مهاجرت کاری استرالیا

حقوق ماهیانه کار در استرالیا

حقوق ماهیانه کار در استرالیا

حقوق ماهیانه کار در استرالیا یکی از مسائل مورد توجه متقاضیانی است که قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارند. استرالیا کشوری توسعه یافته در نیم کره جنوبی است که دارای جمعیتی بالغ بر 25 میلیون نفر می باشد. زبان رایج در این کشور انگلیسی است و به همین دلیل مورد توجه بسیاری از متقاضیان برای مهاجرت و اقامت می باشد. شرایط کار در استرالیا برای متقاضیان ایرانی با سایر متقاضیان که قصد مهاجرت به این کشور را دارند یکسان است. با توجه به افزایش درخواست متقاضیان برای مهاجرت به کشور استرالیا کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار تصمیم به بررسی شرایط کار و حقوق ماهیانه کار در استرالیا دارند، امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در رابطه با شرایط کار در استرالیا کسب کنید.

شرایط کار و حقوق ماهیانه کار در استرالیا

دولت کشور استرالیا هر ساله لیستی از مشاغل مورد نظر در این کشور را منتشر می کند، متقاضیان خارجی و بین المللی که دارای تحصیلات آکادمیک و یا تخصص و مهارت در این زمینه های شغلی باشند شانس بیشتری برای ورود به بازار کار کشور استرالیا دارند. برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور استرالیا عبارتند از جراح قلب و عروق، دندان پزشک، روان شناس، متخصص گوارش، متخصص مغز و اعصاب، آنالیزگر سیستم ها، لوله کش خدمات تهویه و مکانیکی، مدیر شبکه، مدیر سیستم، مهندس الکترونیک، مهندس تولید، مهندس سازه، مهندس صنایع، مهندس مواد، حسابدار، مدیر فروش و بازاریابی، کارشناس منابع انسانی، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیر پروژه و غیره. برای کاریابی در کشور استرالیا افراد می توانند از طریق وب سایت های کاریابی، موسسات کاریابی معتبر و آگهی شغلی منتشر شده اقدام کنند.

لازم به ذکر است سیستم گزینش متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند بر مبنا امتیاز بندی است، متقاضیانی که موفق شوند حداقل امتیاز در نظر گرفته شده را دریافت کنند می توانند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار استرالیا انجام دهند. امتیازات بر اساس معیارهایی مانند: دعوت نامه شغلی دریافت شده، سن، مدرک تحصیلی، تسلط به زبان، متاهل یا مجرد بودن و سوابق کاری است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سیستم امتیاز بندی در کشور استرالیا پیشنهاد می شود متقاضیان به مطالعه مقاله سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا بپردازند.

شرایط کار و حقوق ماهیانه کار در استرالیا

بررسی حقوق ماهیانه کار در استرالیا

در رابطه با حقوق و دستمزد ماهانه در کشور استرالیا باید گفت میزان حقوق و درآمد بسته به شغل و تخصص فرد متفاوت است، هر چه میزان سوابق کاری و مهارت فرد بیشتر باشد حقوق و دستمزد ماهانه افزایش می یابد. فردی که در کشور استرالیا مشغول به کار است به طور میانگین سالانه 91600AUD (دلار استرالیا) حقوق دریافت می کند. پایین ترین میانگین حقوق در کشور استرالیا 12400AUD (دلار استرالیا) و بالاترین میانگین حقوق در این کشور 40500AUD (دلار استرالیا) است. در ادامه به میزان حقوق و دستمزد در برخی از مشاغل کشور استرالیا اشاره می کنیم.

معرفی شغل حقوق و دستمزد ماهانه به دلار استرالیا
معمار سیستم های IT 139690
مدیریت مهندسی 132350
مدیر فناوری اطلاعات IT 125660
معمار امنیت فناوری اطلاعات 124190
مدیر تحلیل گر 118820
مهندس ابر 111590
مدیر ساخت و ساز 111390
مدیر بهزیستی 110520
پزشک 103400
دانشمند داده 99510

افرادی که از رشته های تحصیلی فنی و مهندسی فارغ التحصیل شده اند و قصد ورود به بازار کار کشور استرالیا را دارند برای اطلاع از میزان حقوق و درآمد مهندسان در این کشور می توانند به مقاله در آمد مهندسان در استرالیا رجوع کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار استرالیا

متقاضیانی که در سیستم امتیاز بندی موفق به اخذ حداقل 65 امتیاز شوند می توانند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار استرالیا انجام دهند. ویزای کار در کشور استرالیا در انواع مختلف (به صورت دائم و موقت) و با توجه به شرایط فرد صادر می شود. متقاضیان باید برای ارائه درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای کار استرالیا به سفارتخانه یا کنسولگری کشور استرالیا مراجعه کنند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار استرالیا عبارتند از:

 • تکمیل فرم مربوطه
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن
 • پاسپورت معتبر و مدت دار
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک شناسایی
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی
 • رزومه و سوابق کاری
 • نتیجه اخذ شده در سیستم امتیاز بندی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • بیمه مسافرتی
 • ارائه رزرو از بلیط رفت و برگشت به کشور استرالیا
 • متقاضیانی که قصد مهاجرت همراه با اعضاء خانواده خود را دارند باید فرم مربوطه را تکمیل کرده و مدارک شناسایی و پاسپورت اعضاء و سند ازدواج را ارائه دهند

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص شرایط کار و حقوق ماهیانه کار در استرالیا کسب کردید، متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و کاملتر در رابطه با شرایط کار در کشور استرالیا و یا سایر کشورهایی که دارای بازار کار مناسب برای متقاضیان ایرانی هستند با کارشناسان و وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *