، این ساحل افسانه ای به عنوان یکی از دراماتیک ترین و زیباترین خطوط ساحلی اروپا محسوب می شود. شهرت این ساحل به دلیل مجاورت با ویرانه های رومی، مناظر رومانتیک و معماری قرون وسطایی می باشد. شما می توانید با سفر جاده ای در امتداد این ساحل زیبایی های کشور کرواسی را تماشا کنید. با گذشتن از کنار صخره های شگفت انگیز شهرهایی مانند: زادار و اسپلیت را می بینید. شهر زادار نیز دارای سواحلی خوش منظره می باشد که نظر هر بیننده ای را جلب می کند. در شهر اسپلیت شاهد معماری های بی نظیر و مبهوت کننده ای وجود دارد، مجموعه های تاریخی این شهر به تازگی در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

ساحل برلا (Brela Beach) از جاذبه های گردشگری کرواسی

ساحل برلا (Brela Beach) از جاذبه های گردشگری کرواسی

این ساحل زیبا در ماکارسکا ریویرا جای گرفته است، ساحل برلا به عنوان یکی از زیباترین سواحل کشور کرواسی محسوب می شود. به علت شاخابه های ژرف، آب های زلال و تمیز، تفرجگاه های بادگیر به سبک ویکتورین و مناظر با شکوه این ساحل در سال 1968 م. عنوان قهرمان آدریاتیک دریافت کرد. نماد ساحل برلا صخره کامن می باشد که این صخره در میان آب های فیروزه ای قرار گرفته است.

درباره شهر رووینج (City of Rovinj)

از دیگر جاذبه های گردشگری کرواسی می توان به شهر رووینج اشاره کرد، این شهر یک بندر فعال و کوچک می باشد که در راستای شبه جزیره ایستریا قرار گرفته است. این شهر کوچک به سرعت تبدیل به گردشگاه توریستی شده است و یکی از خوش منظره ترین شهرهای مدیترانه ای محسوب می شود. بیشتر مردم این شهر همچنان به زبان باستانی و بومی ایستریایی به مکالمه می پردازند. در شهر رووینج خانه های بسیار زیبایی وجود دارد که گویی با پاستل نقاشی شده اند.

برخی از نماد های مشهور شهر رووینج عبارتند از:

  • پارک جنگلی زلتنی
  • باسیلیکای سنت اوفمیا

جزیره هوار (Hvar) از جاذبه های گردشگری کرواسی

یکی از سبزترین و پر آفتاب ترین جزیره در بین جزایر کرواسی جزیره هوار می باشد، به جزیره هوار لقب ملکه دالماسی داده شده است. شهر هوار مرکز فرهنگی این جزیره زیبا و چشم نواز می باشد که در سواحل شنی بیشمار آن کافی شاپ ها و رستوران های شیک زیادی وجود دارد. چشم انداز های جزیره هوار شامل زیتون زارهای انبوه، تاکستان های متعدد و مزارع وسیع استخدوس می باشد.

پارک ملی دریاچه پلیتوایس (Plitvice Lakes)

یکی از مشهورترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری در جهان پارک ملی دریاچه پلیتوایس می باشد، در سال 1979 م. نام پارک ملی دریاچه پلیتوایس در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. دریاچه ها در بین شهر زاگرب و شهر ساحلی زادار واقع شده اند. شکوه و زیبایی این پارک ملی به دلیل شانزده دریاچه جای گرفته در آن می باشد، که توسط چند آبشار به یکدیگر متصل می شوند و در اعماق جنگلی جای گرفته اند. مساحت پارک ملی دریاچه پلیتوایس 300 کیلومتر می باشد و زنجیره دریاچه ها بیشتر از 8 کیلومتر است. در این پارک اختلاف ارتفاع فراوانی وجود دارد، کوتاه ترین نقطه در این پارک دارای ارتفاع 380 متر و بلند ترین نقطه آن دارای ارتفاع 1280 متر می باشد. اختلاف بین دریاچه ها 135 متر تخمین زده شده است، بلند ترین آبشار این پارک با نام Veliki Slap 70 متر ارتفاع دارد.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با جاذبه های گردشگری کرواسی بدست آوردید، اگر قصد دارید پس از سفر در این کشور به کشورهای همسایه کرواسی نیز سفر کنید پیشنهاد می شود مقاله ویزای توریستی صربستان و مقاله درباره مجارستان مطالعه کنید. اگر قصد مهاجرت به کشور کرواسی را دارید می توانید طی تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره های رایگان در نظر گرفته شده استفاده کنید و اطلاعات کاملی در این رابطه کسب نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *