مهاجرت به کشور لوکزامبورگ

جمعیت لوکزامبورگ

جمعیت لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری زیبا در اروپا است که ثروتمندنشین است و بسیاری از آمریکایی ها و کانادایی ها طی سال های اخیر علاقه مند به سرمایه گذاری در آن بوده اند. جمعیت لوکزامبورگ و شرایط اقتصادی آن، نظام تحصیلی و غیره از مواردی هستند که افراد پیش از اینکه این کشور را انتخاب کنند باید اطلاعاتی راجع به آن داشته باشند. به همین دلیل تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو به ارائه مطالبی راجع به کشور لوکزامبورگ به لحاظ موقعیت جغرافیایی، شرایط اقتصادی در سال 2022 و غیره پرداخته است.

  • شرایط زندگی در لوکزامبورگ چگونه است؟
  • از نظر قومی چه کسانی بیشترین فراوانی را در این کشور دارند؟
  • متوسط درآمد در لوکزامبورگ چقدر است؟
  • باورهای مذهبی مردم این کشور چگونه است؟
  • شرایط آموزش در لوکزامبورگ چگونه است؟

آشنایی با جغرافیا و جمعیت لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری زیبا در اروپا است که با هیچ دریایی ارتباط ندارد و اطراف آن تماما خشکی است؛ یعنی در غرب و شمال آن کشور بلژیک است و آلمان در شرق و فرانسه در جنوب آن واقع گردیده است. فرهنگ، مردم و زبان هایی که در لوکزامبورگ به آن ها صحبت می شود تاثیر زیادی از همسایه های خود گرفته است یعنی ترکیبی از فرهنگ فرانسوی و آلمانی است و زبان های رسمی آن زبان های لوکزامبورگی، فرانسوی و آلمانی می باشد.

از آن جایی که لوکزامبورگ در نتیجه جنگ جهانی دوم توسط آلمان ها گرفته شد، از آن به بعد تلاش ویژه ای در برقراری روابط حسنه بین دو کشور آلمان و فرانسه داشته است که نتیجه آن تشکیل اتحادیه اروپا بود. لوکزامبورگ با تنها 2586 کیلومتر مربع یکی از کوچک ترین کشورهای دنیا است که تنها حدود 700000 نفر جمعیت دارد یعنی یکی از کم جمعیت ترین کشورهای اروپایی نیز می باشد. لوکزامبورگ همچنین دین رسمی ندارد و ادیان متعددی توسط دولت آن حمایت می شوند به همین دلیل است که ملل مختلف در خاک آن در آرامش و صلح زندگی می کنند. در نمودار پایین درصد حضور اقوام و ملل مختلف در لوکزامبورگ نشان داده شده است:

درصد حضور ملل و اقوام مختلف در کشور لوکزامبورگ

شرایط اقتصادی جمعیت لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ یکی از توسعه یافته ترین کشورهای دنیا است که اقتصاد فوق العاده قدرتمند و پویایی دارد به همین دلیل است ثروتمندان آمریکایی و کانادایی همواره در پی سرمایه گذاری در خاک لوکزامبورگ بوده اند. همین مسئله یعنی جذب سرمایه های خارجی سبب شده شرایط بازار کار این کشور خوب باشد؛ برای توضیح دقیق تر در جدول ذیل آمار بیکاری در لوکزامبورگ در 2 سال 2022 و 2021 بررسی شده است:

سال درصد بیکاری در لوکزامبورگ
2021 5.42
2022 5.46

متوسط درآمد ماهیانه جمعیت لوکزامبورگ در سال 2022

درآمد ماهیانه در هر کشوری در مشاغل مختلف متفاوت است البته لوکزامبورگ جزو کشورهایی است که متوسط درآمد مردمش بالاست؛ در واقع طی سال 2022 متوسط درآمد ماهاینه جمعیت لوکزامبورگ 5857€ (یورو) و متوسط درآمد سالیانه 70284€ (یورو) می باشد که بالاترین سطح درآمد رد کل اتحادیه اروپا به شمار می رود. لازم به ذکر است افرادی که در بخش های مالی و تجاری مشغول به کار هستند به علاوه کارکنان بخش تولید برق، متخصصین علوم پزشکی و متخصصین حوزه های فنی-مهندسی، معلمین و متخصصین IT طی سال 2022 در لوکزامبورگ بیشترین درآمد را کسب می کنند.

اخذ ویزای کار لوکزامبورگ

به دلیل وجود اقتصاد قدرتمند خیلی از افراد این کشور را مقصد ایده آلی برای زندگی می دانند منتهی باید توجه کرد که این کشور وسعت کمی دارد و در نتیجه بر خلاف برخی کشورهای دیگر مهاجرپذیر نیست. به عبارت دیگر بر خلاف شرایط اخذ ویزای کاری کانادا و کشورهای دیگری مثل استرالیا، نیوزلند و اتریش، لوکزامبورگ سیستم امتیازبندی خاصی ندارد تا افراد بدانند اگر تعداد امتیاز خاصی را با توجه به مدرک زبان، مدرک تحصیلی، سال های سابقه کاری و غیره کسب نمایند می توانند ویزای کاری آن را اخذ کنند. اخذ ویزای کاری لوکزامبورگ برخلاف کشورهای یاد شده تنها دو راه دارد: یا تحصیل در این کشور و پیدا کردن کار پس از فارغ التحصیلی یا اخذ پیشنهاد شغلی از ابتدای امر از یک کارفرمای لوکزامبورگی که با توجه به قوانین اتحادیه اروپا کار ساده ای نیست.

تحصیل جمعیت لوکزامبورگ

نظام تحصیلی لوکزامبورگ برخلاف تحصیل در فرانسه، نروژ، اتریش و آلمان برای خارجی ها رایگان نیست اما خود لوکزامبورگی ها تا آخر دوره متوسطه لازم نیست برای تحصیل در مدارس دولتی هزینه ای پرداخت کنند. میزان شهریه پرداختی دانشگاه های لوکزامبورگ نیز بستگی دارد که فرد چه رشته ای را انتخاب کرده و در چه مقطعی (لیسانس، فوق لیسانس یا دکتری) تحصیل می کند اما به طور متوسط سالیانه 400€ تا 800€ (یورو) می باشد. البته شهریه رشته های مدیریتی در لوکزامبورگ طی سال تحصیلی 2021-2022 بسیار بالاتر است و سالیانه 4000€ تا 5000€ (یورو) می باشد. رشته های مرتبط با تجارت نیز اگرچه بازار کار بسیار خوبی در لوکزامبورگ دارند و به خارجی ها راحت تر پذیرش می دهند اما شهریه آن ها خیلی سنگین است و سالیانه حدود 17000€ (یورو) می باشد.

تحصیل جمعیت لوکزامبورگ

دانشگاه های برتر لوکزامبورگ

در لوکزامبورگ دانشگاه های فوق العاده ایده آلی با سطح علمی بالا وجود دارد که غالب آن ها رنکینگ جهانی خوبی نیز دارند و چه کالج های لوکزامبورگ چه دانشگاه های آن در رشته های مختلف مهندسی، پزشکی، تجارت، مدیریتی و غیره دوره های تحصیلی مختلفی ارائه می دهند. هرچند باید توجه داشت تعداد این موسسات آموزشی به دلیل وسعت کم لوکزامبورگ زیاد نیست و معروف ترین آن ها دانشگاه لوکزامبورگ است که رنکینگ آن در سال 2022 به شرح ذیل است:

نام دانشگاه Times Higher Education Ranking Shanghai Jiao Tong University Ranking U.S. News & World Report Ranking
University of Luxembourg 201 701 618

درصد تورم لوکزامبورگ

درصد تورم در لوکزامبورگ طی سال های اخیر همواره رقم معقولی بوده است منتهی پیش از توضیحات بیشتر لازم است ذکر گردد که تورم اگر بالا باشد یعنی قیمت ها مدام بالا می رود و مردم امنیت اقتصادی ندارند اما تورم 0% نیز به معنی رکود اقتصادی است. در سال 2022 میزان تورم در لوکزامبورگ 1.74% بوده در حالی که تورم در سال 2021 به میزان 1.73%، در سال 2020 به میزان 2.02% و در 2019، 2.11% بوده است.

هزینه زندگی جمعیت لوکزامبورگ

زندگی در لوکزامبورگ حدود157% از ایران گران تر است یعنی این کشور در کنار سوئیس، برمودا و استرالیا در گروه گران قیمت ترین کشورهای دنیا قرار می گیرد. برای محاسبه راحت تر و دقیق تر در جدول ذیل قیمت برخی اقلام طی سال 2022 در لوکزامبورگ بیان شده اند:

اقلام قیمت (یورو)
یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت 17.00€
یک وعده غذایی در شعب مک دونالد 9.00€
یک بطری آب معدنی 2.61€
یک بطری یک لیتری شیر 5.20€
قالب 500 گرمی نان 2.32€
یک کیلوگرم برنج سفید 0.66€
یک شانه 12 تایی تخم مرغ 3.67€
یک کیلوگرم فیله مرغ 4.76€
بلیت یک طرفه وسایل حمل و نقل عمومی 2.00€
بلیت ماهیانه وسایل حمل و نقل عمومی 25.00€
خدمات ماهیانه آب، برق و غیره برای یک آپارتمان 85 متری 233.87€
یک صندلی سینما 10.35€
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه 1551.72€
اجاره ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه 2860.87€

باید توجه داشت که اگرچه لوکزامبورگ به لحاظ رفاهی یکی از بهترین کشورهای دنیا در سال 2022 است اما هزینه تحصیل و زندگی در آن فوق العاده بالاست خصوصا با توجه به این موضوع که دانشجویان اجازه کار تمام وقت ندارند. در مقاله بالا که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شد اطلاعاتی راجع به شرایط اقتصادی و درصد تورم لوکزامبورگ، درصد بیکاری در سال 2022، هزینه زندگی در لوکزامبورگ در سال 2022 و غیره ارائه شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *