مهاجرت

جمعيت پاراگوئه

جمعيت پاراگوئه

مطلع بودن از میزان جمعيت پاراگوئه و آمار مرتبط امری مهم می باشد که متقاضیان قبل از ورود به خاک این کشور باید آن را در نظر داشته باشند. جمهوری پاراگوئه، کشوری در آمریکای جنوبی است. این کشور با آرژانتین در جنوب و جنوب غربی، با برزیل در شرق و شمال شرقی و با بولیوی در شمال غربی هم مرز است. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان درباره کشور پاراگوئه، درباره جمعیت کشور پاراگوئه و تاریخ جمعيت پاراگوئه اطلاعات مفیدی ارائه خواهند داد.

  • شرایط فرهنگی زندگی در پاراگوئه چیست؟
  • روند رشد جمعیت پاراگوئه در طول سالیان اخیر چگونه بوده است؟
  • آیا می توان از نظر فرهنگی تقارنی میان پاراگوئه و ایران یافت؟
  • میانگین سنی جمعیت پاراگوئه جوان است؟

درباره کشور پاراگوئه

به دلیل موقعیت مرکزی آن در آمریکای جنوبی، گاهی از آن به عنوان قلب آمریکای جنوبی یاد می شود. با حدود 7 میلیون نفر جمعیت، پاراگوئه یکی از بنیانگذاران مرکوسور، عضو اصلی سازمان ملل، سازمان کشورهای آمریکایی، جنبش عدم تعهد و گروه لیما است. همچنین، شهر لوکه، در منطقه شهر آسونسیون، محل استقرار کونمبول است. فرهنگ گوارایی بسیار تأثیرگذار است و بیش از 90% مردم علاوه بر زبان اسپانیایی، به زبان های مختلف گوروانیایی نیز صحبت می کنند. پاراگوئه ای ها اقوام بسیار شاد و با آسایش شناخته می شوند و بارها این کشور به دلیل تجربیات مثبت که توسط مردم زندگی و ابراز شده است در صدر جدول شادترین مکان در جهان قرار گرفته است.


پاراگوئه توسط پارلمان پاراگوئه به 2 منطقه جغرافیایی تقسیم می شود. منطقه شرقی (منطقه شرقی منطقه) و منطقه غربی، به طور رسمی به پاراگوئه غربی نامیده می شود و همچنین به نام چاکو معروف است که جزئی از گرن چاکو است. این کشور بین عرض های جغرافیایی 19 درجه و 28 درجه سانتی گراد و طول جغرافیایی 54 درجه و 63° W قرار دارد. این کشور بیشتر از دشت های چمنزار و تپه های چوبی در منطقه شرقی تشکیل شده است. بخش غربی این کشور عمدتاً توسط دشت های باتلاقی پوشیده شده است. آب و هوای کلی کشور پاراگوئه استوایی تا نیمه گرمسیری است. پاراگوئه نیز مانند بیشتر اراضی منطقه فقط دارای دوره های مرطوب و خشک است. وزش باد نقش عمده ای در تأثیرگذاری آب و هوای پاراگوئه دارد. پاراگوئه از 18 بخش و یک پایتخت تشکیل شده است.

درباره آب و هوای پاراگوئه

این کشور دارای آب و هوای معتدل و شبه استوایی است، به طوری که در نواحی شرقی شاهد بارش باران زیاد و در نواحی غربی آب و هوا تقریبا خشک است. در بیشتر فصول آب و هوا در این کشور گرم است که دلیل آن عبور مدار راس الجدی از شمال پاراگوئه است. ماه نوامبر و ماه فوریه گرم ترین ماه های سال در کشور پاراگوئه هستند به طوری که دمای هوا تا 45 درجه سانتی گراد می رسد. از ماه ژوئن تا ماه سپتامبر دمای هوا کاهش یافته و به 20 تا 25 درجه کاهش می یابد. به طوری کلی می توان این گونه گفت که در کشور پاراگوئه روزها آفتابی و شب ها خنک است.

درباره اقتصاد پاراگوئه

این کشور دارای اقتصاد بازاری است که دلیل آن فعالیت عمده بخش های خصوصی در این کشور است که در زمینه صادرات محصولات مصرفی وارداتی به کشورهای همسایه و بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند. بیشتر فعالیت های اقتصادی این کشور در زمینه کشاورزی، دامپروری، بازرگانی و صادرات برق است، مهمترین کشورهایی که محصولات پاراگوئه به آنجا صادر می شود اروگوئه، برزیل، روسیه، آرژانتین، شیلی و آلمان هستند. از میان 7.2 میلیون جمعیت این کشور حدودا 2.7 میلیون نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می دهند. مهمترین محصولات وارداتی به پاراگوئه شامل: لوبیا، پنبه، گوشت، علوفه، تنباکو، محصولات پتروشیمی، تراکتور، ماشین آلات الکترونیکی، تراکتور، قطعات وسایل نقلیه و مواد شیمیایی می شوند. واحد پول رایج و رسمی در کشور پاراگوئه گوارانی پاراگوئه است که با علامت اختصاری PYG شناخته می شود.

میزان جمعيت پاراگوئه در 2024

جمعيت پاراگوئه به طور ناموزون در سراسر کشور توزیع می شود. اکثریت قریب به اتفاق مردم در منطقه شرقی زندگی می کنند، بیشتر در 160 کیلومتری آسونسیان، پایتخت و بزرگترین شهر، که با آرژانتین در جنوب و غرب مرز است. حداقل 2% جمعیت کشور پاراگوئه در منطقه گران چاکو در شمال غرب زندگی می کنند. از نظر قومی، فرهنگی و اجتماعی پاراگوئه یکی از همگن ترین جمعیت در آمریکای جنوبی است. حدود 95% مردم مستیزیو (آمیخته اسپانیایی و گوارانی تبار بومی آمریکا) هستند. حدود 75% از کل جمعيت پاراگوئه نیز به اسپانیایی صحبت میکنند.

گوارانی و اسپانیایی زبانهای رسمی مردم این کشور هستند. برخی جمعیت شناسان ادعا می کنند که درصد کل عمدتاً سفید در قرن گذشته در نتیجه مهاجرت در اروپا رشد کرده است و اکنون تخمین زده می شود سفیدپوستان 20% یا یک پنجم جمعیت کشور را تشکیل می دهند. تقریبا 61% جمعيت پاراگوئه در شهر زندگی میکنند. جمعیت پاراگوئه در سال 2024 با 1.22% رشد نسبت به سال گذشته، 7219638 می باشد.

میزان جمعيت پاراگوئه

منطقه و تراکم جمعيت پاراگوئه

کشور آمریکای جنوبی پاراگوئه کشوری محاصره شده در مرکز قاره است که مرزهای خود را با برزیل، آرژانتین و بولیوی به اشتراک می گذارد. پاراگوئه به دلیل داشتن مساحت بسیار زیاد، کشوری بسیار پرجمعیت است. پاراگوئه مدت هاست که پذیرای مهاجران است، به ویژه پس از فروپاشی جنگ جمعیتی این کشور و گروه های زیادی از ایتالیایی ها، روس ها، ژاپنی ها، آلمانی ها، چینی ها، عرب ها، برزیلی ها و آرژانتینی ها در این کشور حضور دارند. برزیلی ها بزرگترین گروه مهاجر را با 400000 نفر جمعیت در کشور پاراگوئه را تشکیل می دهند، در حالی که 1% از مردم افرو پاراگوئه هستند. در مورد ترکیب قومی کشور هیچگونه اطلاعات رسمی وجود ندارد، زیرا اطلاعات سرشماری در مورد نژاد و قومیت سوال نمی کند.

نرخ رشد جمعيت پاراگوئه بسیار نزدیک به نرخ رشد سالانه در سراسر جهان است که کمی بیش از 1% است. به همین ترتیب، نرخ تولد پاراگوئه تقریباً برابر است با میانگین جهانی در حدود 2.5 کودک که به ازای هر زن متولد می شوند. این نرخ رشد یک رشد پایدار برای منطقه است. از سال 2019 نرخ رشد سالانه پاراگوئه 1.23% است. میزان پایدار رشد در پاراگوئه همیشه چنین نبوده است. نرخ تغییرات به مدت چند دهه به آرامی در حال نزول بوده و انتظار می رود این روند ادامه یابد. پیش بینی های فعلی معتقد است که این نرخ تا سال 2030 زیر 1% سقوط خواهد کرد و تا سال 2050 نیز به زیر 0.5% کاهش خواهد یافت.

تاریخ جمعيت پاراگوئه

پاراگوئه حداقل هزار سال قبل از تسخیر اسپانیایی ها قبل از قرن شانزدهم توسط مردم بومی گوارانی شاهد سکونت بوده است. این کشور پس از دستیابی به استقلال توسط بسیاری از دیکتاتورها اداره می شد و بین سال های 1864 تا 1870 پاراگوئه 60% الی 70% از جمعیت خود را در جنگ و بیماری از دست داد. بیشتر جمعیت امروز در منطقه جنوب شرقی کشور متمرکز شده است که بزرگترین شهر و پایتخت آن، Asunción است و در حدود یک سوم از کل جمعيت پاراگوئه در آن زندگی می کند.

پاراگوئه هیچ مذهب رسمی ندارد و دارای آزادی مذهبی است، اما به نظر نمی رسد که بسیاری از مردم از این مزیت استفاده کرده اند زیرا در این کشور تنوع مذهبی زیادی وجود ندارد. 88% از مردم كاتولیك هستند و 8% دیگر نیز پروتستان هستند و جمعاً 96% از جمعیت را مسیحیان، تشكیل می دهند. علاوه بر پاراگوئه، متقاضیان می توانند برای مطلع شدن از شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف آمریکای جنوبی مانند شرایط مهاجرت به برزیل و یا شرایط و بررسی راه های مهاجرت به آرژانتین با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *