مهاجرت تحصیلی یونان

رشته سم شناسی در یونان

رشته سم شناسی در یونان

رشته سم شناسی در یونان یکی از رشته های تحصیلی می باشد که از اهمیت زیادی در دانشگاه های این کشور اروپایی برخوردار است. به همین دلیل، اخذ پذیرش در دانشگاه های یونان جهت تحصیل رشته سم شناسی، نیازمند داشتن اطلاعات کامل و دقیق می باشد که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله برای شما مهیا شده است. یونان که به عنوان مهد فرهنگ غربی در دنیا شناخته می شود، در دو دهه اخیر به مقصد دانشجویان بی شماری تبدیل شده است که قصد ادامه تحصیل در رشته های مختلف پزشکی، داروسازی، شیمی، بهداشت و زیست شناسی دارند و لازم به ذکر است که رشته سم شناسی در یونان ترکیبی از این رشته ها می باشد.

آشنایی با رشته سم شناسی در یونان

رشته سم شناسی در یونان به اثرات مضر داروها و مواد شیمیایی محیطی و صنعتی، روشی که توسط آن این اثرات مطالعه می شود، و نحوه اجتناب از سمیت یا درمان آن می پردازد. به طور کلی، سم شناسی مطالعه سموم و آلاینده ها است. علاوه بر این، سم شناسی بر اثرات مضر عوامل شیمیایی و فیزیکی بر موجودات زنده و محیط زیست تمرکز دارد. به عبارتی ساده تر، تحصیل رشته سم شناسی در یونان در واقع بررسی و یادگیری و مطالعه اثرات سموم است. مواد سمی که توسط گیاهان، حیوانات، باکتری ها و صنایع تولید می شوند.

مقدمه رشته سم شناسی احتمالاً قدیمی ترین رشته علمی است، زیرا انسان های اولیه باید تشخیص می دادند که کدام گیاهان برای خوردن بی خطر هستند. بیشتر قرار گرفتن انسان در معرض مواد شیمیایی از طریق ترکیبات طبیعی مصرف شده از گیاهان غذایی است. انسان به طور سهوی و عمدی در معرض مواد شیمیایی قرار می گیرد.

در نمودار زیر به تقسیم بندی رشته سم شناسی پرداخته ایم که به این صورت می باشد:

تقسیم بندی رشته سم شناسی

مطالعات سم شناسی در یونان

مطالعات رشته سم شناسی در یونان با ارزیابی اثرات نامطلوب سم ها، قرار گرفتن سموم در معرض اندام ها و بافت ها، تاثیر مسمویت به اعضای مختلف بدن، به تعیین ایمنی دارو کمک می کند. در واقع، مطالعات سم شناسی در توسعه دارو اغلب محدوده دوزهایی را در بر می گیرد که شاخص درمانی را در بر می گیرد و پنجره بین حداقل دوزهای مؤثر و حداکثر قابل تحمل (یا امکان پذیر) را مشخص می کند. برنامه های تحصیل رشته سم شناسی در یونان در زمینه تمرکز منسجم بر بخش های مختلف سم شناسی و سلامت انسان منحصر به فرد می باشند.

برنامه های تحصیل رشته سم شناسی در یونان شامل موضوعات گوناگونی می شوند که برخی از آنها عبارتند از:

 • اصول سم شناسی
 • سم شناسی
 • مسمومیت اندام
 • روش های سم شناسی بیوشیمیایی و مولکولی
 • مکانیسم های مسمومیت و نحوه عمل آن
 • آزمایش مسمومیت
 • علوم آزمایشگاهی حیوانات
 • ارزیابی خطرات سلامت

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته سم شناسی در یونان

در این بخش لیستی از بهترین دانشگاه های یونان برای اطلاع رسانی به هموطنان عزیز توسط کارشناسان ما مهیا شده است که بر اساس عملکرد تحقیقاتی آنها در تدریس رشته سم شناسی در یونان رتبه بندی شده اند. برای مشخص شدن رتبه های دانشگاه ها جهت تحصیل رشته سم شناسی در یونان، از بیش از بیست هزار استناد که توسط 480 مقاله دانشگاهی که بدست 8 دانشگاه برتر یونان در این زمینه تنظیم گردیده است، استفاده شده است. همانطور که در بخش اول این نوشتار ذکر شد، تحصیل رشته سم شناسی در یونان می تواند گزینه بسیار خوبی برای علاقه مندان به این رشته باشد و دلیل آن توجه قابل ذکر موسسات و دانشگاه های این کشور به رشته سم شناسی می باشد. کیفیت بالای تدریس رشته سم شناسی در یونان موجب قرار گرفتن نام دانشگاه های این کشور در بین بهترین دانشگاه ها و موسسات دنیا شده است.

در جدول زیر به طور دقیق تر به بهترین مراکز و دانشگاه ها برای مطلع رشته سم شناسی در یونان اشاره شده است:

نام دانشگاهرتبه در یونانرتبه در اروپارتبه در جهاننام شهر
دانشگاه آتن374225آتن
دانشگاه ارسطو تسالونیکی481245تسالونیکی
دانشگاه کرت598298رتیمنون
دانشگاه دموکریتوس تراکی6151475کموتینی
دانشگاه پاتراس7195633پاتراس
دانشگاه یوآنینا8225777یوآنینا

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته سم شناسی در یونان

دریافت ویزا تحصیل رشته سم شناسی در یونان چگونه است؟

با در نظر داشتن این که یونان کشوری بسیار غنی و شناخته شده از لحاظ تاریخی و علمی می باشد، دانشجویان زیادی به فکر ادامه تحصیلات خود در دانشگاه های این کشور هستند. با این حل، متقاضیان و داوطلبان تحصیل سم شناسی در یونان باید در نظر داشتن باشند که روند درخواست و دریافت ویزا تحصیلی یونان ممکن است کمی پیچیده تر و سخت تر از سایر کشورهای اروپایی باشد. در این بخش، ما راهنمای مفید را برای کمک به متقاضیان جهت درخواست ویزای تحصیلی یونان در کمترین زمان گردآوری کرده ایم.

سوالاتی که برای اکثر دانشجویان جهت مهاجرت تحصیلی به یونان پیش می آیند عبارتند از:

 • چه افرادی برای تحصیل رشته سم شناسی در یونان نیاز به ویزا دارند؟
 • متقاضیان برای درخواست ویزای تحصیلی یونان به چه مواردی نیاز دارند؟
 • داوطلبان چگونه می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی یونان اقدام کنند؟

ویزای تحصیلی یونان یا ویزای نوع D به افرادی که با انگیزه و هدف ادامه تحصیل در موسسات و دانشگاه های یونان قصد مهاجرت به این کشور اروپایی را دارند، اجازه می دهد تا به عنوان دانشجو وارد خاک این کشور شوند. گرچه مدت زمان اقامت متقاضیان به شرایط و نوع تحصیلات آنها بستگی دارد، اما ویزای تحصیلی یونان به طور کلی سندی است که به دارنده آن اجازه می‌دهد برای تحصیلات عالی به این کشور سفر کند. برای دریافت این ویزا متقاضیان باید 180€ (یورو) پرداخت کنند. اما علاوه بر این، دانشجویان باید درباره مخارج اقامت دانشجویی در یونان نیز اطلاعات کافی داشته باشند.

نمودار زیر توزیع هزینه های زندگی در یونان با استفاده از مدل آماری می باشد:

توزیع هزینه های زندگی در یونان

اسناد لازم جهت دریافت ویزای دانشجویی یونان

دانشجویان واجد شرایطی که قصد دریافت ویزای تحصیلی یا دانشجویی یونان را دارند، می بایست مدارک و اسناد مورد نیاز را تهیه کنند و زمانی که مدارک خود را تکمیل کردند، قادر به درخواست و اخد موفقیت آمیز این ویزا خواهند بود.

جمع آوری اسناد زیر جهت دریافت ویزای تحصیلی یونان الزامی می باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • اصل و کپی اسناد و مدارک شناسایی
 • مدارک پزشکی جهت اثبات سلامت کامل
 • مدارکی جهت اعلام سوابق شغلی و تحصیلی
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیل در یونان
 • ارائه مدارک لازم برای اثبات و مشخص کردن محل سکونت در یونان
 • پرینت بانکی جهت اثبات این که دانشجو قادر به پرداخت هزینه اقامت و هزینه زندگی در یونان می باشد

مدارک و اسنادی که در لیست بالا به آنها اشاره شده است مدارک کلی برای متقاضیانی می باشد که قصد دارد برای ادامه تحصیل در بهترین مراکز و دانشگاه های یونان به این کشور مهاجرت کنند. اما با در نظر گرفت شرایط و وضعیت شخصی هر فرد، ممکن است مدارک و اسناد دیگری نیز لازم باشد تا اخذ ویزای تحصیلی یونان به درستی صورت گیرد. کارشناسان و تیم با تجربه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده هستند تا بهترین خدمات را در این زمینه به هموطنان گرامی ارائه دهند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *