ویزای کاری

درآمد در بلژیک

درآمد در بلژیک

درآمد در بلژیک توسط نهادهای مختلف قانونی در این کشور مورد بررسی قرار می گیرند و این مسئله یک اطمینان خاطر برای کارگران است. مهاجرت کاری یکی از راه های رایج برای مهاجرت به این کشور است که دارای قوانین و شرایطی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. کشور بلژیک یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپا می باشد که دارای اقتصاد رو به رشدی است. کیفیت زندگی شهروندان در این کشور در سطح بالایی قرار دارد، به همین دلیل مهاجرت و اقامت در کشور بلژیک مورد توجه متقاضیانی می باشد که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله تصمیم دارند به بررسی درآمد در بلژیک بپردازند و اطلاعات مفیدی در این خصوص در اختیار هموطنان قرار دهند.

 • شرایط کار در کشور بلژیک چگونه است؟
 • آیا می توان با دستمزد خود در بلژیک، مخارج زندگی را تامین کرد؟
 • شرایط دریافت درآمد بالا در کشور بلژیک چگونه است؟
 • بالاترین درآمد در بلژیک مربوط به چه مشاغلی است؟

شرایط درآمد در بلژیک

در حال حاضر نرخ بیکاری در کشور بلژیک 5.5% اعلام شده است که نشان می دهد بازار کار در این کشور در شرایط خوبی قرار دارد. در مقایسه با کشور آلمان و کشور هلند نرخ بیکاری در کشور بلژیک بالا بوده ولی در مقایسه با کشور فرانسه نرخ بیکاری در بلژیک پایین است. طبق قوانین کار در کشور بلژیک ساعت کار در این کشور در طول هر هفته 40 ساعت است، لازم به ذکر است نرخ مالیات در کشور بلژیک بالا است البته دولت کشور بلژیک تلاش می کند در زمان بیماری خدمات درمانی مناسب و در زمان بیکاری درآمد مناسب در اختیار شهروندان قرار دهد تا شرایط متعادل شود. متقاضیان خارجی و بین المللی برای مهاجرت کاری به کشور بلژیک به دعوت نامه شغلی یا قرار داد کاری نیاز دارند.


متقاضیان می توانند شغل مورد نظر خود را در کشور بلژیک از طریق وب سایت ها و موسسات کاریابی معتبر و آگهی های شغلی پیدا کنند. همچنین دولت کشور بلژیک هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز در این کشور منتشر می کند، افرادی که در مشاغل معرفی شده دارای تخصص و مهارت و مدرک تحصیلی باشند شانس زیادی برای یافتن کار در بلژیک دارند. برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور بلژیک عبارتند از بانکداری، توریست و گردشگری، رسانه، خدمات، موارد قانونی و قضایی، شیشه سازی، فنی و مهندسی، پارچه بافی، قطعات خودرو تکنولوژی، داروساز و غیره.

شرایط درآمد در بلژیک

درآمد در برترین مشاغل کشور بلژیک

حقوق و دستمزد ماهیانه بلژیک در مشاغل و حرفه های مختلف متفاوت است، میانگین درآمد در بلژیک 3200€ (یورو) است. با نگاهی کلی به درآمد در بلژیک می توان گفت، میزان درآمد در مقایسه با هزینه های زندگی در کشور بلژیک رقم بالایی می باشد و معمولا شهروندان بخش زیادی از درآمد ماهیانه خود را پس انداز می کنند. متوسط هزینه زندگی برای هر فرد در کشور بلژیک ماهانه بین 600€ تا 800€ (یورو) است که این میزان با توجه به موقعیت و سبک زندگی فرد متغیر می باشد. برای بررسی دقیق هزینه های زندگی در کشور بلژیک می توانید به مقاله هزینه زندگی در بلژیک رجوع کنید. در ادامه به درآمد در برخی از مشاغل در کشور بلژیک اشاره می کنیم.

معرفی شغلدستمزد ماهانه به یورو
جراح قلب و عروق23500€
جراح کودکان21800€
متخصص بیهوشی19200€
مداخله گر18100€
پزشک زنان و زایمان15200€
پزشک فیزیولوژی15500€
متخصص اطفال14400€
مدیر عامل13500€
مدیر بانک12800€
مدیر برنامه9930€
آسیب شناس گفتار و زبان9840€
مدیر عملیاتی9730€
استاد اقتصاد9550€
مدیر منطقه ای9410€
مشاور عمومی9350€
رئیس دانشکده9130€
مدیر روابط مالی8050€

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار بلژیک

متقاضیان خارجی باید علاوه بر دعوت نامه شغلی/ قرار داد کاری، ویزای کار کشور بلژیک را دریافت کنند. به طور کلی ویزای کار کشور بلژیک به 3 دسته 1. همچنین ویزای نوع At 2. ویزای نوع B، 3. ویزای نوع C تقسیم می شود که هر ویزا با توجه به شرایط متقاضی صادر خواهد شد. جهت اخذ ویزای کشور بلژیک متقاضی باید به سفارتخانه یا کنسولگری کشور بلژیک مراجعه کند و درخواست خود را اعلام کند. همچنین متقاضی می تواند با دریافت ویزای همراهان، با همراه با همسر و فرزندان خود (با سن کمتر از 18 سال) در کشور بلژیک اقامت داشته باشد.

پس از گذشت 5 سال از شروع کار در کشور بلژیک، پرداخت مالیات تعیین شده و رعایت قوانین متقاضی می تواند اقامت دائم کشور بلژیک را کسب کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اقامت در این کشور می توانید به مطالعه مقاله اقامت بلژیک بپردازید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار کشور بلژیک عبارتند از:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پاسپورت معتبر و مدت دار
 • مدارک شناسایی
 • عکس پاسپورتی
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • مدرک تحصیلی
 • رزومه و سوابق کاری
 • مدرک معتبر زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • رزرو از بلیط رفت و برگشت به کشور بلژیک
 • مشخص شدن محل اقامت در کشور بلژیک

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص درآمد در بلژیک کسب کردید و تلاش بر این است برای رسیدن به این کشور بتوانید تمام کمک های لازم را از ما کسب نمایید. به همین جهت متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط کار در کشورهای مطرح جهان با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از طریق تلفن مشاوره در تماس باشند.

پرسش های کلیدی درباره درآمد در بلژیک

برای این که فرد زندگی با کیفیتی در بلژیک داشته باشد، باید شغل بهتری برای خود پیدا کند. متوسط درآمدی که فرد در این کشور به دست می آورد، با هزینه های زندگی در آن همخوانی دارد. در نتیجه نمی توان انتظار داشت که افراد، نگرانی زیادی در رابطه هزینه های زندگی خود در این کشور داشته باشد. حتی بسیاری از دانشجویان خارجی نیز می توانند با اشتغال در بلژیک، هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. در چنین شرایطی می توان گفت که بلژیک نیز یکی دیگر از کشورهای استاندارد اروپایی برای زندگی است. بسیاری از افراد می توانند با زندگی در چنین کشوری، اعتبار بسیاری به دست آورده و از طرف دیگر، درآمد خوب داشته باشند. برخی از مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

 • متوسط درآمد در بلژیک چقدر است؟ به طور تقریبی می توان گفت که برای یک نیروی کار در این کشور، 3200€ (یورو) در ماه درآمد کسب می کند.
 • بالاترین سطح درآمدی در بلژیک در اختیار چه افرادی است؟ همه مدیران عالی و ارشد شرکت ها درآمد عالی در این کشور دارند. جراحان و پزشکان متخصص نیز درآمد بالایی در این کشور به دست می آورند.
 • متوسط درآمد برای یک دانشجو در این کشور چقدر است؟ می توان این سطح درآمد را در حدود 900€ (یورو) در ماه دانست.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *