مهاجرت تحصیلی آفریقای جنوبی

رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

برخلاف باورهای عمومی، برخی از دانشگاه های ارائه کننده رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی شرایط بسیار مناسبی برای تحصیل دارند. رشته سم شناسی یکی از رشته های تازه گسترش یافته در جهان است و به همین دلیل می توان دید که دانشگاه های بسیار زیادی در جهان این رشته را ارائه نمی کنند و تردید هایی در رابطه با انتخاب کشورهای مختلف در این رشته وجود دارد. محدودیت های زیادی برای تحصیل در رشته سم شناسی وجود ندارد؛ به همین دلیل است که می توان به بسیاری از افراد توصیه کرد تا این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کنند. باید در نظر داشت که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی کامل شرایط تحصیل رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی خواهند پرداخت تا بتوان از این طریق با آگاهی کامل در مسیر مهاجرت به این کشور یا عدم انتخاب آن گام برداشت.

  • شرایط تحصیل سم شناسی در آفریقای جنوبی چیست؟
  • بهترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل در رشته سم شناسی کدامند؟
  • محدودیت های انتخاب رشته سم شناسی در این کشور چیست؟
  • هزینه تحصیل سم شناسی در آفریقای جنوبی چقدر است؟
  • شرایط کار رشته سم شناسی در این کشور چگونه است؟

شرایط تحصیل رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

برای تحصیل سم شناسی در آفریقای جنوبی دانشگاه های زیادی وجود ندارد اما برخی از این دانشگاه ها از نظر علمی جایگاه بسیار مناسبی را به دست آورده اند و توانسته اند تا خود را به عنوان دانشگاه های مناسب جهان معرفی کنند. در چنین شرایطی است که می توان گفت آفریقای جنوبی مقصد مناسبی برای تحصیل در رشته سم شناسی است. افرادی که رزومه های قوی در اختیار ندارند با آسودگی خاطر می توانند دانشگاه های درجه دوم آفریقای جنوبی را برای تحصیل خود انتخاب کنند.

تحصیل رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی در صورتی ممکن می شود که فرد در دوره کارشناسی خود در یکی از رشته های مرتبط با علوم سم شناسی تحصیل کرده باشد و از این طریق آماده ورود به این رشته شود. باید در نظر گرفت که برای تحصیل در رشته سم شناسی در این کشور، به راحتی می توان با زبان انگلیسی نیز موفق به دریافت پذیرش تحصیلی شوند و این یکی از امکان استفاده کنند. طول دوره تحصیل سم شناسی در آفریقای جنوبی 2 سال به طول می انجامد و دانشجویان پس از آن می توانند برای پذیرش در مقطع دکترا در این رشته اقدام کنند که مزایای بسیار بیشتری برای آن ها خواهد داشت.

شرایط تحصیل رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

دانشگاه های رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، دانشگاه های محدودی برای تحصیل سم شناسی در آفریقای جنوبی وجود دارد و به همین دلیل می توان گفت که این کشور مقصدی شک برانگیز برای تحصیل در رشته سم شناسی است اما در برخی از دانشگاه های این کشور، کیفیت آموزش بسیار بالا است و می توان آن را به عنوان یکی از بهترین گزینه های تحصیلی معرفی کرد. برخی از مهم ترین دانشگاه های آفریقای جنوبی در رشته سم شناسی عبارتند از:

نام دانشگاه رتبه در آفریقا رتبه در جهان
دانشگاه پرتوریا 3 110
دانشگاه اشتلنبوخ 4 128
دانشگاه ویتواترزراند 9 257
دانشگاه کوازولو ناتال 12 281
دانشگاه یوهانسبورگ 21 495

سایر دانشگاه های آفریقای جنوبی در رتبه بندی های جهانی نتوانسته اند در بین 500 دانشگاه برتر جایگاهی به دست آورند.

هزینه تحصیل رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

یکی دیگر از امتیازاتی که تحصیل سم شناسی در آفریقای جنوبی می تواند به همراه داشته باشد، هزینه های مقرون به صرفه ای است که تحصیل در این کشور به همراه دارد. در مقطع کارشناسی ارشد هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی به صورت قابل توجهی افزایش پیدا می کند اما همچنان می توان گفت که مهاجرت به آفریقای جنوبی یک روش کم هزینه برای تحصیل در خارج از کشور است.

هزینه سالیانه تحصیل رشته سم شناسی و زندگی در آفریقای جنوبی

در برخی از دانشگاه های آفریقای جنوبی می توان امید به یافتن بورسیه تحصیلی را نیز پیدا کرد اما به طور کلی بهتر است دانشجویان به دنبال راهی برای تامین هزینه های تحصیل خود از قبل باشند. با این حال فرصت کار دانشجویی در این کشور به آن ها اجازه می دهد که بخشی از هزینه های زندگی خود در این کشور را تامین کنند.

شرایط کار یک سم شناس در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یکی از کشورهایی است که به شدت به نیروی کار با تجربه و متخصص نیاز دارد و افرادی که بتوانند با مدرک تحصیلی معتبر به این کشور مهاجرت کنند شرایط خوبی برای زندگی خواهند داشت. یک سم شناس که در آفریقای جنوبی تحصیل کرده باشد، مسیر ساده تری برای مهاجرت به این کشور خواهد داشت و می تواند در ماه تقریبا 352000ZAR (راند) درآمد کسب کند. شما نیز در صورتی که به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرت به خارج از کشور هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *