مهاجرت تحصیلی مجارستان

رشته دامپزشکی در مجارستان

رشته دامپزشکی در مجارستان

تحصیل رشته دامپزشکی در مجارستان برای دانشجویانی که دارای مدارک تحصیلی مناسب و تسلط خوب به زبان انگلیسی می باشند، یک گزینه عالی به شمار می رود. در بیست سال گذشته، بیش از 30000 دانشجوی بین المللی در دوره های آموزش عالی در مجارستان شرکت کرده اند. این کشور به ویژه برای تحصیل در علوم به ویژه در زمینه هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی بسیار محبوب است. تمام این رشته ها برنامه هایی با پذیرش بسیار رقابتی در بسیاری از کشورها هستند درحالیکه تحصیل دامپزشکی در مجارستان و سایر رشته های ذکر شده گزینه های در دسترس می باشند. متقاضیان با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا پایان این نوشتار می توانند علاوه بر شرایط تحصیل دامپزشکی در مجارستان، همچنین با برنامه های مطالعه این رشته، دانشگاه های برتر برای تحصیل دامپزشکی در مجارستان و همچنین اخذ ویزای تحصیلی آن آشنا شوند.

شرایط تحصیل رشته دامپزشکی در مجارستان

برای ادامه تحصیل دامپزشکی در مجارستان، دانشجویان می بایست در یک آزمون ورودی وجود دارد که برای پذیرش می باشد، شرکت کنند و از دانشگاه مورد نظر خود اقدام به اخذ پذیرش کنند. آزمون ورودی دانشگاه ها برای تحصیل دامپزشکی در مجارستان با هدف آزمون صلاحیت به صورت شفاهی و کتبی، آنلاین یا در صورت امکان حضوری (که به زبان انگلیسی نیز در اختیار دانشجویان است)، همچنین در رابطه با دروس دانشگاهی، که زیست شناسی و شیمی است، می باشد.

زبان های تحصیل دامپزشکی در مجارستان عبارتند از:

  • زبان انگلیسی
  • زبان آلمانی
  • زبان مجاری

تحصیل دامپزشکی در مجارستان به دانشجویان فرصت عالی برای شروع حرفه دامپزشکی می دهد و آنها را با دانش و توانایی کمک به درمان جراحی و مراقبت از حیوانات مجهز می کند. دوره تحصیل دامپزشکی در مجارستان معمولی پنج و نیم سال طول می کشد و ماژول ها به طور کلی آناتومی و فیزیولوژی، دامپروری، میکروبیولوژی، بهداشت عمومی، انگل شناسی و آسیب شناسی را پوشش می دهند. دو سال اول برنامه به عنوان مرحله پایه، با سومین و چهارمین بالینی و پنجم حرفه ای طبقه بندی می شود. در ادامه در این زمینه اطلاعات بیشتری در اختیار متقاضیان گرامی قرار داده ایم.

شرایط تحصیل رشته دامپزشکی در مجارستان

برنامه های تحصیل رشته دامپزشکی در مجارستان

در طول دو سال اول (پیش بالینی) دانشجویان آناتومی، بافت شناسی، جنین شناسی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، جانورشناسی، فیزیولوژی، بیوشیمی، اخلاق شناسی، اقتصاد کشاورزی، گیاه شناسی، بیوماتاتیک و کاربردهای کامپیوتری را مطالعه می کنند. زبان های انگلیسی، لاتین و مجاری را می توان به عنوان دوره های اختیاری انتخاب کرد. در طول سه سال آینده (بالینی و پاراکلینیکی)، برنامه تحصیل دامپزشکی در مجارستان شامل اصلاح نژاد حیوانات، آسیب شناسی، فارماکولوژی، سم شناسی، میکروبیولوژی، پاتوفیزیولوژی، انگل شناسی، تغذیه حیوانات، دامپزشکی، جراحی، بهداشت مواد غذایی، دامپزشکی قانونی، بهداشت حیوانات، اپیزولوژی و دامپزشکی دولتی. ترم یازدهم (عملی) شامل کار عملی در کلینیک های دانشکده ها و موسسات وابسته به دانشکده ها است. کار عملی در مراکز دانشگاهی و مزارع دولتی و همچنین با دامپزشکان شاغل بخشی از برنامه درسی است. برای اتمام دوره تحصیلی، دانشجویان باید پایان نامه ارائه دهند و در آزمون دولتی شرکت کنند.

شایان ذکر است که مجارستان عضو کامل اتحادیه اروپا است. مدرک دریافت شده در دانشگاه های این کشور به طور خودکار توسط کشورهای عضو اتحادیه و در چندین کشور جهان پذیرفته می شود. فارغ التحصیلان دامپزشکی مورد تقاضا هستند و در فعالیت های خصوصی رفاه حیوانات و همچنین کار در مؤسسات خیریه، آزمایشگاه ها، کشتارگاه ها و در بخش بهداشت عمومی نیز شرکت می کنند. اگر دانشجویی ادامه تحصیل دامپزشکی در مجارستان را در مقطع فوق لیسانس را انتخاب کند، مشاغل می تواند در زمینه های تخصصی تر این حرفه ایجاد شود.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته دامپزشکی در مجارستان

در حالی که مهاجرت تحصیلی به مجارستان به اندازه دیگر مقاصد اروپایی مانند بریتانیا، آلمان یا فرانسه برجسته نیست، اما به عنوان یک مقصد تحصیل در خارج از کشود، در تلاش است که به یک مرکز آموزش عالی پیشرو تبدیل شود. دانشگاه ‌های مجارستان از تعداد فزاینده ‌ای از دانشجویان بین ‌المللی، هم در برنامه‌های تبادل و هم برای مدارک کامل استقبال می‌کنند و به طور فزاینده‌ای دوره‌ هایی را ارائه می ‌دهند که به زبان ‌هایی غیر از مجارستانی و بیشتر انگلیسی، تدریس می‌ شوند. با این حال، مجارستان دارای تاریخ طولانی و رنگارنگ آموزش عالی و تحقیقات دانشگاهی می باشد و در دانشگاه های این کشور سنت طولانی تدریس به زبان های خارجی، در درجه اول انگلیسی وجود دارد. دانشجویان بین المللی به دلیل ترکیبی جذاب از آموزش با کیفیت بالا با شهریه نسبتاً پایین و هزینه زندگی به مجارستان جذب می شوند.

در جدول زیر به بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دامپزشکی در مجارستان اشاره شده است:

نام دانشگاه نام شهر رتبه در مجارستان رتبه در اروپا رتبه جهانی
Szent Istvan University Godollo 1 62 204
Eotvos Lorand University Budapest 2 191 706
University of Debrecen Debrecen 3 204 784
University of Szeged Szeged 4 227 985

ظرفیت موجود برای تحصیل در رشته دامپزشکی در هر سال محدود است و روش درخواست در بین دانشجویان بسیار رقابتی است. تحصیل در این دانشگاه ها با بالاترین کیفیت انجام می شود و با ارائه برنامه های تحصیلی عالی، این دانشگاه ها موجب جذب دانشجویان بیشتر می شوند.

در نمودار زیر به تعداد دانشجویان بین المللی تمام وقت در دانشگاه های مجارستان از سال 2010 تا 2022 اشاره شده است:

تعداد دانشجویان بین المللی تمام وقت در دانشگاه های مجارستان

اخذ ویزا برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان

شرایط ویزا برای دانجشویانی که به فکر تحصیل دامپزشکی در مجارستان هستند با توجه به تابعیت دارای شرایط خاص خود می باشد. از سال 2007، مجارستان بخشی از منطقه شینگن است. مجارستان هم اکنون تحت قوانین شنگن قرار دارد که امکان ترانزیت آسان تر بین کشورهای اتحادیه اروپا (EU) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) را فراهم می کند. با این حال، شرایط ویزا برای شهروندان غیر اروپایی متفاوت است. صرف نظر از ملیت، همه دانشجویان باید قبل از ورود گذرنامه معتبر داشته باشند، به این معنی که باید پاسپورتی داشته باشند که حداقل دو سال اعتبار داشته باشد. اکیداً توصیه می ‌شود که دانشجویان پس از ورود اولیه به مجارستان، تمام مدارکی را که برای درخواست ویزا لازم است همراه داشته باشند.

این امکان وجود دارد که در هنگام ورود، از دانشجویان خواسته شود که این فرم ها را ارائه دهند، زیرا داشتن ویزا تنها مجوز اولیه برای ورود به کشور محسوب می شود.

مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان دانشجویان باید جمع آوری کنند عبارتند از:

  • پاسپورت و نسخه کپی از آن
  • فرم تکمیل شده و امضا شده درخواست ویزای مربوطه
  • دو قطعه عکس با فرمت پاسپورت به صورت رنگی
  • نامه پذیرش بدون قید و شرط از دانشگاه
  • نامه ای از دانشگاه مبنی بر تایید دریافت پرداخت شهریه
  • کپی مدارک دبیرستان، کالج یا دانشگاه
  • پرینت بانکی برای اثبات این که دانشجو قادر به پرداخت هزینه های اقامت خود در مجارستان می باشد

هموطنان عزیزی که به فکر مهاجرت از طریق تحصیل یا کار در مجارستان هستند و یا به فکر کسب اقامت سایر کشورهای اروپایی می باشند می توانند با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کامل از روند امور مربوطه کسب کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *