ویزای تحصیلی

رشته انیمیشن در یونان

رشته انیمیشن در یونان

باید در نظر داشت که تحصیل رشته انیمیشن در یونان می تواند یک گام رو به جلو برای دریافت اقامت کشوری در حوزه شنگن باشد. یونان یکی از اولین مراکز آموزشی در جهان بوده است و به همین دلیل است که هنوز هم تحصیل در این کشور از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دانشگاه های یونان در برخی از رشته های تحصیلی همچنان پیشتاز هستند و می توان آن ها را در جمع بهترین های جهان نیز قرار داد. با این حال به علاقمندان تحصیل در این کشور توصیه می شود تا پیش از هر گونه اقدام قانونی برای تحصیل در این کشور، اطلاعات جامعی در خصوص شرایط ورود به این کشور و رشته مورد نظر خود به دست آورند تا در راستای اهداف خود بتوانند آینده درخشان تری در بازار کار برای خود ایجاد کنند.

در حال حاضر رشته انیمیشن در یونان با کیفیت نسبتا مناسبی در دانشگاه های این کشور ارائه می شود و افرادی که رزومه های در سطح متوسط در اختیار دارند، می توانند به راحتی این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند. در شرایط کنونی باید به این نکته نیز اشاره کرد که گزینه های زیادی برای تحصیل در این کشور در دسترس است که می تواند کیفیت مختلف تحصیل را در اختیار علاقمندان قرار دهد. در راستای توجه به این موضوع، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل رشته انیمیشن در یونان پرداخته اند.

  • شرایط تحصیل رشته انیمیشن در یونان چیست؟
  • آیا دانشگاه های رشته انیمیشن در یونان کیفیت مناسبی دارند؟
  • هزینه تحصیل رشته انیمیشن در این کشور چقدر است؟
  • آیا یونان شرایط مناسبی برای کار پس از تحصیل در حوزه انیمیشن دارد؟

شرایط تحصیل رشته انیمیشن در یونان

به مانند اکثر کشورهای جهان، رشته انیمیشن در یونان نیز به عنوان یکی از زیر شاخه های علوم کامپیوتر ارائه می شود و به همین دلیل است که می توان آن را در دسته رشته های ارزشمند قرار داد. دانشگاه های متعددی در یونان این رشته را ارائه می کنند و این مسئله روند دریافت پذیرش از این کشور را نیز تسهیل می بخشد.

دانشجویان برای دریافت پذیرش از اکثر دانشگاه های این کشور به مدرک زبان نیازی نخواهند داشت ولی باید توجه کرد که برای دریافت ویزای تحصیلی یونان، در اختیار داشت مدرک زبان یکی از الزامات است. دوره تحصیل در رشته انیمیشن در دانشگاه های یونان یک دوره 4 ساله است و دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد این رشته باید 2 سال به ادامه تحصیل بپردازند. در صورتی که فردی مقطع کارشناسی خود را خارج از یونان و در 3 سال به پایان برده باشد، امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یونان را نخواهد داشت.

معرفی دانشگاه های برتر یونان در رشته انیمیشن

در حال حاضر 10 دانشگاه در یونان رشته انیمیشن را ارائه می کنند و به همین دلیل است که دانشجویان می توانند با آسودگی خاطر این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کنند چراکه دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور چندان دشوار نیست. در حال حاضر باید به این نکته اشاره داشت که دانشگاه های یونان در این رشته رتبه های نسبتا مناسبی به دست آورده اند و در صورتی که فردی رزومه قدرتمند در اختیار ندارد، به راحتی می تواند این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کند. مهم ترین دانشگاه های یونان برای تحصیل در رشته انیمیشن عبارتند از:

معرفی دانشگاه های برتر یونان در رشته انیمیشن

هزینه تحصیل رشته انیمیشن در یونان

یکی از چالش هایی که اکثر دانشجویان خارجی با آن روبرو هستند، پرداخت هزینه های تحصیل در خارج از کشور است به طوری که بسیاری از آن ها در مسیر دریافت پذیرش از ادامه تحصیل منصرف می شوند. یکی از مزیت های مهاجرت به یونان برای تحصیل آن است که دانشجویان در مجموع به هزینه های زیادی برای تحصیل در این کشور نیاز نخواهند داشت و می توانند به راحتی هزینه های زندگی خود در این کشور را پرداخت کنند.

به طور متوسط می توان گفت که شهریه تحصیل یک ساله در رشته انیمیشن برای دانشجویان خارجی در یونان در حدود 1800€ تا 2600€ (یورو) در سال است که به نسبت بسیاری از کشورهای جهان مبلغ کمتری است. ضمن اینکه دانشجویان برای تامین هزینه های زندگی خود در این کشور می توانند به صورت نیمه وقت کار کنند تا بودجه ای در حدود 600€ (یورو) که برای زندگی کافی است را در اختیار داشته باشند.

هزینه تحصیل رشته انیمیشن در یونان

شرایط کار یک انیماتور در یونان

باید به این نکته اشاره داشت که در حال حاضر کار کردن در یونان خواسته افراد کمی است اما افرادی که در این کشور تحصیل می کنند، ممکن است که با توجه به شرایط مناسبی که زندگی در این کشور به همراه داشته باشد، تمایل پیدا کنند که در این کشور اقامت به دست آورند. در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که یک انیماتور در این کشور به طور متوسط 1670€ (یورو) در ماه درآمد کسب می کند که برای زندگی در این کشور کافی است. در صورتی که تمایل به کسب اطلاع از شرایط زندگی در بهترین کشورهای جهان را دارید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *