مهاجرت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

خودحمایتی لوکزامبورگ

خودحمایتی لوکزامبورگ

خودحمایتی لوکزامبورگ برنامه ای قانونی و مورد تایید دولت این کشور برای اخذ اقامت اروپایی محسوب نمی شود و باید پیش از اقدام بررسی گردد. طبق قوانین مهاجرتی کشور لوکزامبورگ فقط افرادی می توانند سریعا به اقامت لوکزامبورگ دست یایند که در جهت رشد اقتصاد این کشور کمک کنند و یکی از بهترین روش ها برای این امر نیز از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لوکزامبورگ 2021 می باشد. موضوعی که ما نه تنها در این مقاله به دنبال تشریح جزئیات کامل آن هستیم بلکه همچنین کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز آماده اراده مشاوره در این موضوع خاص هستند.

سرمایه گذاری یا خودحمایتی لوکزامبورگ؟

اصولا اخذ اقامت لوکزامبورگ فقط و فقط از طریق سرمایه گذاری و آنهم سرمایه گذاری فعالانه در عرصه های اقتصادی این کشور ممکن است. از همین رو نیز لوکزامبورگ برنامه ای به عنوان برنامه خودحمایتی لوکزامبورگ جهت اعطای اقامت ندارد. علاوه بر این خرید ملک در لوکزامبورگ و یا خرید اوراق قرضه دولتی از این کشور نیز منجر به اخذ اقامت لوکزامبورگ نمی گردد. بنابراین تنها روش ممکن برای اخذ سریع اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری (ثبت شرکت) در لوکزامبورگ 2021 می باشد که با مشوق ها و حمایت های دولتی نیز همراه است.

جایگزین های خودحمایتی لوکزامبورگ

اصولا لوکزامبورگ نه فقط به عنوان یک کشور بلکه جزء بهترین جاها برای زندگی کردن است. این کشور کوچک نقش مرکز مالی اروپا را داشته و از ثروتمندترین و مرفه ترین کشورهای اروپایی نیز به شمار می رود. علاوه بر این چند زبانی بودن نیز از مزایای زندگی و اقامت در لوکزامبورگ می باشد. به این موارد سطح استاندارد بالای زندگی را نیز باید اضافه کرد. همه این موارد باعث شده تا مهاجرت به لوکزامبورگ مورد توجه اغلب سرمایه گذاران قرار گیرد. در این بین دولت لوکزامبورگ نیز با معرفی برنامه سرمایه گذار مهاجر از اواخر سال 2017 تلاش کرده تا سرمایه گذاران زیادی را از سراسر جهان جذب کند. پروسه اقامت لوکزامبورگ تحت این برنامه بدین قرار است:

پروسه اقامت لوکزامبورگ

اما شرایط سرمایه گذاری و نیز روش های این نوع سرمایه گذاری در لوکزامبورگ متنوع بوده و شامل ثبت شرکت، خرید شرکت، پس انداز در موسسات یا شرکت های مالی و نیز سرمایه گذاری در یک ساختار مدیریتی در این کشور می باشد. از نکات مهم درباب سرمایه گذاری در لوکزامبورگ نیز این است که سرمایه گذاری انجام شده در این کشور حتما و حتما بایستی به مدت حداقل 5 سال حفظ شود و در طول این مدت سرمایه گذاران حق برداشت این سرمایه را ندارد. در جدول زیر می توان با حداقل های سرمایه گذاری در روش های چهارگانه فوق آشنا شد:

روش های سرمایه گذاری حداقل سرمایه مورد نیاز به یورو
خرید شرکت موجود همراه با دفتر ثبت شده در لوکزامبورگ 500000€
ثبت شرکت در لوکزامبورگ 500000€
سرمایه گذاری در یک نهاد یا شرکت مدیریتی در لوکزامبورگ 3000000€
سرمایه گذاری در موسسات یا شرکت های لوکزامبورگی 20000000€

فرآیند درخواست اقامت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

کل فرآیند سرمایه گذاری و اخذ اقامت لوکزامبورگ مجموعا 4 ماه طول می کشد. مرحله اول شامل جمع آوری مدارک و تحویل پرونده درخواست به اداره مهاجرت می باشد. سرمایه گذاران می بایست تاییدیه خود را از وزارت اقتصاد یا وزارت مالیه لوکزامبورگ دریافت کنند. این مرحله ماه اول درخواست را شامل می شود. در مرحله دوم اداره مذکور درخواست را ارزیابی و پاسخ را در عرض 3 ماه به متقاضی منعکس می کند. در صورت تایید نهایی، متقاضی تاییدیه خود را دریافت خواهد کرد. در مرحله چهارم و پس از ورود به لوکزامبورگ، متقاضی بایستی در طی 3 روز از زمان ورودش ثبت نام کرده، تحت معاینه پزشکی قرار گرفته و بعدا برای درخواست مجوز اقامت لوکزامبورگ اقدام نماید.

جایگزین های خودحمایتی لوکزامبورگ

شرایط و مدارک دریافت ویزای سرمایه گذار لوکزامبورگ

همانند هر کشور اروپایی دیگر، لوکزامبورگ نیز با اعطای ویزای نوع D به استقبال سرمایه گذاران بین المللی می رود. این ویزا نوعی ویزای بلند مدت بوده و امکان اقامت 90 روزه در طی دوره 180 روزه پس از صدور ویزا را برای دارندگان آن فراهم می کند. دارندگان این ویزا پس از ورود به لوکزامبورگ بایستی اولا نسبت به ثبت ورود خود اقدام کرده و ثانیا برای دریافت مجوز اقامت موقت (TRP) خود تلاش کنند. با این توضیح به مدارک لازم جهت اخذ این ویزای لوکزامبورگ 2021 می پردازیم:

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذار لوکزامبورگ
فرم درخواست تکمیل شده به زبان انگلیسی و امضاء شده توسط متقاضی
پاسپورت با اعتبار حداقل سه ماهه و نیز دارای 2 صفحه خالی
بلیط برگشت رزرو شده
دو قطعه عکس پاسپورتی مطابق استاندارد ICAO
کاور لتر توضیح دهنده ماهیت و هدف از سفر به همراه توجیه مربوطه
بیمه سلامت با پوشش حداقلی 30000€ (یورو)
گواهی عدم سوء سابقه
گواهی اثبات تمکن مالی مناسب
رسید پرداخت هزینه ویزای لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ نیز گزینه مناسب برای افرادی است که در فکر مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه هستند. پس در صورت تمایل به اخذ اطلاعات راجع به شرایط پذیرش و نحوه اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ 2021 با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

سوالاتی پیرامون خودحمایتی لوکزامبورگ

از اهم این سوالات راجع به موضوع خودحمایتی لوکزامبورگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • آیا خودحمایتی لوکزامبورگ منجر به اخذ اقامت این کشور می گردد؟ خیر، چراکه اصولا اخذ اقامت لوکزامبورگ فقط و فقط از طریق سرمایه گذاری و آنهم سرمایه گذاری فعالانه در عرصه های اقتصادی این کشور ممکن است. از همین رو نیز لوکزامبورگ برنامه ای به عنوان برنامه خودحمایتی لوکزامبورگ جهت اعطای اقامت ندارد.
  • برنامه جایگزین خودحمایتی لوکزامبورگ چیست؟ سرمایه گذاری (ثبت یا خرید شرکت) بهترین برنامه جایگزین برای خودحمایتی لوکزامبورگ است.
  • پس از چند سال از سرمایه گذاری می توان برای اخذ اقامت دائم لوکزامبورگ اقدام نمود؟ بعد از اقامت حدود 5 سال می توان برای اخذ PR لوکزامبورگ اقدام نمود.
  • حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت لوکزامبورگ چقدر می باشد؟ حداقل برای انجام سرمایه گذاری در لوکزامبورگ در حدود €500000 (یورو) می باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *