مهاجرت به کشور هند

درباره هند

درباره هند

اخیرا، خصوصا در سال 2021 افراد زیادی کشور هند را برای مهاجرت انتخاب می نمایند که بهتر است در ابتدا درباره هند اطلاعات به دست آورند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارد اطلاعات کلی را درباره هند و در تمامی زمینه ها در اختیار شما عزیزان قرار دهد. کشور پهناور هند در جنوب قاره آسیا واقع شده است. مساحت این کشور پهناور تقریبا 3402873 کیلومتر مربع می باشد و این کشور در رتبه هفتم در میان کشورهای پهناور قرار گرفته است. شهروندان این کشور به زبان های هندی و زبان انگلیسی به مکالمه با یکدیگر می پردازند. شهر دهلی به عنوان پایتخت کشور هند شناخته می شود. در این کشور مذاهب گوناگونی مثل هندوئیسم، اسلام و بودایی وجود دارد و شهروندان این کشور پیرو این مذاهب می باشند. پول رایج در این کشور روپیه می باشد.

 • تاریخچه کشور هند چیست؟
 • شرایط اقتصادی کشور هند چگونه است؟

درباره طرق مهاجرت به کشور هند در 2021

برای مهاجرت به کشور هند در سال 2021 همانطور که باید درباره هند بدانیم، باید از روش های مهاجرت به این کشور نیز آگاه باشیم. این روش ها مطمئن و قانونی می باشد. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم:

 • مهاجرت به کشور هند از طریق کار
 • مهاجرت به کشور هند از طریق تحصیل
 • مهاجرت به کشور هند از طریق تولد فرزند
 • اخذ اقامت از هند از طریق ازدواج
 • مهاجرت به کشور هند از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

اوضاع اقتصادی کشور هند

در سال های اخیر اقتصاد این کشور پیشرفت های چشمگیری داشته است به طوری که یکی از 4 اقتصاد بزرگ در دنیا محسوب می شود. نرخ تورم در هند در نمودار ذیل نشان داده شده است:

نرخ تورم در هند

در طی 3 سال گذشته اقتصاد این کشور 8% پیشرفت داشته است. طبق تحقیقیات این کشور تا سال 2022 رشد اقتصادی 10% را تجربه خواهد کرد ولی همچنان در این کشور افراد زیادی در فقر زندگی خود را سپری می کنند. جمعیت این کشور حقیقتا بسیار زیاد می باشد از اینرو علیرغم توسعه چشمگیر هند، هنوز هم امکانات موجود، جوابگوی کثرت جمعیت این کشور نمی باشد.

کشاورزی در هندوستان

درباره هند و کشاورزی این کشور باید بگوییم که تولیدات کشاورزی هند در رتبه دوم و بعد از کشور چین قرار گرفته است. این کشور بزرگترین تولید کننده چای در جهان می باشد و حدود 820 میلیون تن چای تولید می نماید. در این عرصه چهارمین کشور صادر کننده می باشد. یک محصول دیگر قابل کشت در این کشور برنج می باشد، هند بعد از کشور چین و به عنوان دومین تولید کننده برنج محسوب می شود. محصولات دیگری که در این کشور تولید می شود شامل موز، کنف، ارزن، بادام زمینی، ذرت، شاهدانه و نیشکر می باشد.

درباره فرهنگ مردم در هند

نژاد مردم کشور هند شامل هندو آریایی 72%، دراویدی 25%، نژاد زرد 3% می شود. هر یک از این نژادها بر اساس شرایط مکانی، فرهنگی و شرایط دینی تقسیم می شوند. در این کشور حدودا 61% مردم با سواد می باشند که از این میزان 73% مردان و 47% زنان تشکیل می دهند. غذاهای این کشور به ذائقه افرادی نزدیک است که عاشق فلفل و غذاهای پر ادویه می باشند. در این کشور رستوران های متعددی نیز تاسیس شده است. طبق رسوم این کشور مردم با دست غذا می خورند. یکی از مشخصات غذاهای این کشور تند بودن آن می باشد.

درباره آب و هوای هند

درباره هند و آب و هوای این کشور باید بگوییم در این کشور پهناور آب و هوای متنوعی وجود دارد. از آب و هوای سرد تا آب و هوای گرم و خشک و معتدل این کشو را فرا گرفته است. از ماه دسامبر تا فوریه آب و هوا سرد و خشک می باشد. در ماه مارس تا ماه مه مردم آب و هوای گرم و خشک را تجربه می کنند. از ماه ژوئن تا سپتامبر در این کشور باران باریده و در آخر در ماه اکتبر و نوامبر آب و هوا معتدل می باشد. در این کشور در سال حدودا بین 1000 تا 1500 میلی متر باران می بارد. در سواحل این کشور میزارن باران به 2500 میلی متر نیز می رسد.

درباره آب و هوای هند

علم و دانش در هندوستان

سیستم شماره گذاری و تعریف عدد صفر در کشور هند برای اولین بار اختراع شده است. در سال 1987 زبان سانسکریت به عنوان مادر زبان های اروپایی شناخته می شد. زبان سانسکریت به عنوان بهترین زبان برای برنامه نویسی می باشد. بهترین مهندسان کامپیوتر و نجوم شناسان در کشور هندوستان می باشند. این کشور همچنین در زمینه اختراع بازی معروف است. بازی کبدی (زو) و بازی شطرنج در کشو هند اختراع شده و سپس گسترش یافته است.

نکاتی درباره هند

در آخر و بطور مختصر به ذکر چند نکته اصلی درباره هند اشاره می کنیم:

 • یکی از منابع اصلی اقتصاد در این کشور صنعتی کشاورزی می باشد، شغل بیشتر مردم در این کشور کشاورزی می باشد.
 • در هند بیشترین تعداد اداره پست در کل دنیا وجود دارد.
 • تعداد نیروی کار در راه آهن کشور هندوستان حدودا یک میلیون نفر می باشد.
 • راه آهن این کشور شلوغ ترین و پر قطارترین راه آهن در جهان می باشد.
 • در این کشور هنرهای رزمی ابداع شده و سپس توسط مبلغان بودا وارد کشورهای دیگر شد.

در این مقاله سعی داشتیم درباره هند توضیحات کلی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای مطالعه بیشتر می توانید به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقالات ما درباره مهاجرت به هند و اقامت هند و نیز مسائل جانبی آن مانند هزینه زندگی در هند را مطالعه نمایید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره با کادر مجرب و حرفه ای موسسه ما در تماس بوده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *