مهاجرت تحصیلی مجارستان

رشته اورولوژی در مجارستان

رشته اورولوژی در مجارستان

شرایط تحصیل رشته اورولوژی در مجارستان به گونه ای است که بسیاری از افراد می توانند آن را برای تحصیل خود انتخاب کنند. باید در نظر داشت که مجارستان یکی از کشورهای مناسب برای تحصیل در اروپا است و به همین دلیل است که می توان آن را به بسیاری از افراد توصیه کرد. دانشگاه های مجارستان کیفیت بسیار مناسبی برای تحصیل دارند و به همین دلیل می توان گفت که دانشجویان برای تحصیل در این کشور مسیر بسیار همواری را پیش رو خواهند داشت. در شرایط کنونی باید به این نکته اشاره داشت مجارستان می تواند به عنوان یکی از اولویت های مهم تحصیل رشته های مختلف از جمله پزشکی باشد.

دانشگاه های مجارستان برای تحصیل در رشته اورولوژی شرایط بسیار مناسبی در اختیار دارند و به همین دلیل می توان گفت که دانشجویان می توانند با آسودگی خاطر این کشور که عضویت حوزه شنگن را در اختیار دارد را برای تحصیل خود انتخاب کنند. محدودیت های بسیار زیادی برای تحصیل در رشته اورولوژی وجود دارد و به همین دلیل می توان گفت که دانشجویان برای دریافت پذیرش در این رشته باید مراحل مختلفی را طی کنند. در راستای توجه به همین موضوع است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی روند تحصیل رشته اورولوژی در مجارستان پرداخته اند.

  • شرایط تحصیل رشته اورولوژی در مجارستان چیست؟
  • آیا دانشگاه های مجارستان رتبه های مناسبی برای تحصیل در رشته اورولوژی دارند؟
  • هزینه تحصیل رشته اورولوژی در این کشور برای دانشجویان خارجی چقدر است؟
  • آیا می توان پس از تحصیل در مجارستان در این کشور به کار مشغول شد؟

شرایط تحصیل رشته اورولوژی در مجارستان

یکی از محدودیت هایی که دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور باید به آن توجه داشته باشند، نحوه دریافت پذیرش در رشته اورولوژی است. دانشجویان باید در نظر داشته باشند که برای تحصیل در این رشته باید گام های مشخصی را طی کنند که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • دریافت مدرک زبان مناسب و مرتبط با درخواست دانشگاه (حداقل 6 آیلتس)
  • در اختیار داشتن مدرک پزشکی
  • پشت سر گذاشتن دوره انترنی یا در اختیار داشتن سابقه پزشکی

خوشبختانه تحصیل در مجارستان در تمامی گرایش های پزشکی به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است و این می تواند یک امتیاز مثبت برای تحصیل در این کشور باشد. افرادی که رشته اورولوژی را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، باید یک دوره 4 ساله را برای تحصیل خود در نظر داشته باشند و این مسئله ای است که می تواند در روند برنامه ریزی افراد برای تحصیل در این کشور اثرگذار باشد.

شرایط تحصیل رشته اورولوژی در مجارستان

معرفی دانشگاه های مجارستان در رشته اورولوژی

برای این که افراد بتوانند در کشور مجارستان به ادامه تحصیل مشغول شوند، اولین قدم برای آن ها پیدا کردن دانشگاهی است که رشته مورد نظر را ارائه کرده و شرایط مناسبی برای تحصیل داشته باشد. دانشگاه های محدودی در مجارستان برای تحصیل در رشته اورولوژی وجود دارد و دانشجویان باید در نظر داشته باشند که تحصیل در همین دانشگاه ها نیز می تواند در روند بهبود رزومه تحصیلی آن ها نقش مثبتی داشته باشد.

برخی از مهم ترین دانشگاه های ارائه کننده رشته اورولوژی در مجارستان عبارتند از:

مهم ترین دانشگاه های ارائه کننده رشته اورولوژی در مجارستان

در چنین شرایطی می توان گفت که مهاجرت به مجارستان می تواند یکی از امتیازهای مهم برای بسیاری از افراد باشد.

هزینه تحصیل رشته اورولوژی در مجارستان

یکی از محدودیت هایی که ممکن است بسیاری را از تحصیل در خارج از کشور بازدارد، آن است که دانشجویان باید هزینه های زیادی را برای تحصیل خود در خارج از کشور پرداخت کنند. باید به این نکته اشاره داشت که مجارستان یکی از کشورهای نسبتا ارزان قیمت جهان برای تحصیل است ولی باید در نظر داشت که هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی از جمله اورولوژی در این کشور نسبتا زیاد است.

برای تحصیل رشته اورولوژی در این کشور، دانشجویان به حدود 11500€ تا 15000€ (یورو) در سال نیاز خواهند داشت و در این کشور محدودیت های نسبتا زیادی برای دریافت بورسیه نیز وجود دارد. دانشجویان در این کشور اجازه کار به صورت نیمه وقت را خواهند داشت و این در حالی است که برای زندگی در این کشور، ماهیانه به حدود 550€ (یورو) نیاز خواهد بود که این کشور را در دسته کشورهای مقرون به صرفه جهان قرار می دهد.

شرایط کار یک اورولوژیست در مجارستان

افرادی که در مجارستان تحصیل کرده باشند، می توانند پس از دوره تحصیل خود به جستجوی کار در این کشور مشغول شوند و از این طریق درآمد مناسبی را نیز به دست آورند. یک اورولوژیست در کشور مجارستان به طور متوسط می تواند 1690000HUF (فورینت) در ماه درآمد کسب کند و این مبلغ قابل توجهی در این کشور به حساب می آید. باید در نظر داشت که دانشجویان تنها از این طریق است که می توانند به اقامت دائم در مجارستان به عنوان یکی از کشورهای عضو حوزه شنگن دست پیدا کنند. در صورتی که به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرتی به خارج از کشور هستید، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *